Jaki zamiennik leku Ketrel zażywacie?

kwetiapina, ketilept, ketipinor, seroquel

Moderator: moderatorzy

einsam
zaufany użytkownik
Posty: 393
Rejestracja: sob lut 08, 2014 4:10 pm
płeć: mężczyzna

Re: Jaki zamiennik leku Ketrel zażywacie?

Post autor: einsam »

Spoko.Najważniejsze to brać tą kwetiapinę.Dziś jestem na Kefrenex,sulpiryd i niskiej dawce cloranxen.I tak jest o niebo lepiej niż na Zolafrenie,niemówjąc już o clopixol,rispolept,czy Haloperidol.Lepiej może być u mnie tylko na Klozapol,ale tego leku nie przepisze mi lekarka,bo trzeba badać krew co miesiąc.Pozdrawiam wszystkich zmagających się z psychozą. :dance:
Miś Uszatek
zaufany użytkownik
Posty: 2852
Rejestracja: pt maja 16, 2008 4:05 pm
płeć: mężczyzna
Gadu-Gadu: 72943962

Re: Jaki zamiennik leku Ketrel zażywacie?

Post autor: Miś Uszatek »

einsam pisze: pn cze 19, 2017 8:45 pm Lepiej może być u mnie tylko na Klozapol,ale tego leku nie przepisze mi lekarka,bo trzeba badać krew co miesiąc.
Ale to co boisz się kłucia igłą?
einsam
zaufany użytkownik
Posty: 393
Rejestracja: sob lut 08, 2014 4:10 pm
płeć: mężczyzna

Re: Jaki zamiennik leku Ketrel zażywacie?

Post autor: einsam »

Słuchaj Tomsoul.Moja psychiatra twierdzi,że "lepsze jest wrogiem dobrego".I ja się z nią całkowicie zgadzam.Jeśli na kwetiapinie,sulpirydzie i niskiej dawce cloranxen jest dobrze to po co to zmieniać?Można się narazić na niebezpieczne wahnięcie.I tyle. :clap:
Miś Uszatek
zaufany użytkownik
Posty: 2852
Rejestracja: pt maja 16, 2008 4:05 pm
płeć: mężczyzna
Gadu-Gadu: 72943962

Re: Jaki zamiennik leku Ketrel zażywacie?

Post autor: Miś Uszatek »

No w sumie masz racje. Ale ja się pytałem o pobieranie krwi, bo niektórzy mają z tym problem. Znam takiego gościa co pobieranie krwi chciałby ze znieczuleniem :mrgreen: Ja osobiście nie mam z tym problemu. Jak się dializowałem to tam dopiero są igły! Ze trzy razy grubsza niż ta do pobierania krwi. A ja się dializowałem rok czasu , 3 razy w tygodniu przez cały ten rok.
Awatar użytkownika
wowo
zaufany użytkownik
Posty: 5305
Rejestracja: wt maja 28, 2019 9:30 pm
płeć: mężczyzna
Gadu-Gadu: 9697465

Re: Jaki zamiennik leku Ketrel zażywacie?

Post autor: wowo »

najlepsza strzykawa w białym habicie, lubi kłuć pośladki z ranka i wieczora, dla niej każda dobra pora :lol:
einsam
zaufany użytkownik
Posty: 393
Rejestracja: sob lut 08, 2014 4:10 pm
płeć: mężczyzna

Re: Jaki zamiennik leku Ketrel zażywacie?

Post autor: einsam »

Kiedy biorę Kefrenex,to zauważam,że działa tak samo jak Bonogren.Przeczytałem na ulotkach,że mają taki sam rdzeń tabletki i obydwa leki produkuje Grecka firma farmaceutyczna Genepharm.Tyle tylko,że Bonogren jest tańszy od Kefrenex.Pozdrawiam wszystkich zmagających się z psychozą. :hand:
Miś Uszatek
zaufany użytkownik
Posty: 2852
Rejestracja: pt maja 16, 2008 4:05 pm
płeć: mężczyzna
Gadu-Gadu: 72943962

Re: Jaki zamiennik leku Ketrel zażywacie?

