dlaczego Jezus był człowiekiem

Moderator: Darius

Forum rules
W dyskusji na tematy religijne oraz duchowości, lecz nie związane ze schizofrenią proszę używać działu tematy dowolne -> filozofia.
  -TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
kaznodzieja
zaufany użytkownik

Re: dlaczego Jezus był człowiekiem

Postby kaznodzieja » Thu Nov 02, 2017 12:20 am

Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, CZŁOWIEK, Chrystus Jezus
To jak to jest...
Z tego co pamiętam to mówił,że jest boga synem. .. Czyli stąd, że bogiem.

To nie mówił Jezus, wg Nowego Testamentu, że jest bogiem. ?
Nie nigdy nie mówił że jest Bogiem.Zawsze powtarzał że jest synem człowieczym.
Jezus musiał być odpowiednikiem Adama aby dokonać wykupienia ludzi od śmierci.

a byś synem Bożym nie oznacza być Bogiem.Jezus nie jest jedynym synem Bożym .Biblia mówi o miliardach synów Bożych. Jezusa odróżnia od innych to że on był pierwszym a także to że zajmuje największą pozycję mianowicie drugą po Ojcu.
Pomimo tego wykonuje wole swojego Ojca i jest mu posłuszny we wszystkim.
Last edited by kaznodzieja on Sun Nov 05, 2017 2:58 pm, edited 2 times in total.
Daniela 12;10 ,,, A niegodziwi działać będą niegodziwie i żaden z niegodziwych nie zrozumie, ale wnikliwi zrozumieją.

karuna
moderator
moderator
Gadu-Gadu: gie gie

Postby karuna » Thu Nov 02, 2017 12:22 am

Ok, wielkie dzięki. :)

To skąd to podejście, że jest Trójca Św.? To chyba z niej wynika bycie bogiem. ..
schizka się zawsze kończy.

kaznodzieja
zaufany użytkownik

Postby kaznodzieja » Thu Nov 02, 2017 12:35 am

Ok, wielkie dzięki. :)

To skąd to podejście, że jest Trójca Św.? To chyba z niej wynika bycie bogiem. ..
naukę o Boskości Jezusa i o Trójcy wprowadziło odstępcze Chrześcijaństwo
znalazłem takie coś;http://www.eioba.pl/a/1hxq/o-czym-90-katolikow-nie-wie
Daniela 12;10 ,,, A niegodziwi działać będą niegodziwie i żaden z niegodziwych nie zrozumie, ale wnikliwi zrozumieją.

Tal
zaufany użytkownik

Postby Tal » Thu Nov 02, 2017 12:49 am

Ja znalazłem coś takiego:

kaznodzieja
zaufany użytkownik

Postby kaznodzieja » Thu Nov 02, 2017 12:57 am

Ja znalazłem coś takiego:

pewnie odstępcy jacyś,,ale to normalne wśród Chrześcijan.Nawet wśród 12 Apostołów znalazł się taki.

Zastanawiam się jaki to ma związek z tematem ???
,,,argumentów brakło ???
Last edited by kaznodzieja on Sun Nov 05, 2017 1:07 am, edited 1 time in total.

Tal
zaufany użytkownik

Postby Tal » Thu Nov 02, 2017 1:17 am

Wysłuchaj chociaż co mają do powiedzenia i wtedy będziesz mógł ocenić i wyrobić sobie zdanie...

piotrs
zaufany użytkownik

Postby piotrs » Thu Nov 02, 2017 1:33 am

kaznodzieja ty skonczyles teologie skad masz taka wiedze o pismie swietym ja czytam pismo ewangielie ale duzo zapominam przez psychotropy nie mam takiej dobrej pamieciale np z ewangielii Jana wiem ..kto we mnie wierzy ma zycie wieczne,, ci co wierza beda zbawieni a ci co nie wierza potepienii

Tal
zaufany użytkownik

Postby Tal » Thu Nov 02, 2017 1:54 am

Przykro mi to stwierdzić, ale przestrzegam Ciebie Piotrs przed Kaznodzieją ponieważ jest zmanipulowany i wręcz zniewolony przez organizację świadków Jehowy, która to wypacza i wykrzywia biblijne chrześcijaństwo. Nie powinieneś też zachwycać się obszernym publikowaniem wersetów Kaznodziei, tym bardziej nie omówionych i uzasadnionych zdrową teologią.

