Czy Bóg istnieje i można to udowodnić?

Moderator: Darius

Forum rules
W dyskusji na tematy religijne oraz duchowości, lecz nie związane ze schizofrenią proszę używać działu tematy dowolne -> filozofia.
  -TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
Ёden
bywalec
Status: poliglota

Re: Czy Bóg istnieje i można to udowodnić?

Postby Ёden » Sat Sep 30, 2017 1:44 am

Za mnie decyzję podjął Tata, gdy Mama się zapytała - ochrzcimy to nasze dziecko?
choroba to zmienić poglądy - rozsądek to nie zdrowie religijne, a wartości międzyludzkie, bezreligijne chrześcijaństwo.

cezary123
zaufany użytkownik

Postby cezary123 » Sat Sep 30, 2017 9:58 am

Komputer możemy zaprogramować, że podano mu informację, daną wejściową, istniejesz. Czym więc wtedy komputer jest gorszy od nas? On to wtedy wie.
W pewnym sensie i wtedy można podejrzewać, że cała rzeczywistość jest wprawdzie zaprojektowana, ale bezosobowo, nieświadomie, mechanicznie. Rozum i racjonalność bez duszy. Taki świat bez świadomego Stwórcy jest gorszy od tego ze świadomym w ten sposób, w jaki narzuca nam się obecnie cała jego niedoskonałość i z jakiego cały czas cierpimy. (śmiertelność, braki, automatyzmy krwawej ewolucji, bezduszne przetasowania, kataklizmy).
Istoty świadome uwięzione w rozumnym, ale nieświadomym wszechświatowym komputerze. Horror.

bobek
zaufany użytkownik
Gadu-Gadu: 63492815

Postby bobek » Sat Sep 30, 2017 11:29 am

według relacji roberta monore ludzi istnieją po to aby produkować "LUSZ" tzn ludzie nie są końcem łańcucha pokarmowego
ogólnie polecam poczytać i się nie "korbić" . w skrócie:
http://www.koniecswiata.org/1714/lusz-c ... istnienia/
żyj i daj żyć innym

A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki.

_IA
bywalec
Status: rencista, pracujący

Postby _IA » Sun Oct 01, 2017 5:43 pm

Nie wiem czy można Istnienie Boga udowodnić na gruncie matematyki, matematycznym, ale gdyby się Objawił, to by nam to Objawił.
nasza schizofrenia, psychiatria i pacjenci ==>> Sens życia to wyrażać siebie każdego dnia, cel życia to dbać o siebie.

Mietex
bywalec

Postby Mietex » Sun Oct 01, 2017 6:13 pm

Wszystko ma swój początek z wyjątkiem Boga.

_IA
bywalec

Postby _IA » Sun Oct 01, 2017 6:40 pm

coś w tym jest
nasza schizofrenia, psychiatria i pacjenci ==>> Sens życia to wyrażać siebie każdego dnia, cel życia to dbać o siebie.

Lancaster
zarejestrowany użytkownik

Postby Lancaster » Sun Oct 01, 2017 10:47 pm

Moim zdaniem Bóg albo nie istnieje (wariant optymistyczny) albo jest nieskończenie złą istotą albo baterie mu siadły podczas tworzenia świata, który stworzył nieudolnie. W każdym razie chciałbym, żeby istniało życie po śmierci, ale wiem, że nie istnieje. Gdyby istniał chrześcijański Bóg, musiałby istnieć Szatan i stanąłbym po jego stronie, bo w przeciwieństwie do Boga jest w porządku.

danielek
zaufany użytkownik
Status: portier
Gadu-Gadu: 63718896

Postby danielek » Sun Oct 01, 2017 11:00 pm

coś w tym jest
Bo nic to też cos. :mrgreen:

_IA
bywalec

Postby _IA » Sun Oct 01, 2017 11:06 pm

coś w tym jest
Bo nic to też cos. :mrgreen:

Grunt, że Istniał. jak On Istniał, jak świat nie istniał?

