10 mg abilify (dopamina)

aripiprazol
Awatar użytkownika
Jakub2015
bywalec

10 mg abilify (dopamina)

Postautor: Jakub2015 » sob maja 07, 2016 11:00 pm

Ktoś z was bierze abilify w dawce 10 mg ? Czy uwalnia wam dopaminę ? Dowiedziałem się od jednej z lekarz że uwalnia. Czy tak jest w praktyce ?
Schizofrenicy to wybrańcy Boga, mogą uczynić wszystko, ale za szybko się wyczerpują.

Awatar użytkownika
spodsztancy
zaufany użytkownik

Re: 10 mg abilify (dopamina)

Postautor: spodsztancy » ndz maja 08, 2016 3:18 am

HM, nie sądzibym, że uwania doapminę. Jako neuroleptyk blokuje szlaki dopaminowe w mózgu raczej. Ale myśl sobie co chcesz i się ciesz dobrym zdrowiem. :)
koniec ery Titanica

Awatar użytkownika
Matt
moderator
moderator

Postautor: Matt » ndz maja 08, 2016 10:28 am

Abilify jest agonistą receptorów dopaminowych D2, D3 i D4 jak się nie mylę.
Wiec teoretycznie poziom dopaminy w tych receptorach nie będzie blokowany.
W całym chaosie jest kosmos
w całym nie porządku sekretny porządek.

Awatar użytkownika
Bardo
moderator
moderator

Postautor: Bardo » ndz maja 08, 2016 6:01 pm

Dopamina to nie wszystko, w mózgu jest wiele różnych neuroprzekaźników których działanie dodatkowo koreluje ze sobą więc takie analizowanie: uwalnia ją czy nie uwalnia jest bardzo dużym uproszczeniem. Najlepiej dobiera się leki poprzez obserwowanie własnych odczuć po nich.

Awatar użytkownika
Peter
zaufany użytkownik

Postautor: Peter » pt maja 20, 2016 5:32 pm

a niech ktoś mi odpowie dlaczego na Abilify mam kompletne zero energii jak on niby jest aktywizujący?
Dopamina chyba odpowiada za to czy ma się energię i motywację.... Ja jestem zupełnie bez chęci na cokolwiek.. Może znacie jakieś sposoby na dodanie energii i chęci do życia, kawa tu nie pomaga wcale...

Awatar użytkownika
Erika_Kohut
zaufany użytkownik
Zawód: Trójca
Gadu-Gadu: 48512284

Postautor: Erika_Kohut » pt maja 20, 2016 5:49 pm

Zen szen.
Milosc to iluzja

Awatar użytkownika
lea
zaufany użytkownik

Postautor: lea » pt maja 20, 2016 7:14 pm

yerba mate
pustamiska pomóż klikając
walka zaczyna się w głowie

Awatar użytkownika
Jakub2015
bywalec

Postautor: Jakub2015 » ndz maja 22, 2016 10:16 pm

Peter ja mam to samo zero motywacji i brak energii spróbuje przejść na 10 mg. Zna ktoś jakiś dobry zamiennik refundowany ?.Apra czy Arylazera jest dosyć podobna do abilify ?
Schizofrenicy to wybrańcy Boga, mogą uczynić wszystko, ale za szybko się wyczerpują.

Awatar użytkownika
hvp2
zaufany użytkownik

Postautor: hvp2 » ndz maja 22, 2016 10:34 pm

a niech ktoś mi odpowie dlaczego na Abilify mam kompletne zero energii jak on niby jest aktywizujący?
Dopamina chyba odpowiada za to czy ma się energię i motywację.... Ja jestem zupełnie bez chęci na cokolwiek.. Może znacie jakieś sposoby na dodanie energii i chęci do życia, kawa tu nie pomaga wcale...
Gdybyś pisał o jakimś typowym neuroleptyku to natychmiast bym Ci odpisał, że to dlatego, że bierzesz jego zbyt wysoką dawkę. Jednak o Abilify nic nie wiem bliższego, więc nie mogę z czystym sumieniem napisać tego samego.

Ale opowiem Ci moją przygodę z "Solianem". "Solian" też ponoć ma działać aktywizująco. Tyle, że jak brałem go 400 mg/dobę (to jest połowa dawki maksymalnej) to też miałem "kompletne zero energii" oraz "zupełnie bez chęci na cokolwiek". Zacząłem więc ten "Solian" stopniowo sobie zmniejszać. Najpierw na 300 mg dziennie. Po miesiącu z hakiem na 200 mg dziennie. Po miesiącu z hakiem na 150 mg dziennie. Po miesiącu z hakiem na 100 mg dziennie. I kiedy doszedłem do 100 mg uzyskałem bardzo dobre samopoczucie. Uzyskałem je nie od razu, ale dopiero po upływie miesiąca z hakiem.

Nie potrafię Ci powiedzieć, czy podobne postępowanie z "Abilify" przyniosłoby podobnie pozytywny skutek. Dużo tu zależy m.in. od tego, jak dawno miałeś zaostrzenie choroby psychicznej oraz na ile masz stresujące codzienne życie.

Formalnie rzecz ujmując najlepiej jest namówić swojego lekarza-psychiatrę, aby obniżył dawkę leku. Przekonać go do obniżenia dawki. Wtedy stajemy się "pacjentami współpracującymi".

Awatar użytkownika
Peter
zaufany użytkownik

Postautor: Peter » śr maja 25, 2016 7:07 pm

Dzięki za podpowiedź... Kiedyś brałem Zeldox ale to był dziwny dla mnie lek, który nie działał... Szpital miałem 4 lata tamu.

Awatar użytkownika
Chłopiec Papuśny
zaufany użytkownik
Gadu-Gadu: 46660127

Postautor: Chłopiec Papuśny » pn maja 30, 2016 8:46 pm

Jest w błędzie ten kto myśli, że biorąc abilify zacznie nagle biegać, pisać, czy jeździć na rowerze. :) Mi po abilify nie chce się spać. Nie zamula mnie, aktywizuje mój organizm do wysiłku. Jak chcę to idę, ale to zależy od tego, czy coś robię w kierunku bycia aktywnym. :lol:
Per aspera ad astra
Przez cierpienie do gwiazd

Wróć do „abilify”