Poglądy z którymi się zgadzam - antypsychiatra

Unknown
zaufany użytkownik
Status: Schizo

Poglądy z którymi się zgadzam - antypsychiatra

Post autor: Unknown » śr paź 28, 2015 4:15 pm

Antypsychiatrzy uważają psychiatrię za szkodliwą, łamiącą podstawowe prawa człowieka pseudonaukę, główne ich poglądy można ująć w punktach:
* umysł nie jest organem cielesnym i dlatego nie może być chory,
* metody naukowe nie mogą wytłumaczyć subiektywnego odbiegania od normy zaburzeń psychicznych, ponieważ niemożliwa jest bezpośrednia obserwacja (procesów myślowych),
* zaburzenia umysłowe w najlepszy sposób mogą być tłumaczone czynnikami społecznymi, etycznymi lub politycznymi,
* etykietowanie jednostek określeniem "chory" jest sztucznym narzędziem wykorzystywanym przez społeczeństwo w celu utrzymania stabilności w obliczu wyzwań,
* terapia psychotropowymi lekami oraz hospitalizacja są szkodliwe dla osób w ten sposób leczonych.
''Insanity - a perfectly rational adjustment to an insane world.'' http://chomikuj.pl/Antypsychiatra

Zapraszam wszystkich popierających antypsychiatrie do dołączenia: http://www.digart.pl/grupy/16361/Anty-psychiatria/ moja grupa ma charakter otwarty.

Awatar użytkownika
Necro
zaufany użytkownik

Re: Poglądy z którymi się zgadzam - antypsychiatra

Post autor: Necro » śr paź 28, 2015 4:22 pm

Unknown po co ty wo gule walczysz nimi nie lepiej szczerze porozmawiać i wykluczyć chorobę u ciebie jak jesteś zdrowa nie rozumiem tego tym samych potwierdzasz chorobę u siebie robisz chore wizje na temat psychiatrii :D

Unknown
zaufany użytkownik

Post autor: Unknown » śr paź 28, 2015 4:48 pm

Moja diagnoza oraz lamane prawa dowodzi tego, iz psychiatria jest pseudonauka, skaza medycyny. Jestem w psychuszce jako pseudopacjentka na srodkach psychotropowych podawanych wbrew woli - psychoz schizofrenicznych nigdy nie mialam, mam stalkerow i pseudomedykow. :mad:
''Insanity - a perfectly rational adjustment to an insane world.'' http://chomikuj.pl/Antypsychiatra

Zapraszam wszystkich popierających antypsychiatrie do dołączenia: http://www.digart.pl/grupy/16361/Anty-psychiatria/ moja grupa ma charakter otwarty.

Awatar użytkownika
Petruccio
zaufany użytkownik

Post autor: Petruccio » śr paź 28, 2015 5:43 pm

A czy w ogóle uważasz, że komukolwiek są potrzebne leki?
Obrazek

Unknown
zaufany użytkownik

Post autor: Unknown » śr paź 28, 2015 8:12 pm

Sadze, ze sa niezbedne tylko interesom biopsychiatrii oraz koncernow farmaceutycznych. Dowiedziono juz niejednokrotnie, ze mozna wyleczyc z psychoz sch. alternatywnym podejsciem jak psychoterapie, inne metody, Soteria, isps. Niestety jest to nieoplacalne dla systemu psychofarmakologicznego, stad brak powszechnie dostepnych alternatyw.

Salieri
zarejestrowany użytkownik

Post autor: Salieri » pt lis 06, 2015 12:12 am

[quote="Necro"]Unknown po co ty wo gule walczysz nimi nie lepiej szczerze porozmawiać i wykluczyć chorobę u ciebie jak jesteś zdrowa nie rozumiem tego tym samych potwierdzasz chorobę u siebie robisz chore wizje na temat psychiatrii :D[/quote]

Kuriozalny zarzut. O jakim zdrowiu tutaj mowa? Przecież w psychiatrii nie istnieje diagnostyka oparta na neuropatologii więc jakakolwiek dyskusja o "chorobach psychicznych" z takim funkcjonariuszem bezpieczeństwa publicznego (psychiatria) jest szopką. To coś w stylu - "jak udowodnić inkwizytorowi że nie jesteś czarownicą". Fakty są takie że psychiatria to nieludzka totalitarna instytucja kontroli społecznej która zajmuje się grupami ludzi nieakceptowanymi społecznie - jeszcze nie tak dawno "leczono" elektrowstrząsami gejów i lesbijki jako "osoby zaburzone". Polska ratyfikowała konwencje ONZ o prawach osób niepełnosprawnych w której jasno potępia się używania przymusu/tortur psychiatrycznych (tzw. przymusowe leczenie) wobec osób posiadających etykiety psychiatryczne.

