Czy wiara jest możliwa?

Moderator: Darius

Forum rules
W dyskusji na tematy religijne oraz duchowości, lecz nie związane ze schizofrenią proszę używać działu tematy dowolne -> filozofia.
  -TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
cezary123
zaufany użytkownik

Re: Czy wiara jest możliwa?

Postby cezary123 » Mon Sep 18, 2017 9:21 pm

powiedzmy że ojciec z opowieści ( a więc TY )ma nieograniczoną moc ,
Jak byś w tej sytuacji postąpił z sąsiadem i dziećmi ?
Dowiedziałbym się co bym zrobił, gdybym miał ową nieograniczoną moc :) Na pewno zrobiłbym coś, czego nie mogę teraz, ale nie wiem co to by było, dopóki nie mogę.
Tak więc tłumaczenie ludzką psychologią zachowań Absolutu jest trochę nieprawidłowe.
Sądzę, że stworzyłbym świat bez kantów :angelic-cyan:

cezary123
zaufany użytkownik

Postby cezary123 » Mon Sep 18, 2017 9:26 pm

Od razu raj na Ziemi :)

kaznodzieja
zaufany użytkownik

Postby kaznodzieja » Mon Sep 18, 2017 9:40 pm

powiedzmy że ojciec z opowieści ( a więc TY )ma nieograniczoną moc ,
Jak byś w tej sytuacji postąpił z sąsiadem i dziećmi ?
Dowiedziałbym się co bym zrobił, gdybym miał ową nieograniczoną moc :) Na pewno zrobiłbym coś, czego nie mogę teraz, ale nie wiem co to by było, dopóki nie mogę.
Tak więc tłumaczenie ludzką psychologią zachował Absolutu jest trochę nieprawidłowe.
Sądzę, że stworzyłbym świat bez kantów :angelic-cyan:
ojciec mógł zgładzić sąsiada, także nieposłuszne dzieci.miał taką moc.
ale co by wtedy pomyśleli sąsiedzi ,którzy są obserwatorami.
zastanawialiby się kto miał rację ??? ojciec czy sąsiad ? oskarżenia padły- ojciec jest zły,kłamie,zabrania itd.;
na szczęście ojciec nie ma nic sobie do zarzucenia i zawsze postępuje sprawiedliwie.
Nie zgładzi na razie sąsiada,pozwoli żeby czas pokazał kto kłamie,da mu wystarczająco dużo czasu by mógł udowodnić swoje oskarżenia.
jednak wie że on ma rację i ogłasza wyrok na sąsiada,jednocześnie zapowiada że dzieciom pomoże,tym ,które będą się stosować do jego regół jak to było na początku.
czy to dobre posunięcie Cezary ?
Daniela 12;10 ,,, A niegodziwi działać będą niegodziwie i żaden z niegodziwych nie zrozumie, ale wnikliwi zrozumieją.

cezary123
zaufany użytkownik

Postby cezary123 » Mon Sep 18, 2017 9:53 pm

Nie do końca. Absolut o nieograniczonej mocy i możliwościach mógłby na przykład tak pokierować zdarzeniami, że zły sąsiad zmieniłby się dobrego, dzieciom dodać rozumu a świat uczynić bezpieczniejszym. A jak już istoty nabroiły, to mógł po prostu zwyczajnie cofnąć fizyczny czas do momentu przed skutkami tych zdarzeń i zmienić układ przyczyn.
Od zawsze zastanawiałem się, czy możliwe było stworzenie wolnej woli istot w taki sposób, żeby i tak wyszło na dobre, cokolwiek one nie uczynią.
Z drugiej strony nie mam nawet pewności czy teraz nasza wolna wola jest naprawdę wolną wolą, czy świat jest asymetrycznie przechylony w kierunku zła i łatwiej jest wybierać jeden z kierunków a drugi jest niedostępny. Tak jakby umieszczony na równi pochyłej zamiast w uczciwym środku równowagi. Jeżeli rozumiesz co mam na myśli.

