Forum Evot wywożą do DPS

Moderator: Darius

-TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
Paweł Nowak
bywalec

Forum Evot wywożą do DPS

Postby Paweł Nowak » Mon Sep 18, 2017 8:02 pm

Ja nie chcę robić nikomu smutno.
Dom z Ogrodem, DPS.
Dwie osoby napisały, już tam są.
Trzecia osoba mówi, za dwa lata będzie w DPS.
zaburzenia chorobowe to: nieadekwatna OCENA ŚWIATA RZECZYWISTEGo, itp

hvp2
zaufany użytkownik

Re: Forum Evot wywożą do DPS

Postby hvp2 » Mon Sep 18, 2017 8:17 pm

Podaj nicki tych osób :!:

Paweł Nowak
bywalec

Postby Paweł Nowak » Mon Sep 18, 2017 8:52 pm

jastrząb, łukasz ale nie ten tylko chyba co na czacie częściej bywa, mateusz

Ja podałem trzy osoby - pewnie ich więcej, tylko wstydzili się nam przyznać.

Paweł Nowak
bywalec

Postby Paweł Nowak » Mon Sep 18, 2017 9:03 pm

Dobra, kto mieszka w DPS ręka w górę.

seebek
zaufany użytkownik

Postby seebek » Mon Sep 18, 2017 9:13 pm

Niech ktoś napisze szczegółowo o co w tym wątku chodzi, kto wywozi do dps i na jakiej podstawie bo nie rozumiem??
"Zycie ludzkie jest jak paczka kredek ... Raz kolorowe, a raz czarne, raz ostre, a raz tepe, raz dlugie, a raz krótkie, raz proste, a raz połamane...
Ale to niewazne. Najwazniejsze jest to, jaki obraz nimi namalujesz..."

Paweł Nowak
bywalec

Postby Paweł Nowak » Mon Sep 18, 2017 9:24 pm

Hvp2, to, że ktoś znajdzie się w DPS przeczuwałem.

Temat jest o tym - dwie osoby na forum przyznały się kiedyś, że są w DPS. Trzecia osoba w mchacie przyznała się, że DPS to kwestia czasu.

Weźmy taką sytuację:
- osoba samotna, nie posiada znajomych, renty ma za mało, aby opłacić mieszkanie, i rachunki, żyje w krainie własnych fantazji, nie wychodzi z domu, leków prawie nigdy nie zażywała, nie leczy się prawie nigdy.

Co z taką schizofrenią robić - Dom z Ogrodem DPS.

Nie wierzycie - trzeba wam linków i dowodów? Dzisiaj na czacie 80 % obecnych na czacie: nie za zażywamy leków, dobrze nam tak. Ludzie się nie leczą, pewnego dnia nie starczy im renty opłacić mieszkanie, z ręką w nocniku, samotni jak palec i głową pełną fantazji.

Paweł Nowak
bywalec

Postby Paweł Nowak » Mon Sep 18, 2017 9:26 pm

Niech ktoś napisze szczegółowo o co w tym wątku chodzi, kto wywozi do dps i na jakiej podstawie bo nie rozumiem??

A ty jak zostaniesz bez pieniędzy, z głową pełna urojeń, i samotny jak palec, to gdzie masz darmowy hotel?

seebek
zaufany użytkownik

Postby seebek » Mon Sep 18, 2017 9:47 pm

Ok, wiem więcej, rzeczywiście osobie chorej z cieńką rentą lub bez, która się nie chce leczyć jest bardzo ciężko, tym bardziej jeśli nie ma wsparcia rodziny. Ja zawsze uważam że DPS to ostateczność jak się jest w sytuacji katastrofalnej. Leki nie zawsze są na tyle skuteczne aby się dobrze czuć i mają dużo uboków, nie dziwię się że niektórzy nie chcą ich brać, i co najgorsze w wielu przypadkach rodzina się odwraca od takich osób, smutne to...
"Zycie ludzkie jest jak paczka kredek ... Raz kolorowe, a raz czarne, raz ostre, a raz tepe, raz dlugie, a raz krótkie, raz proste, a raz połamane...
Ale to niewazne. Najwazniejsze jest to, jaki obraz nimi namalujesz..."

hvp2
zaufany użytkownik

Postby hvp2 » Mon Sep 18, 2017 10:27 pm

Co do usera jastrząb to on był chyba w dps "od zawsze", przynajmniej z punktu widzenia evotu.

Odchudzanie
bywalec

Postby Odchudzanie » Sat Oct 06, 2018 3:00 pm

Ci forumowicze, co się nie urządzili w pracy zawodowej, kończą ogoleni ze stanu posiadania. (Pół forum ma rentę 1.600 zł, ale jak żyć za 600 zł?)
Typowe wypowiedzi forumowiczów:
- Zaliczyłem kobietę 2 razy, żałuję tego kroku. Nie jestem gejem, bo nie popełniłem tego czynu, i jestem już za stary.
A sąd nad Bogiem poprowadzi Cezary:
- Biedaczek nie zaistniał. Takie są ograniczenia Absolutu. Miał tylko 40 %.

