Skutki uboczne Ketrelu

quetiapinum, ketilept, ketipinor, seroquel
  -TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
matys83
zarejestrowany użytkownik

Re: Skutki uboczne Ketrelu

Postby matys83 » Sat Aug 24, 2013 3:12 pm

Dla mnie Ketrel to cudowny lek. Dostałem go zamiast Rispoleptu na lęki i przymus myślenia. Działa świetnie i nie ma żadnych skutków ubocznych. Po Rispolepcie to była tragedia. Ciesze się, że biorę ten lek.

WTC
bywalec

Postby WTC » Tue Oct 15, 2013 1:48 pm

.
Last edited by WTC on Mon Dec 16, 2013 7:26 pm, edited 1 time in total.

Mickey
zaufany użytkownik
Status: freelancer - CG

Postby Mickey » Tue Oct 15, 2013 3:10 pm

WTC, może spróbuj Kwetaplexu. To ta sama substancja co Ketrel ale w innym preparacie. Ja brałem Ketrel i zmienili mi na Kwetaplex i czuję się lepiej.

Mariii
zaufany użytkownik

Postby Mariii » Tue Oct 15, 2013 3:22 pm

Kertel pobudza umysł, ale nie ciało.
Dodatkowo trzeba jeść ;)
jak długo żyć będę...

creed
zaufany użytkownik

Postby creed » Tue Aug 05, 2014 9:30 am

oj źle ze mną ostatnio. Nie przeliczyłam sobie dobrze tabletek i tak wyszło, że przez tydzień jestem na polowie dawki i źle mi się śpi, pocę się ogólnie kiszka :oops:

Zabłąkany
bywalec
Status: Aktualnie się opierdalam
Gadu-Gadu: 42765946

Postby Zabłąkany » Tue Aug 05, 2014 12:34 pm

Ja zaczynałem brać ketrel od 25mg, aktualnie jestem na 400mg na noc. I śpi mi się po tej dawce rewelacyjnie. Nie odczuwam żadnych skutków ubocznych. Jak dla mnie jest to lek rewelacyjny, ponieważ miałem problemy ze snem, a on mi w tym pomógł.
Cel: Nic nie robiąc - osiągasz mnie. Idąc przed siebie - osiągasz mnie. Sukces zależy od tego, czy stoisz czy idziesz. Zatem jaki jest Twój cel?

jojo
zaufany użytkownik

Postby jojo » Wed Aug 17, 2016 6:27 pm

Biorę od niedawna 100 mg kwetaplex, właśnie po to, by dobrze spać... Maksymalna dawka jaką będę brać, jak nie dam rady z setką, to 150 mg i może xr, ale wolałabym brać zwykły.

Dla mnie samo abilify tak źle działa na sen, że muszę brać coś dodatkowo i padło na kwetaplex.

Nadmiernej potliwości nie zauważyłam... Nie doskwiera mi kołatanie serca...

Mam zmniejszony apetyt na abilify, ale szkoda że ketrel ponoć spowalnia metabolizm...

Chciałabym schudnąć z dziesięć kilo, na początek...

Nie marzę, że wiele schudnę... Marzę, że schudnę troszkę i przestanę w końcu tyć.

Czy ktoś z Was bierze abilify i kwetaplex? Jakie są u Was skutki uboczne, na tym połączeniu?
To, że jakiś lek komuś służy, nie znaczy że nie zaszkodzi innej osobie. :(

pawel534
zaufany użytkownik

Postby pawel534 » Thu Sep 01, 2016 5:52 pm

Ja się zastanawiam nad przejściem na ketrel ale boję się trochę jego działania nasennego i innych skutków ubocznych. Obecnie biorę 150 mg solianu i jedyne co mi przeszkadza to podwyższona prolaktyna i pewne kłopoty ze snem na który biorę minimalną dawkę olanzapiny i melatoninę. Sam nie wiem co lepsze, z solianu jestem nawet zadowolony ale mam też słabą pamięć. Rok temu nie udała mi się zmiana solianu na abilify. Nie chce zamienić siekierki na kijek i nie wiem czy próbować. Nie ma u was problemów z myśleniem i zapamiętywaniem na ketrelu ?

jojo
zaufany użytkownik

Postby jojo » Thu Sep 01, 2016 8:14 pm

Problemów z myśleniem nie mam na żadnym z leków, ale miewam problemy z pamięcią.

