Skutki nagłego odstawienia neuroleptyków

Moderator: Darius

-TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
Erika_Kohut
zaufany użytkownik
Status: Trójca
Gadu-Gadu: 48512284

Re: Skutki nagłego odstawienia neuroleptyków

Postby Erika_Kohut » Wed May 11, 2016 8:06 pm

Teraz juz nie. Miewam epizody quasi psychotyzcne.
Milosc to iluzja

hvp2
zaufany użytkownik

Postby hvp2 » Wed May 11, 2016 8:16 pm

Miewam epizody quasi psychotyzcne.
A czym taki epizod różni się od epizodu psychotycznego :?:

Erika_Kohut
zaufany użytkownik

Postby Erika_Kohut » Wed May 11, 2016 8:34 pm

Ze nie mam glosow ani omamow, jest tez zawsze jakis krytycyzm. I chyba jest to krotsze. W sumie to nie wiem... moze mialam pelna psychoze...? nie wiem.
Milosc to iluzja

Chłopiec Papuśny
zaufany użytkownik
Gadu-Gadu: 46660127

Postby Chłopiec Papuśny » Wed May 11, 2016 8:47 pm

Nie ma to jak tworzenie własnych tez i teorii.
Per aspera ad astra
Przez cierpienie do gwiazd

hvp2
zaufany użytkownik

Postby hvp2 » Wed May 11, 2016 8:56 pm

Nie ma to jak tworzenie własnych tez i teorii.
Mam wrażenie że Twoja wypowiedź ma zabarwienie mocno ironiczne.

Tymczasem samodzielne myślenie ma dużą większą wartość niż bezkrytyczne poleganie na tzw. autorytetach.
Autorytety też mogą się w różnych sprawach bardzo mylić.
Z wysokiej pozycji w hierarchii społecznej nie wynika od razu nieomylność. Przykłady na to można mnożyć.

hvp2
zaufany użytkownik

Postby hvp2 » Wed May 11, 2016 9:01 pm

Ze nie mam glosow ani omamow, jest tez zawsze jakis krytycyzm. I chyba jest to krotsze. W sumie to nie wiem... moze mialam pelna psychoze...? nie wiem.
Może po prostu byłaś wcześniej leczona neuroleptykami zanim doszło u Ciebie do fazy owładnięcia.

Ja totalny zespół urojeniowy, też bez omamów i halucynacji, miałem jeden raz w życiu. Nie spałem wcześniej wcale przez siedem nocy. Zaliczyłem totalny odjazd urojeniowy, znajomość psychiatrii nie pomogła mi nic, narobiłem sobie w domu dotkliwych szkód.

Erika_Kohut
zaufany użytkownik

Postby Erika_Kohut » Wed May 11, 2016 10:04 pm

Jatez nie spalam. Mialam pomieszanie snu z jawa.

Quasi psychozy to akurat nie moje okreslenie.

Poza tym wszyscy jestesmyludzmi... szczerze to wole ufacsobie i ewentualnie znow wpasc w quasi swiat niz ciagle zyc w strachu przed odrealnieniem. A wiedze psychiatryczna przed psychoza tez mialam, bood zawsze interesuje mnie to co tajemnicze w czlowieku.

Mysle, ze trudno jestzdiagnozowac zaburzenia schizotypowe. One niesatak widoczne jak schizofrenia. To jestbardziej styl bycia,zycia,myslenia. Trochewg mniepodobne do borderline i aspergera.
Milosc to iluzja

spodsztancy
zaufany użytkownik
Status: aktor pisarz poeta. ostatnio mnie wystawiali na brodwayu

Postby spodsztancy » Wed May 11, 2016 10:30 pm

Mysle, ze trudno jestzdiagnozowac zaburzenia schizotypowe. One niesatak widoczne jak schizofrenia. To jestbardziej styl bycia,zycia,myslenia. Trochewg mniepodobne do borderline i aspergera.
Pod żadnym pozorem nie obrażaj się Eriko, ale czy Ty nie przeceniasz czasem tych psychiatrycznych etykiet? DSM i inne gówna stworzono po to tylko, aby zakatalogować i uprościć rzeczy złożone i nie dające się zakatalogować i uprościć.

Tak na dobrą sprawę to, co mi przypisują znaczy borderline, wcale nie pasuje do mnie.
całuj rękę której nie możesz uciąć

hvp2
zaufany użytkownik

Postby hvp2 » Wed May 11, 2016 11:05 pm

DSM bardzo ewoluuje. Pierwsze wydanie zawierało kilkanaście chorób. Najnowsze chyba ponad 200.
Zmienili kryteria schizofrenii w takim kierunku, aby ją częściej rozpoznawać.
Wcześniej umówili się, że homoseksualizm nie jest chorobą.

