Czy wiara jest możliwa?

Moderator: moderatorzy

Regulamin forum
W dyskusji na tematy religijne oraz duchowości, lecz nie związane ze schizofrenią proszę używać działu tematy dowolne -> filozofia.
Awatar użytkownika
karuna
zaufany użytkownik
Posty: 17285
Rejestracja: pt lut 17, 2023 4:23 pm
Status: nie mam
płeć: mężczyzna
Gadu-Gadu: 007
Lokalizacja: Taka żeby ciebie było widać. ;)

Czy wiara jest możliwa?

Post autor: karuna »

Stąpając mocno po Ziemi, Niebo styka się z codziennością. To co jest wieczne trwa, to co chwilowe umknie na wietrze.

Czy można Boga nakłaniać? Zdrowie, pieniądze, sława, to powody dumy i zazdrości. Nie chcę tego.

Wszechświat i strach. Ludzie twierdzą, że Bóg jest schowany za konfesjonałem. Nie ma tam Boga, jest ława z człowiekiem.

Czy można mówić do Boga, który nie słucha, czy to On mówi. W każdym liściu, komórce, atomie?
Poprzez wiatr i szum, poprzez hałas i ludzi.

Stojąc na rozdrożu nic nie mam.

kwiaty na polu
niczym bukiet składam
pokłon Ziemi
a światło Księżyca
Awatar użytkownika
Gwiazdka Wróżka
bywalec
Posty: 99
Rejestracja: śr maja 03, 2017 3:28 pm
Status: Wróżkowanie.
płeć: mężczyzna

Re: Czy wiara jest możliwa?

Post autor: Gwiazdka Wróżka »

Ja wierzę w Elfy.
D'Arvit.
Awatar użytkownika
Gwiazdka Wróżka
bywalec
Posty: 99
Rejestracja: śr maja 03, 2017 3:28 pm
Status: Wróżkowanie.
płeć: mężczyzna

Re: Czy wiara jest możliwa?

Post autor: Gwiazdka Wróżka »

I w to że wicher dziejów zgasi płonący las.
D'Arvit.
Awatar użytkownika
bartek29
zaufany użytkownik
Posty: 278
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 8:53 pm
płeć: mężczyzna

Re: Czy wiara jest możliwa?

Post autor: bartek29 »

Witam!
Zastanawiałem się dzisiaj czy jest zbawienie,Zmartwychstanie rozumiane jako wybawienie z kłopotów,czy choroby istnieje.
Alkoholik, który pije całe życie zaprzecza ratunkowi.Z mojej i może naszej wiary wynika pewny jest ratunek,alkoholik może przestać pić i schizofrenik wyzdrowieć.Ewangelia jednak ukazuje postać dobrego łotra, który
swoje wybawienie otrzymał na krzyżu może w godzinie śmierci.Taka była kondycja ludzka 2000 lat temu.Im mniej dobrych łotrów tym więcej zbawienia,albo wiecej łotrów -tu mi sie plącze.Dzisiaj też trudno się wyzwolić,ale dlatego,że Chrystus Zmartwychstał jest to pewne.Termin jest rozłożony w czasie.Ratunek jest.Istnieje konkretny pomysł dla każdego z nas byśmy byli szczęśliwi.Jest on nam podawany.Przez stan ducha(warunki przymierza) tz .nastawienie trudno nam
skorzystać.Jest to kropla wody która drąży skałe,czasami wcześniej, czasami póżniej,ale jest.Sam narobiłem dużo bałaganu i nie umiem go posprzątać choćby w jeden dzień, a leki jak działają każdy wie.Istnieje ratunek włączając warunki przymierza,bo Chrystus Zmartwychstał i chce naszego szczęścia.
Awatar użytkownika
Gwiazdka Wróżka
bywalec
Posty: 99
Rejestracja: śr maja 03, 2017 3:28 pm
Status: Wróżkowanie.
płeć: mężczyzna

Re: Czy wiara jest możliwa?

