Bardzo wysokie tętno a Kwetiapina ...

quetiapinum, ketilept, ketipinor, seroquel
  -TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
anonim_xd
bywalec

Bardzo wysokie tętno a Kwetiapina ...

Postby anonim_xd » Fri Dec 18, 2015 2:10 pm

Witam !

Mam pytanie do osób, które biorą kwetiapine a dokładniej kwetaplex xr.
Wyczytałem jakiś czas temu w ulotce, w skutkach ubocznych, że kwetaplex xr może powodować bardzo szybką prace serca i nierówne bicie serca.
W moim przypadku tętno pokazywało cały czas ponad 100/min, a nawet i ponad 150/min oczywiście w stanie spoczynku,chciałem dodać, że ciśnienie w normie
Z tego tytułu brałem leki tzw, Beto - Bloker na zbicie tętna ale żadnych rezultatów nie było.
Wczoraj w aptece mierzyłem sobie ciśnienie i oczywiście ciśnienie w normie a puls ponad 150 na minute w stanie spoczynku.
Tak więc pytanie do was... jak to u was wygląda ?
Mieliście taką sytuacje z kwetiapiną ?
Chyba, że mam coś z sercem i trzeba się udać do kardiologa, sam już nie wiem do końca ;/.

Pozdro :)

tomsoul
zaufany użytkownik

Re: Bardzo wysokie tętno a Kwetiapina ...

Postby tomsoul » Fri Dec 18, 2015 3:35 pm

A jaki brałeś betabloker? Propranolol??? Jeśli tak to daj sobie spokój i zapytaj lekarza o bisocard. Ja też miałem takie problemy i propranolol nic nie działał, pozatym to stary lek i ma dużo skutków ubocznych. Dla mnie osobiście bisocard jest lepszy,

anonim_xd
bywalec

Postby anonim_xd » Fri Dec 18, 2015 4:43 pm

A jaki brałeś betabloker? Propranolol??? Jeśli tak to daj sobie spokój i zapytaj lekarza o bisocard. Ja też miałem takie problemy i propranolol nic nie działał, pozatym to stary lek i ma dużo skutków ubocznych. Dla mnie osobiście bisocard jest lepszy,
Brałem BETO 50 ZK

AleksandraK
zaufany użytkownik

Postby AleksandraK » Fri Dec 18, 2015 10:15 pm

To mała dawka, może powinieneś brać dwa razy tyle

spodsztancy
zaufany użytkownik
Status: aktor pisarz poeta. ostatnio mnie wystawiali na brodwayu

Postby spodsztancy » Wed Dec 23, 2015 5:28 am

Wczoraj w aptece mierzyłem sobie ciśnienie i oczywiście ciśnienie w normie a puls ponad 150 na minute w stanie spoczynku.
To prawie na sto procent nie od kwetiapiny. Dobierz dobry beta-bloker. Ja mam podobny problem, ale mi wystrcza 2,5 mg bisoprololu na dzień i puls w normie. Zbyt szybkie tętno/puls, to zbyt dużo adrenaliny, która działa na układ współczulny nerwowy. 150 uderzeń to już zdecydowanie tachykardia i wiem, że to może być bardzo nieprzyjemne. Powinieneś dobrać odpowiedni beta-bloker. Kwetiapina nie wiąże się z żadnymi receptorami odpowiadającymi za adrenalinę, więc to raczej na pewno nie od tego.
całuj rękę której nie możesz uciąć

tomsoul
zaufany użytkownik

Postby tomsoul » Sun Dec 27, 2015 1:14 pm

To prawie na sto procent nie od kwetiapiny. Dobierz dobry beta-bloker. Ja mam podobny problem, ale mi wystrcza 2,5 mg bisoprololu na dzień i puls w normie. Zbyt szybkie tętno/puls, to zbyt dużo adrenaliny, która działa na układ współczulny nerwowy. 150 uderzeń to już zdecydowanie tachykardia i wiem, że to może być bardzo nieprzyjemne. Powinieneś dobrać odpowiedni beta-bloker. Kwetiapina nie wiąże się z żadnymi receptorami odpowiadającymi za adrenalinę, więc to raczej na pewno nie od tego.
Co ty chrzanisz? Spytaj się swojego lekarza to się przekonasz że to może być od kwetiapiny.

Return to “ketrel”