Moc Krzyża

Moderator: Darius

Forum rules
W dyskusji na tematy religijne oraz duchowości, lecz nie związane ze schizofrenią proszę używać działu tematy dowolne -> filozofia.
  -TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
cezary123
zaufany użytkownik

Re: Moc Krzyża

Postby cezary123 » Fri Aug 11, 2017 11:36 pm

Arq, przyłączyłeś się do wspólnoty baptystów?
I jak tam, wszystko mają z sensem, zaspokaja to Twoje potrzeby duchowe?

cezary123
zaufany użytkownik

Postby cezary123 » Fri Aug 11, 2017 11:58 pm

Wracając do odkupienia człowieka przez złożenie przez Boga ofiary z siebie samego na krzyżu - jest to zrozumiałe tylko w określonym kręgu cywilizacji mającej ukształtowane pojęcie Boga, długą tradycję religijną związaną ze składaniem ofiar za grzechy i okupem za niewolników. To tylko jedna z możliwych prawd. Wiem, że to irytujące, ale nic nie jest pewne na tym świecie dopóki się nie sprawdzi na 100%.
http://www.opoka.org.pl/biblioteka/T/TD/lu_soter.html

cezary123
zaufany użytkownik

Postby cezary123 » Sat Aug 12, 2017 12:08 am

Image

A myślałem, że od razu uczyni nam raj na Ziemi.
Nie trzeba było...

Tylko w ziemskiej rzeczywistości jedna forma może robić tak z drugą. Organizmy pożerają się od początku i coś nam z nich zostało nieuchronnie.

W ogóle zjawisko niszczenia drugiego organizmu przez żyjątka z naszej planety bardzo źle świadczy o Projektancie, Konstruktorze i Kontrolerze Rzeczywistości. W rozwalaniu swoich form biologicznych nawzajem trudno wykryć jakikolwiek sens, a jeżeli to taki jak napisałem parę postów wyżej.
Jaka ewolucja taka religia. W innych światach być może zjawisko krzyża jest niewykonalne :)

cezary123
zaufany użytkownik

Postby cezary123 » Sat Aug 12, 2017 12:38 am

A zmartwychwstanie Jezusa to była ewolucja jego dawnej formy czy stworzenie nowej, lepszej? Też różnica umowna. Istnienie ciągnęło się cały czas i jest nadal.

Image

Tal
zaufany użytkownik

Postby Tal » Sun Aug 13, 2017 1:04 am

Arq, przyłączyłeś się do wspólnoty baptystów?
I jak tam, wszystko mają z sensem, zaspokaja to Twoje potrzeby duchowe?
Cezary moje potrzeby duchowe raz na zawsze zaspokoił Jezus Chrystus odmieniając moje serce. Dzięki zaś prowadzeniu w Duchu Świętym jestem w stanie zwyciężać wszelkie trudności w moim życiu zwłaszcza duchowe, ale i materialne nie jeden raz zaspokoił :)

My zaś nie przyjęliśmy ducha świata, lecz Ducha, który jest z Boga, żebyśmy wiedzieli, które rzeczy są nam od Boga darowane. A o tym też mówimy nie słowami, których naucza ludzka mądrość, lecz których naucza Duch Święty, stosując do duchowych spraw to, co duchowe. Lecz cielesny człowiek nie pojmuje tych rzeczy, które są Ducha Bożego. Są bowiem dla niego głupstwem i nie może ich poznać, ponieważ rozsądza się je duchowo. Człowiek duchowy zaś rozsądza wszystko, lecz sam przez nikogo nie jest sądzony. (1 Kor 2:12-15)
Image
Cezary sugerowałbym przybliżyć sobie wiedzę o wolnomularstwie zwłaszcza o jej symbolice, oraz porzucić uwarunkowany od dzieciństwa obraz chrześcijaństwa za pośrednictwem rzymskokatolickiej doktryny.

Image

ps. na zdjęciu Anton LaVey.
“We read to know we are not alone.” C.S. Lewis

cezary123
zaufany użytkownik

Postby cezary123 » Mon Aug 14, 2017 1:49 pm

Cezary sugerowałbym przybliżyć sobie wiedzę o wolnomularstwie zwłaszcza o jej symbolice, oraz porzucić uwarunkowany od dzieciństwa obraz chrześcijaństwa za pośrednictwem rzymskokatolickiej doktryny.
Ten obraz był akurat ze strony katolickiej Odnowy w Duchu Świętym. Trójkąt świetlisty jak Trójca Święta albo symbol Opatrzności Boskiej. Dopóki nie wspomniałeś o parodii satanistów nikt by pewnie nic nie podejrzewał. Krzyż też bywa parodiowany albo łączony z wcześniejszymi starożytnymi i prehistorycznymi symbolami religijnymi.
http://www.effathazlotoryja.cba.pl/page.php?69

Dla mnie nie ma specjalnego znaczenia czy ktoś dopatrzy się w tym okultystycznych gestów, bo po prostu nie wierzę i nie mam dowodów na świat spirytów. :)
Najbardziej nawiedzeni masoni z ich bajkami mogą tyle, co mieści się w granicach praw przyrody a szkody i sprzeczności mogą być najwyżej w kulturze społeczeństwa.

Co do Jezusa Chrystusa i jego zmartwychwstania - to po prostu religijna zagadka jedna z wielu.
Ludzkość chce wiedzieć czy zmartwychwstanie, życie pozadoczesne bogów czy ludzi jest możliwe czy nie i stąd pojawiają się od czasu do czasu takie osnute mitami pytania bez odpowiedzi.

Ёden
bywalec
Status: poliglota

Postby Ёden » Sat Sep 30, 2017 1:30 am

Do wszystkich egotystów,
moralistów,
filozofów,
megalomanów,
humanistów,
komunistów,
racjonalistów,
homoseksualistów,
ewolucjonistów,
satanistów
ateistów:

Image

Może to niemądre pytanie, ale który z nich się pierwszy utopił, ten po prawej? Pociągnęło go na dno, a ten po lewej umiał pływać.
choroba to zmienić poglądy - rozsądek to nie zdrowie religijne, a wartości międzyludzkie, bezreligijne chrześcijaństwo.

Ёden
bywalec

Postby Ёden » Sat Sep 30, 2017 1:34 am

karuna:
chrześcijanie mogą się kojarzyć z działalnością charytatywną, pomocą dla biednych, wspieraniem edukacji...

Tak właśnie dawniej postrzegałem Chrześcijaństwo, jako promocję dobroci na świecie. A nie na wieszaniu ludzi na krzyżach.
choroba to zmienić poglądy - rozsądek to nie zdrowie religijne, a wartości międzyludzkie, bezreligijne chrześcijaństwo.

Ёden
bywalec

Postby Ёden » Sat Sep 30, 2017 1:36 am

"Mowa o krzyżu bowiem jest głupstwem dla tych, którzy giną, ale dla nas, którzy jesteśmy zbawieni, jest mocą Boga." (1Kor 1:18)

Nadal dla wielu ludzi jest to głupstwem - a wy wiecie, że on tak na golasa wisiał?

Ёden
bywalec

Postby Ёden » Sat Sep 30, 2017 1:38 am

karuna:

lepszy Świat zależy od nas, jesteśmy na głębszym poziomie jak siostry i bracia

Dekalog Mojżeszowy http://DEKALOG.PL - stawiał na takie wartości, jak traktujemy się nawzajem. My ludzie.

Return to “przeżycia religijne”