Moje paranormalne doświadczenia

Moderator: Darius

Forum rules
W dyskusji na tematy religijne oraz duchowości, lecz nie związane ze schizofrenią proszę używać działu tematy dowolne -> filozofia.
  -TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
Kamil Kończak
zaufany użytkownik

Re: Moje paranormalne doświadczenia

Postby Kamil Kończak » Sat Mar 30, 2013 10:24 am

Nie wiem dokładnie co masz na myśli - ja mówię o reinkarnacji czyli o wcielaniu się duszy w różne formy, nie tylko ludzkie. Przynajmniej mistycyzm mówi o tym, że dostajemy formę ludzką na skutek kombinacji dobrej i złej karmy. Forma ludzka jest przywilejem bo tylko człowiek może się zbawić czyli zlączyć na powrót z Bogiem.
Pragniesz czegoś? - rób to bo zaczniesz o tym marzyć.

" May your love of the form culminite in the love of
the formless."

https://www.youtube.com/watch?v=0joS1fzwFcU

fuKs
bywalec

Postby fuKs » Sun Mar 31, 2013 12:10 am

Chodzi mi o to, że nigdy przedtem elementy w moim polu widzenia nie leżały w tym miejscu co teraz.
Przykład: idę ulicą gdzie stawiają nową posesje, tudzież robią cokolwiek innego i odczuwam de ja vu.
Nie może być to "przypomnienie" sceny z poprzedniego życia, gdy to miejsce wyglądało zupełnie inaczej.
Tu wielu chce być tylko zwyczajnym człowiekiem - zwyczajnie witać dzień białym mlekiem i czarnym chlebem.

Kamil Kończak
zaufany użytkownik

Postby Kamil Kończak » Sun Mar 31, 2013 12:19 am

Gdyby miejsce wyglądało zupełnie inaczej nie byłoby uczucia de ja vu. Coś musi przypominać miejsce z przeszłości - nawet jeśli jest znacznie zmienione, to na poziomie mniej świadomym czujemy jakąś więź.
Po prostu aura tego miejsca na nas działa, coś co nie widać z wierzchu na poziomie intelektu, który stara się porównywać, szukać rozwiązania, na poziomie obserwatora, całościowo czujemy za pomocą naszej intuicji. Może tą atmosferę tworzyć układ ulicy, determinujący sposób poruszania ludzi i inne czynniki, które wbudzają w nas takie a nie inne uczucie - a może jest to specyficzny zapach, który jest najdoskonalszym wehikułem wydarzeń z przeszłości. To co widzimy na pierwszy rzut oka, te najbardziej oczywiste, najmniej subtelne rzeczy to tylko dekoracja.

Może być też tak, że wcale nie chodzi o miejsce tylko o jakieś zjawisko - wspomniana budowa może przypominać, że paraliśmy się kiedyś np. zawodem murarza.

the formless."

fuKs
bywalec

Postby fuKs » Mon Apr 01, 2013 11:49 pm

Ale że tak to widzisz, nie znaczy że tak jest, tylko że tak może być.
Równie dobrze mogę powiedzieć że de ja vu oznacza iż spotkam się z podobną sceną w przyszłości, lub w innym życiu, które nastąpi po teraźniejszym.
Równie dobrze mogę powiedzieć, że gdzieś ktoś na świecie w tym samym momencie widzi/robi/czuje/ma to samo co ja.
Tu wielu chce być tylko zwyczajnym człowiekiem - zwyczajnie witać dzień białym mlekiem i czarnym chlebem.

Kamil Kończak
zaufany użytkownik

Postby Kamil Kończak » Tue Apr 02, 2013 4:24 pm

Możesz to postrzegać jak tylko chcesz. Przeciez ja Cię do niczego nie przekonuję.

the formless."

Longinn
zarejestrowany użytkownik

Postby Longinn » Wed Apr 03, 2013 9:01 pm

Przez pewien czas również wdałem się w "zabawę" którą nakreśliła w tym wątku kosmitka, jak i inni użytkownicy. Świadomość działa w chorym stanie jak filtr, który analizuje informacje otoczenia według obaw, czy dziwnych przekonań; odpowiednio przy tym reagując. Bardzo pomocna jest terapia behawioralno-kognitywna, tyle że trafienie na dobrego psychologa graniczy z "cudem".

