Plan oszczędzania

-TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
Tup
zaufany użytkownik

Re: Plan oszczędzania

Postby Tup » Wed Feb 22, 2017 3:17 pm

Dobre znajomości ,to też duże zaoszczędzenie.Mi informatyk zrobił za 2x mniejszą cenę niż w serwisie i dobrze zrobione mam.Dostanie się do dobrego psychoterapeuty w szybkim tempie,to też efekt wcześniejszych znajomości.Razem za te usługi bym zapłacił z 200zł.

Kicius_XXL
moderator
moderator

Postby Kicius_XXL » Wed Feb 22, 2017 4:15 pm

To prawda. Ja sam dostałem się szybko na rehabilitacje dzięki znajomości.
Bierz regularnie leki.

Tup
zaufany użytkownik

Postby Tup » Sun Sep 02, 2018 8:33 am

Jest też takie powiedzenie ktoś umie oszczędzać,a ktoś mimo,że ma dużo,to i dużo wydaje.W obecnych czasach żyć skromnie nie z przymusu,a mądrze czyli mieć pewne inwestycję,a by mieć je trzeba wielu lat oszczędzania by pewny kapitał miał sens obrotu np w nieruchomościach.Inwestować sprytnie i skutecznie też trzeba umieć.

Ja według siostry nie jestem idealny w oszczędzaniu,a może nie przeginam,choć zdarzają mi się pewne niepotrzebne wydatki,ale trudno być idealny w tym.Ja czasem wolę sobie odmówić pewne rzeczy mniej priorytetowe dla innych ważniejszych.To i tak mniejsze odmawianie sobie niż to robili moi rodzice gdy się dorabiali.Tylko nie ma się co porównywać do innych tylko określić swoje możliwości.Inwestycje pieniędzy to też nie głupio wydawane pieniądze.Są szerokie inwestycje w różnych dziedzinach.Obecnie są też inne możliwości tylko niekiedy mniej chęci.

Ostatnio reaktywowałem moją starą komórkę,działa i mi obecnie na gwałt niepotrzebna nowa.Jakoś umiem to przeżyć.Jak się wykończy kupie nową.Słuchałem kiedyś szkolenia z takim gościem co osiągnął sukces i on sam nawet podkreślił,że bazą sukcesu jest oszczędzanie,bez tego możemy zapomnieć o sukcesie.Oszczędzanie patologiczne tylko uznaje wtedy gdy ono nie ma przyszłości inwestycji i poprawy naszego standardu życiowego.To,że ktoś kiedyś to rozhula lub uszanuje,zawsze jest ryzyko.Czasem możesz zachować pamięć u przodków jak coś zostawisz.Kiedyś mi profesor powiedziała.Ja nie umiem oszczędzać i by kupić mieszkanie musiała głodować!!!To o czymś świadczy gdy nagle życie zmusza do pewnych desperacji,nawet walki z samym sobą.

Piotrek007
zaufany użytkownik

Postby Piotrek007 » Sun Sep 02, 2018 4:13 pm

Jakiś czas temu wymieniłem wszystkie żarówki w domu na ledowe,w tym samym czasie popsuła mi się kilkunastoletnia lodówka i musiałem kupić nową do tego jeszcze kupiłem laptopa (wcześniej miałem komputer stacjonarny).To wszystko sprawiło że moje dwumiesięczne rachunki za prąd zmalały o połowę z ok.200zł do ok.100zł.
Co miesiąc odkładam określoną kwote na "głupoty" typu piwo z kolegami i twardo trzymam się tego aby starczyła mi do następnej wypłaty i żeby nie wydać więcej.Z każdej wypłaty kupuje monete bulionową z mennicy która gwarantuje mi odkupienie jej w przyszłości.Żeby odsprzedać ją za kwotę zbliżoną do kwoty kupna trzeba poczekać przynajmniej rok czasu więc to jest inwestycja na lata.

Piotrek007
zaufany użytkownik

Postby Piotrek007 » Sun Sep 02, 2018 4:24 pm

Odkładam też do słoika wszystkie monety 5cio złotowe które wpadną mi w ręce :D

Tup
zaufany użytkownik

Postby Tup » Sun Sep 02, 2018 5:06 pm

I to są takie detale,które robią różnice w budżecie w dalszej perspektywie z tymi żarówkami i lapkiem.

Return to “tematy dowolne”