Odpowiednik dawki 10mg olanzapiny

quetiapinum, ketilept, ketipinor, seroquel
  -TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
tomsoul
zaufany użytkownik

Re: Odpowiednik dawki 10mg olanzapiny

Postby tomsoul » Fri Apr 15, 2016 6:41 pm

Nie wiem czy dobrze rozszyfrowalem nazwe leku ze to jest wersja o przedluzonym uwlnianiu. Wez powiedz lekarzowi niech Ci przepisze normalna wersje leku i bierz max 600mg. Niektorzy lekarze sa po prostu co najmniej dziwni zeby nie zabluznic. Zmien jak najszybciej tego lekarza nawet na takiego dopiero po studiach i niech nie przepisuje Ci takich końskich dawek. Mlody lekarz nie bedzie mial doswiadczenia ale bedzie mial duza wiedze na temat atypowych neuroleptykow ktore jak sam wiesz praktycznie nie maja skutkow ubocznych. Jesli moj mi przepisze ketrel to bede bral max 400 i bede mial gdzies to jeali mi kaze brac wiecej. Poki co nie mam urojeń. Bardzo rzadko tylko slysze glosy ale nie bede bral700mg kwetiapiny zeby miec lęki i czuć się jak zombie.
A jesli chodzi o Twoje lęki to pewnie nie chcesz sie wpiepszac w benzodiazepiny? Jakiś alprazolam doraźnie zaczynając od dawki 0.25mg? Mi pomaga ale niestety uzaleznilem sie juz od tego. Pamięć szwankuje ale pomagaja mi okiełznac lęki i niepokój. Coś za coś
Ale ja mam UROJENIA!!!! Na mniejszych dawkach mam po prostu urojenia. Widze że kolega ma małe doświadczenie z prochami. Nic mi nie pomoże zmiana lekarza. Leczy mnie pani ordynator. A ty mi proponujesz studenta. Myślisz że skoro student ma mniejsze doświadczenie to wyjdzie mi to na dobrze? To jest takie myślenie jak doświadczonego pilota F-16 wymienić na kadeta który dopiero uczy się latać na Orliku czy Iskrze. No prosze cię...

tomsoul
zaufany użytkownik

Postby tomsoul » Fri Apr 15, 2016 7:40 pm

Jeszcze dodam że jak wyjde już na dwór to jakoś tam daje rade. Ale najgorszy jest fakt wyjścia. Mam lęk. Ale jak wyjde to powoli się uspokajam.

hvp2
zaufany użytkownik

Postby hvp2 » Fri Apr 15, 2016 8:21 pm

A mógłbyś przybliżyć jakue mogą być skutki uboczne stosowania kwetiapiny 300-400mg zamiast Olanzapiny 10mg na noc?
Nie potrafię Ci tego powiedzieć! Nie mam pojęcia! :(
Jednak, na pocieszenie, zwróć uwagę że skutki uboczne nie występują zawsze, a jedynie u pewnego procenta pacjentów.
O dziwo nje przybrałem na wadze znaczaco ale to dlatwgo ze pije duzo slodkich napojow gazowanych typu cola
Nie jestem dietetykiem, ale to co napisałeś to jakaś herezja. Słodkie napoje gazowane to straszny syf! Nie powinno się ich pijać zbyt często.
Jeśli chodzi o działanie na pamięć to nie tylko powodują niepamięć następczą, ale również dłużej zażywane/nadużywane powodują zespół otępienny.
Coś o tym wiem. Jeatem uzalezniony od alpry i clonazepamu. Leki łatwię sobie sam na własną rękę.
Najgorszy jest ten zespól otępienny, bo wybieram sie na studia magisterskie na politechnike. Nie wiem czy dam radę. Jak rzucić to ścierwo benzo?
Jak będziesz brał benzo to masz małe szanse uczyć się skutecznie. Możesz starać się rzucić je w warunkach domowych poprzez bardzo powolne zmniejszanie dawek do zera (co kilka dni o ułamek dawki pierwotnej), a jak Ci się nie uda to możesz np. zgłosić się do poradni uzależnień. Zobaczysz co Ci tam powiedzą. Ja osobiście znam benzo jak zły szeląg, bo dawnymi laty byłem od nich uzależniony. Teraz, po latach, bardzo żałuję tamtego okresu.

kamyk
zarejestrowany użytkownik

Postby kamyk » Fri Apr 15, 2016 10:58 pm

BYłem dzisiaj u psychiatry w przychodni nieodpłatnie i ona mi powiedziała że jeśli chcę się leczyć u niej to nie bedzie mi przepisywała benzo tylko wyśle mnie do szpitala na odwyk od benzo.
A ja nie mam zamiaru iść do szpitala.
Z kolei mój lekarz u którego leczę się prywatnie już kilka lat - kazał odstawić całkowicie alprę i przepisał mi relanium. 3x dziennie po 5mg. NIe stosuję się do tego bo diazepam w ogóle na mnie nie działa, szczególnie takie małe dawki.
A benzo przecież odstawia się stopniowo redukując dawki. Jak mu to powiedziałem to nie zareagował w ogóle tylko powiedizał że mam odstawić całkowicie i zastąpić to relanium.
Niestety nie udaje mi się.
Sam sobie po prostu zmniejszam dawki alpry w warunkach domowych

hvp2
zaufany użytkownik

Postby hvp2 » Fri Apr 15, 2016 11:08 pm

Diazepam ma dużo aktywnych psychotropowo kolejnych metabolitów, więc - według mnie - wymieniłbyś jedynie "dżumę na cholerę". A jak 3 x 5 mg diazepamu dziennie to dla Ciebie jeszcze mało to... sorry, ale tkwisz w gównie :!:

