Jestem nowy i nie potrafię użyć mczat

Dział przeznaczony dla nowych użytkowników w celu przywitania się.

Moderatorzy: Maksymiliana, Moderatorzy zwykli

Regulamin forum
Jeśli przychodzisz od razu z konkretnym pytaniem lub problemem, użyj raczej działu "Kto pomoże", lub odpowiedniego działu tematycznego w ogólnej dyskusji.

Proszę też starszych użytkowników o nie rozpoczynanie tu dłuższych dyskusji, a raczej w dziale "nasze środowisko"
Natsu
zarejestrowany użytkownik
Gadu-Gadu: 0

Jestem nowy i nie potrafię użyć mczat

Post autor: Natsu » pn paź 23, 2017 9:39 pm

Dzień dobry... W sumie no... Nowy jestem i chciałbym czasem odwiedzić mchat, jestem chory, mam schizofrenię nabytą, ostatnio nie zbyt panuje nad swoją chorobą, co powoli niszczy mój związek, dlatego chciałbym się móc kogoś poradzić. Czy trafiłem do właściwego miejsca ? Mam problemy, serio i nie potrafię tego sam rozwiązać, szukam pomocy gdzie się da... więc... powie mi ktoś jak używać mczat ?

Anolkus
bywalec

Re: Jestem nowy i nie potrafię użyć mczat

Post autor: Anolkus » pn paź 23, 2017 9:59 pm

Natsu, chyba musisz miec przynajmniej 10 postow - nie jestem pewna, bo tez jestem tu niedlugo, alle gdzies cos takiego czytalam :)
Trzymaj sie i ratuj siebie i swoj zwiazek.

piotrs
zaufany użytkownik

Post autor: piotrs » pn paź 23, 2017 10:57 pm

tylko brac leki i byc w remisji tak mozesz uratowac swoj zwiazek

Natsu

Post autor: Natsu » pn paź 23, 2017 11:17 pm

Moja ukochana wie o chorobie i jest wytrwała, ale czuję, że ciągle Ją ranię nowymi oskarżeniami, które pojawiają się kiedy mam omamy... serio, nie wiem co to reemisja, biorę leki, nawet więcej niż mam zapisane, nie wiele, ale zawsze, żeby bardziej się wyciszyć... jak uzyskać tę reemisję ? Jak to zrobić ? Jak zrobić, żeby nie ranić swoimi słowami bliskich ?

piotrs
zaufany użytkownik

Post autor: piotrs » pn paź 23, 2017 11:30 pm

powiedz jaki lek bierzesz jakie dawki i jak dlugo to wtedy sie da pomoc cos rada my nie wrozki

Natsu

Post autor: Natsu » pn paź 23, 2017 11:34 pm

Olanzapine 20 mg (zolafren), tisecrin 50 mg, mirtazapine activis 30 mg (to na depresję), convival chrono 500 mg, wszystko na wieczór

Natsu

Post autor: Natsu » pn paź 23, 2017 11:44 pm

Choruję od 6 lat. Wcześniej było dobrze. Leki zmieniali mi dość często, ale od 2 biorę te same. Miałem przerwę w ich braniu, bo myślałem, że jest dobrze. Teraz biorę na powrót od miesiąca, zwiększam dawki bo myślę, że będzie lepiej jak wezmę więcej. Nic nie pomaga. Wydaje mi się, że słyszę moją dziewczynę u sąsiada, albo, kiedy wychodzę do toalety to gadają o Jej facecie na boku. Mam jazdy straszne, w większości przypadków po jakimś czasie wiem, że to urojenia, ale to wraca, zaczynam wyłapywać jakieś szczegóły. Oskarżam Ją o to, że zdradza mnie z każdym, a później wiem, że tak nie jest. Nie wiem już co mam robić, tak bardzo Ją kocham i nie chcę Jej ranić... Proszę, doradźcie coś... Wiem, że pomoc osób które cierpią na coś podobnego to najlepsze rozwiązanie, tak samo było z odwykiem od narkotyków, mam nadzieję, że tak samo będzie i teraz.

Awatar użytkownika
Antonio Kontrabas
zaufany użytkownik

Post autor: Antonio Kontrabas » wt paź 24, 2017 12:12 am

Takie jazdy masz zapewne nie bez powodu - zrezygnuj calkowicie z alkoholu i narkotykow jesli cos bierzesz. Uzywki nie pozwalaja osiagnac remisji nawet gdy zazywa sie leki.
Druga sprawa, czym predzej udaj sie do Twojego lekarza prowadzacego. Tu na forum, ani nigdzie w internetach nikt Tobie nie pomoze. Porozmawiaj z lekarzem, opisz dokladnie swoja sytuacje i omamy. Moge sie zalozyc, ze zmieni Tobie leki, albo cos doradzi.
To chyba na tyle, 3maj sie, dbaj o siebie i zdrowia zycze.

