czy ludzie zrobią mi zdjęcia na facebooka?

Moderator: Darius

Awatar użytkownika
Cynamon
zaufany użytkownik

czy ludzie zrobią mi zdjęcia na facebooka?

Post autor: Cynamon » śr cze 12, 2019 8:53 am

jak jestem po za domem to mam wrażenie że ludzie zrobią mi zdjęcia na facebooka
ale sprawdzam regularnie neta i nic nie ma

Awatar użytkownika
Digital
zaufany użytkownik

Re: czy ludzie zrobią mi zdjęcia na facebooka?

Post autor: Digital » śr cze 12, 2019 10:41 am

Ale boisz się czegoś? Masz coś do ukrycia, czego się wstydzisz, czemu cię to rusza? Jesteś sławny to niech robią ich wola.

Awatar użytkownika
Cynamon
zaufany użytkownik

Post autor: Cynamon » śr cze 12, 2019 12:45 pm

no ale jakoś nie jestem sławny
nic nie ma
niektórzy ludzie przestali się do mnie odzywać, myślałem że ktoś napisał moje nicki na forach i powiedział że mam schizę

Awatar użytkownika
Digital
zaufany użytkownik

Post autor: Digital » śr cze 12, 2019 3:00 pm

Rozumiem, tak ludzie bywają przykrzy, co zrobić. Warto znaleźć sobie jakieś fajne zajęcie i poświęcać mu czas i uwagę. A gdy coś robi się z pasją to bardzo często później są z tego pieniądze.

cezary123
zaufany użytkownik

Post autor: cezary123 » śr cze 12, 2019 3:06 pm

Cynamon pisze:
śr cze 12, 2019 12:45 pm
no ale jakoś nie jestem sławny
nic nie ma
niektórzy ludzie przestali się do mnie odzywać, myślałem że ktoś napisał moje nicki na forach i powiedział że mam schizę
Na pewno nie w takim zakresie, ale jednak gdzieś plotki zawsze będą. Chorób nie ma co się wstydzić, trzeba myśleć o dobrej rehabilitacji i zdrowiu.

piotrs
zaufany użytkownik

Post autor: piotrs » śr cze 12, 2019 3:26 pm

a leki bierzesz

KaS
zarejestrowany użytkownik

Post autor: KaS » śr cze 12, 2019 4:13 pm

Pytanie o leki brzmi tu dość zasadnie, bo takie obawy można podciągnąć pod manię prześladowczą, chyba że są solidne podstawy, by tak myśleć. Dlaczego ktoś miałby Ci zrobić zdjęcia? Człowiek na ulicy to żadna atrakcja.

Co do znajomych: a Ty się do nich odzywasz? Bo może sam się wycofujesz i dziwisz się, że nikt nie szuka kontaktu? Ja generalnie stosuję taką zasadę, że z bliskimi przyjaciółmi po prostu się zdzwaniam i umawiam, nie zastanawiając się, kto jak często inicjuje kontakt. W przypadku dalszych znajomych: podejmuję kontakt do 3 razy. Jeśli do tego czasu nie wyjdzie nic ze spotkania albo druga strona nie zainicjuje kontaktu, to wtedy dopiero uważam, że ktoś ma mnie w nosie...

Co do plotek. Mój facet był w szpitalu psychiatrycznym z ostrą psychozą. Gdy rozmawiał o tym z osobami w rodzinie, typu wujek, kuzyn, okazywało się, że nie wiedzieli (autentyczne zaskoczenie) od tych osób, które były "wtajemniczone" w sprawę siłą rzeczy (rodzice, siostra), i od jednej osoby, która dowiedziała się trochę przypadkiem i po której spodziewałam się, że będzie o tym rozmawiać w gronie rodziny. Ludzie dość skrzętnie to ukrywają, więc o plotki w tej kwestii nie tak łatwo. Z drugiej strony okazuje się właśnie, że choroba psychiczna nie jest już teraz uważana za taką straszną rzecz. Jeśli z kimś masz sensowną więź, to raczej nie skreśli Cię z powodu "schizy". Nikt z naszego grona znajomych nie skreślił naszej znajomości (mamy trzy takie bliskie pary), nikt inaczej nas nie traktuje. Podobnie w rodzinie. Co więcej: szef mojego faceta przyjął tę sprawę tak, jakby usłyszał o złamanej nodze. Jak ktoś się odsuwa, to choroba jest tylko pretekstem - widocznie nie nadajecie na tej samej fali. Warto wtedy szukać innych znajomych.

cezary123
zaufany użytkownik

Post autor: cezary123 » czw cze 13, 2019 11:44 am

Jeszcze bym dodał, że problem nie polega na dowiedzeniu się przez kogoś o czyjejś chorobie psychicznej, lecz na kontraście, różnicy poziomów wizerunku, napięciu, zaskoczeniu, jakie pojawia się kiedy jest to informacja o wysokim stopniu nieprawdopodobieństwa. To znaczy, na przykład ktoś uchodzący za zdrowego całe życie w określonym miejscu w środowisku, nagle okazuje się schizofrenikiem, ktoś ukrywający problemy nagle musi się do nich przyznać, rujnując swoją reputację i pozycję itd.
Jeżeli ktoś od dawna ma problemy i jakoś to przenika do otoczenia, to nikt nie będzie w szoku, jeżeli uściśli się informacja o diagnozie. W anonimowym środowisku, u lekarza, w urzędzie, też łatwiej podać albo przyjąć informacje o sobie dotyczące chorób. Trudniej opowiedzieć o tym osobie, która się nie spodziewa, mającej inny obraz nas, sprzed choroby.
Niektórzy ułatwiają sobie sprawę i od razu w określonych sytuacjach życiowych świadomie kreują swoją postać: albo na zdiagnozowanego i tyle, albo całkowicie milczą o tych problemach.

Wróć do „nasze środowisko”