Cieszę się, że czytasz Biblię i zachęcam Cię abyś przed każdym jej otwarciem pomodlił się do Jezusa, aby w mocy Ducha Świętego wskazał Ci słowa i fragmenty, które będą poruszały i rozpalały Twoje serce dla Niego i byś mógł upodabniać się do Niego na Jego chwałę na wieki. Amen.

piotrs
zaufany użytkownik

Postby piotrs » Thu Nov 02, 2017 3:28 pm

tak arq swiadkowie jehowi wszystko wypaczaja przakrecaja biora to co tylko wygodne dla nich wykracaja przeciwko 1 przykazaniu nie bedzierz mial bogow cudzych prze de mna to sekta powinni przeczytac cala ewangielie tez min Lukasza mowa o Maryi nawiedzeniu zwiastowaniu i sie nawrocic uznac religie katolicka

kaznodzieja
zaufany użytkownik

Postby kaznodzieja » Thu Nov 02, 2017 3:48 pm

tak arq swiadkowie jehowi wszystko wypaczaja przakrecaja biora to co tylko wygodne dla nich wykracaja przeciwko 1 przykazaniu nie bedzierz mial bogow cudzych prze de mna to sekta powinni przeczytac cala ewangielie tez min Lukasza mowa o Maryi nawiedzeniu zwiastowaniu i sie nawrocic uznac religie katolicka
Zachęcam cię byś przeczytał z Bibli jak brzmi w oryginale 1 przykazanie. Nie osądzaj innych jeżeli nie sprawdziłeś jaka jest prawda.
ps, 10 przykazań Bożych ,Wyjścia 20 ;1-17
Last edited by kaznodzieja on Mon Jan 01, 2018 6:28 pm, edited 1 time in total.

Tal
zaufany użytkownik

Postby Tal » Thu Nov 02, 2017 7:38 pm

Nie bądź śmieszny od kilku dni publikuje dla Ciebie i nie tylko obszerne posty na obronę zdrowej teologii, które niestety odrzucasz.
Niewolnik roztropny i pokorny pogrzebał Twoją zdolność samodzielnego myślenia, więc nie pisz, że przytaczasz argumenty, bo Twoje uzasadnienia ograniczają się do uzasadnienia mniej więcej: "bo tak jest napisane" o ironio w przekładzie nowego świata, który jest zmanipulowanym tłumaczeniem tłumaczenia.

pawel534
zaufany użytkownik

Postby pawel534 » Thu Nov 02, 2017 7:39 pm

Polecam prolog ewangelii św. Jana która mówi o Jezusie.
11 Na początku było Słowo1,
a Słowo było u Boga1,
i Bogiem było Słowo.
2 Ono było na początku u Boga.
3 Wszystko przez Nie się stało,
a bez Niego nic się nie stało,
co się stało2.
4 W Nim było życie3,
a życie było światłością3 ludzi,
5 a światłość w ciemności świeci
i ciemność jej nie ogarnęła.
6 Pojawił się człowiek posłany przez Boga -
Jan mu było na imię4.
7 Przyszedł on na świadectwo,
aby zaświadczyć o światłości,
by wszyscy uwierzyli przez niego.
8 Nie był on światłością,
lecz [posłanym], aby zaświadczyć o światłości.
9 Była światłość prawdziwa,
która oświeca każdego człowieka,
gdy na świat przychodzi5.
10 Na świecie było [Słowo],
a świat stał się przez Nie,
lecz świat6 Go nie poznał6.
11 Przyszło do swojej własności,
a swoi Go nie przyjęli.
12 Wszystkim tym jednak, którzy Je przyjęli,
dało moc, aby się stali dziećmi Bożymi7,
tym, którzy wierzą w imię Jego -
13 którzy ani z krwi,
ani z żądzy ciała,
ani z woli męża,
ale z Boga się narodzili8.
14 A Słowo stało się ciałem9
i zamieszkało9 wśród nas.
I oglądaliśmy Jego chwałę,
chwałę, jaką Jednorodzony otrzymuje od Ojca,
pełen9 łaski i prawdy.
15 Jan daje o Nim świadectwo i głośno woła w słowach: «Ten był, o którym powiedziałem: Ten, który po mnie idzie, przewyższył mnie godnością, gdyż był wcześniej ode mnie». 16 Z Jego pełności wszyscyśmy otrzymali - łaskę po łasce10. 17 Podczas gdy Prawo zostało nadane przez Mojżesza, łaska i prawda przyszły przez Jezusa Chrystusa. 18 Boga nikt nigdy nie widział, Ten Jednorodzony Bóg, który jest w łonie Ojca, [o Nim] pouczył11.
Źródło: http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=340

