Psychiatryczna propaganda

Awatar użytkownika
hvp2
zaufany użytkownik

Re: Psychiatryczna propaganda

Post autor: hvp2 » śr mar 13, 2019 11:42 pm

Catastrophique pisze:
śr mar 13, 2019 8:55 pm
Wyzdrowienie nie jest efektem wypadku, tylko regularnie branych leków i rzetelnym stosowaniem się do rad lekarza.
Niestety czysta propaganda propsychiatryczna. Gdyż: 1.Neuroleptyki trują duszę i ciało; 2. Psychiatra ma na jednego pacjenta kilkanaście minut raz na miesiąc lub rzadziej, stąd skazany jest na powierzchowność.

Awatar użytkownika
Maksymiliana
moderator
moderator

Post autor: Maksymiliana » śr mar 13, 2019 11:46 pm

hvp2 pisze:
śr mar 13, 2019 11:42 pm
1.Neuroleptyki trują duszę i ciało
Bardzo proszę o dowody na poparcie tego zdania.
Jeśli nie masz takich dowodów, to proszę zaprzestać szerzenia opowieści dziwnej treści

Awatar użytkownika
Digital
zaufany użytkownik

Post autor: Digital » śr mar 13, 2019 11:56 pm

hvp2 pisze:
Catastrophique pisze:
Wyzdrowienie nie jest efektem wypadku, tylko regularnie branych leków i rzetelnym stosowaniem się do rad lekarza.
Niestety czysta propaganda propsychiatryczna. Gdyż: 1.Neuroleptyki trują duszę i ciało; 2. Psychiatra ma na jednego pacjenta kilkanaście minut raz na miesiąc lub rzadziej, stąd skazany jest na powierzchowność.
Mnie psychiatria nie zatruła jakoś. Nie dałem się zatruć. A co to szkółka niedzielna żeby było dłużej niż kilkanaście minut powierzchowności? Może warto wysilić się samemu, coś doczytać, do czegoś się dokopać, doktoryzować się że tak powiem. Może warto to forum odwiedzić i poczytać. Pacjenci to nie dzieci zazwyczaj i nie na tym polega że daje im się gotową papkę papu. Chcesz czegoś więcej to rozeznaj się, nie chcesz to nie narzekaj że zamykają w szpitalu i leczą na siłę.

Awatar użytkownika
Digital
zaufany użytkownik

Post autor: Digital » śr mar 13, 2019 11:59 pm

Tak jest ze wszystkim nie tylko w psychiatrii to życie jest po prostu. Dasz się wyhuśtać to cię wyhuśtają i tyle. Rozeznasz się i nie dasz wyhuśtać twoja górą.

Awatar użytkownika
Catastrophique
zaufany użytkownik

Post autor: Catastrophique » czw mar 14, 2019 12:55 am

hvp2 pisze:
Catastrophique pisze:
W jakim celu miałbym promować psychiatrię? Piszę to co piszę, ponieważ jestem wdzięczny lekarzom i personelowi szpitalnemu za pomoc.
1. Są efekty uboczne, ale ludzie biorąc leki pracują i kochają. Nie są aż tak inwazyjne aby to uniemożliwiać. Tysiące przykładów (w samej Polsce), także na tym forum. Jak pisałem wyżej, swojej beznadziei jesteś winny tylko i wyłącznie Ty i dobrze zdajesz sobie z tego sprawę, a zamiatanie głazu wielkości słonia pod dywan niewiele da.
2. Po to są pielęgniarki, które obserwują pacjentów, piszą raporty dla lekarzy a i oni nie są ślepi tylko doświadczeni i posiadają bogatą wiedzę, znają schematy zachowań, wiedzą czego się spodziewać, czego można oczekiwać, jak kto zareaguje.

Trzeba być co najmniej niemądrym aby umniejszać i przenosić na "ciemną stronę" ludzi, dzięki którym jesteś w ogóle w stanie napisać jakiegokolwiek posta. Ale to jak żyjesz, czy jesteś szczęśliwy, spełniony czy nie, zależy od Ciebie. Nikt Cię nie niszczy poza Tobą samym. Niestety, trzeba przejrzeć.
Noc się kiedyś skończy, więc chodźmy zanim znajdą nas.

Awatar użytkownika
hvp2
zaufany użytkownik

Post autor: hvp2 » czw mar 14, 2019 4:54 am

Ja obecnie nie mam już żadnej beznadziei, gdyż od lat walczę o siebie i w tej walce odniosłem liczne dobre rezultaty, czyli zwycięstwa!!! Również samego siebie nie niszczę, lecz właśnie dbam jak potrafię najlepiej!!!

