dlaczego Jezus był człowiekiem

Moderator: Darius

Forum rules
W dyskusji na tematy religijne oraz duchowości, lecz nie związane ze schizofrenią proszę używać działu tematy dowolne -> filozofia.
  -TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
kaznodzieja
zaufany użytkownik

dlaczego Jezus był człowiekiem

Postby kaznodzieja » Wed Nov 01, 2017 9:01 pm

Mówiąc krótko - do zadania jakiego się podjął był potrzebny doskonały człowiek.
:think:
Gdy Adam zbuntował się przeciwko Bogu został skazany na śmierć.Było to zgodne ze sprawiedliwym prawem Bożym. ,,z prochu powstałeś i do prochu wrócisz,,W innym miejscu czytamy ,,karą za grzechy jest śmierć,,
Gal 6;23.
Adam przez swoje nieposłuszeństwo sprzedał siebie i całe swoje potomstwo ( które było w nim ) w niewolę grzechu i śmierci.
Oczywiście Adam i Ewa zgrzeszyli rozmyślnie i dla nich nie ma już żadnej nadzieji,,,
Ale co z potomstwem Adama ???
BÓG KIERUJĄC SIĘ MIŁOŚCIĄ i DOSKONAŁYM PRAWEM ,które SAM USTANOWIŁ I GO PRZESTRZEGA postanowił ocalić ludzkość za pomocą okupu.
Doskonałą zasadę sprawiedliwości można znaleźć w księdze Pow Praw 19;21 ,,, Życie za życie, oko za oko, ząb za ząb, ręka za rękę, noga za nogę.
A co stanowi równowartośc doskonałego życia ludzkiego,które utracił Adam ??? - jedynie inne doskonałe życie ludzkie ,1 Tym 2;6 :think: Nie mógł to być Bóg !!! ani niedoskonały człowiek !!! ani anioł !!! tylko doskonały człowiek.
Jak został zapłacony okup ?
Można powiedzieć że Jezus ,który się urodził jako doskonały człowiek zajął miejsce Adama by nas ocalić,
Ponieważ stracił swe ludzkie życie nie popełniając grzechu wyrównał stratę po Adamie-czyli nadzieję całemu potomstwu Adama na odzyskanie ŻYCIA WIECZNEGO utraconego przez Adama. Rzym 5;19 , 1 Kor 15;21-22 .
Dodatkowo Jezus obalił kłamstwo Szatana (,,, ) i udowodnił że doskonały człowiek w obliczu pokus szatana,mając wolną wolę-może być lojalny,posłuszny Bogu.Z tego wynika że Adam też mógł.
Czy wszyscy ludzie mogą automatycznie skorzystać z okupu i żyć wiecznie ??? -NIE,,,
Last edited by kaznodzieja on Wed Nov 01, 2017 9:19 pm, edited 1 time in total.
Daniela 12;10 ,,, A niegodziwi działać będą niegodziwie i żaden z niegodziwych nie zrozumie, ale wnikliwi zrozumieją.

karuna
moderator
moderator

Re: dlaczego Jezus był człowiekiem

Postby karuna » Wed Nov 01, 2017 9:16 pm

Co ma jedno do drugiego? Jezus nie Adam.
A jak nie uznajesz Jezusa za boga, to coś nie widać tutaj argumentów jak dla mnie przynajmniej, ale biblia jest bardzo enigmatyczna chyba i może widzisz więcej.
Jak dla mnie Jezus żył sobie i tyle.
Kwestia wiary to wszystko.

