powrót do zdrowia

Moderator: Darius

-TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
avocado
zarejestrowany użytkownik
Gadu-Gadu: 407894

powrót do zdrowia

Postby avocado » Mon Jul 31, 2017 9:00 am

Witam, chciałem się podzielić moim doświadczeniem. 11 lat temu zdiagnozowano u mnie schizofrenię paranoidalną. Przeszedłem cały ten czyściec, który na pewno znacie ze swojego życia. Pół roku temu przeprowadziłem się z Łodzi do małej wioski, która liczy zaledwie 5 stałych mieszkańców. I zdarzył się cud. Wracam do zdrowia. Odstawiam po kolei leki. Został mi tylko jeden - Solian , który biorę w dawce 75mg, podobno dawka nawet nie podtrzymująca.
W Łodzi każde takie odstawienie kończyło się pogorszeniem stanu zdrowia. Mam nadzieję, że jak pomieszkam tu jeszcze rok, dwa lata, to będę mógł na stałe pożegnać się z lekami. Mógłbym pewnie i już ale boję się nagłego, zupełnego odstawienia tego Solianu, wolę to robić stopniowo zmniejszając cały czas dawkę i pewnie potrwa to jeszcze. Jednego czego się nauczyłem w tej chorobie pozytywnego to cierpliwość.
Myślę teraz dlaczego tak się dzieje? Chyba dlatego, że w dużych miastach jest mnóstwo negatywnych bodźców tzn. np. hałas , spaliny , nerwowi ludzie itp. To wszystko w codziennej dawce karmiło moją schizofrenię. Teraz codziennie docierają do mnie bodźce raczej pozytywne jak śpiew ptaków, cisza (gdyż mieszkam w środku lasu), szum żyta w wietrzne dni, i czasami życzliwość ze strony ludzi, których jest tu mało. Nie ma tu agresji, chamstwa, po prostu raj na ziemi. W takich warunkach zdrowieję, czuję to "w kościach". Mogę zachęcić wszystkich do radykalnej zmiany w swoim życiu. Warto czasami eksperymentować.

pamal
zaufany użytkownik

Re: powrót do zdrowia

Postby pamal » Mon Jul 31, 2017 9:53 am

Właśnie wczoraj wróciłam z działki, wsłuchiwałam się, najbardziej lubię szum wiatru w trzcinach i dokładnie o tym myślałam, że przyroda działa prozdrowotnie.

hvp2
zaufany użytkownik

Postby hvp2 » Mon Jul 31, 2017 10:01 am

Też zaobserwowałem że przyroda działa wyciszająco oraz prozdrowotnie.

pamal
zaufany użytkownik

Postby pamal » Mon Jul 31, 2017 10:10 am

Lubię leżeć na leżaku, wsłuchiwać się w szum wiatru i niuchać zapach ściółki. Jednak dla większości ludzi życie na wsi to ciężka praca w pełnym słońcu.
Ale faktycznie dzieci wychowane na wsi podobno rzadziej zapadają na schizofrenię.

avocado

Postby avocado » Mon Jul 31, 2017 2:31 pm

ja mam akurat pracę przez internet, więc nie muszę ciężko fizycznie pracować, ale też się zastanawiam czy praca fizyczna jeszcze bardziej by nie pomogła. taki powrót zupełny do korzeni...

avocado

Postby avocado » Mon Jul 31, 2017 2:34 pm

pamal , jeszcze jedno, też przyjeżdżałem w to miejsce co jakiś czas, ale to "co jakiś czas" nie miało na tyle siły uzdrawiającej. Teraz już 6 miesięcy w tym miejscu i działa.

prairu
bywalec

Postby prairu » Mon Jul 31, 2017 5:31 pm

odpocząłeś i uwolniłeś się od tego co inni mogą o Tobie myśleć i jakie przemyślenia snuć... czasami wiara innych, że jesteśmy tacy a nie inni nie pozwala nam się zmienić....a czasami nawet wyzdrowieć... tak myślę, ale mogę się mylić... a z drugiej strony pewien człowiek sukcesu powiedział kiedyś jeżeli myślisz, że tak jest to masz rację... a jeżeli myślisz, że tak nie jest to, też masz rację

dzwonkowy
zaufany użytkownik
Status: schizofrenik - rezydent

Postby dzwonkowy » Mon Jul 31, 2017 7:10 pm

Zgadzam się również z tym, że przyroda i cisza działa zdrowotnie.
Nawet półgodzinny spacer w pobliskim lasku daje taki dobry skutek.
Każdy dźwiga własny schiz.

bigo
zaufany użytkownik

Postby bigo » Fri Aug 11, 2017 7:26 pm

mam psychozy jak wchodze do lasu
Największym przejawem geniuszu kobiety jest miłość macierzyńska.

Ercze
Status: studet

Postby Ercze » Fri Aug 11, 2017 8:03 pm

...

Return to “nasze środowisko”