Moje paranormalne doświadczenia

Moderator: Darius

Forum rules
W dyskusji na tematy religijne oraz duchowości, lecz nie związane ze schizofrenią proszę używać działu tematy dowolne -> filozofia.
  -TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
Kosmitka
zaufany użytkownik

Moje paranormalne doświadczenia

Postby Kosmitka » Sat May 12, 2012 7:59 pm

Od ponad 3 lat choruję na schizofrenię paranoidalną. Biorę leki, więc nie mam urojeń i nie słyszę głosów, jednak w moim życiu dzieją się rzeczy, które nie miały miejsca przed zachorowaniem. Dzieją się na tyle często, że nie można tu raczej mówić o przypadku. Świat zewnętrzny, jakby odpowiada na moje myśli. Np. pomyślę jakieś słowo, a za sekundę pojawia się ono w telewizji lub w radiu. Czasem wpadnie mi do głowy jakaś myśl, i zostaje ona natychmiast powtórzona przez kogoś, kto jest akurat w mojej obecności. Spaceruję z mp3, i w momencie, kiedy w słuchawkach pada zdanie o deszczu na mnie naprawdę spadają pierwsze krople. Są dni w których takie rzeczy się nie dzieją, bywa też tak że zdarza mi się to kilkakrotnie w ciągu jednego dnia. Niestety nie mogę nikomu tego udowodnić, bo to dzieje się bez mojego wpływu, nie potrafię tego wywołać wolą. Na początku bałam się tego stanu, ale teraz nawet go polubiłam. Te znaki dają mi siłę do walki z chorobą (mam depresję i fobie społeczną]. powodują, że mam poczucie, jakby ciągle czuwały nade mną jakieś wyższe siły. Jestem zwolenniczką leczenia faramkologicznego, ale uważam, że schiofrenia to nie tylko choroba, ale też wielki duchowy dar.
Czy ktoś z Was ma podobne doświadczenia?

cezary123
zaufany użytkownik

Re: Moje paranormalne doświadczenia

Postby cezary123 » Sat May 12, 2012 8:35 pm

A zweryfikowałaś te swoje możliwości obiektywnie?
Pamiętam, że ja podczas epizodu miałem identyczne przeświadczenie, ale okazało się później na trzeźwo, że to tylko mi się tak wydawało.
Np. pomyślę jakieś słowo, a za sekundę pojawia się ono w telewizji lub w radiu. Czasem wpadnie mi do głowy jakaś myśl, i zostaje ona natychmiast powtórzona przez kogoś, kto jest akurat w mojej obecności.
A nie na odwrót? Najpierw wsłuchasz się w to co się dzieje i WIESZ po prostu jaki MUSI być dalszy ciąg zdania lub sytuacji? Tylko Ty reagujesz z opóźnieniem i wydaje Ci się że byłaś pierwsza? :wink:

is
zaufany użytkownik

Postby is » Sat May 12, 2012 8:39 pm

To nie są paranormalne doświadczenia. To objawy choroby.
Ja byłam przekonana, że moje samopoczucie ma wpływ na pogodę. Wierzyłam, że gdy się uśmiecham zza chmur wychodzi słońce, a gdy jestem smutna słońce momentalnie znika.
Np. pomyślę jakieś słowo, a za sekundę pojawia się ono w telewizji lub w radiu.
To również nie jest mi obce.
Te "znaki" zanikły, gdy całkowicie wyszłam z psychozy. Dzięki lekom oczywiście.
"Mówię, krzyczę, piszę. Czy warto było mącić ciszę?"

Kosmitka
zaufany użytkownik

Postby Kosmitka » Sat May 12, 2012 8:42 pm

Nie jest tak, jak piszesz. Często wypowiedzi w telewizji są na inny temat, tylko słowo z moich myśli się powtarza. Analizowałam to wielokrotnie. Może ciężko w to uwierzyć, ale nie rób ze mnie wariatki. Nie mam urojeń, leczę się - normalnie studiuję i pracuję.

Kosmitka
zaufany użytkownik

Postby Kosmitka » Sat May 12, 2012 8:43 pm

jasne, dla Was wszystko jest chorobą

Arom
zaufany użytkownik

Postby Arom » Sat May 12, 2012 8:46 pm

Np. pomyślę jakieś słowo, a za sekundę pojawia się ono w telewizji lub w radiu.
Czasami gdy coś powiem/pomyślę.
Jest to stosownie komentowane w telewizji.

