Czy Bóg ma Imię

Moderator: Darius

Forum rules
W dyskusji na tematy religijne oraz duchowości, lecz nie związane ze schizofrenią proszę używać działu tematy dowolne -> filozofia.
  -TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
kaznodzieja
zaufany użytkownik

Re: Czy Bóg ma Imię

Postby kaznodzieja » Mon Nov 06, 2017 11:18 pm

nie napiszę że kłamiesz bo nie jestem tego pewny,ale na pewno brakuje ci wiedzy na ten temat.może nieświadomie powtarzasz po kimś ?,,,,

Może tylko dodam dla czytelników że forma imienia Bożego,,JEHOWA ( H) ,, jest znana od stuleci .Można to imię spotkać w wielu kościołach,itp. Dodam może że organizacji śJ jeszcze wtedy nie było. to tak na marginesie gdyby ktoś twierdził (,,,) że to oni wymyślili
Daniela 12;10 ,,, A niegodziwi działać będą niegodziwie i żaden z niegodziwych nie zrozumie, ale wnikliwi zrozumieją.

137
nadużywający

Postby 137 » Sun Dec 24, 2017 10:49 am

nie napiszę że kłamiesz bo nie jestem tego pewny,ale na pewno brakuje ci wiedzy na ten temat.może nieświadomie powtarzasz po kimś ?,,,,

Może tylko dodam dla czytelników że forma imienia Bożego,,JEHOWA ( H) ,, jest znana od stuleci .Można to imię spotkać w wielu kościołach,itp. Dodam może że organizacji śJ jeszcze wtedy nie było. to tak na marginesie gdyby ktoś twierdził (,,,) że to oni wymyślili
Ale nie chodzi o forme znana jako jehowa.

Chodzi o YHWH.

Osobiscie przynaje hebrajczykom prawo do ustalenia pierwszego imienia Boga.

Wysłane z mojego Lenovo TB-X304L przy użyciu Tapatalka

kaznodzieja
zaufany użytkownik

Postby kaznodzieja » Sun Dec 24, 2017 4:28 pm

Forma imienia Bożego, Jehowa, jest znana od stuleci gdy nie było jeszcze Świadków Jehowy.
Można ja spotkać w niektórych przekładach Bibli,widniało w wielu kościołach,nawet na monetach.
Daniela 12;10 ,,, A niegodziwi działać będą niegodziwie i żaden z niegodziwych nie zrozumie, ale wnikliwi zrozumieją.

137
nadużywający

Postby 137 » Sun Dec 24, 2017 6:33 pm

Forma imienia Bożego, Jehowa, jest znana od stuleci gdy nie było jeszcze Świadków Jehowy.
Można ja spotkać w niektórych przekładach Bibli,widniało w wielu kościołach,nawet na monetach.
Z glowy mi wychodzi ze yhwh pierwszy raz powiedziano 3000 lat pne. Ale niech mnie ktos poprawi.

karuna
moderator
moderator

Postby karuna » Sun Dec 24, 2017 7:32 pm

Jeśli Bóg od zawsze miałby istnieć, to czy nie lepiej powiedzieć że imię jego jest tym jak go określimy, niech z resztą sam się wypowie, bo to domysły tylko będą, nasze własne pragnienia i projekcje.

Z kolei o ile miałby istnieć od "zawsze" - śmiem twierdzić że wszystko byłoby możliwe z takim stwórcą a nie, że schizofrenię sobie stworzył w głowie mej...
bez strachu doprawdy
praca nad sobą to wysiłek włożony w realizację nadziei
wiem, że rano na mnie tam zaczekasz
w każdej iskierce kryje się pożar, płomień pokoju czy ogień połykający świat?

pain is on the way out now

kaznodzieja
zaufany użytkownik

Postby kaznodzieja » Sun Dec 24, 2017 10:02 pm

Jeśli Bóg od zawsze miałby istnieć, to czy nie lepiej powiedzieć że imię jego jest tym jak go określimy, niech z resztą sam się wypowie, bo to domysły tylko będą, nasze własne pragnienia i projekcje.

Z kolei o ile miałby istnieć od "zawsze" - śmiem twierdzić że wszystko byłoby możliwe z takim stwórcą a nie, że schizofrenię sobie stworzył w głowie mej...
Bóg sam sobie nadał to imię

Catastrophique
zaufany użytkownik

Postby Catastrophique » Sun Dec 24, 2017 10:21 pm

A może Bóg ma na imię Stefan? Może mieszka w Chorzowie i nikt nie wie, że Stefan to Bóg? Może ma kumpli i oni mówią do niego "Stefan, cho na browara"? No i on idzie, pije ten browar i jednocześnie wysłuchuje modlitwy Johna z Australii?
Hmmm.
Ty prowadzisz mnie na głębokie wody. | Hello darkness, my old friend | januszkoch.wordpress.com - artykuły na temat schizofrenii, fobii społecznej, psychologii motywacji, rezyliencji, życia oraz wiary w Boga

137
nadużywający

Postby 137 » Mon Dec 25, 2017 12:04 am

A może Bóg ma na imię Stefan? Może mieszka w Chorzowie i nikt nie wie, że Stefan to Bóg? Może ma kumpli i oni mówią do niego "Stefan, cho na browara"? No i on idzie, pije ten browar i jednocześnie wysłuchuje modlitwy Johna z Australii?
Hmmm.
Oni podobnie pierwsi pomysleli

naj o
bywalec

Postby naj o » Fri Jan 12, 2018 10:21 pm

Bóg ma na Imię może Zenon.
najo , Eden

Catastrophique
zaufany użytkownik

Postby Catastrophique » Fri Jan 12, 2018 10:47 pm

Co to za imię "może Zenon"? :D
Ty prowadzisz mnie na głębokie wody. | Hello darkness, my old friend | januszkoch.wordpress.com - artykuły na temat schizofrenii, fobii społecznej, psychologii motywacji, rezyliencji, życia oraz wiary w Boga

Return to “przeżycia religijne”