Czy abilify jest skutecznym lekiem przeciwko schizofrenii

aripiprazol
pawel153
zarejestrowany użytkownik

Re: Czy abilify jest skutecznym lekiem przeciwko schizofrenii

Postautor: pawel153 » czw mar 24, 2016 11:17 am

Mam neurologa ale dopiero w czerwcu pierwsza moja mysl to byl wlasnie neurolog

Awatar użytkownika
Chłopiec Papuśny
zaufany użytkownik
Gadu-Gadu: 46660127

Postautor: Chłopiec Papuśny » czw kwie 21, 2016 2:04 pm

Ja biorę abilify tylko. Wieczorem zolaxe. Nie czuję się zmęczony, a wręcz przeciwnie. Ale mam światłowstręt, jak świeci słońce to lepiej nie wychodzić na ulicę.
Per aspera ad astra
Przez cierpienie do gwiazd

mylovelyengland
zaufany użytkownik

Postautor: mylovelyengland » pn kwie 25, 2016 2:01 pm

XXX
Ostatnio zmieniony sob lis 19, 2016 4:20 pm przez mylovelyengland, łącznie zmieniany 1 raz.

mandrzej85
zarejestrowany użytkownik
Zawód: Kierowca międzynarodowy

Postautor: mandrzej85 » pn maja 09, 2016 5:58 pm

Abilify jest skutecznym lekiem przeciwko schizofrenii.Mi pomoglo, zredukowalo prawie calkowicie glosy.

Awatar użytkownika
JagodowyWilkołak
zaufany użytkownik

Postautor: JagodowyWilkołak » pn maja 09, 2016 6:26 pm

Mnie wyciągnęło z paru psychoz.
Don't worry, be chory. :)

Awatar użytkownika
jojo
zaufany użytkownik

Postautor: jojo » sob lip 23, 2016 8:23 pm

U mnie abilify dopiero w dawce 30 mg zaczęło działać przeciwpsychotycznie i antylękowo. Jak brałam jego 7.5 mg miałam omamy właściwe, które są dla mnie rzadkością, oraz kilka razy rzekome, typowe dla mnie... Jak brałam jego 15 mg to odczuwałam lęk, powiedzmy ,,separacyjny" i miałam myśli, że mojej Mamie coś złego się stanie... Od razu jak zaczęłam je brać odczuwam mniejszy apetyt. Ale źle sypiałam... Zwalało mnie z nóg około 21, 22 a potem się wybudzałam i siedziałam po kilka godzin przy kompie i na to właśnie biorę kwetaplex xr...

Dla mnie abilify zwalcza też natręctwa, także te stare... Rzadziej się kiwam, kołyszę, a jak się kładę spać, to rzadziej ruszam nogami... Rzadziej miewam natrętne myśli, ale raczej je będę już miewać do końca życia...

Dla mnie abilify jest słabe, bo na mniejszych jego dawkach miałam jazdy, a na najwyższej miałam problemy ze snem i nie mogę go samego zażywać... Poza tym dobrze toleruję tylko małe dawki leków, a abilify w dawce 30 mg mi nie szkodzi...

Nie jestem ostatnio zbyt aktywna, pokładam się za dnia, zresztą to może wina pogody- nie cierpię upałów, albo brak motywacji? No i kawał ze mnie lenia. :oops:
To, że jakiś lek komuś służy, nie znaczy że nie zaszkodzi innej osobie. :(

Awatar użytkownika
AndrzejB
zaufany użytkownik

Postautor: AndrzejB » sob lip 23, 2016 8:30 pm

Sam Abilify jest dość słabym lekiem, moze komuś pomoże kto ma słabsze objawy, ale ja musiałem zażywac go najpierw z bardzo silnym solianem a teraz ze słabszym rispoleptem.

Awatar użytkownika
jojo
zaufany użytkownik

Postautor: jojo » sob lip 23, 2016 8:35 pm

AndrzejB, dzięki za odpowiedź...

Mój lekarz uważa, że abilify to najlepszy lek i powinnam dać mu szansę... Że na nim się nie tyje...

Dla mnie to słabizna...

Aha, dobrze że rispolept jest dla Ciebie skuteczny. :) Mi lekarz kazał brać go aż 6 mg i nie dość, że nie zwalczał moich objawów, to jeszcze mi szkodził...

Awatar użytkownika
AndrzejB
zaufany użytkownik

Postautor: AndrzejB » sob lip 23, 2016 9:15 pm

Solian jest bardzo mocnym lekiem, Najmocniejszym to klozapol (czy jak to się pisze), ale ten jest niebezpieczny, trzeba badać krew.
Solian skutecznie hamuje wszystkie pozytywne objawy, usypia te objawy, choć po nim krótko się śpi.
Tyle że można powiedzieć ,że wycina przyjemność życia, nie czuje się smutku, ale nie można zdobyć się na euforię, wycina libido. Ale jak nawet taka duża dawka rispoleptu Ci nie pomogła to może Solian?

Awatar użytkownika
jojo
zaufany użytkownik

Postautor: jojo » ndz lip 24, 2016 5:06 pm

Ale jak nawet taka duża dawka rispoleptu Ci nie pomogła to może Solian?
Po porażce z rispolept przez kilka lat brałam wpierw solian, a potem amisan... Z dawki 400 mg zeszłam do 100 mg, ale amisan mnie tuczył i źle się na nim czułam...

No i zdecydowałam się przetestować abilify, ale było tak słabe, że na własne życzenie biorę dodatkowo 150 mg kwetaplex xr.

Czasem myślę jak typowa schizofreniczka, ale na ogół uświadamiam to sobie... Miewam nadal natrętne myśli, ale rzadziej niż na amisan... Ogólnie dwa leki: abilify i kwetaplex xr się uzupełniają... Samopoczucie też miewam lepsze...

Nie chcę wracać do amisan... Według Antona źle robiłam zażywając go na noc, ale dobrze na nim spałam... Jednak miewałam obniżony nastrój i na pewno na tym leku przytyłam i to 23 kilo... A jak go odstawiłam, to schudłam 13 kilo...

Na abilify odczuwam mniejszy głód... Normalnie jadam posiłki, ale nie jem już w nocy, ani nad ranem...

Wróć do „abilify”