Narkotyki powinny byc legalne - ankieta

Tu zajmujemy się środkami odurzającymi tylko o ile jest to związane ze schizofrenią.

Moderatorzy: Darius, dan

Narkotyki powinny zostac zalegalizowane?

Tak
17
44%
Nie
18
46%
Nie mam zdania
4
10%

Liczba głosów: 39

Awatar użytkownika
spodsztancy
zaufany użytkownik
Status: aktor pisarz poeta. ostatnio mnie wystawiali na brodwayu

Re: Narkotyki powinny byc legalne - ankieta

Post autor: spodsztancy » pt sie 05, 2016 8:55 pm

Sadzić! Palić! Zalegalizować!
Zalegalizować też MDMA i LSD!
:)
całuj rękę której nie możesz uciąć

Awatar użytkownika
Ćma
zaufany użytkownik

Post autor: Ćma » pt sie 05, 2016 9:42 pm

Podpisuję się pod słowami Antona. Z własnego przykładu wiem, że narkotyki to nic dobrego. Zresztą nie tylko z własnego. Wystarczy, że spojrzę na ludzi, których znam. Jeśli ktoś nie skończył w porę tej zabawy, źle się to kończyło. Czy to była osoba zaraz po liceum, raczej nie mająca priorytetów w życiu poza ćpaniem i szacunkiem pośród "ludzi ulicy", czy osoby po trzydziestce, mający pracę "na stanowiskach". Żeby pozostać szczerą, nadmienię, że jedna jedyna z takich osób radziła sobie dobrze mimo brania narkotyków, ale jak jest teraz, nie wiem, bo kontakt nam się rozmył.

Awatar użytkownika
spodsztancy
zaufany użytkownik

Post autor: spodsztancy » pt sie 05, 2016 10:09 pm

A ja znam mnóstwo marihuanowców którzy dobrze funkcjonują według modelu społecznego.

Awatar użytkownika
Ćma
zaufany użytkownik

Post autor: Ćma » pt sie 05, 2016 10:14 pm

Pytanie, ile lat to trwa, jak długo tak jeszcze będą funkcjonować i jak to wygląda poza takim funkcjonowaniem, o jakim piszesz - jak ich samorozwój? system wartości? procesy poznawcze? emocje? relacje?

Awatar użytkownika
spodsztancy
zaufany użytkownik

Post autor: spodsztancy » pt sie 05, 2016 10:21 pm

Ćma pisze:Pytanie, ile lat to trwa, jak długo tak jeszcze będą funkcjonować i jak to wygląda poza takim funkcjonowaniem, o jakim piszesz - jak ich samorozwój? system wartości? procesy poznawcze? emocje? relacje?
Żona, Mąż, Rodzina, Praca, Dzieci, Dobry nastrój. ;) Wystarczy? Procesy poznawcze, system wartości? O czym ty w ogóle piszesz? :lol: Znam takich ze sześciu. Korzystają z dobrodziejstw trawki całkiem często, 3-5 dni w tygodniu.

Awatar użytkownika
Ćma
zaufany użytkownik

Post autor: Ćma » pt sie 05, 2016 10:29 pm

spodsztancy pisze:
Ćma pisze:Pytanie, ile lat to trwa, jak długo tak jeszcze będą funkcjonować i jak to wygląda poza takim funkcjonowaniem, o jakim piszesz - jak ich samorozwój? system wartości? procesy poznawcze? emocje? relacje?
Żona, Mąż, Rodzina, Praca, Dzieci, Dobry nastrój. Wystarczy? Znam takich ze sześciu. Kurzystają z dobrodziejstw trawki całkiem często, 3-5 dni w tygodniu.
Sporo tych osób, które osiągnęły to, co dla wielu jest celem. Palą też sporo i domyślam się, że nie od wczoraj. Cóż, powiem tak: zupełnie inne przykłady niż te z mojego życia. Ciekawa jestem tylko, jak za parę lat będą wyglądać ich relacje, kwestie związanymi z pracą, z życiem. Niczego nie sugeruję, po prostu chciałabym wiedzieć. Ale się pewnie nie dowiem, bo to w końcu nie moi znajomi.

Edit: Widzę, że w międzyczasie zdążyłeś przeedytować swojego posta. Jeśli takie pojęcia, jak system wartości czy procesy poznawcze Cię bawią, w dodatku masz ze mnie bekę, gdy ja chciałam jedynie wymienić poglądy, nie mamy o czym pisać.
Ostatnio zmieniony pt sie 05, 2016 10:32 pm przez Ćma, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
spodsztancy
zaufany użytkownik

Post autor: spodsztancy » pt sie 05, 2016 10:31 pm

Ćma pisze: Ciekawa jestem tylko, jak za parę lat będą wyglądać ich relacje, kwestie związanymi z pracą, z życiem.
Takich samych katastroficznych scen można się spodziewać po każdym innym. Wierz mi. Znam mniej więcej te osoby i są to takie same małżeństwa z dziećmi jak każde inne!

Awatar użytkownika
spodsztancy
zaufany użytkownik

Post autor: spodsztancy » pt sie 05, 2016 10:35 pm

"Katastroficzne" narzuciło mi to co ty być może myślisz o marihuanie. A co ja sobie wyobraziłem niekoniecznie się musi zgadzać z poziomem twojego uprzedzenia. (w ten sposób opisałem zjawisko projekcji i możesz mi napurtać w oponkę) (niemniej, ciebie straciłem trochę z widoku)

RiggedSys
zarejestrowany użytkownik

Post autor: RiggedSys » pt sie 05, 2016 11:21 pm

Nielegalnosc, tabuizacja, potepianie prowadzi do stygmatyzacji, a w rezultacie osoby uzywajace do izolacji od reszty spoleczenstwa, a nawet paranoi i kolo zatacza pelny obrot. Klasyczny bledny schemat.

Wróć do „narkotyki”