z 700 mg ketrelu na abilify?

aripiprazol
królowa margot
zarejestrowany użytkownik
Zawód: europeista :D, filozof in spe

z 700 mg ketrelu na abilify?

Postautor: królowa margot » pt lis 11, 2016 3:05 am

Hej,

Chciałam się poradzić. Biorę od 2,5 roku dość dużą dawkę ketrelu - między 500 a 1000 mg, obecnie 800. Dawka się zmienia, bo jak lepiej się czuję, bo zmniejszam, a jak gorzej (co związane jest ze stresem), to zmniejszam. Niestety śpię na niej 12h, na 500 było chyba 11,5h. To znaczy jak chodziłam do pracy to co drugi dzień musiałam się wysypiać po 12h, a co drugi wystarczało 10,5h.

Ketrel bardzo dobrze na mnie działa, np. zwiększenie dawki o 50 mg przynosi zwykle efekt w przypadku pogorszenia. Problem w tym, że tak długi sen utrudnia mi funkcjonowanie i po 2,5 roku jestem już tym sfrustrowana, nawet nie mogę pójść do pracy na pełen etat, bo przy dłuższych dojazdach w Krakowie miałabym zero (dosłownie) czasu dla siebie. Wiem, że jedynym lekiem, który tak nie usypia przy dużej dawce jest abilify. Pytałam lekarkę już dwa razy o zamiane na abilify, ale powiedziała, że w przypadku moich problemów, które zwykle polegają na tym, że jestem zbyt pobudzona (lękowo lub hipomania, bardzo leciutkie objawy wytwórcze, lekka dezorganizacja), jest duża szansa, że abilify nie będzie dobrze działał i żebym zmniejszała ketrel. Próbuję to robić od półtora roku i średnio wychodzi, musiałabym nie mieć stresów. Mam już dość.

Czy ktoś próbował takiej zmiany leku?

Awatar użytkownika
jojo
zaufany użytkownik

Re: z 700 mg ketrelu na abilify?

Postautor: jojo » pt lis 11, 2016 8:05 pm

Próbowałam brać samo abilify, które mój psychiatra uważa za najlepszy lek, ale nawet na 15 mg, a potem i na 30 mg miałam różne objawy psychotyczne, np. jednorazowe zaburzenie pamięci, powiązane z natrętnymi myślami.

Poza tym miałam problemy ze snem... Kładłam się o 21, a wybudzałam się nad ranem i siedziałam po kilka godzin przy komputerze.

Dodatkowo zażywam 100 mg kwetaplex i od tego czasu lepiej śpię. Jednak dokucza mi senność za dnia, ale abilify tak mnie aktywizuje, że nie mogę zasnąć. (I tak jestem mało aktywna.)

Gdzieś przeczytałam, że abilify działa na negatywy, a kwetaplex na pozytywy.

Trzeba jednak mieć zaufanie do lekarzy, naprawdę miałam niezłe jazdy, jak brałam samo abilify. :(
To, że jakiś lek komuś służy, nie znaczy że nie zaszkodzi innej osobie. :(

Wróć do „abilify”