Wakacje 2020 a koronawirus

To jest dział dodatkowy utworzony ze względu na aktualną sytuację wokół COVID-19, niezwiązaną z pierwotnym tematem tego forum i pozostaje do dyspozycji dla każdego zainteresowanego wymianą informacji na ten temat.
Awatar użytkownika
Grzegorz1991
zaufany użytkownik
Posty: 171
Rejestracja: pt sty 29, 2016 8:59 pm
płeć: mężczyzna

Wakacje 2020 a koronawirus

Post autor: Grzegorz1991 »

Minister zdrowia: o wakacjach, jakie mieliśmy do tej pory, możemy zapomnieć

Nie podejrzewam, żeby nagle czerwiec, lipiec miały zlikwidować epidemię. Będziemy się z nią borykać przez rok - powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski. Pytany o wakacyjne obozy i kolonie, odparł: - Możemy zakładać, że ich nie będzie.
- O takich [wakacjach - przyp. red.], jakie mieliśmy do tej pory, możemy zapomnieć - powiedział Łukasz Szumowski we wtorkowej rozmowie w RMF FM. Podkreślił, że nie ma żadnych danych naukowych, które by wskazywały, że "epidemia wygaśnie z powodu lata". - Na świecie, gdzie mamy temperatury znacznie wyższe, dużo słońca, wirus jest obecny, epidemia jest obecna. W związku z tym nie podejrzewam, żeby nagle czerwiec, lipiec miały zlikwidować epidemię. Będziemy się z nią borykać przez rok - mówił minister zdrowia.
Pytany o obozy i kolonie, powiedział: - Możemy zakładać, że ich nie będzie.
- Chyba, że będziemy już mieli immunizację pewnych grup, na to też się przygotowujemy - żeby sprawdzać, kto jest odporny, kto jest nieodporny, kto już miał kontakt z wirusem, kto go nie miał. Ale to już dalszy etap działania - zaznaczył szef resortu zdrowia.
Dodał, że trwają analizy scenariuszy, według których miałyby być otwierane szkoły. - Czy na przykład regionalnie, gdzie jest najmniej zachorowań, czy też wiekowo, na przykład klasy I do V, czy też w taki sposób, żeby to były - trudno powiedzieć - szkoły, ale opieka nad dziećmi dla osób, które nie mają co ze swoimi pociechami zrobić. Trudno rok trzymać dzieci w domach, to jest też nie do zrobienia - stwierdził.

Pełny artykuł tutaj -> https://tvn24.pl/polska/wakacje-2020-a- ... ec-4554204

Awatar użytkownika
Niemamnie
bywalec
Posty: 15560
Rejestracja: pn lip 30, 2018 9:52 pm
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: z Czarnych Dziur, z Pustek Kul, z Lasu gdzie nie ma Czasu

Re: Wakacje 2020 a koronawirus

Post autor: Niemamnie »

Dużo ludzi się wyprowadzi na wieś, pełne współczucie dla tych którzy siedzą w klatkach po 40m2.
Wiele osób mających władzę nad światem nie ma władzy nad życiem. A ci którzy mają władzę nad życiem nie mają władzy nad światem. Gdzie tu sprawiedliwość.

Awatar użytkownika
unreal
zaufany użytkownik
Posty: 4192
Rejestracja: ndz cze 29, 2014 12:34 am

Re: Wakacje 2020 a koronawirus

Post autor: unreal »

Ja mieszkam na wsi i brakuje mi miasta.
LaDopamina

Awatar użytkownika
klucz żurawi
zaufany użytkownik
Posty: 610
Rejestracja: ndz paź 07, 2018 8:17 am
płeć: mężczyzna

Re: Wakacje 2020 a koronawirus

Post autor: klucz żurawi »

Czy rząd planuje wprowadzić restrykcje już na stałe pernamentne. Bo jeśli latem wirus nie osłabnie to co, za rok sobie zniknie? Stan wojenny będą chcieli wprowadzić. Ja wam mówię.
Jak ja się lubię


wymądrzać

Wróć do „pandemia COVID-19”