Religia jedno wielkie oszustwo

Moderator: Darius

Forum rules
W dyskusji na tematy religijne oraz duchowości, lecz nie związane ze schizofrenią proszę używać działu tematy dowolne -> filozofia.
  -TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
cezary123
zaufany użytkownik

Re: Religia jedno wielkie oszustwo

Postby cezary123 » Wed Aug 30, 2017 9:40 pm

naukowcy jeszcze tego nie udowodnili ale juz potrafią za pomocą komputerow zapisywac informacje w genach tu masz artykul jeden z wielu o tym http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/czter ... dane-ziemi
i bedzie mozna ocenic kkto jak zyl, a tez juz idze np sklonowac czlowieka moze to nie to samo co zmartwychwstanie ale prawie identyczne to jest, plus sklonowanemu czlowiekowi zwrocic pamiec ktora zapisala sie w DNA to bedzie to ten sam czlowiek ktory zyl ile lat tem na ziemi
Tak, ciekawe to jest i to bardzo. To ja pozwolę naukowcom sklonować mnie jeszcze za mojego życia i zwrócić temu człowiekowi całą moją pamięć. Wstanie i zacznie myśleć że jest mną. Zacznie latać do mojej dziewczyny a ona go nie odróżni ode mnie. Będzie pamiętał rzeczy, które ja narobiłem, dobre i złe. Zacznie wierzyć, że zmartwychwstał, jak mu opowiedzą o tym, że ktoś umarł, kto był nim przedtem. A ja nie zaprzeczę i nie potwierdzę.
Przerwa w ciągłości istnienia wytwarza nowe osoby. Wcale nie muszę wśród nich odnaleźć to coś, co mi pozwoli otworzyć oczy po zniknięciu mojej obecnej żywej postaci. Jeżeli to będzie ktoś inny, to żadnego zmartwychwstanie nie będzie, tylko zwykłe nasze odwieczne rozmnożenie. Moje dziecko nie jest mną po śmierci mnie. Rozstanie i nicość czyhają tak samo na dwie oddzielne, niezależne osoby.
Może chaos Wszechświata jest tak porąbany, że nie da się już wrócić do siebie? I stąd wszelkie nasze problemy, dziwny proces umierania-rozmnażania, jak też problemy Stwórcy, który dysponuje tylko tym, co tak dało radę w ogóle zaistnieć? Jeżeli tak jest, to Stwórca też klęczy i woła do Boga z frustracji i niepokoju ;)
i naukowcy odkryli tez gen SIRT1 ktory odpowiada za starzenie siie organiizmu i teraz wystarczy go usunąc ii bedziemy zyli wiecznie
A wypadki? Zabójstwa, zatrucia, uszkodzenia organizmu?
Nie będziemy żyli wiecznie po usunięciu procesu starzenia na poziomie genów. Entropia rozwali nas po jakimś czasie na poziomie atomów.

schizek
zaufany użytkownik

Postby schizek » Wed Aug 30, 2017 9:48 pm

Tak, ciekawe to jest i to bardzo. To ja pozwolę naukowcom sklonować mnie jeszcze za mojego życia i zwrócić temu człowiekowi całą moją pamięć. Wstanie i zacznie myśleć że jest mną. Zacznie latać do mojej dziewczyny a ona go nie odróżni ode mnie. Będzie pamiętał rzeczy, które ja narobiłem, dobre i złe.
No i wlasnie tu mi sie nasuwa tylko jedna rzecz ze jednak czlowiek posada dusze i to ona nas ksztalci bo w tym ciele sklonowanym wynika na to ze naszej duszy by nie bylo, na ten moment nic lepszego mi do glowy nie przychodzi
Last edited by schizek on Wed Aug 30, 2017 11:03 pm, edited 1 time in total.

schizek
zaufany użytkownik

Postby schizek » Wed Aug 30, 2017 9:51 pm

mam nadzieje ze jeszcze troche pozyje i jak "Bog da ktory moim zdaniem zaistniał" :D to bede udoskonalal moją tezę :D

cezary123
zaufany użytkownik

Postby cezary123 » Thu Aug 31, 2017 12:28 pm

w tym ciele sklonowanym wynika na to ze naszej duszy by nie bylo
Zwróć też uwagę, że w naszej obecnej postaci nie ma duszy tamtego drugiego człowieka. Z jego punktu widzenia to my nie istniejemy. Umrzemy a on nic nie odczuje, żadnej zmiany w istnieniu.
Dusza jest niematerialna i niby ta sama ale druga. Coś jak dwie przezroczyste, idealnie podobne do siebie formy przestrzeni. Nie widać ile ich jest, ale odgraniczają każdemu dostęp do obiektywnej całej rzeczywistości. Oczywiście, że to jeszcze bardziej skomplikowane, jeżeli zastanowimy się co robią z rzeczywistością wewnętrzną osoby.

