co sądzicie o rozmowie Jezusa z szatanem-schizofrenia?

Moderator: Darius

Forum rules
W dyskusji na tematy religijne oraz duchowości, lecz nie związane ze schizofrenią proszę używać działu tematy dowolne -> filozofia.
  -TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
fuKs
bywalec

Re: co sądzicie o rozmowie Jezusa z szatanem-schizofrenia?

Postby fuKs » Sun Apr 14, 2013 6:01 am

A możesz jaśniej?
Oczywiście.
Osoba śpiąca w tym samym pokoju przekręciła się na drugi bok.
Tu wielu chce być tylko zwyczajnym człowiekiem - zwyczajnie witać dzień białym mlekiem i czarnym chlebem.

cezary123
zaufany użytkownik

Postby cezary123 » Sun Apr 14, 2013 8:00 am

Oczywiście.
Osoba śpiąca w tym samym pokoju przekręciła się na drugi bok.
A jaki to miało związek z pytaniem do Pana Boga?

pawel534
zaufany użytkownik

Postby pawel534 » Wed Apr 17, 2013 10:53 pm

Nie czytałem dokładnie wszystkich postów ale jeśli chcecie wiedzieć jak dokładnie wyglądało kuszenie Jezusa na pustyni zapoznajcie się z dziełem "Poemat Boga-Człowieka" Marii Valtorty, kobiety której Jezus przekazywał wizje na temat swojego życia na Ziemi z roli naocznego świadka. Tu macie fragment dotyczący kuszenia w postaci mp3:

http://archiwum.voxdomini.pl/mp3/valtor ... s2_005.mp3

Na stronie http://archiwum.voxdomini.pl/mp3/valt_mp3.html jest więcej fragmentów.

Nie jestem pewien jakie jest oficjalne stanowisko kościoła w sprawie tych książek ale ja w nie wierzę.

janekradom
zarejestrowany użytkownik
Status: rolnik

Postby janekradom » Mon Apr 22, 2013 8:14 pm

To nie schizofrenia a bajki wymyślone przez Żydów.W każdej bajce dzieją się cuda.

kaznodzieja
zaufany użytkownik

Postby kaznodzieja » Sun Dec 04, 2016 1:17 pm

a ja nie znam ani jednej osoby żyjącej, która by mogła jako naoczny świadek potwierdzić to co napisane w Biblii. To tylko słowa. Ktoś to mógł wymyśleć. Nie ma dowodów na to że rzekomo 400 czy 700 lat przed Chrystusem ktoś go ogłosił. To tylko słowa.
a jakie masz dowody na to że Napoleon się urodził ???
Daniela 12;10 ,,, A niegodziwi działać będą niegodziwie i żaden z niegodziwych nie zrozumie, ale wnikliwi zrozumieją.

bogdan
zaufany użytkownik

Postby bogdan » Sun Dec 04, 2016 2:15 pm

pytanie oczywiście do osób wierzących(nie mylić z łatwowiernymi).
w ewangeliach ,między innymi w mateusza 4 rozdział od1 do 11 jest opis kuszenia Jezusa.
z tego fragmętu można wywnioskować że Jezus,1. słyszał głos .2 miał wizje.

:?:
Hehe, klasyk - to samo Mohammed. Z Budda też podobnie - i łączyło ich długotrwałe odosobnienie podczas, którego te głosy się ujawniały. Czekaj, czekaj... czyżby objawy negatywne? :D Urojenia wielkościowe? Ksobne?

Dziś Jezus by skończył w psychiatryku. Zresztą jak wiele jego wcieleń po nim... Trzeba mieć wiedzę, a potem dystans - by rozgraniczyć to, co dzieje się w Twojej głowie, od tego co dzieje się naprawdę. A nawet jeśli się w to wierzy, to nie wolno dać się zwariować i co gorsza zgnębić. Bycie przybitym do krzyża to chyba średnie "wyjscie z choroby".
We barely remember what came before this precious moment
Choosing to be here right now
Hold on, stay inside
This body holding me, reminding me that I am not alone in
This body makes me feel eternal
All this pain is an illusion

cezary123
zaufany użytkownik

Postby cezary123 » Tue Jan 03, 2017 1:44 pm

Jak dwie postacie literackie rozmawiają w jakimś utworze (tu w gatunku literackim - ewangelii), to trzeba mieć przygotowanie filologiczne i historyczne, żeby interpretować. A nie psychiatryczne :)
Wszystko co pisarze tam skonstruowali ma swój cel i sens, na pewno nie taki płytki jak opis choroby jakiegoś ziemskiego człowieka.
Jak widać po rozwoju chrześcijaństwa wszystko to ma całkiem spory ponadczasowy sens.

