Religia jedno wielkie oszustwo

Moderator: Darius

Forum rules
W dyskusji na tematy religijne oraz duchowości, lecz nie związane ze schizofrenią proszę używać działu tematy dowolne -> filozofia.
  -TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
schizek
zaufany użytkownik

Re: Religia jedno wielkie oszustwo

Postby schizek » Mon Dec 18, 2017 10:04 pm

to wez Pismo Świete poczytaj ewangielie ma kilka tysiecy lat i sprzedalo sie w 500ml egzemplarzy

ciekawe kto zabiera hajs za sprzedane Biblie? ktos wie? bo to bedzie w sumie kilka mld

Kicius_XXL
moderator
moderator

Postby Kicius_XXL » Tue Dec 19, 2017 10:36 am

Pewnie wydawnictwa, drukarnie i kurie. Jest ich w każdym państwie aż tyle, że każdy coś uszczknie

pawel534
zaufany użytkownik

Postby pawel534 » Tue Dec 19, 2017 11:14 am

Zazdrościsz że ktoś zarabia na sprzedaży Biblii ? Jeśli zazdrościsz sam załóż drukarnie, drukuj i sprzedawaj jeśli uważasz że to taki dobry interes. Każdy na czymś zarabia. Tak już świat jest urządzony że ludzie pracują i zarabiają ale po co zazdrościć że ktoś na czymś zarabia.

Kicius_XXL
moderator
moderator

Re: Religia (jako nie)jedno wielkie oszustwo

Postby Kicius_XXL » Tue Dec 19, 2017 12:17 pm

Wątpię by schizek zazdrościł na zarabianiu na Biblii lub ktokolwiek. Myślę że to ciekawość czysto biznesowa. Wszystko opiera się na pieniądzu, w przeciwnym razie Biblia byłaby podarowywana przez Kościół.
A nie, czekaj, przecież ja kiedyś dostałem za pierwsze miejsce egzemplarz za chodzenie na rozaniec a drugi raz od księdza na ślubie.

Tup
zaufany użytkownik

Postby Tup » Tue Dec 19, 2017 12:32 pm

A za darmo był ten ślub?

Kicius_XXL
moderator
moderator

Re: Religia jako(nie)wielkie oszustwo

Postby Kicius_XXL » Tue Dec 19, 2017 1:23 pm

Oczywiscie ze nie. Proboszcz zgarnął kasę. Nie ma nic za darmo.
Biblie akurat dostałem od wujka księdza.

pawel534
zaufany użytkownik

Postby pawel534 » Tue Dec 19, 2017 2:09 pm

Odpowiedzcie na jedno pytanie. Skoro księża nie pracują bo posługują ludziom w inny sposób msze, spowiedzi, kancelaria, pogrzeby, śluby to skąd mają mieć pieniądze. Oczywiście że od ludzi. To nie jest kupowanie czegokolwiek np. modlitwy ale nawet w starym testamencie lewici byli utrzymywani przez pozostałą ludność. To Bóg tak wymyślił że kapłani utrzymywani są przez lud bo służą Bogu i nie prowadzą pracy zarobkowej. Nie mnie osądzać jak księża wykorzystują otrzymywane pieniądze ale zgadzam się z tym, że księża są utrzymywani przez ludzi.

Kicius_XXL
moderator
moderator

Re: Religia (jako nie)jedno wielkie oszustwo

Postby Kicius_XXL » Tue Dec 19, 2017 2:33 pm

To normalne, że dla większości ksieży kapłaństwo to sposób na życie.
Źli są ci co kradną i morduja oraz znecają się psychicznie i fizycznie.
Natomiast by być dobrym kapłanem to już kwestia bycia dobrym człowiekiem, mieć charakter i sumienie które wynosi się z domu i środowiska w którym się wychowuje. Nigdy mi nie przeszkadzało że im się lepiej czy gorzej powodziło.Byle by tylko zachowywali się przyzwoicie.

Tup
zaufany użytkownik

Postby Tup » Tue Dec 19, 2017 2:36 pm

Mi chodziło,że myślałem,że biblia była wliczona w cenę ślubu czy nie?Rzadko od księży wychodzi coś bezinteresownie,a powinno częściej mimo wszystko,bo mają często swoje środki.

piotrs
zaufany użytkownik

Postby piotrs » Tue Dec 19, 2017 3:16 pm

jak jest napisane w DZIEJACH APOSTOLSKICH gdyby to pochodzilo od ludzi to by upadlo , a to pochodzi od BOGA jaki piekny jest kosciol katolicki, krytykuja ci co nie chodza do kosciola mogliscie byc ksiezmi i miec duzo kasy jeslii o to wam chodzi , oni nawracaja za te pieniadze czesciowo jak Rydzyk dobra inicjatywa

pawel534
zaufany użytkownik

Postby pawel534 » Tue Dec 19, 2017 3:46 pm

Biblię powinien mieć w domu każdy dużo wcześniej a nie od dnia ślubu chyba że ma to być specjalna pamiątka. Nie rozumiem jak można być nawróconym katolikiem i nie czytać Biblii.

Kicius_XXL
moderator
moderator

Postby Kicius_XXL » Tue Dec 19, 2017 4:15 pm

Mi chodziło,że myślałem,że biblia była wliczona w cenę ślubu czy nie?Rzadko od księży wychodzi coś bezinteresownie,a powinno częściej mimo wszystko,bo mają często swoje środki.
Dostałem Biblię od księdza wujka jako prezent ślubny. Nie jest to jedyny egzemplarz w moim domu. Miałem 10 lat dostałem jako nagrode za chodzenie na rożaniec. Wliczając jeszcze dwa egzemplarze żony która ma je od dosyć dawna daje sumę czterech egzemplarzy. Na pewno nie czyni mnie to lepszym od tych co nie mają ani jednej biblii. Nie jestem zagorzałym fanatykiem, laickiego wychowania też nie posiadam. Wiem jedno na pewno, że klepiąc sto razy Biblię nie gwarantuje wejście na podwórko niebiańskie. Nieodkryte są wyroki Boskie. Może kiedyś niejednemu wybałamuszyć oczy kiedy ja wyląduję w raju, a oni będą cierpieć w niedostatku przez swoje niewłaściwe podejście. Nikt nie wie o drugim jakie ma sumienie. By nie było zdziwienia. :shock:

Szymon32
zarejestrowany użytkownik

Postby Szymon32 » Tue Dec 19, 2017 10:37 pm

człowiek rodzi się bez religii, rodzi się bez Boga... i taki powinien pozostać

lukaszbb
bywalec

Postby lukaszbb » Tue Dec 19, 2017 10:50 pm

człowiek rodzi się bez religii, rodzi się bez Boga... i taki powinien pozostać
człowiek rodzi się z miłości dwojga ludzi. Gdzieś po drodze ta miłość się rozwija albo umiera. Rolą religii jest podtrzymanie tej miłości. Nie zawsze się to udaje...

pawel534
zaufany użytkownik

Postby pawel534 » Wed Dec 20, 2017 8:53 am

Łukasz w sumie dobrze napisał. Ja tylko dodam że człowiek powinien rodzić się z miłości dwojga ludzi. Moim zdaniem często człowiek rodzi się z pożądania dwojga ludzi ale to szczegół.

Return to “przeżycia religijne”