Rzucanie palenia tytoniu/papierosów

-TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
Mniszek
bywalec

Rzucanie palenia tytoniu/papierosów

Postby Mniszek » Sun Feb 08, 2015 7:37 pm

Pewnie większość z Was już rzuciła. Drogi to nałóg, kasy idzie na to za dużo więc i ja postanowiłem rzucić. Jak to zrobić najprościej. Mam już e-papierosa, popalałem ale ciągle mi czegoś brakowało i to nie nikotyny której w epapierosie jest pełno, a jednak nie da sie tym napalić. Jak Wy sobie poradziliście ? Co doradzacie ?

JagodowyWilkołak
zaufany użytkownik

Re: Rzucanie palenia tytoniu/papierosów

Postby JagodowyWilkołak » Sun Feb 08, 2015 7:39 pm

Allen Carr
Don't worry, be chory. :)

Mniszek
bywalec

Postby Mniszek » Sun Feb 08, 2015 7:58 pm

.... kojarzy mi sie on z książką, gdzie przez cały czas powtarza autor, że palenie jest niezdrowe i dzień bez papierosa to dzień bez trutki. Dawno czytałem, raczej przeglądałem. Mógłby ktoś ztreścić. Mnie chodzi, żeby rzucić bez skutków odstawienia, może czymś zastąpić, jakimiś ćwiczeniami lub medytacją. Macie jakieś pomysły.

Bardo
moderator
moderator

Postby Bardo » Sun Feb 08, 2015 7:59 pm

Może lepszy epapieros ;) Taka inwestycja się zwróci. Mój daje ładną, obfitą chmurkę, w zupełności mi
wystarcza zastępując zwykłego śmierdziucha. Przerzuciłem się 3 lata temu i przez ten czas wypaliłem
może paczkę papierosów, na samym początku.

leonidas
zaufany użytkownik

Postby leonidas » Sun Feb 08, 2015 8:56 pm

Kup sobie tabex kosztuję ok 65-75 zł nie cały miesiąc się bierze, po mniej więcej 4 dniach przestaje się palić. Ale oprócz tabletek to trzeba też dać od siebie, bo ochota jest przez długi czas, żeby chociaż jednego buszka wziąć.

JudasHonor
moderator
moderator

Postby JudasHonor » Thu Feb 12, 2015 12:49 am

I najlepiej jak się wybierze odpowiedni moment na kurację Tabexem, może w czasie urlopu. Tabex działa dosyć mocno, tak że po 4-5 dniu odstawiasz papierosy. Paliłem około 10 lat i Tabex pomógł mi rzucić.
Kolejny dzień pełen nowych możliwości.

Mniszek
bywalec

Postby Mniszek » Thu Feb 12, 2015 10:32 am

Dzięki :)

Katarzyna55
zarejestrowany użytkownik

Postby Katarzyna55 » Sat Nov 26, 2016 12:31 pm

Musisz dorosnąć do decyzji o rzuceniu palenia a to trwało u mnie 3 pełne miesiące, Tabex nie pomógł. Codziennie w myślach rugałam siebie że głupia nieodpowiedzialna itp a po tym ile fajnych rzeczy mogłabym kupić i pewnego pięknego dnia wstałam zjadłam, kawka i zero papierosa. Po prostu od razu 0 papierosa i tak trwam 7 miesięcy. Tylko silna wola. Teraz czuję zapachy a nie smród.

hvp2
zaufany użytkownik

Postby hvp2 » Sat Nov 26, 2016 5:06 pm

Bez względu na to jaką konkretnie metodą się zerwie z paleniem to warto sobie wziąść głęboko do serca, że uczynienie nawet jednego wyjątku od decyzji o niepaleniu automatycznie oznacza stopniowy pełny powrót do nałogu :!:

Osobiście nie palę już ponad 10 lat i papierosy stały się dla mnie 100% neutralne, tj. mogę sobie np. siedzieć w pubie w sali dla palących i nie odczuwam ani śladu tęsknoty za papierosem.

karuna
moderator
moderator
Status: nie znajdzie się
Gadu-Gadu: gie gie

Postby karuna » Sat Nov 26, 2016 9:49 pm

dzisiaj rzuciłem, to jakieś chore jak się pali ten shit, autodestrukcja
przyjaciele w mojej głowie
szepczą, śmieją się, płaczą
straszą, duszą, boją się, biją
--- to tylko oszuści
i mam dla nich gotowe piekło :angelic-blueglow:

sheche
zaufany użytkownik

Postby sheche » Sat Nov 26, 2016 10:03 pm

nie palę już 13 miesięcy, a paliłam około 20 lat, najpierw przed rzuceniem żułam nicorette 2 miesiące z czasem coraz mniej i rzuciłam w końcu skutecznie, ale trzeba rzuć gumę zamiast palić, powodzenia w rzucaniu każdemu kto próbuje rzucić

Eden
zaufany użytkownik

Postby Eden » Sun Nov 27, 2016 2:15 pm

.
Last edited by Eden on Sat Dec 10, 2016 7:53 pm, edited 1 time in total.

Melisa
zaufany użytkownik

Postby Melisa » Sun Nov 27, 2016 5:35 pm

Nie palę od roku. Pomogło uczestnictwo w pogrzebie koleżanki, która zmarła na raka płuc - paliła dużo, potem miała też przerzuty do jamy brzusznej. Cierpiała bardzo.
Melisa

marchewkowy
bywalec

Postby marchewkowy » Sun Nov 27, 2016 5:49 pm

Od pewnego czasu rzuciłem palenie, z dnia na dzień... zwyczajnie stwierdziłem - kończę z tym po 17 latach. Raz tylko się poddałem u znajomych przy piwie wypaliłem 2 fajki.

Po miesiącu zmniejsza się głód nikotynowy, po 2 praktycznie zapomina się o chęci palenia, w tym czasie pomagałem sobie ziarnami słonecznika - kupowałem tego na kilogramy :D

Gucio
zaufany użytkownik

Postby Gucio » Fri Feb 17, 2017 10:04 pm

Rozmawiałem ostatnio z moim psychiatrą na temat przyczyn zgonów schizofreników.
Powiedział, że najczęstszą przyczyną zejścia są samobójstwa. Na drugim miejscu choroby krążenia, co wynika z zaniedbań zdrowotnych i palenia, przy czym:
- nikotyna nie jest trucizną, jest obojętna dla zdrowia i w psychiatrii były próby wykorzystania jej działania na schizofrenię pod postacią plastrów i inhalatorów. Lekarz przedstawiając działanie nikotyny przyrównał ptaka do bombowca, z których oczyma schizofrenika (reakcja mózgu na którą nie ma się świadomego wpływu) ptak dopiero pod wpływem leków jak i przy odpowiedniej dawce nikotyny jest niegroźny. (stąd tak wielu schizofreników sięga po niktotynę).

To tak na marginesie podaję jako ciekawostkę. Przeczytałem bowiem na formum czyjąś wypowiedź, że schizofrenia skraca życie o 10 lat.

Return to “tematy dowolne”