DSM i ICD to są tylko umowy oparte o zewnętrzne kryteria diagnostyczne, nie stawiają sobie za cel jakichkolwiek rozważań teoretycznych. Spełnia się pewne warunki, które psychiatra raczy dostrzec z zewnątrz i już jest konkretne rozpoznanie. Niestety w przypadku rozpoznania schizofrenii człowiek zaczyna być traktowany chwilami jak zwierzę bezrozumne, a w dalszym czasie - już nie chwilami - jak małe niedorozwinięte dziecko. Osoby z innymi rozpoznaniami mają zdecydowanie lżej, choć na dobrą sprawę mogą być dużo bardziej chore.

Gehenna
zaufany użytkownik

Postby Gehenna » Wed May 11, 2016 11:14 pm

Niestety w przypadku rozpoznania schizofrenii człowiek zaczyna być traktowany chwilami jak zwierzę bezrozumne, a w dalszym czasie - już nie chwilami - jak małe niedorozwinięte dziecko.
Muszę się nad tym zastanowić...
bo jeśli czuję, że ktoś traktuje mnie w powyższy sposób, to też mam pod skórą przeczucie, że jest objawem chorobowym.

Erika_Kohut
zaufany użytkownik

Postby Erika_Kohut » Wed May 11, 2016 11:16 pm

Zgadzam sie z hvp.

Nie, nieprzeceniam.po prostu istnieja rozne rysy osobowosci. To jest pomocne czlowiekowi w kontakcie z rzeczywistoscia. Ludzie tworza osobiwosc, to jest ludzkie i spoleczne, tworzy sienaturalnie.

Jesli ktos nie funkcjonuje w spoleczenstwie to jest zle wg psychiatrii.

Mialam diqgnoze schizofrenii iwiem, ze ona sie moze ciagnac cale zycie.

Wg psychoanalizy mam zqburzenia.

Wg mnie tez, ale nie uwazam siebie za chora lub zaburzona, po prostu czuje sie wyobcowana od spoleczenstwa.

Przezycia duchowe mnie meczyly, a etykietki jednak pozwalaja na pomoc bym powrocila do spoleczenstwa.

Obecnie nie mam osobowosci, a moze wlasnie mi wrocila. Czuje sie jak dziecko, ale nie czuje sie juz odcieta od ludzkichuczuc. Nie mam tez duchowosci na razie, nie mam depersonqlizqcji i nie mam glosnych mysli. Ciesze sie, bo nie czuje sie zmeczona i nie mysle zq duzo.

Nie jestem fanatykiem psychiatrycznym, bardziej interesuje mnie humanizm, kognitywistyka. Jednak po pieciu pobytachw szpitalu rozumiem nieco spektrumdiagnoz.
Milosc to iluzja

hvp2
zaufany użytkownik

Postby hvp2 » Wed May 11, 2016 11:35 pm

Niestety w przypadku rozpoznania schizofrenii człowiek zaczyna być traktowany chwilami jak zwierzę bezrozumne, a w dalszym czasie - już nie chwilami - jak małe niedorozwinięte dziecko.
Muszę się nad tym zastanowić...
bo jeśli czuję, że ktoś traktuje mnie w powyższy sposób, to też mam pod skórą przeczucie, że jest objawem chorobowym.
:?: :?: :?:
Przyznam że nie rozumiem Twojej wypowiedzi :!:
To znaczy sugerujesz, że jeżeli ja czuję się traktowany jak dziecko to to moje uczucie jest objawem chorobowym, moim objawem chorobowym :?: :?:

Czy też sugerujesz, że jeśli ktoś dorosłego człowieka traktuje jak dziecko to objaw chorobowy występuje u tej osoby "która tak traktuje drugiego", a nie "u osoby, która jest tak traktowana" :?:

Gehenna
zaufany użytkownik

Postby Gehenna » Wed May 11, 2016 11:54 pm

Mój objaw chorobowy, nie musi być twoim objawem chorobowym.
Muszę być przytomniejsza by spróbować to wyjaśnić.

Chłopiec Papuśny
zaufany użytkownik
Gadu-Gadu: 46660127

Postby Chłopiec Papuśny » Sat May 14, 2016 7:51 pm

Zanim leki zostaną wypłukane z organizmu, trochę czasu minie. Nie wyczujesz tego, kiedy to będzie.
Per aspera ad astra
Przez cierpienie do gwiazd

Joanna_s
zaufany użytkownik

Postby Joanna_s » Sun May 15, 2016 6:08 pm

W tym artykule o higienie snu piszą np. "Rano należy wstawać zawsze o tej samej porze, niezależnie od tego, jak zły/dobry był sen w ciągu nocy oraz czy jest dzień roboczy, czy wolny od pracy/szkoły." Szkoda, że zakładają, że ci, którzy chodzą do pracy, zaczynają ją o stałej porze. Ja przez 3 dni w tygodniu wstaję w związku z pracą o różnych porach, a przez resztę tygodnia z rozkoszą śpię, ile mogę. Na pewno nie jest zdrowy tak nieregularny tryb życia, ale po prostu takie godziny mi narzucono (możliwości negocjacji były bardzo niewielkie) - i na pewno ten sam problem ma wielu Polaków (nie mówiąc już o tych wszystkich, którzy pracują na nocną zmianę !): autor artykułu nie bierze tego, niestety, pod uwagę.

Return to “antypsychiatria”