Post autor: Miś Uszatek »

Ja tam jade na polskich kwetaplexach od adamedu.
einsam
zaufany użytkownik
Posty: 393
Rejestracja: sob lut 08, 2014 4:10 pm
płeć: mężczyzna

Re: Jaki zamiennik leku Ketrel zażywacie?

Post autor: einsam »

Z tego co się orientuje,to zwykły Kwetaplex też jest robiony przez grecki Genepharm.Tylko podmiot odpowiedzialny to Adamed.Proszę,popatrz do ulotki na wytwórcę.Pozatym zwykły Kwetaplex jest najdroższą wersją refundowaną kwetiapiny.Jest nawet droższy od Ketrel. :think:
Miś Uszatek
zaufany użytkownik
Posty: 2852
Rejestracja: pt maja 16, 2008 4:05 pm
płeć: mężczyzna
Gadu-Gadu: 72943962

Re: Jaki zamiennik leku Ketrel zażywacie?

Post autor: Miś Uszatek »

No tak faktycznie również kwetaplex jest wytwarzany w Grecji. A co do ceny to czuje się nieżle i nie chce zmieniać aby nie było gorzej, mimo że nie jest najtańszy. Chociaż z drugiej strony to teoretycznie to samo co inne zamienniki.
einsam
zaufany użytkownik
Posty: 393
Rejestracja: sob lut 08, 2014 4:10 pm
płeć: mężczyzna

Re: Jaki zamiennik leku Ketrel zażywacie?

Post autor: einsam »

Myślę,że masz rację.Lepiej przepłacić parę złotych i być pewnym działania,niż "obudzić się z ręką w nocniku".Wszystko zależy od podstawowych objawów,które ci doskwierają.Ja naszczęście czuję się dobrze na kwetiapinie i mogę wybierać z pośród zamienników.Kiedyś był Seroquel,potem Ketrel,potem Ketilept,potem Quetiapine Accord,potem Kefrenex.Najlepiej było na Seroquel.Najgożej na Ketilept i Quetiapine Accord.Ale i tak szło wytrzymać.Każdy przypadek jest inny i inaczej reaguje na zamienniki.Pozdrawiam wszystkich zmagających się z psychozą. :doh:
einsam
zaufany użytkownik
Posty: 393
Rejestracja: sob lut 08, 2014 4:10 pm
płeć: mężczyzna

Re: Jaki zamiennik leku Ketrel zażywacie?

Post autor: einsam »

Od 1 lipca 2017 roku wchodzi do aptek nowa lista leków refundowanych.NFZ dopłaci do większości kwetiapin 1,4zł więcej niż w czerwcu.Tym samym kwetiapna ztanieje.Hurra! :lol: Pozdrawiam wszystkich zmagających się z psychozą.
Miś Uszatek
zaufany użytkownik
Posty: 2852
Rejestracja: pt maja 16, 2008 4:05 pm
płeć: mężczyzna
Gadu-Gadu: 72943962

Re: Jaki zamiennik leku Ketrel zażywacie?

Post autor: Miś Uszatek »

Bardziej bym się cieszył gdyby wprowadzili wreszcie leki dostępne na zachodzie a niedostępne u nas... 1,4 zł na kwetiapinie mnie nie raduje...
Miś Uszatek
zaufany użytkownik
Posty: 2852
Rejestracja: pt maja 16, 2008 4:05 pm
płeć: mężczyzna
Gadu-Gadu: 72943962

Re: Jaki zamiennik leku Ketrel zażywacie?

Post autor: Miś Uszatek »

Spójrzcie ilu wytwórców może mieć kwetaplex xr 400 mg:

https://imeds.pl/kwetaplex-xr-400-mg

A okazuje się że zwykły kwetaplex jest wytwarzany w Grecji ale w Polsce również.

https://imeds.pl/kwetaplex-150-mg
Awatar użytkownika
pawel534
zaufany użytkownik
Posty: 3524
Rejestracja: sob lut 18, 2012 11:32 am
płeć: mężczyzna

Re: Jaki zamiennik leku Ketrel zażywacie?