Tal
zaufany użytkownik

Postby Tal » Thu Nov 02, 2017 8:31 pm

Tak Paweł534 zgadzam się i na dodatkowe potwierdzenie, że Jezus jest Bogiem podam inne fragmenty nad którymi mam nadzieję "Kaznodzieja" otworzy serce.

Przepiękny fragment znajduję się w Liście do Kolosan, który to idealnie pasuję do tutejszej sytuacji, wiec proszę Cię "Kaznodziejo" pochyl się nad słowami apostoła Pawła i pozostałych świętych Bożych z rzetelnego przekładu Nowego Testamentu..

"Uważajcie, żeby was ktoś nie obrócił na własną korzyść przez filozofię i próżne oszustwo, oparte na ludzkiej tradycji, na żywiołach świata, a nie na Chrystusie. Gdyż w nim mieszka cieleśnie cała pełnia Bóstwa." [Kol 2:8-9]

inny fragment z Kolosan:

"On jest obrazem Boga niewidzialnego i pierworodnym wszelkiego stworzenia." [Kol 1:15]

fragment 1 Listu do Tymoteusza:

"A bez wątpienia wielka jest tajemnica pobożności: Bóg objawiony został w ciele, usprawiedliwiony w Duchu, widziany był przez anioły, głoszony był poganom, uwierzono mu na świecie, wzięty został w górę do chwały." [1Tym 3:16]

Apostoł Paweł w Liście do Rzymian:

"(...) z których według ciała pochodzi Chrystus, który jest nad wszystkimi, Bóg błogosławiony na wieki. Amen." [Rz 9:5]

Ewangelista Mateusz piszę:

"Oto dziewica będzie brzemienna i urodzi syna, któremu nadadzą imię Emmanuel, co się tłumaczy: Bóg z nami." [Mat 1:23]

Na koniec przytoczę według niektórych chrześcijan jedne z najpiękniejszych słów z całej Biblii. To List do Hebrajczyków.

"Bóg, który wielokrotnie i na różne sposoby przemawiał niegdyś do ojców przez proroków; W tych ostatecznych dniach przemówił do nas przez swego Syna, którego ustanowił dziedzicem wszystkiego, przez którego też stworzył światy; Który, będąc blaskiem jego chwały i wyrazem jego istoty i podtrzymując wszystko słowem swojej mocy, dokonawszy oczyszczenia z naszych grzechów przez samego siebie, zasiadł po prawicy Majestatu na wysokościach;" [Heb 1:1-3]

ps. Proszę Cię "Kaznodziejo" nie cytuj z książki strażnicy, która nie zasługuję na miano Biblii.