Tal
zaufany użytkownik

Postby Tal » Mon Oct 02, 2017 1:43 am

.. stworzył też nas, niezdolnych zrozumieć poziom bytu istoty boskiej.
Jeśli dobrze rozumiem to chciałbyś objąć i zrozumieć Absolut swoim mózgiem, ale dla mnie jako wierzącej osoby logiczne jest, że jako stworzenie nie ogarnę tego wszechpotężnego Projektanta wszechświata moim umysłem. Dla mnie autorytetem i źródłem prawdy jest Jezus Chrystus i Biblia w którą wierzę, że jest natchnionym Słowem Bożym, więc jakiekolwiek stanowisko i wnioski buduję w oparciu o wiarę i sądzę, że wiara ma tutaj kluczowe znaczenie. Rozwinięciem myśli przewodniej tematu byłoby: Czy wiara w Boga jest racjonalna?

Moje osobiste empiryczne i życiowe doświadczenia wskazują na autentyczność Słowa zawartego w Biblii, a otaczający mnie wspaniały różnorodny wszechświat nie daje szansy jakoby wiara w kreacjonistyczny model była nieracjonalna. Wręcz przeciwnie dzisiejsza nauka, zdrowa nauka nadal nie odpowiada na wiele pytań, ale na obecnym poziomie dostarcza wielu dowodów przemawiających jednak za istnieniem Inteligentnego Projektanta.

Jakiś czas temu wysłuchałem poniższej debaty w której parował się chrześcijanin i ateista.
Ogólnie może wydawać się trochę przeintelektualizowana, ale i tak sądzę, że lepiej posłuchać tego niż choćby voice of poland.

Na koniec podsuwam pod Waszą filozoficzną i merytoryczną rozwagę kilka dociekliwych pytań, które nasunął rozwój nauki o życiu komórek i nanomaszyn molekularnych - jakoś dziwnie i symptomatycznie omija się niewygodne dla wojującego ateizmu pytania - oto zaledwie kilka z nich na początek i dotyczącego

POCZĄTKU:

Problem 1
Jak przebiegła synteza podstawowych cegieł budulcowych żywych komórek: aminokwasów, glukozy, rybozy, zasad azotowych będących składnikami RNA i DNA?

Problem 2
Co stanowiło składnik otoczki prakomórek, skoro synteza fosfolipidów jest skomplikowana i wymaga zaawansowanego aparatu enzymatycznego ?

Problem 3
Skąd prakomórka czerpała energię i jaki był jej metabolizm ?

Problem 4
DNA koduje informację genetyczną, ale do swej syntezy i replikacji wymaga białek. Białka katalizują też reakcje metaboliczne, a niektóre są budulcem komórki. Ale informacja o sekwencji białka jest zapisana w DNA. Co było pierwszym materiałem genetycznym i czym były pierwsze enzymy, skoro białka potrzebują DNA do powstania i odwrotnie ?

Problem 5
Jak przebiegała replikacja pierwszych kwasów nukleinowych ?

Problem 6
Jakie były pierwsze nici informacji genetycznej. W wyniku braku wspomagania przez białka, słabej stabilizacji wiązań między zasadami azotowymi, nieumiejętności rozpoznania początku odczytu, jakie musiały być pierwsze kodony ?

Problem 7
Dlaczego w komórkach obserwuje się swoiste złamanie symetrii i w ich skład wchodzą właściwie zawsze D-cukry i L-aminokwasy (a nie na przykład L-cukry i D-aminokwasy) ?

Problem 8
Jak powstał tRNA i pierwsze, prymitywne rybosomy do syntezy białek ?

Problem 9
Jak powstał uniwersalny kod genetyczny ?

Problem 10
Jak powstały chromosomy, zawierające ułożone na niciach DNA geny (zamiast istnienia każdego z osobna na oddzielnym kawałku DNA) ?

Problem 11
Gdzie mogła powstać pierwsza prakomórka, aby przy jej stopniowym tworzeniu się składniki nie "rozdyfundowywuały" ?

Piszę to w kontekście pojawiających się naiwnych i anty-naukowych bajek o samopowstaniu życia na podstawie praw ... fizyki ;-) czy raczej na podstawie magicznych zachciewanek - aby podtrzymać światopogląd (czyt. ewolucjonizm) który upadł ... napór odkryć naukowych jest ogromny i osiągnął moim zdaniem dawno masę krytyczną ... Titanic tonie ...

