Odpowiednik dawki 10mg olanzapiny

quetiapinum, ketilept, ketipinor, seroquel
  -TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
kamyk
zarejestrowany użytkownik

Odpowiednik dawki 10mg olanzapiny

Postby kamyk » Sun Apr 10, 2016 3:10 am

Witam, jaka dawka leku zawierającego kwetiapinę jest odpowiednikiem 10mg olanzapiny.
Tyle jak do tej pory biorę na noc. Bardzo rzadko, gdy występują głosy, dokładam 10mg czyli łącznie 20mg na noc tylko.
Rano biorę Amisulpryd w dawce różnie albo 300 albo 400 zależy czy chce mi się ucinać kawałek tabletki.
Po konsultacji z lekarzem stwierdził, że nie przepisze mi kwetiapiny ponieważ mu powiedziałem ze biorę 20mg olanzapiny a odpowiednikiem dawki 20mg kwetiapina może wywołać objawy pozapiramidowe parkisnonowskie czy coś takiego, nie wiem dokładnie jak to ujął ale mi nie przepisał.
Chciałbym spróbować przekonać go że zmniejszyłem dawkę olanzapiny do 10mg i nic złego jak do tej pory się nie dzieje.
Także moje pytanie brzmi: ile mg powinienem brać kwetiapiny aby zastąpić wieczorne 10mg olanzapiny.

mylovelyengland
zaufany użytkownik

Re: Odpowiednik dawki 10mg olanzapiny

Postby mylovelyengland » Sun Apr 10, 2016 8:24 am

XXX
Last edited by mylovelyengland on Sat Nov 19, 2016 4:21 pm, edited 1 time in total.

JagodowyWilkołak
zaufany użytkownik

Postby JagodowyWilkołak » Sun Apr 10, 2016 8:24 am

Według mojego lekarza jest to 150mg kwetiapiny.
Don't worry, be chory. :)

kamyk

Postby kamyk » Sun Apr 10, 2016 3:13 pm

Skąd taka rozbieżność… jestem skonsternowany

tomsoul
zaufany użytkownik

Postby tomsoul » Thu Apr 14, 2016 8:49 pm

Witam, jaka dawka leku zawierającego kwetiapinę jest odpowiednikiem 10mg olanzapiny.
Tyle jak do tej pory biorę na noc. Bardzo rzadko, gdy występują głosy, dokładam 10mg czyli łącznie 20mg na noc tylko.
Rano biorę Amisulpryd w dawce różnie albo 300 albo 400 zależy czy chce mi się ucinać kawałek tabletki.
Po konsultacji z lekarzem stwierdził, że nie przepisze mi kwetiapiny ponieważ mu powiedziałem ze biorę 20mg olanzapiny a odpowiednikiem dawki 20mg kwetiapina może wywołać objawy pozapiramidowe parkisnonowskie czy coś takiego, nie wiem dokładnie jak to ujął ale mi nie przepisał.
Chciałbym spróbować przekonać go że zmniejszyłem dawkę olanzapiny do 10mg i nic złego jak do tej pory się nie dzieje.
Także moje pytanie brzmi: ile mg powinienem brać kwetiapiny aby zastąpić wieczorne 10mg olanzapiny.
:roll: Wątpie żeby lekarze tu zaglądali, a pacjenci nie zawsze mają wiedze żeby odpowiedzieć na twoje pytanie. Sam widzisz że jedna osoba mówi 200 a druga 150. Po prostu nie wiemy...

kamyk

Postby kamyk » Thu Apr 14, 2016 11:18 pm

Ok, zapytam po prostu mojego lekarza o ile w ogole zgodzi zmienic mi olanzapine na kwetiapine. Co o tym sadzicie? Ktory lek Waszym zdanuem jest lepszy? Chodzi mi tu rylko o wlasna subiektywna opinie bo wiadomo ze na kazdego lek dziala inaczej

Wspaniale
zaufany użytkownik

Postby Wspaniale » Thu Apr 14, 2016 11:20 pm

Moim subiektywnym zdaniem kwetiapina.

tomsoul
zaufany użytkownik

Postby tomsoul » Thu Apr 14, 2016 11:31 pm

Ja właśnie biore kwetiapine i nienawidze jej. Ale to jest tylko moje zdanie i tym się nie sugeruj.

tomsoul
zaufany użytkownik

Postby tomsoul » Thu Apr 14, 2016 11:39 pm

Musisz sam sprawdzić.

kamyk

Postby kamyk » Fri Apr 15, 2016 12:32 am

Ja właśnie biore kwetiapine i nienawidze jej. Ale to jest tylko moje zdanie i tym się nie sugeruj.
Z jakiego powodu jej nienawidzisz ? Jakie masz skutki uboczne ? Chodzi CI o senność?
Skoro jej nienawidzisz to poproś lekarza o zmianę leku a jak się lekarz nie zgadza to skseruj sobie od niego historię choroby i idz do innego.
Ja chyba tak właśnie zrobię bo mój nie chce mi przepisać kwetiapiny, ale już wiem jak działa. Udało mi się legalnie ją załatwić na receptę, ale póki co cały czas biorę olanzapinę. Dopiero skonsultuję z lekarzem czy mogę zmienić lek.
Generalnie przyjąłem tabletkę Ketrelu 200mg jedną sztukę i po 20 minutach wręcz zwaliło mnie z nóg. Byłem taki ospały że to masakra. Plątał mi się jezyk i odbijałem się od ścian. Matka myślała że ja brałem jakieś narkotyki

