Wytrzymać

Moderator: Moderatorzy zwykli

Awatar użytkownika
hvp2
zaufany użytkownik

Re: Wytrzymać

Post autor: hvp2 » pn paź 26, 2015 12:43 pm

Unknown pisze:Na miejscu autorki tematu staralabym sie zejsc na nizsze dawki lekow i obserwowac swoj stan, po czym stopniowo je odstawic.
:?: :?: :?: :?: :?:

@Unknown!
Przecież jagienka napisała, że miała i główną psychozę i - po kilku latach - nawrót. Ona nie może całkiem odstawić leków, bo będzie miała nawrót kolejny :!:

Unknown
zaufany użytkownik
Status: Schizo

Post autor: Unknown » pn paź 26, 2015 1:04 pm

Uwazam, ze sama powinna o tym zadecydowac, ewentualnie zmienic lekarza i sprobowac zmiany lekow lub stopniowego odstawienia za jakis czas - ze zgoda psychiatry albo i bez niej. Niestety, ale nie ma takiej reguly, ze powinno sie brac psychotropy przez nawet x lat od przebytej psychozy. Kazdy jest inny i kwestie leczenia powinno sie pozostawic woli pacjenta - w koncu to jej/jego zdrowie. Osobiscie jestem przeciwna przymusowi psychiatrycznemu oraz typowemu bio-psychiatrycznemu podejsciu, czyli samym lekom, ktore - nie oszukujmy sie, sa faktycznie szkodliwe przy dlugotrwalym stosowaniu. Szkoda, ze nie wszyscy maja mozliwosc alternatywnej terapi, a wiec np. nowej soterii i dostepu do psychoterapii psychoz (isps).
''Insanity - a perfectly rational adjustment to an insane world.'' http://chomikuj.pl/Antypsychiatra

Zapraszam wszystkich popierających antypsychiatrie do dołączenia: http://www.digart.pl/grupy/16361/Anty-psychiatria/ moja grupa ma charakter otwarty.

Awatar użytkownika
Petruccio
zaufany użytkownik

Post autor: Petruccio » pn paź 26, 2015 1:10 pm

Unknown,
moim zdaniem czasami warto posłuchać innych. Wiem, że chcielibyśmy być najmądrzejsi i polegać tylko na sobie, ale czasami się po prostu nie da.

Joanna,
nie twierdzę, że leki (psychotropowe) nie mogą powodować różnych objawów, które są dość częste. Twierdzę jedynie, że nie zawsze ich powodem są środki farmakologiczne. Czasami np. otępienie wynika z samej choroby i zmiana leku nie pomoże. Nie mówię, że zawsze tak jest, ale tak bywa. I wg mnie warto taką informację posiadać, żeby móc obiektywnie ocenić, jak jest w przypadku każdego pacjenta.
Obrazek

jagienka
zaufany użytkownik

Post autor: jagienka » pn paź 26, 2015 3:29 pm

@hvp2
Pracowałam. Obecnie mam świadczenie rehabilitacyjne z zusu.

Awatar użytkownika
hvp2
zaufany użytkownik

Post autor: hvp2 » pn paź 26, 2015 4:11 pm

Od siedzenia w domu jeszcze nikomu z tą chorobą się nie poprawiło!

To nie jest tylko moje zdanie, ale również powtarza się w literaturze przedmiotu, m.in. panuje wśród psychiatrów opinia, że osoba chora ma większe szanse wyzdrowieć, jeśli w swoim życiu osiągnie optymalny poziom stymulacji bodźcami czy wręcz poziomem stresu, tzn. ani za mały (jak się tylko siedzi w domu), ani też za duży.

Trzeba albo pracować, albo się uczyć, albo brać udział w jakiejś formie socjoterapii czy może psychoterapii grupowej - Środowiskowy Dom Samopomocy, Warsztaty Terapii Zajęciowej albo Oddział Dzienny. Leki, nawet najlepiej dobrane, nie są w stanie zastąpić codziennego kontaktu z ludźmi :!:

A jak jesteś wierząca i praktykująca to masz do dyspozycji różne grupy katolickie jeszcze np. ruch neokatechumenalny, Akcja Katolicka itp.

