Dlaczego niektórzy uważają, że papierosy są złe?

-TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
cezary123
zaufany użytkownik

Re: Dlaczego niektórzy uważają, że papierosy są złe?

Postby cezary123 » Thu Dec 13, 2012 2:42 pm

A ja nie palę i mam lepsze sposoby odstresowania się.

Na przykład lekturę ciekawych powieści :)

Gucio
zaufany użytkownik

Postby Gucio » Mon Dec 17, 2012 2:21 pm

Wydaje mi się, że śmierć nagła jest znacznie mniej straszna od raka płuc. Niegdyś oglądałem wywiad z jakimś lekarzem, onkologiem który leczył takie przypadki. Mówił, że widok jest okropny i nie da się tym ludziom pomóc. Po prostu się duszą ... i po długim cierpieniu umierają.
Miałem duszności po serdolecie i dało mi to do myślenia - nie pomagają głębokie wdechy - po prostu brakuje powietrza.
Podobno palenie szkodzi tylko tym, co o tym mówią i piszą ;-)

Sam jednak palę ... już 23 lata. Całe życie towarzyskie w szpitalu skupione jest wokół palarni. Wypalam z reguły 20 sztuk ale tylko gdy nie mogę zapalić fajki tradycyjnej, na której palenie zezwolił mi lekarz. Ponieważ bada mnie regularnie co pół roku - czuję się bezpiecznie. Wiem - pewnie się oszukuję :-)
Dlaczego wybrałem fajkę? - jest to kulturalne zażywanie tytoniu. Tytoniu, który odpowiednio palony oddaje dosłownie smak toffi, czekolady, cytrusów, miodu - każdy znajdzie coś dla siebie. Nie jest to drogie hobby - przy odpowiednim dobraniu tytoniu - tańsze od papierosów, jednak potrzeba poświęcić mu więcej uwagi. W lutym minie 2 lata jak palę fajkę, którą zdradzam czasem z papierosami.
Nie ma w tym nic z snobizmu - bywa, że rankiem palę fajkę w gaciach popijając ulubioną kawę.
Jednak myślę o rzuceniu palenia całkowicie. Jest to jednak straszne świństwo - i bądź co bądź jednak kosztowne. A o pracy już nie wspomnę.

hvp2
zaufany użytkownik

Postby hvp2 » Mon Dec 17, 2012 4:26 pm

Jest jeszcze taka choroba jak przewlekła obturacyjna choroba płuc - też odtytoniowa. Ludzie boją się jej mniej niż nowotworów, a niesłusznie, bo ona też jest śmiertelna.

sheche
zaufany użytkownik

Postby sheche » Mon Dec 17, 2012 4:38 pm

nie sądzę aby papierosy szkodziły zdrowiu

cezary123
zaufany użytkownik

Postby cezary123 » Mon Dec 17, 2012 5:04 pm

Tylko niepalący się tak niesłusznie panicznie obawiają o swoje zdrowie, że nie dają spokoju palaczom :wink:

dan
moderator
moderator

Postby dan » Wed Jan 09, 2013 2:42 pm

To tak, jakby twierdzić, że nóż (narzędzie) jest zły bo może zabić lub uszkodzić. Nie, on po prostu jest i ma pewne cechy, które można w różny sposób wykorzystać. Tak też z papierochami - konkretna czynność z ich użyciem jest zła a nie one.
Zapraszam do rozmowy na czacie.

Petruccio
zaufany użytkownik

Postby Petruccio » Wed Jan 09, 2013 3:55 pm

To tak, jakby twierdzić, że nóż (narzędzie) jest zły bo może zabić lub uszkodzić. Nie, on po prostu jest i ma pewne cechy, które można w różny sposób wykorzystać. Tak też z papierochami - konkretna czynność z ich użyciem jest zła a nie one.
Zgadzam się. Tytoń sam w sobie jest niegroźnym "ziółkiem". Wszystko zależy od sposobu użycia. Nic nie jest samo w sobie "złe" albo "dobre".

LucP84
zarejestrowany użytkownik

Postby LucP84 » Sat Jan 12, 2013 2:33 am

Ja nigdy nie paliłem i mnie drażnią papierosy bo śmierdzą (choć to może mniejszy problem) i mam lęki że jak ktoś pali przy mnie to że mi ten dym zaszkodzi, bo akurat te trochę dymu przeważy że jakaś komórka się zmutuje w płucach ;)

Bardo
moderator
moderator

Postby Bardo » Sat Jan 12, 2013 12:24 pm

Wszystkim palaczom gorąco polecam e-papierosa, to naprawdę świetna alternatywa. Od paru miesięcy nie tknąłem zwykłych papierosów,
a paliłem dość znaczne ilości. Następny krok to zaprzestanie używania go, co wydaje się o wiele łatwiejsze. Sęk w tym że to nie sama nikotyna uzależnia, tylko dodatkowe substancje zawarte w tytoniu w połączeniu z nią. To naprawdę czuć, nie odczuwam potrzeby używania e-petka nawet przez parę godzin, porównując ze zwykłymi papierosami gdzie godzina bez nich wydawała się zbyt długa.

Unknown
zaufany użytkownik
Status: Schizo

Postby Unknown » Sat Jan 19, 2013 8:14 pm

Pozytywne skutki palenia. :D

Tytoń – zawiera nikotynę oraz alkaloidy harmala, które są MAOI*. Palacze mają 30% niższą aktywność MAO-A i o 40% niższą aktywność MAO-B niż niepalący.[25] Metaanaliza 41 podwójnie ślepych prób badań z użyciem placebo wykazała, że nikotyna lub palenie mają znaczący pozytywny wpływ na zdolności motoryczne, zachowanie prawidłowej uwagi i czasu reakcji (RT), ukierunkowania uwagi-RT, dokładności pamięci krótkotrwałej oraz pamięci operacyjnej-RT.[26]
http://en.wikipedia.org/wiki/Nootropic# ... onal_drugs

*Inhibitory (związki powodujące spowolnienie/zatrzymanie) monoaminooksydazy (MAO-I, IMAO) - grupa związków stosowanych w leczeniu depresji (działające na MAO-A) i niedociśnienia tętniczego (działające na MAO-B).

Nikotyna - psychoaktywne efekty: http://en.wikipedia.org/wiki/Nicotine#P ... ve_effects
''Insanity - a perfectly rational adjustment to an insane world.'' http://chomikuj.pl/Antypsychiatra

Zapraszam wszystkich popierających antypsychiatrie do dołączenia: http://www.digart.pl/grupy/16361/Anty-psychiatria/ moja grupa ma charakter otwarty.

ads

Postby ads » Sat Jan 19, 2013 11:07 pm

.
Last edited by ads on Mon Aug 18, 2014 12:55 am, edited 1 time in total.

ads

Postby ads » Mon Jan 21, 2013 3:20 am

.

ads

Postby ads » Mon Jan 21, 2013 3:26 am

.

sophie
zaufany użytkownik

Postby sophie » Tue Jan 22, 2013 12:56 pm

jestem ostatnio biernym palaczem.
Nie sa zle, ma sie dzieki nim towarzystwo :)

Unknown
zaufany użytkownik
Status: Schizo

Postby Unknown » Sat Mar 02, 2013 10:15 am

Image
''Insanity - a perfectly rational adjustment to an insane world.'' http://chomikuj.pl/Antypsychiatra

Zapraszam wszystkich popierających antypsychiatrie do dołączenia: http://www.digart.pl/grupy/16361/Anty-psychiatria/ moja grupa ma charakter otwarty.

Return to “tematy dowolne”