CzyŚwiatkowie Jehowy mają wpływ na chorobę

Moderator: Darius

Forum rules
W dyskusji na tematy religijne oraz duchowości, lecz nie związane ze schizofrenią proszę używać działu tematy dowolne -> filozofia.
  -TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
szansa
zaufany użytkownik

CzyŚwiatkowie Jehowy mają wpływ na chorobę

Postby szansa » Tue Oct 10, 2006 7:14 pm

Miałem kobietę ona była z organizacji religijnej zwanej Światkowie Jehowy. Odeszła odemnie 4 tygodnie przed naszym ślubem. Nie jesteśmy już 2 miesiące razem a ona od miesiąca leży na odziale psychiatrycznym, dostała reemisji schizofreni. Będąc ze mną gdy nie chodziła na ich spotkania czuła się dobrze, ale jak zaczeła chodzić do nich to zaczynało się źle. Mam pytanie. Czy przynależność do ŚJ ma wpływ na nasze zdrowie, czyli czy wpływa z kożyścią na nasze zdrowie czy ma negatywny wpływ?
Proszę o odpowiedzi.

Chors
zaufany użytkownik

Postby Chors » Tue Oct 10, 2006 7:31 pm

Myślę że Świadkowie Jehowy mają taki sam wpływ na schizofrenię jak inne religie.

profesor
zarejestrowany użytkownik

Postby profesor » Thu Dec 14, 2006 5:45 pm

http://www.watchtower.org.pl/zdrowie_psychiczne.phtml
swiadkowie to ..
bog wymagajacy wylacznego oddania.
to zaborcza religia .
to tralma.
czytajcie i wyciagajcie wnioski.
buntujcie sie jesli sie nie zgadzacie; postaram sie odpowiedziec...

tom76
zaufany użytkownik

Postby tom76 » Thu Dec 14, 2006 7:38 pm

We wszystkich religiach i sektach są ludzie "nawiedzeni" i fanatycy zdolni do nieobliczalnych czynów(np.11.09.2001r.)

1albert1
zaufany użytkownik

Postby 1albert1 » Fri Dec 15, 2006 12:10 pm

Wydaje mi sie że religia czy sekciarstwo dopuki nie przerodzi sie w fanatyzm to nie ma nic do rzeczy. Jedynie fanatyzm i emanujący od niego stress z pewnościa ma wpływ na chorobę i pobudzenie do robienia rzeczy wbrew sobie i ludzią.W szpitalu spotkałem jednego gościa zakręconego na punkcie religijnym ale był ok .
Pozdrwaiam.

fotex
zaufany użytkownik

Postby fotex » Tue Jan 02, 2007 7:16 pm

Ja jestem nawiedzony.Chrystus mnie odwiedził.

gra

Re:

Postby gra » Thu Aug 20, 2009 7:14 pm

Ja jestem nawiedzony.Chrystus mnie odwiedził.
Chyba nas wszastkich odwiedza

kuni
zaufany użytkownik

Re: CzyŚwiatkowie Jehowy mają wpływ na chorobę

Postby kuni » Fri Aug 21, 2009 6:32 pm

Kazde pranie mozgu moze szkodzic. Czy swiadkowie Jehowy, czy inne religie i swiatopoglady czlowieka. Uzywaj wszystkiego z miara. To tak jak z jedzeniem. Nie uzywaj za duzo przypraw bo przesolisz. Religia jest dobra dla ludzi zdrowych psychicznie. Ateisci stwierdzono maja duzo mniej urojen religijnych. Za to odwiedzaja ich UFO i ludziki z innych planet. Sprawdzilam wiele. Robilam wyksztalcenie Bioenergetyka. Widzialam czakry w kolorach i mialam jeszcze wiele paranormalnych zjawisk. To bylo zwiazane z okultyzmem jak sie pozniej dowiedzialam. Wiec zaczelam sie interesowac w innej materii i jezdzilam do charytatywnych katolickich ksiezy z Indiji.Uzdrowiciele ktorzy maja kontakty z niebem i swietymi.Jak sie powoli okazuje to oni maja wiele przyjetych teorii od nauki Zielonych Swiatek czy cos w tym rodzaju. Nie wiem jak to po polsku oni sie nazywaja. Chodzilam do najlepszych uzdrawiaczy i placilam grube pieniadze. Chcialam ratowac i uzdrowic syna. Zmadrzalam po czasie i doswiadczeniu.
I doszlam do takiego samego stwierdzenia jak Zydzi:"Pan Bog ci pomoze jak sobie sam pomozesz. Wiec wierze tylko w siebie i medycyne na dzisiaj.
Kuni

kuni
zaufany użytkownik

Postby kuni » Fri Aug 21, 2009 6:39 pm

Dziwne ze Chrystus odwiedza tylko schizofrenikow. A lekarze tez mu stawiaja taka diagnoze. Kto czytal z was "Dzienniczek swietej Faustyny Kowalskiej" to wie ze miala wszystkie symptomy schizofreniczki. Ale kosciol mowi inaczej.Prawda lezy moze po srodku.
A Pater Pio to chyba wiecie jakie mial symptomy. Nie na darmo nazywa sie takie choroby jak epilepsja czy schizofrenia "swieta choroba".
Kuni