Post autor: Gwiazdka Wróżka »

Jezus Chrystus Zmartwychwstał Alleluja!
D'Arvit.
Awatar użytkownika
Gwiazdka Wróżka
bywalec
Posty: 99
Rejestracja: śr maja 03, 2017 3:28 pm
Status: Wróżkowanie.
płeć: mężczyzna

Re: Czy wiara jest możliwa?

Post autor: Gwiazdka Wróżka »

Chrystus raz wyraził się dobrze o Polakach, że nie wolno ich nawracać, a stało się jak stało i należy z tego czerpać siłę. Zrobili z tego Apokryf.
D'Arvit.
Awatar użytkownika
ptaszek w klatce
zarejestrowany użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: czw wrz 07, 2017 6:39 pm

Re: Czy wiara jest możliwa?

Post autor: ptaszek w klatce »

Myślę że mylisz pojęcia Zmartwychwstanie jest to powstanie z martwych po tym jak ktoś umarł dosłownie i miało miejsce przynajmniej kilka razy w historii Kościoła Katolickiego :D
A uzdrowienia się zdarzają :D
Ostrze cierpienia popycha nas do przodu i w górę pod warunkiem że wymkniemy się pokusie ucieczki dołem czyli przez samobójstwo. (Marta Robin)
Awatar użytkownika
pawel534
zaufany użytkownik
Posty: 3524
Rejestracja: sob lut 18, 2012 11:32 am
płeć: mężczyzna

Re: Czy wiara jest możliwa?

Post autor: pawel534 »

Jezus był Słowem Boga, polecam przeczytać prolog ewangelii św. Jana. Poza tym słowo Boga to Biblia, Bóg wystarczająco dużo w niej powiedział a jak komuś mało może czytać współczesnych i nie tylko współczesnych proroków. Poza tym Bóg mówi do człowieka na wiele sposobów np. przez dobre pragnienia serca, przez rady innych ludzi, przez okoliczności. Możecie wierzyć lub nie ale prawdziwego Boga objawia religia katolicka.
kaznodzieja
zaufany użytkownik
Posty: 748
Rejestracja: sob mar 02, 2013 4:24 pm
płeć: mężczyzna

Re: Czy wiara jest możliwa?

Post autor: kaznodzieja »

religia katolicka nawet imię Boże usunęła z Bibli,nie mówiąc już o prawdzie o Bogu.
Daniela 12;10 ,,, A niegodziwi działać będą niegodziwie i żaden z niegodziwych nie zrozumie, ale wnikliwi zrozumieją.
Awatar użytkownika
karuna
zaufany użytkownik
Posty: 17285
Rejestracja: pt lut 17, 2023 4:23 pm
Status: nie mam
płeć: mężczyzna
Gadu-Gadu: 007
Lokalizacja: Taka żeby ciebie było widać. ;)

Re: Czy wiara jest możliwa?

Post autor: karuna »

Boga, na oczy nie widziałem.

Nic, co uważałem za prawdę nie czułem.

Nic z tego.. Obecnie trwa polowanie na ludzi o dobrych zamiarach lecz zbyt słabych by się obronić przed wierzeniem w nic co zdrowe. !

Dziwna ta ziemia.
Awatar użytkownika
Maksymiliana
moderator
moderator
Posty: 1171
Rejestracja: pt wrz 08, 2017 8:37 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Czy wiara jest możliwa?

Post autor: Maksymiliana »

Wszyscy poznamy wolę Pana, gdy przyjdzie Dzień Sądu Ostatecznego - wtedy na pewno nie będziecie mieć wątpliwości.
Mój blog: http://www.nocnylampion.wordpress.com
Dzisiaj gdy przymkniesz oczy na szarym pamięci tle, pośród wyblakłych przeźroczy zobaczysz właśnie mnie.
danielek
zaufany użytkownik
Posty: 1485
Rejestracja: czw sie 17, 2017 5:26 pm
Status: portier
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Czy wiara jest możliwa?

Post autor: danielek »

Maksymiliana pisze: sob wrz 09, 2017 4:29 am Wszyscy poznamy wolę Pana, gdy przyjdzie Dzień Sądu Ostatecznego - wtedy na pewno nie będziecie mieć wątpliwości.
no tak wasnie hehe
kaznodzieja
zaufany użytkownik
Posty: 748
Rejestracja: sob mar 02, 2013 4:24 pm
płeć: mężczyzna

Re: Czy wiara jest możliwa?