kaznodzieja
zaufany użytkownik

Postby kaznodzieja » Mon Sep 18, 2017 11:08 pm

Nie do końca. Absolut o nieograniczonej mocy i możliwościach mógłby na przykład tak pokierować zdarzeniami, że zły sąsiad zmieniłby się dobrego, dzieciom dodać rozumu a świat uczynić bezpieczniejszym. A jak już istoty nabroiły, to mógł po prostu zwyczajnie cofnąć fizyczny czas do momentu przed skutkami tych zdarzeń i zmienić układ przyczyn.
Od zawsze zastanawiałem się, czy możliwe było stworzenie wolnej woli istot w taki sposób, żeby i tak wyszło na dobre, cokolwiek one nie uczynią.
Z drugiej strony nie mam nawet pewności czy teraz nasza wolna wola jest naprawdę wolną wolą, czy świat jest asymetrycznie przechylony w kierunku zła i łatwiej jest wybierać jeden z kierunków a drugi jest niedostępny. Tak jakby umieszczony na równi pochyłej zamiast w uczciwym środku równowagi. Jeżeli rozumiesz co mam na myśli.
czy chciałbyś Cezary być zaprogramowanym robotem ,jednocześnie mieć uczucia ,pragnienia,zmysły,być twórczym,rozwijać talenty i nie korzystać z tego bo program nie ten.
czy nie lepiej jest mieć wolną wole i dodatkowo prawa ,które cię chronią przed złem. czy jest coś cenniejszego niż wolna wola.
a czy mamy wolną wolę ? tak mamy ,cały czas możemy dokonywać wyborów. jednak sąsiad cały czas działa na naszą niekorzyść .uzurpuje sobie do nas prawo od czasu gdy nasi prarodzice go posłuchali.jest chwilowym bogiem tego świata,ale jego wyrok jest bliski ,zostanie zgładzony bo to on się okazał kłamcą ,dowody są widoczne wokół nas.
niestety dzieci ,które odeszły też zostały skazane na śmierć,ale w czasie trwania niejako procesu urodziło im się więcej dzieci . i te dzieci stały się ofiarami sąsiada i swoich rodziców.
I to jest dla tych dzieci niesprawiedliwe ..
zgadzasz się
Daniela 12;10 ,,, A niegodziwi działać będą niegodziwie i żaden z niegodziwych nie zrozumie, ale wnikliwi zrozumieją.

Maniek1234
zaufany użytkownik
Status: trener interpersonalny
Gadu-Gadu: 560878

Postby Maniek1234 » Tue Sep 19, 2017 1:49 am

to ja Ci powiem Cezary ze jak w oddali widzialem kosciol i przyblizal mi sie w oczach i jednoczesnie nie byly to jakies glosy w glowie tylko wyrazny idealny glos chodz do mnie ktory powtorzyl sie 3 razy w tym samym momecie ten kosciol zblizal i oddalal mi sie w oczach i tyle wszystko nagle ustalo.Nie byly to jakies tam glosy tylko jeden idealny glos ktory przemowil nie potrafie tego wytlumaczyc.
jestem urodzonym przywodca
"Kto nie wygra sam ze sobą, ten nie zwycięży nigdy"
bylem juz na piensku siedmiu piekiel ale teraz...chyba sie nawet nie spoce...

cezary123
zaufany użytkownik

Postby cezary123 » Tue Sep 19, 2017 10:25 am

czy chciałbyś Cezary być zaprogramowanym robotem ,jednocześnie mieć uczucia ,pragnienia,zmysły,być twórczym,rozwijać talenty i nie korzystać z tego bo program nie ten.
Wolną wolę też musiał na jakichś zasadach fizycznych zaprogramować, kiedy powstawało coś z nicości. :)
czy nie lepiej jest mieć wolną wole i dodatkowo prawa ,które cię chronią przed złem.
Zależy w jakim świecie. Jeżeli ktoś jest w raju na Ziemi i jedyne niebezpieczeństwo jakie mu grozi, to przewrócenie się o kosz pełny smakowitych owoców, to rzeczywiście wolna wola i przepisy regulują funkcjonowanie bytu doskonale.
Jeżeli jest w świecie, w którym w każdej sekundzie musi dokonywać dramatycznych wyborów, na przykład czy jedyną żywą nerkę, jaka jest do dyspozycji po organizmie, któremu głowę odgryzł niedźwiedź przeznaczyć na uratowanie dziecka, czy matki (innych) dzieci, które to osoby przypadkiem zostały zaatakowane przez wirusa niszczącego ich organizm, to są to ze strony Stwórcy tortury a nie dar wolnej woli i dobre prawo.

kaznodzieja
zaufany użytkownik

Postby kaznodzieja » Tue Sep 19, 2017 9:36 pm

Wolną wolę też musiał na jakichś zasadach fizycznych zaprogramować, kiedy powstawało coś z nicości. :)
czy nie lepiej jest mieć wolną wole i dodatkowo prawa ,które cię chronią przed złem.
Zależy w jakim świecie. Jeżeli ktoś jest w raju na Ziemi i jedyne niebezpieczeństwo jakie mu grozi, to przewrócenie się o kosz pełny smakowitych owoców, to rzeczywiście wolna wola i przepisy regulują funkcjonowanie bytu doskonale.
Jeżeli jest w świecie, w którym w każdej sekundzie musi dokonywać dramatycznych wyborów, na przykład czy jedyną żywą nerkę, jaka jest do dyspozycji po organizmie, któremu głowę odgryzł niedźwiedź przeznaczyć na uratowanie dziecka, czy matki (innych) dzieci, które to osoby przypadkiem zostały zaatakowane przez wirusa niszczącego ich organizm, to są to ze strony Stwórcy tortury a nie dar wolnej woli i dobre prawo.
zgadzam się że ten świat jest okrutny,ale jest pewne że wkrótce przeminie bezpowrotnie.Bóg dopuszcza do tego ale nie jest sprawcą tych cierpień.Całą wine ponosi Szatan i Adam,który posłuchał żony. ( sąsiad i dzieci )
Bóg jako władca całego wszechświata miał prawo dopuścić do tego by oczyścić swoje imię z fałszywych zarzutów.