kaznodzieja
zaufany użytkownik

Postby kaznodzieja » Fri Nov 03, 2017 12:41 am

Polecam prolog ewangelii św. Jana która mówi o Jezusie.
11 Na początku było Słowo1,
a Słowo było u Boga1,
i Bogiem było Słowo.
2 Ono było na początku u Boga.
3 Wszystko przez Nie się stało,
a bez Niego nic się nie stało,
co się stało2.
4 W Nim było życie3,
a życie było światłością3 ludzi,
5 a światłość w ciemności świeci
i ciemność jej nie ogarnęła.
6 Pojawił się człowiek posłany przez Boga -
Jan mu było na imię4.
7 Przyszedł on na świadectwo,
aby zaświadczyć o światłości,
by wszyscy uwierzyli przez niego.
8 Nie był on światłością,
lecz [posłanym], aby zaświadczyć o światłości.
9 Była światłość prawdziwa,
która oświeca każdego człowieka,
gdy na świat przychodzi5.
10 Na świecie było [Słowo],
a świat stał się przez Nie,
lecz świat6 Go nie poznał6.
11 Przyszło do swojej własności,
a swoi Go nie przyjęli.
12 Wszystkim tym jednak, którzy Je przyjęli,
dało moc, aby się stali dziećmi Bożymi7,
tym, którzy wierzą w imię Jego -
13 którzy ani z krwi,
ani z żądzy ciała,
ani z woli męża,
ale z Boga się narodzili8.
14 A Słowo stało się ciałem9
i zamieszkało9 wśród nas.
I oglądaliśmy Jego chwałę,
chwałę, jaką Jednorodzony otrzymuje od Ojca,
pełen9 łaski i prawdy.
15 Jan daje o Nim świadectwo i głośno woła w słowach: «Ten był, o którym powiedziałem: Ten, który po mnie idzie, przewyższył mnie godnością, gdyż był wcześniej ode mnie». 16 Z Jego pełności wszyscyśmy otrzymali - łaskę po łasce10. 17 Podczas gdy Prawo zostało nadane przez Mojżesza, łaska i prawda przyszły przez Jezusa Chrystusa. 18 Boga nikt nigdy nie widział, Ten Jednorodzony Bóg, który jest w łonie Ojca, [o Nim] pouczył11.
Źródło: http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=340
-----w 18 wersecie Jan pisze że Boga nikt nie widział,,,a czy Jezusa ktoś kiedykolwiek widział ???

tak !!! Jezusa widziało mnóstwo ludzi.
czy w takim razie apostoł Jan mówiąc o Bogu miał na myśli Jezusa z którym się przyjaźnił ? czy o nim mówił że go nie widział ?
Pod koniec swej ewangelii apostoł Jan napisał 20;31 ,,, Te zaś zapisano, abyście wierzyli, że Jezus jest Mesjaszem, Synem Bożym, i abyście wierząc mieli życie w imię Jego,,tu już nie napisał że jest Bogiem ,tylko synem Bożym.
JEZUS JEST SYNEM BOŻYM ,pierworodnym wszelkiego stworzenia Kol;1;15. czyli jest pierwszą osobą stworzoną przez swego Ojca JEHOWE JEDYNEGO PRAWDZIWEGO BOGA o czym sam powiedział w ewangelii Jana 17;3 ,,,aby znali Ciebie,---- jedynego prawdziwego Boga,---- oraz Tego, którego posłałeś, Jezusa Chrystusa2

Jana 1;1,,,,,Bogiem było Słowo,,
w innym przekładzie,
AT czytamy ,,Słowo było boskie,,
ED czytamy,,bogiem był Słowo,,

w Bibli słowo bóg z małej litery może się odnosić do kogoś sprawującego władzę

np.; 2 Kor 4;4 ,, dla niewiernych, których umysły zaślepił----- bóg tego świata-----, aby nie olśnił ich blask Ewangelii chwały Chrystusa, który jest obrazem Boga
kogo miał na myśli apostoł Paweł mówiąc o ,,,bogu tego świata,, ???

piotrs
zaufany użytkownik

Postby piotrs » Fri Nov 03, 2017 1:01 am

kaznodzieja dzisiaj bylem na mzy zadusznej i ksiadz powiedzial jest jedna religia lodz piotrowa katolicka reszta to wypaczenie herezja

Return to “przeżycia religijne”