Naprawdę warto poszukać czegoś odpowiedniego dla siebie!

jagienka
zaufany użytkownik

Post autor: jagienka » wt paź 27, 2015 11:39 am

A ty hvp2 co robisz? Uczysz się? Pracujesz? Co porabiasz na co dzień? Ja chodziłam na oddział dzienny. Właśnie niedawno mi się skończył.

Awatar użytkownika
hvp2
zaufany użytkownik

Post autor: hvp2 » wt paź 27, 2015 11:48 am

Ja po wybuchu psychozy przepracowałem około 10 lat. Był to czas na ogół dobry i bardzo dobry. Osiągnąłem znaczną remisję wszelkich objawów. Aktualnie siedzę w domu, moderuję evot i gorączkowo zastanawiam się, gdzie z domu wychodzić przez zimę, aby nie ulec stopniowej degradacji, a przynajmniej nie przespać zimy.

jagienka
zaufany użytkownik

Post autor: jagienka » wt paź 27, 2015 12:43 pm

A jako kto pracowałeś jeśli to nie tajemnica? Mówisz, że osiągnąłeś znaczną remisję. Czy chodzi Ci także, że pozbyłeś się objawów negatywnych takich jak apatia, brak motywacji do działania itp.?

Awatar użytkownika
hvp2
zaufany użytkownik

Post autor: hvp2 » wt paź 27, 2015 12:49 pm

Pracowałem przy komputerze jako grafik komputerowy i operator DTP. Jak pracowałem to nie miałem objawów negatywnych jak apatia, brak motywacji i brak emocji.

Damian77777
zaufany użytkownik

Post autor: Damian77777 » śr paź 28, 2015 8:29 pm

jagienka wiem co przechodzisz bo pamietam co było ze mna jak na początku choroby bralem leki.Ja poprostu nie mialem sily sklecic zdania i wstac na sniadanie.Nie wyobrazalem sobie jak zyc na tych lekach.Ale od tamtego czasu minelo juz ponad 3 lata i powiem ci ze teraz biore leki i sobie chwale wszystko sie zmienilo na leku czuje sie lepiej niz bez niego wiec moze i u Ciebie tez tak będzie ze za jakis czas organizm sie przyzwyczai do lekow i bedzie dobrze.Trzymaj sie i bądz silna i daj sobie troche czasu

jagienka
zaufany użytkownik

Post autor: jagienka » czw paź 29, 2015 7:30 pm

Damian to bardzo miłe i pokrzepiające co piszesz. Naprawdę da się przyzwyczaić do tych leków i nie odczuwać tak efektów ubocznych? Znalazłam gdzieś twój stary post gdzie pisałeś, że nie wyobrażasz sobie życia na lekach.

Awatar użytkownika
Necro
zaufany użytkownik

Post autor: Necro » czw paź 29, 2015 7:43 pm

Mój organizm tez się przyzwyczaił do leków i nie odczuwam skutków ubocznych normalnie funkcjonuje ale zawsze mnie kusi do odstawiania kończy się na tym ze biorę z powrotem te piguły bo dobrze się na nich czuje ;)

jagienka
zaufany użytkownik

Post autor: jagienka » czw paź 29, 2015 8:03 pm

A czy wy pracujecie? Ja bardzo bym chciała iść do pracy ale boje się, że nie dam sobie rady na tych lekach.

maajutka
zaufany użytkownik

Post autor: maajutka » pt paź 30, 2015 12:33 pm

Da sie pracowac zwlaszcza na minimalnej dawce

mylovelyengland
zaufany użytkownik

Post autor: mylovelyengland » pt paź 30, 2015 2:22 pm

XXX
Ostatnio zmieniony sob lis 19, 2016 5:17 pm przez mylovelyengland, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „antypsychiatria”