Jak chcesz iść na studia to benzodiazepiny po prostu musisz wcześniej rzucić! Choćby i w warunkach szpitalnych! Przemęczysz się kilka dni, ale za to potem wolność od nałogu i realna perspektywa zdobycia wyższego wykształcenia! Może więc warto byłoby iść na szpitalny odwyk :?: :?:

kamyk

Postby kamyk » Fri Apr 15, 2016 11:32 pm

Ile trwa taki odwyk?

hvp2
zaufany użytkownik

Postby hvp2 » Fri Apr 15, 2016 11:51 pm

Jak ja byłem na odwyku (połączonym z ogólną obserwacją) to cała hospitalizacja nie trwała dłużej niż miesiąc. Ale ja: po pierwsze byłem również na obserwacji, a po drugie nie chciałem wyjść ze szpitala.

Z tego miesiąca męczyłem się jedynie kilka pierwszych dni.

kamyk

Postby kamyk » Fri Apr 15, 2016 11:53 pm

Ja bym chciał żeby to trwało max 2 tygodnie ale tak się chyba nie da?

hvp2
zaufany użytkownik

Postby hvp2 » Fri Apr 15, 2016 11:55 pm

Nie wiem, jakie są obecnie zwyczaje czy procedury w tej materii. Psychiczne objawy abstynencyjne trwają jedynie kilka dni.

kamyk

Postby kamyk » Sat Apr 16, 2016 12:06 am

Czyli jeśli wykażę się silną wolą to uda mi się to zrobić bez potrzeby hospitalizowania

hvp2
zaufany użytkownik

Postby hvp2 » Sat Apr 16, 2016 12:25 am

Przede wszystkim konsekwencją w działaniu. Co kilka-kilkanaście dni zmniejszasz dawkę o ułamek dawki pierwotnej, a jak Ci się w tym czasie pojawiają jakieś objawy typu lęki czy bezsenność, to się nie "ratujesz" zażyciem tabletki benzo, ale to przetrzymujesz.

Ja się tak kilka lat temu odzwyczajałem od "Tranxene". Wręcz otwierałem kapsułkę, wysypywałem proszek i go dzieliłem nożem na 4 części. Kilka dni brałem 3/4 tego proszku z kapsułki, potem kilka dni 1/2, a potem kilka dni 1/4. Zupełnie nie odczułem tego odzwyczajania, ale wtedy nie byłem tak bardzo uzależniony jak dawnymi laty.

Teraz, gdy mam lęki (a miewam je prawie codziennie) po prostu nie sięgam po "Tranxene", choć mam ją na półce. Obecnie "Tranxene" zażywam wyłącznie przed wizytą u stomatologa.

kamyk

Postby kamyk » Sat Apr 16, 2016 2:45 am

Teraz, gdy mam lęki (a miewam je prawie codziennie) po prostu nie sięgam po "Tranxene", choć mam ją na półce. Obecnie "Tranxene" zażywam wyłącznie przed wizytą u stomatologa.
Ja chyba bym nie wytrzymał. Uzależniony jestem krótko bo jakieś 3 miesiące, więc łatwiej będzie to rzucić.

A co do Twojego Tranxene, to jest dokładnie klorazepat dwupotasowy (albo dipotasowy) czy jakoś tak. Ja miałem okazję przetestować Cloranxene - to samo gówno tylko inna nazwa handlowa. I powiem CI że w ogóle na mnie nie działało. Na mnie dziala tylko alpra i clon. Nawet głupie relanium nie daje żadnej ulgi.

A poza tym Tranxene to najsłabsza i najmniej uzależniająca benzodiazepina - taką dostałem informację od psychiatry, który wypisywał mi receptę na ten lek. A poza tym sprawdziłem później w internecie i okazało się to prawdą. Więc tak na chłopski rozum męski nie przeżyłeś chyba wielkiej traumy rzucając to Tranxene.

Ale te lęki potrafią zniszczyć wszystko. Cały zaplanowany dzień idzie się je**ć za przeproszeniem gdy dopadnie nas lęk.

hvp2
zaufany użytkownik

Postby hvp2 » Sat Apr 16, 2016 3:26 am

O tym jak odstawiałem "Tranxene" napisałem Ci przede wszystkim dla przykładu w sensie technicznym, tj. jak dzieliłem zawartość kapsułki, żeby się odzwyczaić bezboleśnie. Że trzeba dzielić dawkę na ułamki.

Całe lata temu byłem uzależniony dużo poważniej - od "Relanium", "Oxazepamu" i "Nitrazepamu" - i z tego uzależnienia zostałem odzwyczajony dopiero w szpitalu (o czym Ci pisałem powyżej).

Lęki potrafią być odczuwane prawie jak ból zęba i doszczętnie zatruć człowiekowi bieżące chwile. Tyle że nadmierne ratowanie się benzo sprawia, że mało co z życia zapamiętuje się na bieżąco, a w dalszej perspektywie jest otępienie. I potem masz nagle lat kilkadziesiąt, oglądasz się wstecz, a za Tobą prawie nic :!:

tomsoul
zaufany użytkownik

Postby tomsoul » Sat Apr 16, 2016 10:31 am

Brałem w 2001 roku tranxene. Dla mnie większe gówno niż lorafen czy afobam.

kamyk

Postby kamyk » Sat Apr 16, 2016 11:36 am

To jest najslabsze benzo! Dlaczego wieksze gowno niz alprazolam?

Return to “ketrel”