Sabina
zaufany użytkownik

Postby Sabina » Fri Oct 09, 2009 4:22 pm

Ja spotkałam niedawno pewnego Świadka Jehowy, który mi sam powiedział, że "Świadkowie Jehowy to najbardziej zakłamani ludzie na świecie". W bliższej rozmowie wyszło na jaw, że chodzi mu o to, że niektórzy z wyznawców tej religii sądzą, że przynależność do grupy religijnej zastąpi im leczenie psychiatryczne.
Ale tak czy owak, każda grupa religijna czy sekta przyciąga ludzi o nadwyrężonych psychikach, i są to bardzo różne nadwyrężenia. Ponadto częste rozważania o "grzechu" czy "winie" też mogą źle wpłynąć na stan psychiczny. To tak samo jak zbyt surowe wychowanie przez rodziców. I dotyczy to wszystkich ludzi prowadzących "pogłębione" życie religijne, i to nie tylko w ramach sekt. Wchodzą tu w rachubę także pewne nawiedzone ruchy w kościele katolickim, najlepiej celuje w tym temacie Ruch Odnowy w Duchu Świętym. Zresztą na tym forum, nie pamiętam tylko pod którym tematem są wyznania pewnej byłej oazowiczki, której wyrzuty moralne na tle religijnym stały się powoem wystąpienia zaburzeń psychicznych. Ale musisz dokładniej postudiować to forum już we własnym zakresie.
Ja uważam, że to, co zasugerowałeś na początku, może mieć znaczący wpływ na stan zdrowia bliskiej Ci osoby.

zbyszek
admin
Status: informatyk

Postby zbyszek » Thu Oct 15, 2009 8:24 am

Wydaje mi się, że zaangażowanie w grupie ŚJ może pogorszyć rokowania w istniejącej schizofrenii tak samo jak niekorzystnie wpływać może każde nadmierne zaangażowanie uczuciowe i religijne. Zwykle pomija się fakt, że religia może wywoływać psychozy, bo najczęściej jest odwrotnie - to choroba powoduje nadmierne przeżycia religijne. Osobom religijnym, którym nie spodoba się, co piszę dodam, że przecież także zakochanie i zawód miłosny może być czynnikiem wywołującym stan ostry psychozy. Ciekaw byłbym jednak czy takie samo zdanie mają specjaliści - psychiatrzy.

W przypadku wspomnianej znajomej starałbym się przekonać ją do rezygnacji ze ŚJ. Jak by nie było jest to przecież zamknięcie sobie samemu własnej psychiki "na kłódkę" i wyrzucenie klucza.

kaska

Postby kaska » Tue Nov 03, 2009 10:22 am

Świadkowie Jehowy nie mają żadnego wpływu na choroby .Choroby są dziełem szatana ,jak chcesz oddawać cześć Bogu w sposób czysty w jaki się podoba Jehowie Bogu to zawsze będziesz kuszony przez szatana.To nie prawda że religia ma zastąpić leczenie u lekarza np lekarza psychiatrę.Jest wiele osób które nadużywają leków psychotropowych żeby mieć odlot.Świadkowie Jehowy są ostrożni w dawkowaniu tych leków ale jeśli chodzi o leczenie chorób psychicznych w tym schizofrenii to każdy się stosuje do zaleceń lekarza.To lekarze wiedzą jak najlepiej o chorobie psychicznej bo w tym kierunku się uczyli.A jeśli chodzi o Boga to daje on wsparcie i daje zawsze wyjście z sytuacji.A społeczność Świadków Jehowy także daje wsparcie osobą starszym,schorowanym,chorym na depresję,na schizofrenię itd.,a nawet zdrowym bo oni też potrzebują wsparcia i dobrego słowa. jak jest napisane w Piśmie Świętym "pozostały czas jest skrócony",a chodzi o to że Bóg w końcu oczyści świat z niegodziwców a pozostawi prawych ten czas skróci dlatego że wie iż człowiek nie jest w stanie sam wytrzymać tego co nadeszło.

zbyszek
admin

Postby zbyszek » Tue Nov 03, 2009 10:35 am

... A społeczność Świadków Jehowy także daje wsparcie osobą starszym,schorowanym,chorym na depresję,na schizofrenię itd....
To prawda ! Za to należy się im szacunek.
Jednak jedno nie wyklucza drugiego.

kaska

Postby kaska » Tue Nov 03, 2009 1:54 pm

ale co nie wyklucza jedno-drugiego nie wiem o co chodzi :?:

zbyszek
admin

Postby zbyszek » Tue Nov 03, 2009 4:37 pm

Wsparcie udzielane starszym nie wyklucza, że nadmierna religijność może rozbudzać psychozy.

Return to “przeżycia religijne”