Nie wiecie czy te objawy znikają po jakimś czasie brania kwetiapiny?

tomsoul
zaufany użytkownik

Postby tomsoul » Fri Apr 15, 2016 10:49 am

Nie jestem w ogóle senny mimo że biore 700 mg kwetapiny także sam sobie widzisz. A nienawidze tego leku bo to słabizna. Tak twierdzą lekarze, tak twierdze ja na moją głowe. Nie likwiduje mi w ogóle urojeń i lęków wrecz mi je potęguje. Mam mało objawów negatywnych ale bardzo dużo pozytywów czyli urojeń. A na urojenia tak jak napisałem słabo U MNIE(podkreślam) to działa.

tomsoul
zaufany użytkownik

Postby tomsoul » Fri Apr 15, 2016 11:05 am

Oto dlaczego nie nawidze kwetiapiny:

viewtopic.php?f=41&t=24550&p=461028#p461028

kamyk

Postby kamyk » Fri Apr 15, 2016 12:20 pm

Nie wiem czy dobrze rozszyfrowalem nazwe leku ze to jest wersja o przedluzonym uwlnianiu. Wez powiedz lekarzowi niech Ci przepisze normalna wersje leku i bierz max 600mg. Niektorzy lekarze sa po prostu co najmniej dziwni zeby nie zabluznic. Zmien jak najszybciej tego lekarza nawet na takiego dopiero po studiach i niech nie przepisuje Ci takich końskich dawek. Mlody lekarz nie bedzie mial doswiadczenia ale bedzie mial duza wiedze na temat atypowych neuroleptykow ktore jak sam wiesz praktycznie nie maja skutkow ubocznych. Jesli moj mi przepisze ketrel to bede bral max 400 i bede mial gdzies to jeali mi kaze brac wiecej. Poki co nie mam urojeń. Bardzo rzadko tylko slysze glosy ale nie bede bral700mg kwetiapiny zeby miec lęki i czuć się jak zombie.
A jesli chodzi o Twoje lęki to pewnie nie chcesz sie wpiepszac w benzodiazepiny? Jakiś alprazolam doraźnie zaczynając od dawki 0.25mg? Mi pomaga ale niestety uzaleznilem sie juz od tego. Pamięć szwankuje ale pomagaja mi okiełznac lęki i niepokój. Coś za coś

hvp2
zaufany użytkownik

Postby hvp2 » Fri Apr 15, 2016 1:28 pm

Mlody lekarz nie bedzie mial doswiadczenia ale bedzie mial duza wiedze na temat atypowych neuroleptykow ktore jak sam wiesz praktycznie nie maja skutkow ubocznych.
Ależ mają skutki uboczne! Np. zespół metaboliczny, czyli tycie i cukrzycę. Również wiele innych.
A jesli chodzi o Twoje lęki to pewnie nie chcesz sie wpiepszac w benzodiazepiny? Jakiś alprazolam doraźnie zaczynając od dawki 0.25mg? Mi pomaga ale niestety uzaleznilem sie juz od tego. Pamięć szwankuje ale pomagaja mi okiełznac lęki i niepokój. Coś za coś
Benzodiazepiny haraczą strasznie pamięć, uzależniają (czyli aby utrzymać pożądany trzeba z upływem czasu brać coraz większe dawki, bo do dawek dotychczasowych organizm już się przyzwyczaił), a ponadto nagle odstawione wywołują lęki dużo gorsze niż te które człowiek miał zanim zaczął brać benzo. Ponadto benzodiazepiny wywołują depresję, a także niektóre z nich są rakotwórcze.

Jeśli chodzi o działanie na pamięć to nie tylko powodują niepamięć następczą, ale również dłużej zażywane/nadużywane powodują zespół otępienny.

kamyk

Postby kamyk » Fri Apr 15, 2016 2:41 pm

Ależ mają skutki uboczne! Np. zespół metaboliczny, czyli tycie i cukrzycę. Również wiele innych.

To ja juz nie wiem. Nawet atypowe neuro to dla nas schizofreników trucizna… A mógłbyś przybliżyć jakue mogą być skutki uboczne stosowania kwetiapiny 300-400mg zamiast Olanzapiny 10mg na noc? O dziwo nje przybrałem na wadze znaczaco ale to dlatwgo ze pije duzo slodkich napojow gazowanych typu cola
Benzodiazepiny haraczą strasznie pamięć, uzależniają (czyli aby utrzymać pożądany trzeba z upływem czasu brać coraz większe dawki, bo do dawek dotychczasowych organizm już się przyzwyczaił), a ponadto nagle odstawione wywołują lęki dużo gorsze niż te które człowiek miał zanim zaczął brać benzo. Ponadto benzodiazepiny wywołują depresję, a także niektóre z nich są rakotwórcze.

Jeśli chodzi o działanie na pamięć to nie tylko powodują niepamięć następczą, ale również dłużej zażywane/nadużywane powodują zespół otępienny.
Coś o tym wiem. Jeatem uzalezniony od alpry i clonazepamu. Leki łatwię sobie sam na własną rękę.
Najgorszy jest ten zespól otępienny, bo wybieram sie na studia magisterskie na politechnike. Nie wiem czy dam radę. Jak rzucić to ścierwo benzo?

Return to “ketrel”