Post autor: pawel534 »

Ja biorę kwetaplex, nawet jak jest on wytwarzany za granicą firma która go sprzedaje jest Polska i wspomagamy polski przemysł biorąc kwetaplex.
Awatar użytkownika
dzwonkowy
zaufany użytkownik
Posty: 1305
Rejestracja: pn paź 31, 2016 4:51 pm
Status: schizofrenik - rezydent
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: poczekalnia życia

Re: Jaki zamiennik leku Ketrel zażywacie?

Post autor: dzwonkowy »

Też zażywam Kwetaplex. A wcześniej - Ketilept. Te leki brane wieczorem dobrze działają nasennie. Brania tych usypiaczy w innej porze sobie nie wyobrażam.
Każdy dźwiga własny schiz.
cremik1
zaufany użytkownik
Posty: 123
Rejestracja: sob lut 25, 2012 2:10 pm
płeć: mężczyzna

Re: Jaki zamiennik leku Ketrel zażywacie?

Post autor: cremik1 »

Ja kiedyś brałem ketrelu 400mg rano i 400mg na noc i jakoś żyłem wystarczyła jedna mocna kawa za dnia i tyle.

A co do zamienników ketrelu to są :

Apotiapina
Bonogren
Etiagen
Kefrenex
Kventiax
Kwetaplex
Pinexet
Quentapil
Ketilept
einsam
zaufany użytkownik
Posty: 393
Rejestracja: sob lut 08, 2014 4:10 pm
płeć: mężczyzna

Re: Jaki zamiennik leku Ketrel zażywacie?

Post autor: einsam »

Od wczoraj zażywam Bonogren.Tańszy zamiennik leku Ketrel.Kwetiapina jak kwetiapina.Czuję się dobrze.Biorę jeszcze przeciwpsychotyczną dawkę Sulpiryd i najniższą dawkę Cloranxen.Jest spoko.Pozdrawiam wszystkich zmagających się z psychozą. :D
einsam
zaufany użytkownik
Posty: 393
Rejestracja: sob lut 08, 2014 4:10 pm
płeć: mężczyzna

Re: Jaki zamiennik leku Ketrel zażywacie?

Post autor: einsam »

Jutro idę do apteki po najdroższą refundowaną w Polsce kwetiapinę.To jest kwetaplex z Adamed.Ciekawe czy różni się choćby trochę od pozostałych zamienników.Pozdrawiam wszystkich zmagających się z psychozą. :P
Awatar użytkownika
Meduzola
zaufany użytkownik
Posty: 3099
Rejestracja: śr wrz 13, 2017 5:44 pm

Re: Jaki zamiennik leku Ketrel zażywacie?

Post autor: Meduzola »

einsam...
Pierwsza moja kwetiapina to był dopiero syf: 2008-2012: Seroquel na noc. Nawet przy 100 mg miałam 2 godziny po zażyciu nagły spadek ciśnienia i cukru, pożerałam całą tabliczkę czekolady: "malignes Bewusstsein" i ogromny lęk. W szpitalu 2017 Kwetaplex 800 mg na noc i wejście w obcy wymiar jakby i też uczucie trwogi. Kwetiapiny (dibenzo-tia-zepiny) nie dla mnie..!
einsam
zaufany użytkownik
Posty: 393
Rejestracja: sob lut 08, 2014 4:10 pm
płeć: mężczyzna

Re: Jaki zamiennik leku Ketrel zażywacie?

Post autor: einsam »

Byłem wczoraj w aptece.Zakupiłem Kwetaplex z Adamed.Pozdrawiam wszystkich zmagających się z psychozą. :clap:
ODPOWIEDZ

Wróć do „ketrel”