pozdro
k
bez strachu doprawdy

wowo21975
zaufany użytkownik
Gadu-Gadu: 9697465

Postby wowo21975 » Wed Nov 01, 2017 9:20 pm

Mówiąc krótko - do zadania jakiego się podjął był potrzebny doskonały człowiek.
Gdy Adam zbuntował się przeciwko Bogu został skazany na śmierć.Było to zgodne ze sprawiedliwym prawem Bożym. ,,z prochu powstałeś i do prochu wrócisz,,W innym miejscu czytamy ,,karą za grzechy jest śmierć,,
Gal 6;23.
Adam przez swoje nieposłuszeństwo sprzedał siebie i całe swoje potomstwo ( które było w nim ) w niewolę grzechu i śmierci.
Oczywiście Adam i Ewa zgrzeszyli rozmyślnie i dla nich nie ma już żadnej nadzieji,,,
Ale co z potomstwem Adama ???
BÓG KIERUJĄC SIĘ MIŁOŚCIĄ i DOSKONAŁYM PRAWEM ,które SAM USTANOWIŁ I GO PRZESTRZEGA postanowił ocalić ludzkość za pomocą okupu.
Doskonałą zasadę sprawiedliwości można znaleźć w księdze Pow Praw 19;21 ,,, Życie za życie, oko za oko, ząb za ząb, ręka za rękę, noga za nogę.
A co stanowi równowartośc doskonałego życia ludzkiego,które utracił Adam ??? - jedynie inne doskonałe życie ludzkie ,1 Tym 2;6 :think: Nie mógł to być Bóg !!! ani niedoskonały człowiek !!! ani anioł !!! tylko doskonały człowiek.
Jak został zapłacony okup ?
Można powiedzieć że Jezus ,który się urodził jako doskonały człowiek zajął miejsce Adama by nas ocalić,
Ponieważ stracił swe ludzkie życie nie popełniając grzechu wyrównał stratę po Adamie-czyli nadzieję całemu potomstwu Adama na odzyskanie ŻYCIA WIECZNEGO utraconego przez Adama. Rzym 5;19 , 1 Kor 15;21-22 .
Dodatkowo Jezus obalił kłamstwo Szatana (,,, ) i udowodnił że doskonały człowiek w obliczu pokus szatana,mając wolną wolę-może być lojalny,posłuszny Bogu.Z tego wynika że Adam też mógł.
Grzeszysz chłopie, grzeszysz. Tłumaczysz coś co jest boskie i nie pojęte o ile Bóg istnieje.

karuna
moderator
moderator

Postby karuna » Wed Nov 01, 2017 9:21 pm

Grzeszysz chłopie, grzeszysz. Tłumaczysz coś co jest boskie i nie pojęte o ile Bóg istnieje.
Myśłę, że dobrze, że to robi. Może i ksiądz z ambony powie, że nie wolno myśleć ale ludzie niektórzy myślą. :mrgreen:
bez strachu doprawdy

wowo21975
zaufany użytkownik

Postby wowo21975 » Wed Nov 01, 2017 9:27 pm

Myśłę, że dobrze, że to robi. Może i ksiądz z ambony powie, że nie wolno myśleć ale ludzie niektórzy myślą. :mrgreen:
Ale jak tak można myśleć że się połknęło rozum boski i wie się co Bóg miał na myśli jeśli to zrobił. Ludzki rozum nie ze wszystkim sobie jeszcze radzi ale z tym co Boskie nie poradzi sobie nigdy.

karuna
moderator
moderator

Postby karuna » Wed Nov 01, 2017 9:31 pm

Ok, wiem, że tak można ale to wygląda raczej jak uniżanie się przed jakimś zrozumieniem.

Co innego chęć stania się bogiem, to co innego. Wiedza powinna być na piedestale i tak.
bez strachu doprawdy

wowo21975
zaufany użytkownik

Postby wowo21975 » Wed Nov 01, 2017 9:34 pm

Dlatego to jest fałszywa wiedza, wymyślona tylko przez ludzki rozum. To co boskie zostawcie Bogowi.

karuna
moderator
moderator

Postby karuna » Wed Nov 01, 2017 9:36 pm

Tyle ile można się dowiedzieć, tyle warto zrobić.
Jak ktoś dojdzie do granicy poznania boga czy czegokolwiek to niech da znać.
bez strachu doprawdy

Tal
zaufany użytkownik

Postby Tal » Wed Nov 01, 2017 10:07 pm

Zdążyłem wyłapać, że Wowo21975 raczej sceptycznie podchodzi do kwestii wiary i Boga, ale można wyczytać, że głos rozsądku przez niego przemawia.

Wybacz Kaznodzieja, ale jesteś ślepy i nie zaskoczyłeś mnie, bo tylko powielasz fałszywą naukę świadków, która panoszy się niczym gangrena.

Na poparcie apelu Wowo21975, aby co niektórzy zrozumieli, że człowiekowi nigdy nie uda się objąć umysłem Boga Stwórcy:
"Moje myśli bowiem nie są waszymi myślami ani wasze drogi nie są moimi drogami, mówi PAN;" [Iz 55:8]
Last edited by Tal on Wed Nov 01, 2017 10:40 pm, edited 1 time in total.
"We read to know we are not alone." Clive Staples Lewis

karuna
moderator
moderator

Postby karuna » Wed Nov 01, 2017 10:26 pm

Miałem na myśli to, że co się da zrozumieć to warto przemyśleć.

Że mi brak rozumu nie wiedziałem, tzn wiedziałem ale zawsze dobrze jak ktoś to dopowie.