On uczynił ziemię swoją mocą (Jr 10:12)

Matt
moderator
moderator

Postby Matt » Mon Oct 02, 2017 5:24 pm

Czy Bóg istnieje i można to udowodnić? ... nie można tego udowodnić to kwestia wiary a nie naukowego doświadczenia.
W całym chaosie jest kosmos
w całym nie porządku sekretny porządek.

_IA
bywalec

Postby _IA » Mon Oct 02, 2017 6:25 pm

A gdyby Bóg Istniał, to Kiedy On ZaIstniał?

Tal
zaufany użytkownik

Postby Tal » Tue Oct 03, 2017 11:42 am

Czy Bóg istnieje i można to udowodnić? ... nie można tego udowodnić to kwestia wiary a nie naukowego doświadczenia.
Owszem to niezaprzeczalny fakt, że kwestia wiary jest fundamentalna, aby oponować za kreacjonistyczną ideą stworzenia świata.
Chcę jednak zaznaczyć, że to właśnie dzięki dzisiejszej nauce możemy śmiało odrzucić teorię Darwina, ponieważ fakty naukowe nie pozostawiają złudzeń, że życie zapoczątkował Bóg.
Innymi słowy twierdzę, że dla wszystkich z otwartym umysłem naukowe fakty pomagają zbliżyć się i rozpalić wiarę w Boga.

ps. Matt zachęcam do samoedukacji tym bardziej, że wszelka wiedza jest na wyciągnięcie ręki i refleksję nad pytaniami jakie zamieściłem, każde z nich to nelson i rozkład na łopatki dla magicznych sztuczek powoływania życia z pierwotnej zupy, czy bulionu :-)

unreal
zaufany użytkownik

Postby unreal » Thu Oct 05, 2017 1:51 pm

wszelka wiedza jest na wyciągnięcie ręki i refleksję nad pytaniami jakie zamieściłem, każde z nich to nelson i rozkład na łopatki dla magicznych sztuczek powoływania życia z pierwotnej zupy, czy bulionu :-)
Nauce nie jest wstydem przyznać się - nie wiem. JESZCZE nie wiem.
Jeżeli człowiek miałby do dyspozycji tyle samo miliardów lat, co miał wszechświat, nie wiadomo, co powołałby z zupy.

unreal
zaufany użytkownik

Postby unreal » Thu Oct 05, 2017 2:19 pm

Piszę to w kontekście pojawiających się naiwnych i anty-naukowych bajek o samopowstaniu życia na podstawie praw ... fizyki ;-) czy raczej na podstawie magicznych zachciewanek - aby podtrzymać światopogląd (czyt. ewolucjonizm) który upadł ... napór odkryć naukowych jest ogromny i osiągnął moim zdaniem dawno masę krytyczną ... Titanic tonie ...
Przecież Wielki Kreator mógł skorzystać z praw fizyki, powołując wszechświat w obecnej formie. ;) (Lee Smolin - Życie Wszechświata, Martin Rees - Tylko sześć liczb, Gribbin - Kosmiczne zbiegi okoliczności). Oczywiście, w tych pozycjach nie ma na temat Boga.

"Na początku było słowo" i Wielki Wybuch - tu biblia jest zgodna z nauką - był jakiś początek.
Dalsze etapy powstawania życia - Bóg sprawił, że ZIEMIA wydała ryby, ptaki, ssaki (kolejność wymieniona w biblii jest zgodna z ewolucyjnym pojawianiem się tych gromad na Ziemi). Ponadto - to ZIEMIA wydała, a nie stworzył Bóg, symboliczne ujęcie ewolucji.
Bóg jest stworzycielem własnoręcznym TYLKO człowieka. "I rzekł, zróbmy na nasze podobieństwo..." Nasze, czyli czyje? Do kogo mówił Bóg? Kto był z nim?
Zwierzęta były. Stąd nie ma co się obrażać na te słynne 97% genomu od szympansa. Od siebie dał pierwiastek czegoś wyższego.
Tako rzecze Tora i Prorocy.
Ewolucjonizm upadł tylko w oczach protestantów, nie wiem jak jest u muzułmanów.
Stanowisko KK jest zupełnie inne, a żydzi to w ogóle są pod wrażeniem, jak nauka jest zgodna z Księgą Rodzaju.

Return to “przeżycia religijne”