Abyś miał/a pieniadze, męża, dzieci,mieszkanie, dobre ubranie, komputer, samochód, znajomości....

Moderator: Darius

-TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
typasek
zaufany użytkownik

Abyś miał/a pieniadze, męża, dzieci,mieszkanie, dobre ubranie, komputer, samochód, znajomości....

Postby typasek » Tue Nov 21, 2017 7:59 pm

Czy my naprawde tego potrzebujemy do szczęścia?? Czemu sie od nas tego oczekuje? Ja już nie moge z tymi oczekiwaniami ludzi wobec mnie wytrzymać!!! A wy?

maliana
zaufany użytkownik
Gadu-Gadu: 8098683

Re: Abyś miał/a pieniadze, męża, dzieci,mieszkanie, dobre ubranie, komputer, samochód, znajomości....

Postby maliana » Tue Nov 21, 2017 8:09 pm

Dawno temu, kiedy jeszcze tylko cierpiałam na depresję, życzono mi męża, pracy. Męża ani nie chcę, ani potrzebuję, nie miałabym siły być gospodynią domową i jeszcze do tego pracować. Do pracy się nie nadaję zupełnie, żadnej, no, może gdybym znalazła ofertę na pół etatu w jakimś biurze, to bym zdecydowała się spróbować, ale w moim małym mieście trudno o jakąkolwiek pracę, a na dojazdy nie mam zwyczajnie sił. Tak, jak żyje jest dla mnie w tej chwili optymalnie, jeśliby mój stan zdrowia się poprawił, może bym zdecydowała o jakichś zmianach. Ogólnie mam za co dziękować Bogu, mam co jeść, gdzie spać, mam na rachunki. Mieszkam z ojcem. Ma emeryturę, ja mam rentę, żyjemy bez fajerwerków, ale na w miarę przyzwoitym poziomie.
(...)swoim aniołom dał rozkaz o tobie
aby cię strzegli na wszystkich twych drogach(...)

Anz93
bywalec

Re: Abyś miał/a pieniadze, męża, dzieci,mieszkanie, dobre ubranie, komputer, samochód, znajomości....

Postby Anz93 » Tue Nov 21, 2017 8:16 pm

Ja z trudem skończyłem szkołę średnią nie mam matury mama ma pretensje że nie poszedłem na studia nie poszedłem do szkoły policealnej żeby się jakiegoś zawodu wyuczyć. Już wtedy byłem chory, dzisiaj jak na to patrzę mam szczerze wyje..ne na oczekiwania innych zbyt długo przejmowałem się co ludzie powiedzą i jak przyjmie mnie otoczenie.. chcę znaleźć szczęście w prostym życiu i tyle żyje ascetycznie jak jakiś mnich z tym że nie dorabiam do tego zbędnej religijnej ideologii zajmuje się hodowlą zwierzątka i zbieram płyty kompaktowe z muzyką wstaje gdzie i kiedy chce jestem wolny.. Nie mam dziewczyny nie mogę dorobić się w pracy jak wszyscy moji znajomi zaprzątam sobie głowe wyłącznie rzeczami dla mnie przyjemnymi słuchaniem muzyki czytaniem książek i generalnie dbam o to żeby w pokoju mieć czysto tylko tyle od siebie wymagam nic na siłe, sam od siebie wymagałem za dużo a teraz cieszę się z tego co mam że mam swój pokój komputer i zwierzątko ubieram się jak najtaniej nie mam opcji prowadzić fury. Nie przejmuj się wymogami innych chociaż może mało wiem bo młody jestem.

hvp2
zaufany użytkownik

Postby hvp2 » Tue Nov 21, 2017 11:35 pm

Czy my naprawde tego potrzebujemy do szczęścia?? Czemu sie od nas tego oczekuje? Ja już nie moge z tymi oczekiwaniami ludzi wobec mnie wytrzymać!!! A wy?
Może ludzie Ci tego życzą, a nie tego wymagają?

