Cześć

Dział przeznaczony dla nowych użytkowników w celu przywitania się i uzyskanie wstępnych informacji co i jak.
Regulamin forum
Jeśli przychodzisz od razu z konkretnym pytaniem lub problemem, użyj raczej działu "Kto pomoże", lub odpowiedniego działu tematycznego w ogólnej dyskusji.

Proszę też starszych użytkowników o nie rozpoczynanie tu dłuższych dyskusji, a raczej w dziale "nasze środowisko"
Awatar użytkownika
Niemamnie
bywalec
Lokalizacja: z Czarnych Dziur, z Pustek Kul, z Lasu gdzie nie ma Czasu

Cześć

Post autor: Niemamnie »

Ja jestem Łukasz. Jestem co prawda starym użytkownikiem, ale nie zaszkodzi powiedzieć trochę o sobie.
Skończyłem studia biotechnologię, dawne dzieje, porównując stan zdrowia wtedy do teraz to teraz jest dużo lepiej.
Zawodowo jestem programistą, devopsem.

Pierwszą psychozę miałem w 2011 roku, postudiowałem sobie w Olsztynie na kierunku lekarskim, trochę słabo się odżywiałem i za dużo paliłem i papierosów i marihuany, pić alkoholu też za dużo piłem. Czyli pojechałem po bandzie zaraz po liceum, musiałem odreagować lata gnębienia przez rówieśników.
Szczerze mówiąc nie żałuję, dobrze wspominam tamten czas.

Później w był pierwszy pobyt w szpitalu klinicznym psychiatrycznym, nie było źle traktowali pacjentów dobrze, ale leków dowalili a wtedy jeszcze nie miałem tak wysokiej tolerancji na leki jak teraz i czułem się jak zombie.

Poszedłem do lekarza który leczył mnie w klinicznym, wyprowadził mnie z psychozy. Poszedłem na biotechnologię, to były 3 i pół roku studiów skończone z dyplomem inżyniera.

Podczas studiów parę razy byłem po sesji letniej na dziennym, stres mnie wykańczał i musiałem odchorować sesje zimową i letnią w wakacje.

Po studiach wziąłem się za szukanie pracy, byłem na paru stażach unijnych, aż w końcu się dostałem na wymarzone stanowisko.

Mam wiele zainteresowań i skomplikowany światopogląd, co lubię. Czytałem swojego czasu dużo książek od fizyki kwantowej po magię chaosu. Religia mnie nigdy nie kręciła, matkę mam bardzo religijną i moja praktyka religii to jest działanie dla spokoju. Gdy mam trochę luzu zlewam na religię.

W 2017 roku miałem drobną wpadkę związaną z chorobą, ale co cię nie zabije to cię wzmocni, mnie prawie nie zabiły dawki leków na psychiatrycznym ogólnym, ale dzięki temu mam teraz niesamowitą tolerancję na leki i tak dałem popalić że głosów praktycznie nie mam.

Książka,film i gry to zdecydowanie fantastyka, inne klimaty mnie nie kręcą zbytnio. Muzyka to znowu przegląd całego świata.
Raczej nie ograniczam się do wybranych gatunków muzyki, słucham co lubię i na co mam humor aktualnie, nie boję się tutaj szukać i eksperymentować na YouTube.

Umiem programować dobrze w Ruby i Pythonie, perfekcyjnie znam Dockera, wokół tego kręci się moje życie zawodowe.

Zapisany jestem na tzw. otwarty dialog, czyli 2 razy w tygodniu mam rozmowy o wszystkim w domu i 1 na miesiąc lekarza też w domu, ma to plusy i minusy, plusem jest że nie muszę się kręcić na darmo po mieście, a minusem że muszę w miarę sprzątać pokój, jestem bałaganiarzem i sprzątam przeważnie dopiero jak nie mogę nic znaleźć w bałaganie.

Pracę mam zdalną, ale nie ma to większego znaczenia oprócz oszczędności na paliwie w drodze do pracy, typ pracy jaki wykonuję idealny do pracy zdalnej. Trochę muszę przepłacać za internet aby był szybki ale to jest już wliczone w koszty mojej pracy.

Trochę też lubię gadżety, podążam za aktualną modą, mam swojego drona, a nawet gramofon i porządną wieżę. Sprzętu mi nie brakuje, ale nie kupuję nowszych wersji na siłę, jak coś mam np. lodówkę która jeszcze działa to na siłę nie wymieniam. Szkoda niszczyć środowiska zbędnymi zakupami, jak kupować to od razu rzecz porządną i używać do zużycia się.

Palę e-papierosa, mimo wszystko jest zdrowszy od zwykłego o którym są masakryczne ilości badań na temat szkodliwości, na e-papierosa też są badania że szkodzi ale jest ich malutko.
Nie jest rakotwórczy, zwykły jest, oba szkodzą na układ krwionośny.

Mam 28 lat, w tym roku kończę 29, fajny kawałek życia mam za sobą, jest już co sobie wspominać i z czego czerpać doświadczenie życiowe. Mieszkam z rodzicami, ale mam swój pokój z pralką, lodówką i prysznicem, rachunki płacę sam (dokładam jedną trzecią do całości).