Jedyne co mogę powiedzieć, to straszy się w ten sposób ludzi bo będą wątpić i jeszcze nie do kościoła chodzić przestaną. Straszy przed myśleniem.

Jeśli bóg miał tak mówić co cytujesz Arq to jest to ok, nie o tym ja w sumie. Nawet ciekawa filozofia.
bez strachu doprawdy

karuna
moderator
moderator

Postby karuna » Wed Nov 01, 2017 10:31 pm

Coś w stylu: nie patrz w gwiazdy bo Cię ochrzani ksiądz z ambony.

Przepraszam, jeśli brak mi rozumu.
bez strachu doprawdy

schizek
zaufany użytkownik

Postby schizek » Wed Nov 01, 2017 10:45 pm

A ja wczoraj bylem na mszy w kosciele bo dziadek zamowił msze za babcie ktora niedawno zmarła i zaplacił 50zł a ksiądz wyczytywał chyba z 50 osob za ktorych byla msza i jak łatwo policzyc ksiądz sie za 45 min mszy niezle obłowił a ze bylismy wczesniej bo dziadek chcial sobie usiąść w kosciele to maly kawałek uczestniczyłem w rózancu i ksiądz tam mowił ze ludzie nic nie muszą placic za czyn który Jezus zrobił oddając zycie za ludzi ze to jest za darmo, wiec ja sie pytam dlaczego kk bierze pieniadze od ludzi za modlitwe i moim zdaniem trzeba byc idiotą mysląc ze zaplace ksiedzu za modlitwe i Bog go wyslucha i nie pójde do piekla przez to lub zycie w jakims stopniu mi sie poprawi albo inny przyklad dzis ojciec zaplacił zeby księdz podczas mszy na cmentarzu wyczytał babcie i to jest rozumowanie polaków za miast pomodlic sie w sobie szczerze dodając szczerą chec poprawy za wysluchanie modlitwy to dam 100zł ksiedzu i bede zbawiony czysta glupota

A jeszcze jedno czyż w Biblii nie czytamy ze nie mozna służyć dwóm paną czyli mamonie i Bogu? a ksiądz za wszystko bierze kase , cżłowiek ktory powinien byc przykładem dla wiernych, a jeszcze przypomniał mi sie jeszcze jedne przykład którzy dzis obejrzałem na youtubie a mianowicie ten https://www.youtube.com/watch?v=wALsVPfZEcM dla mnie osobiscie kk to jest komedia i on jest największą sektą na swiecie

kaznodzieja
zaufany użytkownik

Postby kaznodzieja » Wed Nov 01, 2017 11:22 pm

Zdążyłem wyłapać, że Wowo21975 raczej sceptycznie podchodzi do kwestii wiary i Boga, ale można wyczytać, że głos rozsądku przez niego przemawia.

Wybacz Kaznodzieja, ale jesteś ślepy i nie zaskoczyłeś mnie, bo tylko powielasz fałszywą naukę świadków, która panoszy się niczym gangrena.

Na poparcie apelu Wowo21975, aby co niektórzy zrozumieli, że człowiekowi nigdy nie uda się objąć umysłem Boga Stwórcy:
"Moje myśli bowiem nie są waszymi myślami ani wasze drogi nie są moimi drogami, mówi PAN;" [Iz 55:8]
1 Tym 2; 3 Jest to bowiem rzecz dobra i miła w oczach Zbawiciela naszego, Boga, 4 który pragnie, by wszyscy ludzie zostali zbawieni i ,,,,, DOSZLI DO POZNANIA PRAWDY.
5 Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, CZŁOWIEK, Chrystus Jezus, 6 który wydał siebie samego na okup za wszystkich ,,,,
Daniela 12;10 ,,, A niegodziwi działać będą niegodziwie i żaden z niegodziwych nie zrozumie, ale wnikliwi zrozumieją.

karuna
moderator
moderator

Postby karuna » Thu Nov 02, 2017 12:05 am

Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, CZŁOWIEK, Chrystus Jezus
To jak to jest...
Z tego co pamiętam to mówił,że jest boga synem. .. Czyli stąd, że bogiem.

To nie mówił Jezus, wg Nowego Testamentu, że jest bogiem. ?
bez strachu doprawdy

karuna
moderator
moderator

Postby karuna » Thu Nov 02, 2017 12:11 am

No bo jeśli dajmy na to nie mówił, że jest bogiem.. To nim nie jest?

Z resztą na pewno był człowiekiem. Jak i my tutaj zgromadzeni, jako człowiek historyczny.

A to, że jest bogiem to wiadomo z objawień?
bez strachu doprawdy

Return to “przeżycia religijne”