Przypomniała mi się taka fraszka
"Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie, jako smakujesz, aż się zepsujesz"

Tup
zaufany użytkownik

Postby Tup » Sun Nov 26, 2017 12:38 pm

No z takimi zasobami by się chyba łatwo żyło.Może nie chcą byś miała ciężko w życiu.U mnie też miał chrzestny zawsze jakieś wymagania część ich spełniłem,a część nie.Jednak zawsze chyba chodziło,by podnieść swój poziom życia i jakieś jego wzory powielać życia,niezależnie od choroby,gorzej byłoby wzorować się na rodzicach.te rzeczy,które wymieniłaś,to aby mieć potrzeba całego życia i niektórzy tylko to będą mieli.W Polsce się ciężko dorabia,nie ma szans by przed 40 stką to wszystko mieć.
Jeżeli ja bym szukał w tym kompromisu ,to skupiłbym się na priorytetach realnych w tych oczekiwaniach i do nich dążył.Nigdy nie da się wszystkich zadowolić.

Piotr827
zaufany użytkownik
Status: Student
Gadu-Gadu: 7712663

Postby Piotr827 » Sun Nov 26, 2017 1:38 pm

Zwykle te rzeczy uważa się za sukces. Oczywiście, że można być szczęśliwym i bez tego, albo nieszczęśliwym mając te rzeczy. Z tym, że nie bez powodu je cenimy.
Najbardziej niezrozumiałe jest to, że w ogóle cokolwiek daje się zrozumieć - Albert Einstein w odniesieniu do Wszechświata

Tup
zaufany użytkownik

Postby Tup » Sun Nov 26, 2017 2:52 pm

No jeden będzie się cieszył z samego faktu komputera,zjedzenia czegoś smacznego itp jak go życie nie rozpieszcza.Są różne poziomy życia i może warto się skupić na swoich plusach w nim.Docenić to i może za jakiś czas dzięki wysiłkowi będzie więcej.Trudno też się z tego co wiem obniża poziom życia,człowiek się przyzwyczaja do pewnego standardu,człowiekowi szumi kasa w głowie i warto w pewne rzeczy inwestować jak np mieszkanie jeżeli ma się środki.Pieniądze pózniej tak naprawdę napędzają kolejne pieniądze.

Czytałem jak mieszkania mogą podrożeć w ciągu 10 lat,to jest szok.Więc często trzeba wyprzedzać czas,przyszłość i lokować dobrze pewne rzeczy.To co kiedyś było dobre,za jakiś czas może się wypalić jako opcja,będzie trudniej i już może nie być tak opłacalna.Są jednak rzeczy,które są długo falową inwestycją i dają duże korzyści,nawet by żyć godnie.Nie każdy jednak ma smykałkę do przedsiębiorczości,ekonomi.A te rzeczy,które wymieniłaś raczej posiadają bardzo zamożne rodziny lub w pewnym sensie ustawione,z dorobkiem życiowym.Mieszkanie,samochód,tu skale jakości są ogromne.Jednak niektórych cieszy sam fakt posiadania jako własność,bo samochodem za 10 tys też da się jezdzić,nie trzeba wydawać 50 tys.

Tup
zaufany użytkownik

Postby Tup » Sun Nov 26, 2017 4:59 pm

Często takie rodziny są po spadkach,z pewnym startem,nawet od rodziców.No i mogą napędzać swoje bogactwo.Od zera to jedynie za granicą więcej zarobić i inwestować w Polsce jak coś się chce mieć sensownego.Ludzie niektórzy są majętni,zarabiają ponad średnią krajową i jeszcze mają pomoc od rodziny,to mogą się wozić.To widać jak ktoś ma kasę właśnie po tych rzeczach.Oni się raczej nie martwią o podstawowe potrzeby.

Super wakacje,auto prawie za 30 tys,znałem takich :mrgreen:

Return to “nasze środowisko”