Czasami działam też artystycznie, maluję obrazy i wybrane publikuję w internecie. Ostatnio skończyły mi się tematy, ale bardzo często w moich obrazach jest motyw jaskini.
Wiele osób mających władzę nad światem nie ma władzy nad życiem. A ci którzy mają władzę nad życiem nie mają władzy nad światem. Gdzie tu sprawiedliwość.

luklasz
bywalec

Re: Cześć

Post autor: luklasz »

Juliusz Bulwa pisze:
pt lip 26, 2019 4:13 pm
Czyli pojechałem po bandzie zaraz po liceum, musiałem odreagować lata gnębienia przez rówieśników.
U mnie był ten sam motyw, dlatego nie poszedłem na studia. Miałem dość "rówieśników". Byłem można rzec wk******y na otaczający świat, zmieniło mnie poznanie duchowości. Na tyle że popadłem w chorobę psychiczną :)
Niczego... nie. Żałuję. Żałuję że nie postawiłem się gdy trzeba było, być może moje życie ułożyłoby się inaczej.
Mam 33 lata. I zapierniczam z miotłą za 1600zł na rękę :) Jak długo? Nie wiem.

Awatar użytkownika
Niemamnie
bywalec

Ja byłem ateistą od 1 gimnazjum, teraz jestem bardziej agnostykiem przez zdobyte doświadczenia.
A na rówieśnikach z racji tego że nie miałem jak się zemścić to wybaczyłem.
Wiele osób mających władzę nad światem nie ma władzy nad życiem. A ci którzy mają władzę nad życiem nie mają władzy nad światem. Gdzie tu sprawiedliwość.

luklasz
bywalec

Juliusz Bulwa pisze:
pt lip 26, 2019 5:02 pm
Ja byłem ateistą od 1 gimnazjum, teraz jestem bardziej agnostykiem przez zdobyte doświadczenia.
A na rówieśnikach z racji tego że nie miałem jak się zemścić to wybaczyłem.
Myślałem nad dokonaniem aktu apostazji swego czasu. Taki bunt. Jestem wierzący. Wierzę w to, czego doświadczyłem.

luklasz
bywalec

Piszesz że umiesz dobrze programować w Ruby i Pythonie. Chciałbym programować, ale miałem problemy z matematyką (analizą algebraiczną?) i fizyką na studiach. Zrezygnowałem z nich. Nie wiem czy jest sens w tym wieku uczyć się programowania. Swego czasu coś działałem (udało mi się złamać jeden program - sprawiłem by łykał name/serial bez sprawdzania tego - korzystałem m.in. z monitora rejestru i plików, dekompilera i zapomniałem już jakiego deasemblera). Chciałem nauczyć się programowania w Javie, ale odpadłem patrząc ile kompiluje się program na moim komputerze :lol: Co prawda jest jeszcze Corona SDK, ale jakoś nie mam motywacji do działania jako programista. Informatyczne kompleksy i tyle.

Awatar użytkownika
Niemamnie
bywalec

Nie porównuj Javy do porządnych języków programowania. :)

Podam przykład, aplikacja w porządnym języku programowania zajmuje tyle RAMu ile potrzebuje, Java pcha do RAMu 2GB na prosty program.

Awatar użytkownika
Maksymiliana
moderator
moderator

Post autor: Maksymiliana »

Witaj, witaj ;)
Mój blog: http://www.nocnylampion.wordpress.com
Dzisiaj gdy przymkniesz oczy na szarym pamięci tle, pośród wyblakłych przeźroczy zobaczysz właśnie mnie.

Awatar użytkownika
Niemamnie
bywalec

Hej, hej :)

Eden
zaufany użytkownik

Post autor: Eden »

Leczysz się od 2011 roku, ja od 2006 roku. Poznaliśmy się w roku 2013 na forum Evot. Ja od roku 2008 pisałem jeszcze na forum psychiatria.info.pl.
Tak, na początku zażywania leków, pacjenci czują się jak zombie - z czasem zaczynają leki tolerować, o ile nie są przedawkowane.
Fajnie, że znalazłeś pracę, cieszymy się.
Głosy, przez pewien okres, ma prawie każdy, choć się nie przyznaje.
Naprawdę istnieje w tym teatrze nadzieja poprawy, lekarz nazywa ją remisja.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Niemamnie
bywalec

Ja dość szybko po diagnozie odnalazłem evot, chyba już w 2011 roku albo gdzieś tak w 2012, zacząłem szukać informacji na temat choroby i znalazłem forum.
Pierwsze co zrobiłem to poszedłem po froncie oficjalnej medycyny i poczytałem na temat leków, myślałem że mnie wyleczą.
Później zacząłem szukać ziół, testując różne alternatywne teorie medyczne, parę eksperymentów nie przyniosło oczekiwanego trwałego rezultatu.
W międzyczasie miałem kleszcza, zostałem odesłany z kwitkiem pomimo wysokiego poziomu przeciwciał p41 w IgG i IgM, więc olałem temat. Teraz podleczyłem się ziołami na boreliozę, 3 tygodnie je stosowałem więc teraz 1 tydzień przerwy.

Wróć do „Nowi użytkownicy”