Lenistwo

Moderatorzy: Maksymiliana, Moderatorzy zwykli

redaktor
zaufany użytkownik

Re: Lenistwo

Post autor: redaktor »

Ostatnio się zawodowo pozbierałem. Oby tak dalej.

kotek
zaufany użytkownik

Post autor: kotek »

Mam rentę. Na szczęście. Nawet socjalną. Brak pracy prawie wcale nie boli dzięki temu. Ale dobrze byłoby mieć jakieś pożyteczne zajęcie i zarobek. Nie chcę umowy śmieciowej czy pracy na czarno. Mam myśl, że wszyscy pracownicy powinni mieć prawo do tych samych świadczeń (boję się, że świadczenia socjalne to coś złego i grzesznego, np. według tradycyjnego katolicyzmu czy Koranu).

Awatar użytkownika
AdamSchibi
bywalec

Post autor: AdamSchibi »

Ja szukam pracy ale narazie cos marnie to wyglada

einsam
zaufany użytkownik

Post autor: einsam »

Lenistwo czy depresja popsychotyczna?Trzeba zadać sobie to pytanie.Powtarzam to na tym forum wiele razy,że na psychozę pomaga mi kwetiapina,na depresje odpowiednia dawka sulpiryd,uspokaja cloranxen 10 mg.Pozdrawiam wszystkich zmagających się z psychozą. :think:

Awatar użytkownika
Tup
zaufany użytkownik

Post autor: Tup »

Ja co ciekawe po psychozie niedawno,nie złapałem jakieś mocnej depresji popsychotycznej,ale jestem samodzielny,mam pewną rutynę w ciągu dnia.Moim zdaniem trzeba mieć zajęcie w życiu aby dużo nie rozmyślać.Dużo w walce z depresją daje jakaś pasja.Kiedyś mnie szachy wyciągnęły z dużej depresji.Jezdziłem na zawody,klub,miałem odskocznie od choroby.Jak ma się wypełniony dzień,to człowiek jest zmęczony i tyle nie myśli o chorobie,łatwiej się dochodzi do zdrowia,remisji.Mam plan wrócić jeszcze mocniej do szachów i trenować na festiwal.Chyba złapałem duży optymizm,bo kończę terapie i mam pewne plany po niej.

Awatar użytkownika
Słonecznik1
zaufany użytkownik

Post autor: Słonecznik1 »

pomyślcie o dobrym jedzeniu , takim co aktywuje/pobudza drogi w mózgu , koncówki ,neuroprzkaźniki by leki lepiej działały

kotek
zaufany użytkownik

U mnie "lenistwo" może wynikać z niedostatecznej pomocy psychiatrycznej, psychologicznej, terapeutycznej, upośledzenia społeczno-emocjonalnego, głębokiej nerwicy natręctw, bezżenności, wielkiego zamętu dotyczącego religii. Może te trzy ostatnie rzeczy najbardziej mnie "rozleniwiają". Dla mnie "praca" to zwykłe wzięcie leków. Nie przygotowuję posiłków, nie ubieram się, gdy nie wychodzę z domu, nie brałem prysznica przez ponad trzy tygodnie, golę się raz na 2 - 4 tygodnie ostatnio. Nie umiem rozpalać w piecu i prać (z takimi osobami jak moi rodzice za bardzo nie można się tego nauczyć, bo łatwo robią się agresywni i chce się jak najszybciej od takiej osoby uciec, żeby nie być ofiarą przemocy słownej, psychicznej czy nawet fizycznej).

Awatar użytkownika
AdamSchibi
bywalec

ja tak sie rozleniwilem ze zupelnie siebie nie poznaje.

Awatar użytkownika
the end
zaufany użytkownik
Gadu-Gadu: 0
Nastrój:

Post autor: the end »

ja odpoczywam teraz, potem praca

Awatar użytkownika
Tup
zaufany użytkownik

Post autor: Tup »

AdamSchibi pisze:
pn sty 20, 2020 10:37 am
ja tak sie rozleniwilem ze zupelnie siebie nie poznaje.
Ciężko się wychodzi z pewnego zasiedzenia w domu i trzeba na to uważać.Czasem potrzeba stopniowo się aktywizować społecznie,bo może być bardzo ciężko.

Awatar użytkownika
AdamSchibi
bywalec

Dlatego zapisalem sie na silownie, zeby wyjsc do ludzi.

kotek
zaufany użytkownik

Chęć podjęcia pracy nie oznacza, że się ją znajdzie. Wielokrotnie się o tym przekonałem (czy mogłem przekonać). Na oddział dzienny chodziłem z chęcią, lubiłem kolorować kolorowanki dla dorosłych różnymi barwami w przerwach, a wybór kredek był ogromny. Dzięki temu nie było zbyt nudno. Było takie spotkanie, na którym każdy ze społeczności terapeutycznej coś mówił, ciekawiło mnie to. Może późną wiosną znowu pójdę na ten oddział dzienny? Nie mam pomysłu na życie zawodowe. Nie mam wsparcia w rodzinie. Wolą ukrywać, że jestem normalny. Tylko babcia i mama więcej wiedzą o moich problemach i niepełnosprawności. Rodzeństwu, tacie, jego rodzinie wolą o tym nie mówić. Jutro zamierzam pójść na spotkanie dla niepełnosprawnych, będę mieć dzięki temu zajętych kilka godzin, których nie spędzę w Internecie, w łóżku czy przed telewizorem.

Awatar użytkownika
AdamSchibi
bywalec

dobrze ze wychodzisz do ludzi tak trzeba malymi kroczkami.

kotek
zaufany użytkownik

Dziękuję. Jak miałem pracę, to była ona bez współpracowników, nie trzeba było się myć :) Zdarzyło mi się nie myć przez ponad 70(!) dni (ponad dwa miesiące) ponad rok temu, miałem wtedy pracę przez spory okres czasu. Jak chodziłem na studia, to też nie myłem się zbyt często (wtedy brałem raczej kąpiel w wannie, nie prysznic), może co dwa tygodnie, a raz nawet nie myłem się przez 5 tygodni (mimo tego chyba nie cuchnąłem). Dawniej niemycie się nie było chyba tak problematyczne co teraz.

Awatar użytkownika
AdamSchibi
bywalec

no ale wlosy ma sie tluste po 2 dniach.

Wróć do „praca”