Post autor: kaznodzieja »

gośċ pisze: pt wrz 08, 2017 11:56 pm Wiesz, istnieją pewne teorie, że Bóg dał człowiekowi jedno życie, wedle Pisma świętego Jahwe dał człowiekowi żyć 120 lat a potem spać i odpoczywać na zawsze. Taka jest teoria ateistyczna, ku ateizmowi się skłaniam.
pismo mówi też o zmartwychwstaniu. jeżeli wierzysz w pismo to wierz we wszystko co w nim napisano.
Daniela 12;10 ,,, A niegodziwi działać będą niegodziwie i żaden z niegodziwych nie zrozumie, ale wnikliwi zrozumieją.
kaznodzieja
zaufany użytkownik
Posty: 748
Rejestracja: sob mar 02, 2013 4:24 pm
płeć: mężczyzna

Re: Czy wiara jest możliwa?

Post autor: kaznodzieja »

karuna pisze: pt wrz 08, 2017 10:41 pm Boga, na oczy nie widziałem.

Nic, co uważałem za prawdę nie czułem.

Nic z tego.. Obecnie trwa polowanie na ludzi o dobrych zamiarach lecz zbyt słabych by się obronić przed wierzeniem w nic co zdrowe. !

Dziwna ta ziemia.
Nie ma ludzi niewierzących. Jedni wierzą że Bóg jest . Inni wierzą że Boga nie ma. tylko jedni mają rację
Daniela 12;10 ,,, A niegodziwi działać będą niegodziwie i żaden z niegodziwych nie zrozumie, ale wnikliwi zrozumieją.
cezary123
zaufany użytkownik
Posty: 26682
Rejestracja: pn paź 10, 2011 8:47 pm
płeć: mężczyzna

Re: Czy wiara jest możliwa?

Post autor: cezary123 »

kaznodzieja pisze:
Nie ma ludzi niewierzących. Jedni wierzą że Bóg jest . Inni wierzą że Boga nie ma. tylko jedni mają rację
Ale na wyjściu nie daje to symetrycznych efektów.
Jeżeli Boga nie ma, to nikt nie udowodni, że miał rację (że go nie ma, to znaczy Boga i w ogóle) i czy w ogóle jakikolwiek sens miała ta alternatywa. Polecam to rozważyć. :)
kaznodzieja
zaufany użytkownik
Posty: 748
Rejestracja: sob mar 02, 2013 4:24 pm
płeć: mężczyzna

Re: Czy wiara jest możliwa?

Post autor: kaznodzieja »

cezary123 pisze: ndz wrz 10, 2017 6:34 pm
kaznodzieja pisze:
Nie ma ludzi niewierzących. Jedni wierzą że Bóg jest . Inni wierzą że Boga nie ma. tylko jedni mają rację
Ale na wyjściu nie daje to symetrycznych efektów.
Jeżeli Boga nie ma, to nikt nie udowodni, że miał rację (że go nie ma, to znaczy Boga i w ogóle) i czy w ogóle jakikolwiek sens miała ta alternatywa. Polecam to rozważyć. :)
Daniela 12;10 ,,, A niegodziwi działać będą niegodziwie i żaden z niegodziwych nie zrozumie, ale wnikliwi zrozumieją.
Daniela 12;10 ,,, A niegodziwi działać będą niegodziwie i żaden z niegodziwych nie zrozumie, ale wnikliwi zrozumieją.
cezary123
zaufany użytkownik
Posty: 26682
Rejestracja: pn paź 10, 2011 8:47 pm
płeć: mężczyzna

Re: Czy wiara jest możliwa?

Post autor: cezary123 »

kaznodzieja pisze: ndz wrz 10, 2017 7:55 pm Daniela 12;10 ,,, A niegodziwi działać będą niegodziwie i żaden z niegodziwych nie zrozumie, ale wnikliwi zrozumieją.
Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu.

