Ablilify vs Solian na uczucie ogólnego lęku i innych

aripiprazol
  -TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
Lipa
zarejestrowany użytkownik
Gadu-Gadu: 63919277

Ablilify vs Solian na uczucie ogólnego lęku i innych

Postby Lipa » Thu Oct 12, 2017 2:25 pm

Biorę Solian 200mg na dobę, wieczorem działanie słabnie a rano jestem już wystraszony jednak 2x200mg nie wchodzi w grę ze względu na okrutną akatyzję. Jestem ciekaw jak sprawdzi się Abilify, który będzie lepszy na objawy pozytywne, ogólny lęk, słabość psychiczną jak i objawy negatywne?. Kwetiapiny brać już nie mogę bo IQ spada mi po niej o jakieś 70% i jem bez namysłu... Po Olanzapinie przytyłem 50kg w rok i po Kwetiapinie leciało dalej w górę. Myślałem żeby przejść na Abilify a z czasem na Abilify w zastrzykach lecz nie wiem jak bardzo różni się profil działania Abilify od Solianu i jak skutki uboczne, prolaktyna itd. Ma ktoś może jakieś porównanie?

unipan
zaufany użytkownik

Re: Ablilify vs Solian na uczucie ogólnego lęku i innych

Postby unipan » Thu Oct 12, 2017 4:15 pm

proponuje szpital w choroszczy oni zadbaja o twoja figure i dobiora ci leki staraj sie o decaldol :angelic-green:

pawel534
zaufany użytkownik

Postby pawel534 » Thu Oct 12, 2017 4:28 pm

Ja próbowałem przejść z solianu 150 mg i 1,25 mg olanzapiny na abilify 15 mg to okazało się dla mnie za słabe i objawy się zaostrzyły. Dla mnie abilify to słaby lek, nie wiem może Tobie podpasuje. Nie rozumiem tego że rano jesteś już wystraszony przecież solian przeważnie bierze się chyba rano. Ja z kolei na abilify miałem straszne lęki ale jak chcesz to próbuj może się uda. Ja sam może drugie podejście do abilify zrobię.

Lipa
zarejestrowany użytkownik
Gadu-Gadu: 63919277

Postby Lipa » Thu Oct 12, 2017 5:31 pm

Dzięki za odpowiedzi, wychodzi więc na to, że Abilify nie da sobie ze mną rady a co do wystraszenia rano to biorę Solian gdzieś godzinę po wstaniu, przez co mam taką ponad godzinkę koszmarku bo lek po przebudzeniu już nie działa, poranki są tragiczne.

piotrs
zaufany użytkownik
Status: na ZASIŁKUz MOPS

Postby piotrs » Thu Oct 12, 2017 8:11 pm

jest jeszcze lepszy zamiennik solianu Amisan nie ma wilczego apetytu wieczorem nie mozna go brac wiecej niz 200mg bo sa lęki niepokoje moze dodaj 5 mg abilify ciezko na nim wytrzymac ja osobiscie czulem sie jak na kacu i jadlowstret mozna sprubowac np ZELDOx ale Amisulupryd czyba AMISAN i solian to najlepsze leki narazie w polsce
a

Meduzola
bywalec

Postby Meduzola » Fri Oct 13, 2017 12:25 pm

Solian działał na mnie dobrze przez pół roku: sprzątałam dom, ogródek, wieczorem programy informacyjne i program 1/10... Aź przyszło wczesne lato.... Odtąd zmieniono na Abilify 30, po którym nogí mam jak z cegły i akatyzję, że nie mogę usiedzieć. Lekarka nie dopuszcza myśli, żeby mi Abilify zmniejszyć do 15. Moje procesy poznawcze, zwane w krajach zachodnich kognitywnymi mają się dobrze i nie muszę tego nikomu udowadniać, chociaż by chcieli inaczej. FARBEN LEHRE: "Handel".

Return to “abilify”