PS remisja, to https://pl.wikipedia.org/wiki/Remisja

Awatar użytkownika
danielek
zaufany użytkownik
Status: portier
Nastrój:

Post autor: danielek » wt paź 24, 2017 7:40 am

Natsu pisze:
pn paź 23, 2017 9:39 pm
Dzień dobry... W sumie no... Nowy jestem i chciałbym czasem odwiedzić mchat, jestem chory, mam schizofrenię nabytą, ostatnio nie zbyt panuje nad swoją chorobą, co powoli niszczy mój związek, dlatego chciałbym się móc kogoś poradzić. Czy trafiłem do właściwego miejsca ? Mam problemy, serio i nie potrafię tego sam rozwiązać, szukam pomocy gdzie się da... więc... powie mi ktoś jak używać mczat ?
Witaj.Musisz odwiedzic psychiatrę.Napisz na kartce jak sie czujesz to będzie łatwiej.A chat sie odblokuje po 10 postach.Powodzenia :D

Awatar użytkownika
Maksymiliana
moderator
moderator

Post autor: Maksymiliana » wt paź 24, 2017 8:05 am

Witaj na forum :)
Mój blog: http://www.nocnylampion.wordpress.com
Dzisiaj gdy przymkniesz oczy na szarym pamięci tle, pośród wyblakłych przeźroczy zobaczysz właśnie mnie.

Awatar użytkownika
pantr
zaufany użytkownik

Post autor: pantr » wt paź 24, 2017 9:07 am

Witaj na forum Natsu. Też kiedyś miałem ostre jazdy tyle, że dotyczyły one tego, że n.p. wszyscy w autobusie mnie obgadują, wiedzą co czuję i co myślę. Byłem jak drzewo stojące na drodze niszczycielskiej sztormowej fali. To co mogę Tobie poradzić to, żebyś starał się nie obwiniać siebie o zaistniałą sytuację, własne przemyślenia. Zaakceptuj siebie i staraj się skupiać na codziennych czynnościach, przebywaj jak najwięcej w teraźniejszości t.j. daj sobie spokój z "wypadami w świat wspomnień i wyobrażeń". Fajnym wyciszającym ćwiczeniem jest skupianie się na ciszy - powoduje to wprowadzanie przestrzeni ładu do twojego życia. Jeżeli ciężko jest Tobie usłyszeć tę ciszę skupiaj się na przerwach pomiędzy myślami. Co do leków staraj się nie kombinować z dawkami, bo organizm lubi stabilizację. Jak to mawiają co wewnątrz to na zewnątrz. Nie zamartwiaj się tym, co myśli o Tobie dziewczyna, bo celowo nie chcesz wyrządzić jej krzywdy. Włącz jakąś wyciszającą muzykę lub najlepiej wyraź siebie twórczo. Wyrażanie siebie w postaci sztuki pozwala poukładać własne emocje - jest formą terapii. Nic nie dzieje się przez przypadek i najwyraźniej Twój duch potrzebuje tych trudnych doświadczeń, ale po każdej nocy wstaje dzień i słońce na pewno dla Ciebie zaświeci.
Pozdrawiam
Moja muzyka
Lubisz spędzać czas przy radioodbiorniku ? Zapraszam na http://nafalach.pl
Kilka przemyśleń na temat życia - http://obserwator.me
Motto: Wszystko jest manifestacją kosmicznego ładu.

piotrs
zaufany użytkownik

Post autor: piotrs » wt paź 24, 2017 1:55 pm

zolafrenu bierzesz maksymalna sprobuj przejsc na solian albo jego lepszy zamiennik Amisan 400mg na objawy pozytywne ktore masz 2x200mg rzadko sa leki z czasem zejdziesz do podtrzymujacej 200mg po paru miesiacach 3 albo zmniejszyc zolafren i dodac te 2 w nizszych dawkach sa antydepresyjne

Natsu

Post autor: Natsu » wt paź 24, 2017 2:35 pm

Nie piję ani nie zażywam narkotyków, znaczy zdarzyło się, że się upiłem, ale to tylko dlatego, że ojciec mojej Ukochanej nalegał a Jej rodzice, nie wiedzą, że jestem chory i nie mogę. Co do zmiany leków w moim wypadku nie wchodzi to w grę, ponieważ leczę się za granicą, a każda zmiana leków tam, wiąże się z 3 tygodniową wizytą w szpitalu, co mi w żaden sposób nie odpowiada.

Dziękuję wszystkim za odpowiedź i zainteresowanie, pomogliście mi bardzo. Jednak nie chcę polegać tylko na lekach, chcę znaleźć sposób, żebym sam nad tym panował, da się tak ?

unipan
zaufany użytkownik

Post autor: unipan » wt paź 24, 2017 3:06 pm

nie, bez dobranych lekow , podobnie mialem jak mialem leki nie dobrane , mega lęki przed utrata ukochanej powoduja urojenia
leki leki leki jeszcze raz leki
jak ci dobiora to wstaniesz wciagu miesiaca na nogi
ja sam biore rispolept conste 50 i solian 600

Awatar użytkownika
Alex1950
zaufany użytkownik

Post autor: Alex1950 » wt paź 24, 2017 4:10 pm

Lekarstwa to jest podstawa. Bez tego ani rusz żeby zniknęły omamy itp. Aktualne leki tylko przez Ciebie "przelatują", a nie działają.

Nie którym pomógł alkohol tutaj, ale to jest leczenie na chwilę. Każdy organizm inny. A lepiej nie mieszać go z lekami.

Może warto pomyśleć o zmianie lekarza?

Od jakiego czasu nastrój Ci się popsuł i nie radzisz sobie z chorobą? Jest "coś" co mogło spowodować pogorszenie?
Nie przestawaj się uśmiechać, bo to sprawia że jesteś najpiękniejsza

Wróć do „Nowi użytkownicy”