No tak, na podstawie księgi Daniela można stworzyć intrygujący i tajemniczy scenariusz prowadzący przez czas, czasy i pół czasu do następnej tajemnicy tysiąca dwustu dziewięćdziesięciu dni a potem jeszcze tylko tysiąc trzysta pięć dni i mamy rząd niebiański nad ziemią, zmartwychwstanie i Armagedon.
Jak ktoś lubi takie rzeczy, to czemu nie.
Dalej pisarz tej jednej z apokalips Starego Testamentu czasów przedchrystusowych każe aniołowi powiedzieć do głównego bohatera:
(13): Ty idź swoją drogą, aż przyjdzie koniec i spoczniesz. A u kresu dni powstaniesz, by otrzymać to, co ci losem przeznaczone»". [Biblia Paulistów, Dn 12]
I tak się kończy ta apokalipsa.
Jak nie doczekamy, to doleżymy. :)

A dalej jest ciekawa, przyłatana na siłę do Księgi Daniela opowieść o Zuzannie w kąpieli, którą podglądali zboczeni starcy. Literatura starożytnego Izraela jest po prostu owocem tamtejszej cywilizacji i kultury człowieka.
kaznodzieja
zaufany użytkownik
Posty: 748
Rejestracja: sob mar 02, 2013 4:24 pm
płeć: mężczyzna

Re: Czy wiara jest możliwa?

Post autor: kaznodzieja »

cezary123 pisze: ndz wrz 10, 2017 8:19 pm
kaznodzieja pisze: ndz wrz 10, 2017 7:55 pm Daniela 12;10 ,,, A niegodziwi działać będą niegodziwie i żaden z niegodziwych nie zrozumie, ale wnikliwi zrozumieją.
Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu.

No tak, na podstawie księgi Daniela można stworzyć intrygujący i tajemniczy scenariusz prowadzący przez czas, czasy i pół czasu do następnej tajemnicy tysiąca dwustu dziewięćdziesięciu dni a potem jeszcze tylko tysiąc trzysta pięć dni i mamy rząd niebiański nad ziemią, zmartwychwstanie i Armagedon.
Jak ktoś lubi takie rzeczy, to czemu nie.
Dalej pisarz tej jednej z apokalips Starego Testamentu czasów przedchrystusowych każe aniołowi powiedzieć do głównego bohatera:
(13): Ty idź swoją drogą, aż przyjdzie koniec i spoczniesz. A u kresu dni powstaniesz, by otrzymać to, co ci losem przeznaczone»". [Biblia Paulistów, Dn 12]
I tak się kończy ta apokalipsa.
Jak nie doczekamy, to doleżymy. :)

A dalej jest ciekawa, przyłatana na siłę do Księgi Daniela opowieść o Zuzannie w kąpieli, którą podglądali zboczeni starcy. Literatura starożytnego Izraela jest po prostu owocem tamtejszej cywilizacji i kultury człowieka.


Daniela 12;10 ,,, A niegodziwi działać będą niegodziwie i żaden z niegodziwych nie zrozumie, ale wnikliwi zrozumieją.
Daniela 12;10 ,,, A niegodziwi działać będą niegodziwie i żaden z niegodziwych nie zrozumie, ale wnikliwi zrozumieją.
Awatar użytkownika
karuna
zaufany użytkownik
Posty: 17285
Rejestracja: pt lut 17, 2023 4:23 pm
Status: nie mam
płeć: mężczyzna
Gadu-Gadu: 007
Lokalizacja: Taka żeby ciebie było widać. ;)

Re: Czy wiara jest możliwa?

Post autor: karuna »

kaznodzieja pisze: A niegodziwi działać będą niegodziwie i żaden z niegodziwych nie zrozumie, ale wnikliwi zrozumieją.
Nic z tego..
Awatar użytkownika
karuna
zaufany użytkownik
Posty: 17285
Rejestracja: pt lut 17, 2023 4:23 pm
Status: nie mam
płeć: mężczyzna
Gadu-Gadu: 007
Lokalizacja: Taka żeby ciebie było widać. ;)

Re: Czy wiara jest możliwa?

Post autor: karuna »

Wiara nie jest (w takich warunkach) możliwa, ale mi i tak nic do tego..
ODPOWIEDZ

Wróć do „przeżycia religijne”