Jak pokonać katolicyzm

Moderator: Darius

Forum rules
W dyskusji na tematy religijne oraz duchowości, lecz nie związane ze schizofrenią proszę używać działu tematy dowolne -> filozofia.
  -TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
karuna
moderator
moderator
Gadu-Gadu: gie gie

Re: Jak pokonać katolicyzm

Postby karuna » Wed Jul 11, 2018 11:13 pm

Katolicki kościół ma coś w sobie co napędza strach, psychozę. Ale i tak się idzie w te zimne mury, gdzie ludzie wybrani po koniec wypraszają łaski na korzyść swą i swych bliskich. Mnie odepchnęło m.in. to, że to takie podejście wypraszania łask jest tak obecne. Godzina miłosierdzia byłem, nawet więcej niż raz.. Gdybym miał poczucie autonomii to jeszcze ok, a tu na kolana trzeba i całować, prosić. Byłem w strachu i chodziłem po mieście w psychozie, myślałem że proboszcz na mnie agresję uruchamia. W zasadzie to ze strachu prosiłem o chrzest, i chciałem żyć tak. I z powodu samotności, bo myślałem że katolicy to tacy, że razem i szczęśliwa wspólnota. Biorąc pod uwagę że się myliłem tylko co do pewnego mojego podejścia nie oskarżam katolików o psychozę i strach, raczej o słabość siebie mogę. Miałem piękne myśli, że moi przodkowie bardzo wierzący z resztą, są ze mną, że ich krew płynie w moich żyłach po części, że się budzą. Ja na prawdę nie chciałem nic złego.

Stawiam na niezależność duchową.

Strach przed śmiercią, nie samym zjawiskiem - pytanie co ze mną będzie? Nie wiem. Chcę zaznać spokoju ducha i go utrzymać.
Marznę na wietrze
dziś dzień
wypełnia to

na to jeden głos do drugiego
wicher to ja mam w bani

Roman 1
bywalec

Postby Roman 1 » Wed Jul 11, 2018 11:14 pm

Cezary. Jak pokonać psychiatrię, ja wiem. Pozbyć się urojeń religijnych. Czuć się wypoczętym. Jak pokonać kościół, racjonalizm, rozsądek.
Olać świat i problemy. Wypocząć. Nie jeść na uspokojenie, pocieszenie. Zdrowo i miło, aż poczujesz dobrze.
Być olejem, sobą, a nie zadaniami do wykonania. Wiedza i pytania są aby wygrać w życiu. Ale być sobą, to olać działania, skupić się na byciu ja.

Wilk Tarantino
bywalec

Postby Wilk Tarantino » Thu Jul 12, 2018 7:47 am

W osobistym życiu aby pokonać katolicyzm można odciąć się od źródła problemu czyli kościoła, a resztę załatwia erozja światopoglądu, z czasem więzi zanikają, żal zmarnowanego czasu jest jednak na całe życie.
Ja na szczęście byłem w tej sekcie krótko, tylko w dzieciństwie do 2 klasy gimnazjum, później powoli niszczyłem ślady istnienia kościoła w moim światopoglądzie, ale wciąż mam instynkt działania przeciwko kościołowi, tego nie pozbędę się nigdy przez pranie mózgu w dzieciństwie.

cezary123
zaufany użytkownik

Postby cezary123 » Thu Jul 12, 2018 12:51 pm

Strach przed śmiercią, nie samym zjawiskiem - pytanie co ze mną będzie? Nie wiem.
W sumie to chodzi o to, co teraz z Tobą jest. Przed narodzeniem byliśmy tak jakby w śmierci. W braku punktu odniesienia do czegokolwiek i kogokolwiek. Nawet do nieistnienia w istnieniu :)

chora głowa chce
bywalec

Postby chora głowa chce » Thu Jul 12, 2018 12:54 pm

życie nie może rodzić się ze śmerci.
haker dz3w0 - ending story true.

lng
zaufany użytkownik

Postby lng » Thu Jul 12, 2018 12:58 pm

Wystarczy wśród młodych Chińczyków przebywać, oni są świetnymi ateistami.

cezary123
zaufany użytkownik

Postby cezary123 » Thu Jul 12, 2018 12:59 pm

Cezary. Jak pokonać psychiatrię, ja wiem. Pozbyć się urojeń religijnych.
W artykule był przypadek żony, która dowartościowuje się opieką nad mężem, który ją poniżał.
Psycholog jednoznacznie określiła takie zjawisko.
Są ludzie, którzy nie muszą interesować się zjawiskiem chorób psychicznych ani psychiatrami a coś ich ciągnie. Może też przez jakąś niesprawiedliwość wcześniejszą.
Podobnie z religiami. Nie wszyscy wierni idą szukać prawdy z czystych pobudek. Może większość staje się dewotami, bo porządnie dostali duchowo i psychicznie od organizacji i teraz idą jak wierne psy lizać pana.