danielek
zaufany użytkownik
Status: portier
Gadu-Gadu: 63718896

Postby danielek » Thu Aug 31, 2017 12:35 pm

Religia jest po to żeby istniała moralnosć.
:animals-chickencatch:

cezary123
zaufany użytkownik

Postby cezary123 » Thu Aug 31, 2017 12:41 pm

Religia jest po to żeby istniała moralnosć.
Ale podmiot religii musi dać radę w ogóle zaistnieć. Inaczej sięgamy do pewnego poziomu i spadamy albo odbijamy się od bezdusznej materii, bo nic tam nie ma.

Nawet żywy człowiek to jeszcze za mało, żeby wyprowadzać z niego normy moralne. Gatunek nasz nie jest doskonały.

danielek
zaufany użytkownik
Status: portier
Gadu-Gadu: 63718896

Postby danielek » Thu Aug 31, 2017 12:47 pm

Fakt faktem-żadnen człowiek nie jest doskonały ale to co?Ja się staram zawsze komus miłe słowo powiedziec itp.Mam na chwilę radochę :mrgreen:
:animals-chickencatch:

cezary123
zaufany użytkownik

Postby cezary123 » Thu Aug 31, 2017 8:54 pm

Tak, człowiek to ciekawa postać życia. Oby nasz gatunek trwał wiecznie. :D

schizek
zaufany użytkownik

Postby schizek » Thu Aug 31, 2017 8:59 pm

Oby nasz gatunek trwał wiecznie
baba wanga miala bardzo ciekawe przepowiednie co do ludzkosci, jak bedziesz mial czas to obejrz ten filmik albo znajdz jakis krótszy na youtubie co baba wanga przepowiadala, dla mnie naprawdę ciekawa postac

https://www.youtube.com/watch?v=9A2KYh78Jos

cezary123
zaufany użytkownik

Postby cezary123 » Thu Aug 31, 2017 11:05 pm

baba wanga przepowiadala
Jeżeli to przepowiadała:
http://www.wspolczesna.pl/archiwum/art/ ... ,id,t.html

to raczej jest to tania sensacja. Ogólniki i to prymitywne. Mało naukowa ta futurologia. (przepowiednie dotyczące terminów zmian procesów fizycznych we Wszechświecie raczej chybione o wiele rzędów wielkości, a o biologicznych szkoda mówić). Możliwe też, że nad wykreowaniem tej postaci i chwytliwych przepowiedni pracowało wiele osób. Takie paranormalne moce przyciągają klientów, a że kobieta niewykształcona to tym bardziej strasznie, tajemniczo i pociągająco, że coś się stanie wbrew prawom Natury :)

Ёden
bywalec
Status: poliglota

Postby Ёden » Sat Sep 30, 2017 1:16 am

baba wanga

link youtube

Wątpię, żeby Baba Wanga znała przyszłość, ale dla mnie była zbyt nawiedzona.
choroba to zmienić poglądy - rozsądek to nie zdrowie religijne, a wartości międzyludzkie, bezreligijne chrześcijaństwo.

wowo21975
zaufany użytkownik
Gadu-Gadu: 9697465

Postby wowo21975 » Wed Nov 08, 2017 2:58 am

piotrs
zaufany użytkownik

Postby piotrs » Wed Nov 08, 2017 3:18 pm

to wez Pismo Świete poczytaj ewangielie ma kilka tysiecy lat i sprzedalo sie w 500ml egzemplarzy

piotrs
zaufany użytkownik

Postby piotrs » Wed Nov 08, 2017 3:19 pm

kilkanascie tysiecy lat od ksiegi rodzaju po apokalipse

wowo21975
zaufany użytkownik
Gadu-Gadu: 9697465

Postby wowo21975 » Mon Dec 18, 2017 4:24 pm

Return to “przeżycia religijne”