abhi

Postby abhi » Fri Apr 19, 2013 8:50 pm

Ja też sądze że deja vu to co innego niż wspomnienia poprzednich wcieleń , te zwykle przypominają się w określonej tej samej scenerii, którą poznajemy, a to co robiliśmy to przypomina nam się swój własny emocjonalny stosunrek do tego czegoś np lubienie bądź nie , natomiast w deja vu jest przekonanie , że coś się robiło już tego konkretnego dnia , a nie że robiło sie w przeszłości.

janekradom
Status: rolnik

Postby janekradom » Mon Apr 22, 2013 1:28 pm

Co za bzdety.

abhi

Postby abhi » Mon Apr 22, 2013 4:03 pm

Dla większości ludzi ta tematykA na czele z reinkarnacją to bzdety i muszą z tym żyć , taką materialistyczną wode z mózgu im uczyniono :)

aux03ster03
zaufany użytkownik

Postby aux03ster03 » Mon Apr 22, 2013 5:18 pm

reinkarnacja to naprawde bzdety
swap = 0x0, offs = 0x191f6c8, subbeg = 0x0, sublen = 0, prelen = 1, precomp = 0x18fb870 "0)",
wrapped = 0x18fb868 "(?-xism:0)", wraplen = 10, seen_evals = 0, paren_names = 0x0, refcnt = 1}

Wspaniale
zaufany użytkownik

Postby Wspaniale » Mon Apr 22, 2013 5:21 pm

Ludziom tego rodzaju wiara jest potrzebna. Nie są w stanie pogodzić się z własną przemijalnością.

janekradom
Status: rolnik

Postby janekradom » Mon Apr 22, 2013 8:24 pm

Bóg żydowski:Jehowa,Jezus,Trójca czy jak go nazwiecie to taki wielki czarodziej który robi co chce a nikt mu nie podskoczy.I tak ludzie się boją Boga i mamroczą modlitwy po to by go udobruchać i obłaskawić a ten jeśli mu się spodoba to obdarzy człowieka rajem.A inni to już tylko do piekła choćby byli najlepsi:nie wierzą w żydowską Bozię to won!Nawet rzekomo dobry Jezus powiedział,że "tylko przez niego jest zbawienie".A prawda jest taka,że przestajemy po śmierci cokolwiek odczuwać.Czy ten stan jest zły?A czy wtedy gdy nas nie było na świecie był dla nas przykry?Nie,to było "wielkie nic".Po śmierci z powrotem będziemy niczym .I ten stan nie będzie ani zły ani dobry.Moim zdaniem to dobre.

aux03ster03
zaufany użytkownik

Postby aux03ster03 » Mon Apr 22, 2013 8:29 pm

a skad wiesz ze po smierci nic niema byles tam?
swap = 0x0, offs = 0x191f6c8, subbeg = 0x0, sublen = 0, prelen = 1, precomp = 0x18fb870 "0)",
wrapped = 0x18fb868 "(?-xism:0)", wraplen = 10, seen_evals = 0, paren_names = 0x0, refcnt = 1}

fuKs
bywalec

Postby fuKs » Sun May 26, 2013 10:03 pm

Dla większości ludzi ta tematykA na czele z reinkarnacją to bzdety i muszą z tym żyć , taką materialistyczną wode z mózgu im uczyniono :)
Wierzylem w caly ten chlam na czele z bogiem/ami. Nie wyszlo mi to na dobre. Chcesz to zajmuj sie swiatem nierzyczywistym stworzonym i istniejacym tylko w domyslach, ja wolę probowac miec przyszlosc "w zyciu doczesnym".

cezary123
zaufany użytkownik

Postby cezary123 » Sun May 26, 2013 11:08 pm

A prawda jest taka,że przestajemy po śmierci cokolwiek odczuwać.Czy ten stan jest zły?A czy wtedy gdy nas nie było na świecie był dla nas przykry?Nie,to było "wielkie nic".Po śmierci z powrotem będziemy niczym .I ten stan nie będzie ani zły ani dobry.Moim zdaniem to dobre.
Jak ani zły ani dobry to to nie jest ani trochę dobre :)
Stan po śmierci nie jest stanem z przed narodzin. To wielka naiwność ludzka.
Stan po śmierci to przerwa w czymś co istnieje. W trwającej świadomości. Zanik wszystkiego co czujemy, kochamy, widzimy i jesteśmy. Przed narodzinami nie miało co zniknąć. Nie było świadomości istnienia. Akurat tej właśnie, która zostaje zniszczona. Różnica jest tragicznie poważna.

Return to “przeżycia religijne”