Naukowcy twierdzą, że życie po śmierci jest możliwe

Moderator: Moderatorzy zwykli

Awatar użytkownika
Catastrophique
zaufany użytkownik

Re: Naukowcy twierdzą, że życie po śmierci jest możliwe

Post autor: Catastrophique » pn kwie 15, 2019 11:06 pm

cezary123 pisze:
pn kwie 15, 2019 11:01 pm
Nic nie wiadomo o tym, co naprawdę odczujemy po skończeniu się nam czasu.
A po co o tym myśleć? Lepiej delektować się tym czasem, który został nam dany. Szybko mija, dosyć.
Face the true.

Awatar użytkownika
splinter
zaufany użytkownik
Status: jest jak jest
Gadu-Gadu: 100%
Nastrój:

Post autor: splinter » pn kwie 15, 2019 11:07 pm

Każdy oddech może być tym ostatnim.
jeśli ktoś mówi, że szuka największego zła na świecie
to kłamie

cezary123
zaufany użytkownik

Post autor: cezary123 » pn kwie 15, 2019 11:29 pm

Kiedy byłem nastolatkiem, miałem straszliwą tanatofobię. Siedzę ze znajomymi przy ognisku, młodzież, piękno, wiosna, a ja się zamartwiam, że wszyscy umrzemy. I najgorzej, że zdaję sobie sprawę z tego, że prawdopodobnie nikt z nich poza mną o tym nie myśli.
Przeszło mi dopiero po dwudziestce. Może to stąd takie moje dociekania i ciągoty do szukania odpowiedzi w religiach i niereligiach. I we własnym umyśle czy życiu.

Awatar użytkownika
splinter
zaufany użytkownik
Status: jest jak jest
Gadu-Gadu: 100%
Nastrój:

Post autor: splinter » pn kwie 15, 2019 11:30 pm

Hmm, może przeszło Ci Cezary po 20tce ale i tak umrzemy wszyscy. ;)
Prawda. że bardzo rzadko o tym się tak na prawdę myśli, ale to przejaw mądrości jak dla mnie...
jeśli ktoś mówi, że szuka największego zła na świecie
to kłamie

cezary123
zaufany użytkownik

Post autor: cezary123 » pn kwie 15, 2019 11:51 pm

Wciągnąl mnie wir wydarzeń i tak jakby skupiam się na drodze, płynę, coraz mniej myśląc o końcowym zdarzeniu. Im starszy jestem tym spokojniejszy.
Młody i wrażliwy umysł nastolatka prawdopodobnie zrozumiał i wiedział więcej o sensie tego wszystkiego i potrafił odpowiednio zareagować. Teraz mniej szkoda.

cezary123
zaufany użytkownik

Post autor: cezary123 » wt kwie 16, 2019 1:39 pm

Mógłbym spokojnie w tym momencie odrodzić się i przeskoczyć w inną nową istotę, albo zniknąć już całkowicie ze zbioru świadomości Wszechświata.
Jeżeli coś mnie trzyma przy świadomości to tylko przyzwyczajenie i niewiedza dotycząca owego nowego stanu po owej wielkiej zmianie.

cezary123
zaufany użytkownik

Post autor: cezary123 » pn kwie 22, 2019 10:10 am

Zajrzałem na portal "Najwyższy czas" i wszystko się wyjaśniło. Obecnie przyciąga ludzi artykułami o widoku Jezusa w płonącej katedrze Notre Dame, przepowiedniach końca świata, zjawiskach paranormalnych i innych takich.
Prawdopodobnie specjaliści od mediów wyliczyli, że masy ludzkie najlepiej na to polecą. Rynek jest bezlitosny, nikt by nie czytał niezrozumiałych zimnych artykułów, w których by wyjaśniano, dlaczego takie cuda nie są możliwe w ogóle. Ludzie lecą na niewyjaśnione, magiczne, nadprzyrodzone. A potem są w szoku wobec faktów przyrody i świata. Oczywiście w takim opakowaniu i w smakowitym dla ludzkich mas sosie można przemycić ideologie, za którą pójdą. Tylko po co komu tacy wyznawcy i klienci, którzy wierzą w bzdury?
Na sztuki, na masę.
Świat jest bezlitosny, wyrachowany i żałosny.

https://nczas.com/2019/03/08/tej-sily-j ... raz-dalej/

Awatar użytkownika
Digital
zaufany użytkownik

Post autor: Digital » pn kwie 22, 2019 10:30 am

Piękny i niezbadany. Urzekający i porażający swym pięknem, majestatem i wielkością w porównaniu do człowieka mrówki pyłka. I taki pyłek uzurpuje sobie całą wiedzę świata chodzi dumnie wyprostowany z głową w obłokach.

Awatar użytkownika
Cynamon
zaufany użytkownik

Post autor: Cynamon » pn kwie 22, 2019 11:06 am

tu macie przypadki ludzi które przeżyły śmierć kliniczną, i powiedziały co wtedy widziały
https://www.nautilus.org.pl/artykuly.ht ... &cat_id=43

można się pocieszyć że jednak życie po śmierci istnieje

cezary123
zaufany użytkownik

Post autor: cezary123 » pn kwie 22, 2019 12:03 pm

Cynamon pisze:
pn kwie 22, 2019 11:06 am
tu macie przypadki ludzi które przeżyły śmierć kliniczną, i powiedziały co wtedy widziały
https://www.nautilus.org.pl/artykuly.ht ... &cat_id=43

można się pocieszyć że jednak życie po śmierci istnieje
Tak, istnieje, zwłaszcza w "shared NDE", jako życie tych innych osób czuwających przy umarłym. To jest przecież życie po śmierci i było takie nawet przed śmiercią tego kogoś, kto nie jest świadomy siebie...
:)

Ale Raymond Moody nie chce udzielić się Fundacji Nautilus. Pewnie nie mają tyle pieniędzy, żeby go zaprosić. Sam dorobił się już na wierzących i pełnych złudnych nadziei masach.
Śmierć współdzielona zawiera tajemnicę bariery międzyosobowej tożsamej dziwnie z przerwą w istnieniu. Ale tego nie da się tak łatwo zbadać i zrozumieć jak ezoteryka by chciała. Zjawisko ma pochodzenie jeszcze przedludzkie i działa od milionów lat na naszej planecie, a nie wiadomo jak długo gdzie indziej w Kosmosie. Przerwa w przestrzeni jest podobną barierą i przerwą w istnieniu, jak ta w czasie pomiędzy zmarłymi a obecnym pokoleniem.

Wróć do „nauka”