Informacja na temat kwetaplexu xr, symquelu xr i innych

quetiapinum, ketilept, ketipinor, seroquel
  -TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
tomsoul
zaufany użytkownik

Informacja na temat kwetaplexu xr, symquelu xr i innych

Postby tomsoul » Fri Dec 02, 2016 12:44 pm

Może o tym co teraz napisze już ktoś wie ,ja tylko pisze to co się dowiedziałem od firmy adamed na temat leku kwetaplex xr. Otóż w ulotce do tego leku(ale tylko tyczy to się xr-ek) jest napisane że nie powinno się go brać z jedzeniem. Ja przyznam szczerze że brałem go z jedzeniem w sumie 600 mg. Zadzwoniłem do adamedu i facet mi wytłumaczył że branie tego leku razem z jedzeniem powoduje zwiększenie dawki leku o nawet 50% szczególnie jak się bierze z jedzeniem bogatym w tłuszcze. Czyli krótko mówiąc może dojsc do przedawkowania bo jak biore 600 to w organizmie może być tak naprawde nawet do 900 mg. To wszystko.

Pathetic Heart
zaufany użytkownik

Re: Informacja na temat kwetaplexu xr, symquelu xr i innych

Postby Pathetic Heart » Sat Dec 03, 2016 5:04 am

Może o tym co teraz napisze już ktoś wie ,ja tylko pisze to co się dowiedziałem od firmy adamed na temat leku kwetaplex xr. Otóż w ulotce do tego leku(ale tylko tyczy to się xr-ek) jest napisane że nie powinno się go brać z jedzeniem. Ja przyznam szczerze że brałem go z jedzeniem w sumie 600 mg. Zadzwoniłem do adamedu i facet mi wytłumaczył że branie tego leku razem z jedzeniem powoduje zwiększenie dawki leku o nawet 50% szczególnie jak się bierze z jedzeniem bogatym w tłuszcze. Czyli krótko mówiąc może dojsc do przedawkowania bo jak biore 600 to w organizmie może być tak naprawde nawet do 900 mg. To wszystko.
\
to dotyczy również leków o przedłużonym uwalnianiu SR ?
W dół, na boki, wzwyż ku słońcu, na stracenie, w prawo, w lewo
Kto pamięta, że to w końcu jedno i to samo drzewo...

malgorzateka
bywalec

Postby malgorzateka » Sat Dec 03, 2016 5:56 am

Dla mnie to nie byłby problem, bo lubię brać leki na pusty żołądek. Np. taki Zeldox bierze się tylko z posiłkami, więc opcję na czczo, ewentualnie po filiżance kawy, czy herbaty owocowej bym bardziej preferowała. Ale po niektórych lekach jest takie ssanie, jak po konopiach, których nota bene od wielu lat nie ruszam. :shifty:

tomsoul
zaufany użytkownik

Postby tomsoul » Sat Dec 03, 2016 1:32 pm

\
to dotyczy również leków o przedłużonym uwalnianiu SR ?
To się tyczy wszystkich kwetiapin o przedłużonym uwalnianiu czyli xr. Nie wiem jak z innymi lekami ale ja się konkretnie pytałem w adamedzie o kwetiapine.

tomsoul
zaufany użytkownik

Postby tomsoul » Sat Dec 03, 2016 1:36 pm

Dla mnie to nie byłby problem, bo lubię brać leki na pusty żołądek. Np. taki Zeldox bierze się tylko z posiłkami, więc opcję na czczo, ewentualnie po filiżance kawy, czy herbaty owocowej bym bardziej preferowała. Ale po niektórych lekach jest takie ssanie, jak po konopiach, których nota bene od wielu lat nie ruszam. :shifty:
No tak ale po kwetiapinach może być taki mały problem iż często(ale nie zawsze) powodują one uczucie głodu i wytrzymanie tych przykładowo 2 godzin(1 przed i druga po) czasami dla łakomczuszków może być kłopotliwe.

malgorzateka
bywalec

Postby malgorzateka » Sat Dec 03, 2016 2:19 pm

To niech w polskich laboratoriach się przyjrzą tym wszystkim niemieckim, belgijskim, francuskim, słowackim, węgierskim i amerykańskim inhibitorom. No i jak to się ma do naszych przewodów pokarmowych, funkcjonalności, komfortu zażywania.

tomsoul
zaufany użytkownik

Postby tomsoul » Sat Dec 03, 2016 2:28 pm

To niech w polskich laboratoriach się przyjrzą tym wszystkim niemieckim, belgijskim, francuskim, słowackim, węgierskim i amerykańskim inhibitorom. No i jak to się ma do naszych przewodów pokarmowych, funkcjonalności, komfortu zażywania.
A co to dokładnie znaczy? Bo nie rozumiem. Piszesz jak lekarz.

malgorzateka
bywalec

Postby malgorzateka » Sat Dec 03, 2016 3:20 pm

A co ma znaczyć... Tak sobie piszę... Nowy rok akademicki otwarty, więc może wymyślą coś innego, niż te przymulacze kwetiapiny... Lubię pisać jak lekarz. Tylko leków nie wymyślę i sobie ich nie przepiszę :shifty:

tomsoul
zaufany użytkownik

Postby tomsoul » Sat Dec 03, 2016 8:27 pm

A co ma znaczyć... Tak sobie piszę... Nowy rok akademicki otwarty, więc może wymyślą coś innego, niż te przymulacze kwetiapiny... Lubię pisać jak lekarz. Tylko leków nie wymyślę i sobie ich nie przepiszę :shifty:
:D To może pisarzem zostań bo lekarzem to chyba nie...

P.S. Dodam tylko że to był żart. Nie bierz tego do siebie. :)

malgorzateka
bywalec

Postby malgorzateka » Sat Dec 03, 2016 10:47 pm

:lol: Jakbym umiała kłamać, to bym została lekarzem. Nie napiszę książki, bo mi szkoda lasów.

tomsoul
zaufany użytkownik

Postby tomsoul » Sun Dec 04, 2016 9:08 am

:lol: Jakbym umiała kłamać, to bym została lekarzem. Nie napiszę książki, bo mi szkoda lasów.
Takie pisanie dla pisania czy inaczej paplanie dla paplania... Ehh... i to wszystko aby nabijać sobie posty...

malgorzateka
bywalec

Postby malgorzateka » Sun Dec 04, 2016 1:29 pm

Nie umiesz wejść w moją logikę, to trudno. Nie chodziło mi o produkowanie postów. Jeśli mogę wypowiedzieć się na temat, który nie jest mi obcy, to zazwyczaj to robię.

tomsoul
zaufany użytkownik

Postby tomsoul » Sun Dec 04, 2016 1:35 pm

Tak tylko co taka wypowiedz cytuje:

"Jakbym umiała kłamać, to bym została lekarzem. Nie napiszę książki, bo mi szkoda lasów."

wnosi do tematu??? Chyba nic, nie sądzisz? Ja się wysiliłem i zdobyłem informacje na temat leku kwetaplex xr i o tym leku powinniśmy chyba rozmawiać, a nie o pierdołach.

malgorzateka
bywalec

Postby malgorzateka » Sun Dec 04, 2016 3:28 pm

Nie chcę się kłócić. Jeżeli nie wniosłam nic sensownego do twojego posta, to przepraszam.

tomsoul
zaufany użytkownik

Postby tomsoul » Sun Dec 04, 2016 6:55 pm

Ja też się nie chce kłócić. Przeprosiny przyjęte.

Return to “ketrel”