Dowodem na to że neuroleptyki trują duszę i ciało jest uważna lektura każdej jednej ulotki dołączonej do tych środków, lektura naukowych artykułów pisanych przez psychiatrów, a wreszcie lektura wspomnień pacjentów traktowanych tymi lekami. Ponadto dla mnie osobiście takim dowodem są moje osobiste wspomnienia z dziesiątków lat psychiatrycznego leczenia!!!

Awatar użytkownika
again_MH
bywalec

Post autor: again_MH » czw mar 14, 2019 1:07 pm

Ja nie mogę czytać catastrophique jak pastwi sie w swoich postach nad ludźmi którzy zaznał psychiatrycznej patologii.

//To nie czytaj i nie wchodzić do tego tematu, sprawa się rozjaśni - Maxi
JESTĘ BOTĘ
Catastrophique pisze:
wt mar 26, 2019 9:12 pm
Kto dzwonił na policję?

Awatar użytkownika
Juliusz Bulwa
zaufany użytkownik

Post autor: Juliusz Bulwa » czw mar 14, 2019 3:50 pm

Maksymiliana pisze:
śr mar 13, 2019 11:46 pm
hvp2 pisze:
1.Neuroleptyki trują duszę i ciało
Bardzo proszę o dowody na poparcie tego zdania.
Jeśli nie masz takich dowodów, to proszę zaprzestać szerzenia opowieści dziwnej treści
Proszę o dowody na istnienie duszy, bo od tego trzeba zacząć, później o dowody że trują duszę.
Jedzie pociąg z zaświatów, wiezie paru wariatów

Awatar użytkownika
Petruccio
zaufany użytkownik

Post autor: Petruccio » czw mar 14, 2019 7:41 pm

Myślę, że neuroleptyki niczego nie trują. Być może stępiają nieco odczucia. Ale patrząc na to, że w chorobie są one rozkręcone do maksimum, to niestety takie działanie leku wydaje mi się błogosławieństwem. Zresztą dawkowanie leków ustala się z lekarzem indywidualnie, żeby skutki uboczne leków były jak najmniejsze. Ludzie z nowotworami, którzy chcą żyć, także sięgają po mocno wyniszczającą chemoterapię, gdyż w ogólnym rozrachunku może ona uratować życie - czyli największą wartość.
Oczywiście, że neuroleptyki to poważne leki - nikt tego nie neguje. Ale demonizowanie, że to jest najgorsze zło, to moim zdaniem przesada.
Obrazek

Awatar użytkownika
Juliusz Bulwa
zaufany użytkownik

Post autor: Juliusz Bulwa » czw mar 14, 2019 8:03 pm

Po to w końcu są nawroty aby nadrobić emocje latami stępiane przez leki. :D
Jedzie pociąg z zaświatów, wiezie paru wariatów

Awatar użytkownika
Digital
zaufany użytkownik

Post autor: Digital » sob mar 16, 2019 1:30 pm

Zależy również jakie kto ma emocje. Moje są tak silne że żadne lekarstwa nie są w stanie je stępić. Powiem więcej nie ma takiej substancji na ziemi co byłaby w stanie je stępić. Może mnie zabić, ale niczego nie stępi tak zostałem ukształtowany.

Awatar użytkownika
Catastrophique
zaufany użytkownik

Post autor: Catastrophique » sob mar 16, 2019 6:12 pm

again_MH pisze:
czw mar 14, 2019 1:07 pm
Ja nie mogę czytać catastrophique jak pastwi sie w swoich postach nad ludźmi którzy zaznał psychiatrycznej patologii.

//To nie czytaj i nie wchodzić do tego tematu, sprawa się rozjaśni - Maxi
Mam tylko odmienne zdanie, ktore potrafie uzasadnic, lepiej niz Ty - odrozniaj to od pastwienia.

Awatar użytkownika
Catastrophique
zaufany użytkownik

Post autor: Catastrophique » sob mar 16, 2019 6:17 pm

Leki nie stepiaja emocji. Samopoczucie wziete z tego, ze wiele osob nie potrafi sie wziac za siebie to co innego - wywoluja w sobie marazm, gnuśność i apatię biorąca się z poddania takim stanom. Emocje odczuwa się jakieś zawsze.

Awatar użytkownika
Digital
zaufany użytkownik

Post autor: Digital » sob mar 16, 2019 6:22 pm

Z lenistwa nie chce im się nawet emocji odczuwać. Lenie to są patentowane i kropka.

Awatar użytkownika
Catastrophique
zaufany użytkownik

Post autor: Catastrophique » sob mar 16, 2019 6:24 pm

Lenistwo jest dosyć dużym problemem wśród chorych...żeby tylko. Twoja ironia tego nie zmieni.

Wróć do „antypsychiatria”