Unknown
zaufany użytkownik

Post autor: Unknown » pt lis 06, 2015 1:04 am

Szczerosc, gdy jest sie faktycznie przesladowanym i szpiegowanym tak jak ja gwarantuje diagnoze psychiatryczna - zespol paranoidalny i leptyki na stalking.

Awatar użytkownika
deadzoid666
zbanowany
zbanowany
Status: student
Gadu-Gadu: 5473221

Post autor: deadzoid666 » sob lis 07, 2015 2:03 pm

Psychiatria wygrała, czyli musi być ona!
Psychiatrzy to są takie same przygłupy z niskim IQ jak Wy wszyscy! Debile tacy jak i oni sami dali im wykształcenia wyższe! Odbierać matury ludziom głupim! Maturę musi mieć tylko człowiek mądry i inteligentny! Głupol maturę zdał, a jej nie ma tak naprawdę

Iwanka
zarejestrowany użytkownik
Status: Ksiegowa

Post autor: Iwanka » sob cze 03, 2017 4:27 pm

Oni nie sa glupi. Sa bardzo cwani. Chyba nie ma innej galezi medycyny jak w Psychiatrii, gdzie nie sposob popelnic bledu medycznego. Nie ma zadnej obiektywnej diagnostyki na poparcie tych ich pozal sie Boze diagnoz, a co za tym idzie nie ma rowniez mozliwosci udowodnienia im bledu.

Awatar użytkownika
hvp2
zaufany użytkownik

Post autor: hvp2 » ndz cze 04, 2017 9:18 am

Zdarza się że psychiatra łamie swojemu pacjentowi życie, a potem wraca do domu z poczuciem dobrze spełnionego obowiązku. :evil:

Mnie właśnie ongiś spotkała właśnie taka sytuacja, kiedy siedmioletnie systematyczne wspinanie się ku zdrowiu zostało całkowicie zaprzepaszczone przez zadufanych w sobie kretynów (i kretynki) mieniące się specjalistami z zakresu psychiatrii. :evil:

Innym zaś razem inna psychiatra w poczuciu swojej nieomylności walnęła mi bez jakiegokolwiek istotnego powodu taką dawkę "Solianu", że w rezultacie przeleżałem na tapczanie prawie cały rok. :evil: Nie znalazła się wtedy w systemie psychiatrycznym osoba, która by zwróciła uwagę, że dawka leku jest dla mnie za duża. Tylko mi się przyglądano, obserwowano mnie i więcej zupełnie nic. :evil:

Inna zaś psychiatra przez kilka lat systematycznie podtruwała mnie wysokimi dawkami benzodiazepin, tak wysokimi, że kiedyś farmaceutka w aptece nie chciała mi zrealizować recepty. Ja nie wiem, czemu ta psychiatra mi to zrobiła :!: :think:

PS. Ogólnie zagadnienie wad i niedociągnięć psychiatrii to temat rzeka. Zarówno jeśli chodzi o błędne działania konkretnych lekarzy psychiatrów w odniesieniu do poszczególnych osób, jak i o błędy systemowe, które dotyczą wszystkich, zwłaszcza w Polsce, która jest niestety państwem opresyjnym w stosunku do osób, których spotkało to nieszczęście że wypadły z głównego nurtu życia społecznego.

Najbardziej banalnym i najmniej kontrowersyjnym przykładem są tu losy Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego, który najpierw uchwalono w Sejmie prawie jednogłośnie, aby potem w jego praktycznej realizacji nie zrobić prawie nic.

Awatar użytkownika
Eden
zaufany użytkownik

Post autor: Eden » czw wrz 27, 2018 3:09 pm

Schizofrenia to bieda. A człowiek Biedny, jest leczony.

Wróć do „antypsychiatria”