Jaki zamiennik leku Ketrel zażywacie?

quetiapinum, ketilept, ketipinor, seroquel
  -TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
einsam
zaufany użytkownik

Re: Jaki zamiennik leku Ketrel zażywacie?

Postby einsam » Mon May 29, 2017 12:17 pm

Hej Tomsoul!Ile ty płacisz za leki,które bierzesz?Przecież Zeldox chyba nie jest refundowany! :doh:

tomsoul
zaufany użytkownik

Postby tomsoul » Mon May 29, 2017 5:54 pm

Nie, nie biore zypsile. Napisałem zeldox bo moja lekarka i niektórzy lekarze lubią się posługiwać nazwą oryginału albo nazwy substancji czyli ziprasidon. Dopiero jak dochodzi do wypisywania recept to mówią zypsila.

einsam
zaufany użytkownik

Postby einsam » Wed Jun 07, 2017 11:20 pm

Dziś miałem stresujący dzień.Najpierw wyprawa na miasto.Potem pomoc w gospodarstwie.Na podwieczór zaliczyłem nawrót.Było okropnie.Wszechświat zaczczynał mnie wciągać.Naszczęście wieczorem zażyłem Kefrenex i niską dawkę cloranxen.Po godzinie psychoza się lekko wycofała.A po kilku godzinach od zażycia Kefrenex sytułacja się poprawiła.Nie wierzyłem w moc Kefrenex,a jednak zadziałał.Biorę też sulpiryd :auto-ambulance:

einsam
zaufany użytkownik

Postby einsam » Mon Jun 19, 2017 2:41 am

Dziś miałem krótką wyprawę rowerową.Niestety pojawił się stres i zaliczyłem nawrót.Pieprzona schizofrenia.Wieczorem nie brałem Kefrenex tylko zażyłem kwetiapinę w postaci ketrel i cloranxen.Po godzinie wszystko powróciło do normy i jest ok. :clap:

tomsoul
zaufany użytkownik

Postby tomsoul » Mon Jun 19, 2017 5:13 am

Jak będziesz tak skakał to nigdy nie będzie dobrze.

einsam
zaufany użytkownik

Postby einsam » Mon Jun 19, 2017 9:45 pm

Spoko.Najważniejsze to brać tą kwetiapinę.Dziś jestem na Kefrenex,sulpiryd i niskiej dawce cloranxen.I tak jest o niebo lepiej niż na Zolafrenie,niemówjąc już o clopixol,rispolept,czy Haloperidol.Lepiej może być u mnie tylko na Klozapol,ale tego leku nie przepisze mi lekarka,bo trzeba badać krew co miesiąc.Pozdrawiam wszystkich zmagających się z psychozą. :dance:

tomsoul
zaufany użytkownik

Postby tomsoul » Mon Jun 19, 2017 10:44 pm

Lepiej może być u mnie tylko na Klozapol,ale tego leku nie przepisze mi lekarka,bo trzeba badać krew co miesiąc.
Ale to co boisz się kłucia igłą?

einsam
zaufany użytkownik

Postby einsam » Tue Jun 20, 2017 1:30 pm

Słuchaj Tomsoul.Moja psychiatra twierdzi,że "lepsze jest wrogiem dobrego".I ja się z nią całkowicie zgadzam.Jeśli na kwetiapinie,sulpirydzie i niskiej dawce cloranxen jest dobrze to po co to zmieniać?Można się narazić na niebezpieczne wahnięcie.I tyle. :clap:

tomsoul
zaufany użytkownik

Postby tomsoul » Tue Jun 20, 2017 1:43 pm

No w sumie masz racje. Ale ja się pytałem o pobieranie krwi, bo niektórzy mają z tym problem. Znam takiego gościa co pobieranie krwi chciałby ze znieczuleniem :mrgreen: Ja osobiście nie mam z tym problemu. Jak się dializowałem to tam dopiero są igły! Ze trzy razy grubsza niż ta do pobierania krwi. A ja się dializowałem rok czasu , 3 razy w tygodniu przez cały ten rok.

wowo21975
zaufany użytkownik
Gadu-Gadu: 9697465

Postby wowo21975 » Wed Jun 21, 2017 1:17 am

najlepsza strzykawa w białym habicie, lubi kłuć pośladki z ranka i wieczora, dla niej każda dobra pora :lol:

einsam
zaufany użytkownik

Postby einsam » Tue Jun 27, 2017 2:31 pm

Kiedy biorę Kefrenex,to zauważam,że działa tak samo jak Bonogren.Przeczytałem na ulotkach,że mają taki sam rdzeń tabletki i obydwa leki produkuje Grecka firma farmaceutyczna Genepharm.Tyle tylko,że Bonogren jest tańszy od Kefrenex.Pozdrawiam wszystkich zmagających się z psychozą. :hand:

tomsoul
zaufany użytkownik

Postby tomsoul » Tue Jun 27, 2017 3:02 pm

Ja tam jade na polskich kwetaplexach od adamedu.

einsam
zaufany użytkownik

Postby einsam » Tue Jun 27, 2017 4:36 pm

Z tego co się orientuje,to zwykły Kwetaplex też jest robiony przez grecki Genepharm.Tylko podmiot odpowiedzialny to Adamed.Proszę,popatrz do ulotki na wytwórcę.Pozatym zwykły Kwetaplex jest najdroższą wersją refundowaną kwetiapiny.Jest nawet droższy od Ketrel. :think:

tomsoul
zaufany użytkownik

Postby tomsoul » Tue Jun 27, 2017 11:17 pm

No tak faktycznie również kwetaplex jest wytwarzany w Grecji. A co do ceny to czuje się nieżle i nie chce zmieniać aby nie było gorzej, mimo że nie jest najtańszy. Chociaż z drugiej strony to teoretycznie to samo co inne zamienniki.

einsam
zaufany użytkownik

Postby einsam » Wed Jun 28, 2017 1:11 am

Myślę,że masz rację.Lepiej przepłacić parę złotych i być pewnym działania,niż "obudzić się z ręką w nocniku".Wszystko zależy od podstawowych objawów,które ci doskwierają.Ja naszczęście czuję się dobrze na kwetiapinie i mogę wybierać z pośród zamienników.Kiedyś był Seroquel,potem Ketrel,potem Ketilept,potem Quetiapine Accord,potem Kefrenex.Najlepiej było na Seroquel.Najgożej na Ketilept i Quetiapine Accord.Ale i tak szło wytrzymać.Każdy przypadek jest inny i inaczej reaguje na zamienniki.Pozdrawiam wszystkich zmagających się z psychozą. :doh:

Return to “ketrel”