Kosmitka
zaufany użytkownik

Postby Kosmitka » Sat May 12, 2012 8:48 pm

I jak Ci z tym, Arom? wierzysz, że to coś więcej niż tylko choroba?

cezary123
zaufany użytkownik

Postby cezary123 » Sat May 12, 2012 9:02 pm

Często wypowiedzi w telewizji są na inny temat, tylko słowo z moich myśli się powtarza
A, tak to co innego :) Tylko, że to słowo i pojęcie pod nim ukryte nie jest Twoją wyłączną własnością i rzeczywiście krąży ciągle i stale w żywych wypowiedziach innych ludzi.
Takie jest życie. Gloryfikujesz zbieg okoliczności i przypadek. :)
Jednym słowem robisz układankę. Mogę Cię ostrzec, że coś takiego jak tzw. pismo automatyczne opiera się na podobnej zasadzie wyłączenia własnej świadomości i poddania się treści płynącej z zewnątrz na przykład z telewizji. Poddanie się takiemu ciągowi rzeczywiście sprawi, że zaczniesz słyszeć w telewizji miks tamtych obcych nieintencjonalnych przecież do Ciebie wypowiedzi i własnych myśli. Powstanie nowa wypowiedź, barwna, błyskawiczna i wciągająca nie pochodząca ani od Ciebie ani z tamtej oryginalnej telewizyjnej treści.
Automatyczną maszynką i selektorem tej informacji będzie Twój mózg.
Niestety , źle się to zazwyczaj kończy, bo taka gonitwa pojęć może być niezmiernie fascynująca i wciągająca, ale niewiele ma wspólnego z rzeczywistością, a raczej z tak zwanymi schizofrenicznymi głosami i jest Twoją własną zgodą na obłęd :wink:

Kosmitka
zaufany użytkownik

Postby Kosmitka » Sat May 12, 2012 9:10 pm

przepraszam Cię bardzo, ale ja nie rozmawiam w myślach z moim telewiorem. nie rób ze mnie wariatki. Mówię tylko o rzeczach, które naprawdę się dzieją. To nie jest kwestia tego, że mnie się coś wydaje, tak naprawdę jest. uważam, ze zdarza się na tyle często, że nie jest to zwykły przypadek.

cezary123
zaufany użytkownik

Postby cezary123 » Sat May 12, 2012 9:17 pm

ale ja nie rozmawiam w myślach z moim telewiorem
Z telewizorem może nie, ale przecież za nim kryją się żywi ludzie tacy jak Ty. Nieźle by się zdziwili, że masz to samo co oni na myśli. :wink:
Najlepiej byłoby zweryfikować Twoje zdolności w naukowym eksperymencie. Może zdobędziesz sławę i pieniądze?

Kosmitka
zaufany użytkownik

Postby Kosmitka » Sat May 12, 2012 9:22 pm

gdyby tylko dało się to jakoś zweryfikować... mogłabym udowodnić wszystkim wątpiącym, że życie to coś więcej niż zbieg okoliczności.

aragorn
zarejestrowany użytkownik

Postby aragorn » Fri May 18, 2012 11:32 am

te doświadczenia o jakich piszesz to także schizofrenia

pogrzebany żywcem
zaufany użytkownik

Postby pogrzebany żywcem » Fri May 18, 2012 12:18 pm

Też jestem zdania, że to objaw choroby. Nie odbieram podobnych znaków.

Clamo
moderator
moderator

Postby Clamo » Fri May 18, 2012 8:27 pm

przerabiałem podobne rzeczy podczas psychozy.
"Roses are red, violets are blue, I'm schizophrenic, and so am I."
-Oscar Levant

asthar
zaufany użytkownik

Postby asthar » Mon May 21, 2012 11:44 pm

jasne, dla Was wszystko jest chorobą
Też to zauważyłam
Wiele rzeczy, gdyby je napisac w innym miejscu niż to forum, nikt nie odebralby tego jako przejaw choroby psychicznej, a tu zwykle zwracanie uwagi na otoczenie, wsluchiwanie sie we Wszechswiat, zbytnia wiara/niewiara w rzeczy nie zmierzalne przez ludzkie zmysly sa juz odczytywane jako symptom tej tajemniczej choroby :/

Return to “przeżycia religijne”