kaznodzieja
zaufany użytkownik

Postby kaznodzieja » Sun Jan 29, 2017 10:22 pm

Jak dwie postacie literackie rozmawiają w jakimś utworze (tu w gatunku literackim - ewangelii), to trzeba mieć przygotowanie filologiczne i historyczne, żeby interpretować. A nie psychiatryczne :)
Wszystko co pisarze tam skonstruowali ma swój cel i sens, na pewno nie taki płytki jak opis choroby jakiegoś ziemskiego człowieka.
Jak widać po rozwoju chrześcijaństwa wszystko to ma całkiem spory ponadczasowy sens.
nie sądzę by do zrozumienia prawd z biblii było potrzebne przygotowanie filologiczne; Jezus nauczał w sposób prosty,a jego uczniami był ludzie niewykształceni ,wielu z nich zostało jego uczniami i naśladowcami.
Daniela 12;10 ,,, A niegodziwi działać będą niegodziwie i żaden z niegodziwych nie zrozumie, ale wnikliwi zrozumieją.

JagodowyWilkołak
zaufany użytkownik

Postby JagodowyWilkołak » Mon Jan 30, 2017 8:59 am

Jak wygrał to nie schizofrenia, jak przegrał to schizofrenia.
Don't worry, be chory. :)

cezary123
zaufany użytkownik

Postby cezary123 » Mon Jan 30, 2017 11:18 am

nie sądzę by do zrozumienia prawd z biblii było potrzebne przygotowanie filologiczne; Jezus nauczał w sposób prosty,a jego uczniami był ludzie niewykształceni ,wielu z nich zostało jego uczniami i naśladowcami.
No, ale wtedy czym w ogóle jest takie istnienie i życie na tle Wszechświata? Jego i uczniów. Wydzieloną przestrzenią, owczarnią, przedszkolem? :)

kaznodzieja
zaufany użytkownik

Postby kaznodzieja » Thu Mar 23, 2017 10:36 pm

No, ale wtedy czym w ogóle jest takie istnienie i życie na tle Wszechświata? Jego i uczniów. Wydzieloną przestrzenią, owczarnią, przedszkolem? :)
poznanie prawdy to coś więcej niż zdobycie wiedzy. Jezus powiedział ,,Poznacie PRAWDĘ ,A PRAWDA WAS WYZWOLI.Jana 8;32 .z wcześniejszego wersetu wynika żeby poznać prawdę musi się pozostawać w jego słowie.
z czego prawda wyzwala ? oczywiście z kłamliwych nauk. :liar:
jakich ?
np.; nauka o ognistym piekle lub czyściec. kazn (koheleta) 9;5 ,,ponieważ żyjący wiedzą że umrą ,a zmarli niczego zgoła nie wiedzą,,10 akap. nie ma żadnej czynności ani zrozumienia ani poznania,ani mądrości w grobie do którego zdążasz.
itp.;

JagodowyWilkołak
zaufany użytkownik

Postby JagodowyWilkołak » Thu Mar 23, 2017 10:58 pm

Jest wystarczająca aby powiedzieć że Jezus to swój a nie wróg. Tylko tyle.
Don't worry, be chory. :)

cezary123
zaufany użytkownik

Postby cezary123 » Fri Mar 24, 2017 12:22 am

,,Poznacie PRAWDĘ ,A PRAWDA WAS WYZWOLI.Jana 8;32 .z wcześniejszego wersetu wynika żeby poznać prawdę musi się pozostawać w jego słowie.
z czego prawda wyzwala ? oczywiście z kłamliwych nauk.
Tylko tyle? No to się Jezus wysilił. :)
Poznacie wartość liczby pi, a to wyzwoli was z nieprawdziwych mniemań co do jej wartości :)