Np. dziś wstawiłam gaz, półprzytomnie, pod patelnią na której moja Mama miała kiszkę ziemniaczaną i o tym zapomniałam... Byłam sama w domu, więc wiadomo że to ja zrobiłam... Po raz pierwszy zdarzyło mi się coś takiego i ponoć normalnym też to może się przytrafić- oby u mnie to się nie powtórzyło... :shock:

Moja Mama z kolei, która jest osobą zdrową, raz spaliła garnek, bo wierzyła, że zgasiła pod nim ogień.

Nie nadaję się do czytania książek, bo bym nie nadążała za fabułą, choćby z powodu problemów z pamięcią. :(

pawel534
zaufany użytkownik

Postby pawel534 » Fri Sep 02, 2016 1:08 pm

Wczoraj kolega mi mówił że one z kolei nie ma problemów z pamięcią i uczeniem na ketrelu. Ja też mam teraz problemy z pamięcią i nie wiem czy to od leków czy to wynik choroby. Może na ketrelu byłoby lepiej sam nie wiem choć i teraz nie jest tragicznie po prostu mam słabą krótkotrwałą pamięć. Czasem zapominam imiona ludzi. Książki mi się dobrze czyta.

Zabłąkany
bywalec
Status: Aktualnie się opierdalam
Gadu-Gadu: 42765946

Postby Zabłąkany » Mon Sep 05, 2016 5:46 pm

Dobrym lekiem na niepamięć przepisywany przez psychiatrę, ale to i tak w granicach zdrowego rozsądku, który w w ogóle Ci przepisze jest Lucetam, jeśli cokolwiek słyszałeś od nośnie leku Piracetam, to jest to samo. Pierwsze odczuwalne wyniki po tym leku to już po ok 3 miesiącach. Z tm że dawkowanie, na ulotce tego leku jest: trzy albo cztery razy na dobę po 800Mg, a 1200mg dwa razy. Tylko przed przepisaniem tego leku, o ile psychiatra się nie zorientuje, to trzeba mu przypomnieć o przepisaniu 60 tabletek, tyle jest w opakowaniu. Bo może być mniej, 20. Jak się mu nie przypomni to możemy być w tyle, a cena nie jest wcale tak wygórowana bo kosztuje 30zł za opakowanie 1200mg, a opakowanie 20 tabletek kosztuje dwadzieścia z kawałakiem, czyli to większe opakowanie bardziej się opłaca. Ja biorę po sztuce tabletki dziennie i starczy mi na dwa miesiące.
Cel: Nic nie robiąc - osiągasz mnie. Idąc przed siebie - osiągasz mnie. Sukces zależy od tego, czy stoisz czy idziesz. Zatem jaki jest Twój cel?

pawel534
zaufany użytkownik

Postby pawel534 » Wed Sep 07, 2016 7:17 pm

Nie chcę brać dodatkowego leku na niepamięć. Jeśli kłopoty z pamięcia to wynik leków a tak podejrzewam to po prostu wolę zmienić lek na schizofrenię.

gosia1983

Postby gosia1983 » Thu Nov 10, 2016 6:09 pm

Choruje 2;5 roku najpierw była zolaxa i abilify ale to była tragedia 10 kilo mi przybyło potem teraz był Solina zaczynałam od 600 i zeszła na 400 Ale strasznie wysoka prolaktyna i teraz zmiana wieczorem ketrel 50mg rano abilify 15mg wczoraj wzięłam wieczorem pierwsza dawkę spało mi się dobrze rano pić mi się chciało i taka otepiala śpiąca i take widzenie jak przez okulary wszystko minęło około 11 więc jest ok zobaczymy jak będzie dalej dam znać po tygodniu brania

jojo
zaufany użytkownik

Postby jojo » Fri Nov 11, 2016 7:58 pm

Też widzę mniej ostro, ale tylko wtedy, gdy patrzę na napisy przesuwające się na dole, jak z rzadka oglądam telewizję.

Ów skutek uboczny może być zarówno od abilify jak i od kwetaplex. Abilify to mój główny lek, więc nie będę go zmniejszać, a kwetaplex biorę zaledwie 100 mg, więc nie będę obniżać tej dawki.

Czasem odczuwam mniejszą senność za dnia i chodzę spać później, około 22, a nie o 21.

gosia1983

Postby gosia1983 » Mon Nov 14, 2016 5:48 pm

5 dzień brania zasypiam około godziny trochę więcej pije zaburzenia widzenia były od abilify

Return to “ketrel”