Nie znaczy jednak to, że poprawne małżeństwa z miłości, czysta wiara z duchowości oraz sprawiedliwe leczenie psychiatryczne, higiena psychiczna i powrót do życia nie mogą w ogóle zaistnieć. Z pewnością takie też występują na świecie.

cezary123
zaufany użytkownik

Postby cezary123 » Thu Jul 12, 2018 1:01 pm

Ale jaki tam ustrój. Obecnie w zachodnioeuropejskim chrześcijaństwie panuje wolność i swoboda. Wolałbym obracać się w kręgu katolików w samym Watykanie niż ateistów w Chinach. :)

chora głowa chce
bywalec

Postby chora głowa chce » Thu Jul 12, 2018 1:01 pm

cały problem polega na tym że uznajemy katolików za religie właściwą. kiedy tak wcale nie musi być. wyobraźmy sobie że tak byłobyw przypadku buddyzmu. trzeba wyjść poza schemat. i co wtedy pisalibyśmy o wychodzeniu z buddyzmu? no własnie. więc wydaje mi się że każdy ma swoją drogą żeby odnaleźc Boga, bo wszystkie do Niego prowadzą.
haker dz3w0 - ending story true.

Wilk Tarantino
bywalec

Postby Wilk Tarantino » Thu Jul 12, 2018 1:03 pm

Ale jaki tam ustrój. Obecnie w zachodnioeuropejskim chrześcijaństwie panuje wolność i swoboda. Wolałbym obracać się w kręgu katolików w samym Watykanie niż ateistów w Chinach. :)
W Polsce chyba chciałeś powiedzieć, w zachodniochrześcijańskiej kulturze nie można nazwać pedała pedałem, żyda żydem a arab może cię zamordować.

cezary123
zaufany użytkownik

Postby cezary123 » Thu Jul 12, 2018 1:39 pm

Chodziło mi wszechobecną o kontrolę ludności w Chinach i system punktowy. Nie wiem według jakich kryteriów przyznaje się owe punkty umożliwiające normalne życie, ale z pewnością bardzo łatwo wtedy sterować zachowaniem obywateli jak się chce. Ktoś ma za mało zasług i automatycznie wypada z systemu.
https://businessinsider.com.pl/polityka ... li/b3qd1sc

Roman 123
zarejestrowany użytkownik
Status: żadnych urojeń i strachu

Postby Roman 123 » Fri Jul 13, 2018 1:18 am

Nie wiem, czy wymyślono coś lepszego niż religia katolicka - która w swojej istocie ogranicza się do głównego nakazu: ma być mąż i żona, i dwoje ochrzczonych dzieci.
żadnych urojeń, i strachu

Wilk Tarantino
bywalec

Postby Wilk Tarantino » Fri Jul 13, 2018 8:06 am

Chodziło mi wszechobecną o kontrolę ludności w Chinach i system punktowy. Nie wiem według jakich kryteriów przyznaje się owe punkty umożliwiające normalne życie, ale z pewnością bardzo łatwo wtedy sterować zachowaniem obywateli jak się chce. Ktoś ma za mało zasług i automatycznie wypada z systemu.
https://businessinsider.com.pl/polityka ... li/b3qd1sc
Przyjrzyj się lepiej Facebookowi, ktoś kto ma dużo lajków ten jest społecznie akceptowany a ktoś kto nie ma nie jest. Ten system w Europie i Stanach funkcjonuje poza regulacjami prawnymi i jest w rękach prywatnej korporacji. Ja wypisałem się już z Facebooka, szkoda mi czasu na zabawę w kotka i myszkę. W zachodniochrześcijańskiej cywilizacji rolę państwa przyznającego punkty przejęły media i kreowana przez nie moda na osobę. System jest ukryty i wymaga analizy aby go dostrzec.

Kicius_XXL
moderator
moderator

Postby Kicius_XXL » Fri Jul 13, 2018 8:38 am

Jak pokonać katolicyzm
Nie podniósłbym ręki na KK, robili to politycy publicznie i ich partie zostały że tak delikatnie powiem zepchniete w kąt gdzie nawet szczur ni karaluch nie zagląda.

Jestem wierzący ale mało praktykujący. Czuje się wolny bo ta religia daje dużo swobody. Nie żyję na bieżąco tym co dzieje się w Kościele czyli wzlotami i upadkami, skandalami aferami i wszystkim tym co u innych powoduje że włos się jeży.
Osobiście jestem zadowolony z KK. Nie przeszkadza mi jego zasięg w różnych sferach życia. Kościół ma swoje ja mam swoje życie. Nie czuję jego wszechobecną obecność.
Nie zostałem nigdy skrzywdzony przez księży. Jeśli ktoś został współczuję.

Ktoś kto chce śmierci KK umacnia Islam i inne religie które powodują że ten świat zamiast się rozwijać powoduje powrót do pradawnego życia i wspominania epoki naszych dziadków.

hvp2
zaufany użytkownik

Postby hvp2 » Fri Jul 13, 2018 9:00 am

Kościół katolicki można pokonać najprościej poprzez niedawanie im żadnych pieniędzy :!:

Każda osoba, która odchodzi z Kk przestaje być dla nich dojną krową czy baranem do strzyżenia,
nie mają ma z niej już żadnego dochodu.

Return to “przeżycia religijne”