Zastanówcie się, pół forum ma 700 zł renty, a ile wynoszą opłaty za mieszkanie.

Odchudzanie
bywalec

Postby Odchudzanie » Sat Oct 06, 2018 3:51 pm

W Rzeszowie jeden kierownik mi mówi, czyś pan zgłupiał, dojazd do pracy zajmie panu 2 godziny, pracownik niewyspany bo 4 godziny dojazd do pracy i z powrotem, zmęczony bo na lekach, a pensji jaką bym panu wypłacał, na pewno nie wystarczy aby wynająć mieszkanie w Rzeszowie.
Koleżanka mi tłumaczyła, jakby ktoś się zgodził przyjąć cię w Tarnobrzegu, pół godziny autobusem, pół godziny dojście spacerkiem z dworca do pracy. Pensja 1.500 zł, minus 200 zł wydasz na autobusy, i miałbyś 1.300 zł na rękę.

Odchudzanie
bywalec

Postby Odchudzanie » Sat Oct 06, 2018 4:12 pm

Temu, co nie ma, jeszcze ubiorą, a temu co ma, jeszcze dodadzą.

Zaprawdę, jeśli nie masz co najmniej 1.000 zł renty (albo 2.000 zł pensji), to cię ogolą do zera w ciągu 20 lat.

klucz żurawi
bywalec
Status: Jeszcze rencista

Postby klucz żurawi » Sun Oct 07, 2018 11:41 am

To jaka jest minimum renty? Myslałem że ja mam najniższą 980. Po powrocie części do zusu 870. lekkie uczucie niepokoju niby mam trójkę rodzeństwa a siostra powiedziała że nie pozwoli mnie zamknać na stałe a le i tak. Pierwsza myśl kupić chantle, bo do pracy trzeba kondycje a leżenie 8 lat non stop. Kondycja już nie ta. Chociaż i tak uważam że część zawiniły leki bo kiedyś to i byłem ospały i po przeżycaniu drwa do piwnicy (40 minut) przez trzy dni miałem spięte mięśnie, nie zakwasy, spięte. Teraz na olanzapinie zmęczenia nie ma, 2 tony węgla byłem sam wstanie przeżucic bez konsekwencji cielesnych. Więc jest lepiej. Chociaż wczoraj drzewo u siostry przeżucałem czterech nas było. godzina non stop z przerwa na papierosa. Dzisiaj nic mnie nie rwie. Ale w czoraj bejsbolówka jakby do wody wpadła. :doh:

Odchudzanie
bywalec

Postby Odchudzanie » Sun Oct 07, 2018 4:52 pm

Po powrocie części do zusu 870.

Tak, to ty masz najniższą. Ale rozumiesz o czym piszę, rodzice ci umierają, rodzeństwo się do ciebie nie odzywa, bo bieda psychiatryczna.
I wtedy zostajesz z kwotą 870 zł. Czynsz za mieszkanie 430 zł, telefon 30 zł, internet 50 zł, prąd i gaz 120 zł, jedzenie 15 zł dziennie.

I kwoty 870 zł renty ci nie wystarczy wtedy, aby przez miesiąc wszystko poopłacać i jedzenie.

klucz żurawi
bywalec
Status: Jeszcze rencista

Postby klucz żurawi » Sun Oct 07, 2018 5:35 pm

No to ja wiem. Chociaż my mamy dom na własność. Więc czynsz odpada jest tylko podatek. Ale i tak nawet wtedy i gdybym dostał dom na własność nie starczy na opłaty. Jedyne co to nie zamykać sobie żadnej drogi, czyli z rodzeństwem jak z rodziną, brać te chantle i je rwać.

A jeszcze dodam że do mnie przyszło pismo z zusu, że kiedy przejdę na emeryturę będę jej miał coś koło 400 zł. Ech pojechało by się znowu do anglii tam choć praca była przez agencje i zarabiało się w zależności, czy się szło 2 dni czy 7 w tygodniu no średnio 350 funtów. I jak się żyło w kilku w domu wynajętym. my częścią naszej rodziny tak żyliśmy to można było indywidualnie uzbierać na jakąṣ́ elektronikę.za jakś czas ciuch sobie kupić i jeszcze mi zostawało 80 funtów na przykład na jakiś fundusz odłożyć ale cóż przy drugim wyjeździe schizofrenia ujawniła się w pełnej krasie i wieżli mnie do szpitala. Teraz cała rodzina w polsce a samemu już nie warto jechać. Chociaż może jeszcze kiedyś się zdaży. Miło mi się pracowało kiedy dookoła władano kilkoma jezykami i trzeba się było porozumiewać kilkunastoma słowami.
Last edited by klucz żurawi on Sun Oct 07, 2018 6:16 pm, edited 1 time in total.

Return to “nasze środowisko”