Podobne procedury występują w dzisiejszym prawie, w sądach.Jeżeli ktoś jest oskarżony to ma możliwość przedstawienia dowodu niewinności. Prawo do obrony.Ma jakiś czas by udowodnić swoją niewinność.

po tych procedurach zapada wyrok,Czasami trwa to latami .
Ale wyrok w końcu zapada i kończy się przedstawienie. W tym przypadku oskarżony jest niewinny.Sąsiad kłamał i za to został skazany na śmierć. Dzieci wraz z nim za bunt i sprowadzenie na swoje potomstwo niewysłowionego bólu.

cezary123
zaufany użytkownik

Postby cezary123 » Tue Sep 19, 2017 9:50 pm

W tym przypadku oskarżony jest niewinny.Sąsiad kłamał i za to został skazany na śmierć.
Skoro niewinny, to ładnie byłoby, gdyby wybaczył i był ponad tym. Znowu psychologia i trudne ludzkie sytuacje.
No dobra, nie wnikając w wojenki starożytnych bóstw i ich duchowych stworzeń czy innych satanów to może by człowieka nie mieszać do tego? Jak na górze się biją, to obrywają zawsze najbardziej prości poddani? :)

kaznodzieja
zaufany użytkownik

Postby kaznodzieja » Tue Sep 19, 2017 9:59 pm

W tym przypadku oskarżony jest niewinny.Sąsiad kłamał i za to został skazany na śmierć.
Skoro niewinny, to ładnie byłoby, gdyby wybaczył i był ponad tym. Znowu psychologia i trudne ludzkie sytuacje.
No dobra, nie wnikając w wojenki starożytnych bóstw i ich duchowych stworzeń czy innych satanów to może by człowieka nie mieszać do tego? Jak na górze się biją, to obrywają zawsze najbardziej prości poddani? :)
Nie wybaczy bo sąsiad działał z premedytacją. Świadomie złamał prawo za ,które karą jest śmierć.
Ojciec jest doskonale sprawiedliwy ,pamiętasz ? nie łamie prawa ustanowionego przez siebie.Jest zawsze wiarogodny. NIGDY nie kłamie.
Karą za grzechy jest śmierć .Rzym 6;23.

cezary123
zaufany użytkownik

Postby cezary123 » Wed Sep 20, 2017 10:01 am

Świadomie złamał prawo za ,które karą jest śmierć.
Bo świat i tak jest śmiertelny, więc cóż to za wyczyn jurysdykcyjny. Już gdzieś pisałem, że istoty świadome natrafiając po otworzeniu oczy na taką a nie inną (w tym wypadku śmiertelną) rzeczywistość skwapliwie wykorzystują wszystko do stworzenie ostatecznych usprawiedliwień takiego stanu rzeczy.
Gdyby trafiły na rzeczywistość, w której każda istota rodzi się z defektem np. daltonizmem, ale za to organizm trwa wiecznie, to karą za grzechy byłoby odebranie istocie widzenia kolorów na wieki i to z pieczęcią samego Stwórcy.
A tak nicość to nicość. Z nicości i Salomon nie naleje.

ppp
bywalec

Postby ppp » Wed Sep 20, 2017 10:44 pm

Wywiad z obcym.
pytanie: Wierzycie w Boga?
odpowiedź:Myślimy, że istnieje.

po hiszpańsku https://www.youtube.com/watch?v=jNoLyklYvu8

Maksymiliana
bywalec

Postby Maksymiliana » Fri Sep 22, 2017 4:30 pm

Ale się rozgadaliscie, wszystko po grzechu Adama i Ewy na ziemi jest śmiertelne, przemijające i nie trwa wiecznie. Wieczność czeka nas w albo w Raju albo w piekle gdzie dusza będzie całą wieczność szła we mgle na pustkowiu, gdzie żadna woda, ani żadne słońce nigdy nie zaświeci.
Pośrodku świata, drugiego świata.

cezary123
zaufany użytkownik

Postby cezary123 » Fri Sep 22, 2017 5:34 pm

dusza będzie całą wieczność szła we mgle na pustkowiu, gdzie żadna woda, ani żadne słońce nigdy nie zaświeci.
Aha, to coś z doświadczeń mistyków?

Maksymiliana
bywalec

Postby Maksymiliana » Fri Sep 22, 2017 6:05 pm

obrazy, opisy
Pośrodku świata, drugiego świata.

Return to “przeżycia religijne”