A jak potem świadek Jehowy drąży temat i chce, żeby prawda wyzwoliła go od kłamliwych/błędnych/naiwnych nauk samego Towarzystwa Strażnica? To coś złego?
A jak potem weryfikuję samą Biblię i staje się racjonalistą? Przecież tylko chcę poznać samą prawdę i wyzwolić się od tłumu prawd nieprawdziwych. Chce trafić w samo sedno i zobaczyć "rzeczywistość-taką-jaka-ona-jest". I trawi na poszukiwaniu prawdy długie lata, przemija a potem umiera i zostawia niedokończone poznanie. I taka prawda.
Wiem, że to szlachetne, poszukiwać samej prawdy, ale w praktyce trzeba zadowolić się rozwiązaniami przybliżonymi, o ile mniej więcej działają.

Poza tym słyszałem, że prawda wyzwala w nieoczekiwany sposób.
I to wcale nie od niewiedzy, jak twierdzisz ani od zła, grzechu i cierpienia i potępienia jak to naprawdę miał na myśli autor Ewangelii.
Co powiesz na to:
"Kobieta prowadząca dom publiczny oczekiwała, że Blessing będzie zarabiać 200—300 euro za noc, żeby spłacić dług w wysokości ponad 40 000 euro. „Często myślałam o ucieczce, ale bałam się, że zrobią krzywdę mojej rodzinie. Czułam się jak w potrzasku” — wspomina Blessing. (...)

Blessing została wydalona z pewnego europejskiego kraju i trafiła do Hiszpanii. Spotkała tam Świadków Jehowy i z ich pomocą zaczęła studiować Biblię. Była zdecydowana uporządkować swoje życie. Znalazła stałą pracę i przekonała kobietę, której spłacała dług, żeby obniżyła jej miesięczne raty. Pewnego dnia kobieta ta zadzwoniła do Blessing. Chciała umorzyć cały dług i prosić ją o wybaczenie. Skąd ta zmiana? Ona również zaczęła studiować Biblię ze Świadkami Jehowy! Blessing stwierdziła: „Prawda wyzwala w niezwykły sposób”.

https://www.jw.org/pl/publikacje/czasop ... z-niewoli/

Już nie chodzi o to, że ta historia jest napisana dla reklamy i półuczciwa jak zwykle mydlący oczy marketing (bo to był i tak dług nielegalny i kiedy burdel zniknął, pieniądz brudny przestał tam krążyć i nie było już sensu ani prawa tam się pojawić, więc nikt łaski nikomu nie zrobił),a ludzie to chwycą podświadomie, samo hasło, bo zadłużenie prawdziwe to plaga obecnie, tylko o to, że sugeruje się w niej, że stało się tak cudownie tylko dlatego, że one obie-prześladowczyni i poszkodowana znalazły się nagle, niespodziewanie i niezależnie od siebie w jednej, religii, sekcie, u Świadków Jehowy.
Oczywiście ŚJ będą twierdzić, że to sam Bóg tak wyprostował ludzkie ścieżki i skruszył serca.
Mimo wszystko ta historia ma działać na umysły potencjalnych zainteresowanych tak, że zaczynają wierzyć w to, że możliwe jest wśród wyznawców Jehowy umorzenie sobie wzajemne długu o wysokości 40000 euro. To niech ktoś ze ŚJ pożyczy komuś tyle kasy a potem daruje tylko dlatego, że ów dłużnik stał się bratem i ochrzcił się u ŚJ. Prawda wyzwala. :)

kaznodzieja
zaufany użytkownik

Postby kaznodzieja » Sat Mar 25, 2017 11:41 pm

,,Poznacie PRAWDĘ ,A PRAWDA WAS WYZWOLI.Jana 8;32 .z wcześniejszego wersetu wynika żeby poznać prawdę musi się pozostawać w jego słowie.
Poznacie wartość liczby pi, a to wyzwoli was z nieprawdziwych mniemań co do jej wartości :)

