Zalamanie drogi zyciowej

Moderator: moderatorzy

Awatar użytkownika
Schibi
zaufany użytkownik
Posty: 1366
Rejestracja: śr lip 05, 2017 4:20 pm
płeć: mężczyzna

Re: Zalamanie drogi zyciowej

Post autor: Schibi »

Ja juz testowalem rozne leki ale po solianie mam najmniej sutkow uboczych, tylko wczesniej zazywalem miejsze dawki 100-200mg. Dopiero teraz od kilku miesiecy jestem na 600mg, u mnie wystapila psychoza jak bylem na 100mg Solianu i teraz sie boje strasznie kombinowac z dawkami, a co jesli 400mg okaze sie za mala i wystapi psychoza?
Awatar użytkownika
hvp2
zaufany użytkownik
Posty: 10752
Rejestracja: ndz lis 04, 2007 2:14 am
płeć: mężczyzna

Re: Zalamanie drogi zyciowej

Post autor: hvp2 »

Też miałem nawrót mimo że zażywałem 100 mg solianu!! Teraz na 200 mg solianu i 5 mg olanzapiny czuję się ok.

Wg literatury 400 mg solianu jest dawką ptzeciwpsychotyczną. Mnie taka dawka rozkłada i wpędza w totalną niemoc.
Awatar użytkownika
Schibi
zaufany użytkownik
Posty: 1366
Rejestracja: śr lip 05, 2017 4:20 pm
płeć: mężczyzna

Re: Zalamanie drogi zyciowej

Post autor: Schibi »

Wlasnie nie wiem dlaczego moja lekarka sie upierala najpierw zebym byl na 800mg sam zmniejszylem do 600mg i jakos to zakceptowala, ale teraz sie strasznie upiera ze mam juz nie kombinowac. Gdzies kiedys w literaturze dla psychiatrow wyczytalem ze nakazuje sie pacjentom do pol roku po psychozie brac wysokie dawki i moze dlatego tak sie upiera, Ja juz od kilku miesiecy nie mam zadnych objawow pozytywnych, wiec po co mam lykac takie dawki to nie wiem.
Awatar użytkownika
wowo
zaufany użytkownik
Posty: 5305
Rejestracja: wt maja 28, 2019 9:30 pm
płeć: mężczyzna
Gadu-Gadu: 9697465

Re: Zalamanie drogi zyciowej

Post autor: wowo »

Lekarze podają duże dawki na początku żeby organizm się nasycił, naturalnie później powinni zejść do dawki podtrzymującej. Tutaj koledzy pisali że biorą dodatkowo jeszcze olanzapinę, ja mam tylko sam amisulpride 400 mg na dobę i w zupełności wystarcza, wcześniej brałem 600 mg ale lekarz kazał zejść do 400.
Awatar użytkownika
Schibi
zaufany użytkownik
Posty: 1366
Rejestracja: śr lip 05, 2017 4:20 pm
płeć: mężczyzna

Re: Zalamanie drogi zyciowej

Post autor: Schibi »

wowo21975 pisze: ndz lis 03, 2019 6:51 pm Lekarze podają duże dawki na początku żeby organizm się nasycił, naturalnie później powinni zejść do dawki podtrzymującej. Tutaj koledzy pisali że biorą dodatkowo jeszcze olanzapinę, ja mam tylko sam amisulpride 400 mg na dobę i w zupełności wystarcza, wcześniej brałem 600 mg ale lekarz kazał zejść do 400.
Po jakim czasie od psychozy zszedles na 400mg?
Awatar użytkownika
wowo
zaufany użytkownik
Posty: 5305
Rejestracja: wt maja 28, 2019 9:30 pm
płeć: mężczyzna
Gadu-Gadu: 9697465

Re: Zalamanie drogi zyciowej

Post autor: wowo »

Długo brałem, około 4 lata, sytuacja była taka że miałem enzymy wątrobowe podwyższone i lekarz kazał obniżyć i tak zostałem do dziś. Bałem się zejścia ale wszystko było ok i nie widzę żadnej różnicy w działaniu antypsychotycznym dawki.
Awatar użytkownika
Schibi
zaufany użytkownik
Posty: 1366
Rejestracja: śr lip 05, 2017 4:20 pm
płeć: mężczyzna

Re: Zalamanie drogi zyciowej

Post autor: Schibi »

No wlasnie u mnie jest ten problem ze ja w czerwcu tego roku mialem swoja druga psychoze i tez sie boje zejsc.
ODPOWIEDZ

Wróć do „nasze środowisko”