Skutki uboczne Ketrelu

quetiapinum, ketilept, ketipinor, seroquel
  -TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
eN
zaufany użytkownik

Re: Skutki uboczne Ketrelu

Postby eN » Wed Dec 21, 2011 11:43 am

Duża dawka to nie tylko dawka określana nominalnie. Jeśli po 200mg wziętej rano czułem się tak jakbym był pijany, z bełkotaniem (niemożliwością płynnego mówienia) włącznie, to guzik mnie obchodzi, że na ulotce jest inaczej. Jeśli po 200mg na noc mam bóle w klatce piersiowej, to guzik mnie obchodzi, że lekarz wyklucza w takim przypadku wpływ leku. Sam wiem najlepiej jak się czuję po wzięciu tabletki, jak się czuję na różnych dawkach, i żadna ulotka mi nie wmówi, że jest inaczej.

spodsztancy
zaufany użytkownik
Status: aktor pisarz poeta. ostatnio mnie wystawiali na brodwayu

Postby spodsztancy » Thu Dec 22, 2011 4:40 am

Sam wiem najlepiej jak się czuję po wzięciu tabletki
A ja sam wiem wszystko, nawet to co mi się wydaje...
Nie zaprzeczam temu że się zamuliłeś 200 ketrelem. Dla mnie też to jest dawka dzwon - dlatego biorę na noc inaczej bym nie dał rady tego nie przespać.
Ale przestań straszyć przypadkami śmiertelnymi na bogów!
Dziękuję
całuj rękę której nie możesz uciąć

eN
zaufany użytkownik

Postby eN » Thu Dec 22, 2011 10:21 am

A ja sam wiem wszystko, nawet to co mi się wydaje...
Tu nie ma nic do wydawania się. Jesteś już w tym wieku że powinieneś potrafić określić, czy czujesz się dobrze, czy czujesz się źle.
Ale przestań straszyć przypadkami śmiertelnymi na bogów!
Podałem dwukrotnie jeden - ten sam - przykład żołnierza leczonego na PTSD.

spodsztancy
zaufany użytkownik

Postby spodsztancy » Fri Dec 23, 2011 9:38 pm

Jesteś już w tym wieku że powinieneś potrafić określić, czy czujesz się dobrze, czy czujesz się źle.
A Ty jako osobnik dorosły powinieneś mieć świadomość tego, ile stanów psychicznych można sobie tak naprawdę najzwyczajniej w świecie "wkręcić". Nie mówię tu o zgonach. Tzn. tak, myślę, że w ekstremalnym przypadku i zgon można sobie wkręcić (np. zawał mięśnia sercowego w wyniku stresów i lęków), ale taki stan już jest obiektywny i obiektywnie weryfikowalny. :D

eN
zaufany użytkownik

Postby eN » Fri Dec 23, 2011 10:13 pm

Twój pomysł wpisuje się w nurt relatywizacji wszystkiego czego jeszcze zrelatywizować nie zdołano. Moje zdanie jako pacjenta przestaje mieć znaczenie, a przestaje gdy nie można brać na poważnie mojego opisu samopoczucia, zdanie lekarza także nie może być brane pod uwagę, bo lekarz nie mogąc polegać na zdaniu pacjenta nie będzie się go pytał o jego samopoczucie. Tym samym prócz sytuacji oczywistych, gdy komuś urwało rękę albo głowę, medycyna staje się pozbawiona racji bytu. Jakże bowiem serio traktować pacjenta, którego boli noga, a powinna boleć żuchwa?

spodsztancy
zaufany użytkownik

Postby spodsztancy » Fri Dec 23, 2011 10:18 pm

Trochę masz rację, ale nie możesz zupełnie odebrać znaczenia mojemu podejściu.

spodsztancy
zaufany użytkownik

Postby spodsztancy » Sun Jan 01, 2012 11:23 am

właśnoe wsedł mi keryl
ibferqferferqhfnverrfpkadvrvat
nie am rzdnych dkutkuf
upoczzzzzzznyuch
jesli jesteś isbghom cgącą pospsascac]
też be niebędzuessz narzeajc ć

mei
zaufany użytkownik

Postby mei » Mon Jan 02, 2012 8:47 pm

.
Last edited by mei on Thu Mar 13, 2014 4:54 pm, edited 1 time in total.
Kochajcie tych, których chcecie kochać, żyjcie tak, jak chcecie żyć i nigdy nie pozwólcie by ktokolwiek przeszkodził wam w zmienianiu waszych marzeń w rzeczywistość.
Jared Leto, 13.04.2014.

spodsztancy
zaufany użytkownik

Postby spodsztancy » Fri Jan 06, 2012 5:18 pm

Przeglosowany, Sylwester był ciężki?
Był. ale już tłumaczę co napisałem:

Właśnie wszedł mi Ketrel
ibferqferferqhfnverrfpkadvrvat (tutaj nie wiem)
nie mam żadnych skutków
ubocznych
jeśli jesteś osobą chcącą pospać
też nie będziesz narzekać