A jak potem świadek Jehowy drąży temat i chce, żeby prawda wyzwoliła go od kłamliwych/błędnych/naiwnych nauk samego Towarzystwa Strażnica? To coś złego?
A jak potem weryfikuję samą Biblię i staje się racjonalistą? Przecież tylko chcę poznać samą prawdę i wyzwolić się od tłumu prawd nieprawdziwych. Chce trafić w samo sedno i zobaczyć "rzeczywistość-taką-jaka-ona-jest". I trawi na poszukiwaniu prawdy długie lata, przemija a potem umiera i zostawia niedokończone poznanie. I taka prawda.
Wiem, że to szlachetne, poszukiwać samej prawdy, ale w praktyce trzeba zadowolić się rozwiązaniami przybliżonymi, o ile mniej więcej działają.

I to wcale nie od niewiedzy, jak twierdzisz ani od zła, grzechu i cierpienia i potępienia jak to naprawdę miał na myśli autor Ewangelii.
Co powiesz na to:
"Kobieta prowadząca dom publiczny oczekiwała, że Blessing będzie zarabiać 200—300 euro za noc, żeby spłacić dług w wysokości ponad 40 000 euro. „Często myślałam o ucieczce, ale bałam się, że zrobią krzywdę mojej rodzinie. Czułam się jak w potrzasku” — wspomina Blessing. (...)

Blessing została wydalona z pewnego europejskiego kraju i trafiła do Hiszpanii. Spotkała tam Świadków Jehowy i z ich pomocą zaczęła studiować Biblię. Była zdecydowana uporządkować swoje życie. Znalazła stałą pracę i przekonała kobietę, której spłacała dług, żeby obniżyła jej miesięczne raty. Pewnego dnia kobieta ta zadzwoniła do Blessing. Chciała umorzyć cały dług i prosić ją o wybaczenie. Skąd ta zmiana? Ona również zaczęła studiować Biblię ze Świadkami Jehowy! Blessing stwierdziła: „Prawda wyzwala w niezwykły sposób”.

Już nie chodzi o to, że ta historia jest napisana dla reklamy i półuczciwa jak zwykle mydlący oczy marketing (bo to był i tak dług nielegalny i kiedy burdel zniknął, pieniądz brudny przestał tam krążyć i nie było już sensu ani prawa tam się pojawić, więc nikt łaski nikomu nie zrobił),a ludzie to chwycą podświadomie, samo hasło, bo zadłużenie prawdziwe to plaga obecnie, tylko o to, że sugeruje się w niej, że stało się tak cudownie tylko dlatego, że one obie-prześladowczyni i poszkodowana znalazły się nagle, niespodziewanie i niezależnie od siebie w jednej, religii, sekcie, u Świadków Jehowy.
Oczywiście ŚJ będą twierdzić, że to sam Bóg tak wyprostował ludzkie ścieżki i skruszył serca.
Mimo wszystko ta historia ma działać na umysły potencjalnych zainteresowanych tak, że zaczynają wierzyć w to, że możliwe jest wśród wyznawców Jehowy umorzenie sobie wzajemne długu o wysokości 40000 euro. To niech ktoś ze ŚJ pożyczy komuś tyle kasy a potem daruje tylko dlatego, że ów dłużnik stał się bratem i ochrzcił się u ŚJ. Prawda wyzwala. :)
zobacz też to;
https://tv.jw.org/#pl/video/VODIntExp/p ... 07_1_VIDEO
i to.
https://tv.jw.org/#pl/video/VODIntExp/p ... 03_3_VIDEO

kaznodzieja
zaufany użytkownik

Postby kaznodzieja » Sat Mar 25, 2017 11:45 pm

Co powiesz na to:

zobacz też to;
https://tv.jw.org/#pl/video/VODIntExp/p ... 07_1_VIDEO
i to.
https://tv.jw.org/#pl/video/VODIntExp/p ... 03_3_VIDEO
to też jest ciekawe.
https://tv.jw.org/#pl/video/VODIntExp/p ... 01_4_VIDEO

Return to “przeżycia religijne”