:mrgreen:

bpdowiec
zarejestrowany użytkownik

Postby bpdowiec » Sat Jan 07, 2012 2:17 am

Dostałem ketrel swego czasu na niewielkie objawy psychotyczne. Próbowałem brać, zgodnie z zaleceniami lekarza. 25mg x2 na dobę, a potem dojsc do 100mg na dzień... No i na noc wziąłem 25mg po raz pierwszy... Udało mi się JAKOŚ wstać rano z łóżka, ale było... hardkorowo... Po czym przy śniadaniu idąc do pracy wziąłem kolejne 25mg, zgodnie z zaleceniami. Do dzisiaj nie wiem jak dojechałem do roboty. I nawet udało mi się wysiąść z komunikacji, dotrzeć do pokoju, usiąść przy biurku, po czym..... praktycznie zdechłem.
Dlatego chyba ja bym jednak tego czegoś nie polecał.

zawilinski
zaufany użytkownik

Postby zawilinski » Thu Feb 02, 2012 4:23 pm

mam schizofrenie prosta. bralem ketrel od piatku do wtorku, ale nie dalem wiecej rady. bralem godzine przed snem 100mg. na poczatku bylo spanie, potem to sie zmniejszalo. glowa bolala mnie przez ok. 20 godzin kazdego dnia od wziecia poprzedniej dawki przez co bylo ciezko sie skupic. kategorycznie na tym nie wolno prowadzic samochodu, ja prowadzilem i bylo cholernie zle - opoznione reakcje. na ketrelu moglem siedziec np. przez godzine i tylko gapic sie w jeden punkt i tak o tym rozmyslac. moze zamulenia nie bylo, ale bylo odrealnienie, ktore nie pozwalalo mi normalnie funkcjonowac.

TeQuieroPoli
zaufany użytkownik

Problemy po ketrelu . Pomocy ! .

Postby TeQuieroPoli » Fri Feb 17, 2012 11:24 am

Ja z tym zapchanym nosem mam tak samo, przeraza mnie to . Odstawilam go, bo boje sie ..

Ann84

Postby Ann84 » Sat Jul 14, 2012 1:47 am

Ja biorę ketrel od ponad miesiąca (w dawkach: początkowa 25+25 mg,po dwóch tygodniach 50+50 mg a od tego poniedziałku 25+50 mg).Skutki uboczne jakie mam (codziennie :cry: :cry: ) to:przyspieszone bicie serca(tak wali jakby jechał pociąg);bóle serca;kłucia w klatce piersiowej;duszności w klatce piersiowej;bóle głowy(czasami silne);bóle brzucha po zjedzeniu czegokolwiek;bóle pleców i kurczenie się mięśni pleców;drżenie rąk;pocenie się całego ciała;czasami zawroty głowy;szum w uszach;senność;silniejszy lęk,że coś mi się stanie,że lada dzień umrę;zbytnia nerwowość;silne osłabienie :cry: :cry: :cry:

Poza ketrelem obecnie zażywam jeszcze:effectin (185mg);relanium (2mg);amizepin (pół tabletki);hydroxyzynium (50mg);propranolol (dwie tabletki) i nasen (pół tabletki)

jutro mija 5 lat jak zachorowałam na nerwicę lękową.Przyjmowałam już całą masę leków,2 razy byłam w szpitalu,prawie rok na oddziale dziennym i zamiast lepiej obecnie jest dużo gorzej.Nie mam już na to wszystko siły :cry: :cry: :cry: :cry: Mam nawet myśli,że chciałabym jak najszybciej umrzeć.Teraz tylko czekam na śmierć :cry: :cry:

schizo11
zaufany użytkownik

Postby schizo11 » Sat Jul 14, 2012 11:15 am

Postaraj się myśleć pozytywnie. Leki to tylko połowa sukcesu. Może zacznij czytać jakieś książki o akceptacji siebie, pokonywania depresji i lęku. Poszukaj w bibliotece, kup sobie coś może. Zamów wizytę u psychologa. Nie poddawaj się. Jak będziesz myśleć pozytywnie i pokonywać swoje słabości to będzie co raz lepiej.

Co do ketrelu, biorę ok. pół roku i co do skutków ubocznych:
- senność po wzięciu dawki na noc
- trochę zapchany nos

Ann84

Postby Ann84 » Sun Sep 09, 2012 12:58 am

Od ok.2 tygodni jestem dużo bardziej nerwowa niż wcześniej.Wkurzają mnie wszystkie hałasy.Za każdym razem gdy usłyszę pędzący motocykl albo ujadającego psa to zaczynam się złościć i uderzać w ścianę albo w meble :evil:(zupełnie już siebie nie poznaję :? ) Codziennie ostro kłócę się z rodziną,a głupia lekarka tydzień temu kazała mi zwiększyć dawkę Ketrelu z 25mg do 50mg na noc a po tygodniu do 75mg :? Przy 50mg teraz jestem już bardzo senna :/Cały następny dzień też jestem senna i na dodatek muszę brać co najmniej 25mg hydroxyzyny na uspokojenie nerwów i lęki,chociaż po prawie roku brania jej bez przerwy raczej nie działa już uspokajająco a tylko nasennie :/ Uspokaja mnie dopiero Nasen który biorę po 23 :( Poza tym cały czas mam jeszcze te dolegliwości o których pisałam wcześniej :cry:

Return to “ketrel”