Działanie pregabaliny

-TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
unreal
zaufany użytkownik

Re: Działanie pregabaliny

Postby unreal » Wed Feb 08, 2017 7:33 pm

Po trzech miesiącach niebrania pregabaliny wróciłam do niej. Niestety, urok świeżości minął bezpowrotnie.
Nie działa.

unreal
zaufany użytkownik

Postby unreal » Sat Mar 11, 2017 4:47 pm

Działa, ale w dawce 150 mg. Wzięte jednorazowo za bardzo oszałamia, co 12 godzin nie czuć działania.
Optimum to jedna po drugiej, w odstępie 4 godzin.

unreal
zaufany użytkownik

Postby unreal » Sat Mar 11, 2017 5:10 pm

Teoretycznie, ze względu na mechanizm działania, pregabalina nie powinna mieć właściwości uzależniających, od początku zresztą jest pod tym względem przeciwstawiana lekom z grupy BDZ. Mimo to od 2008 roku pojawiają się pojedyncze doniesienia dotyczące nadużywania pregabaliny, a nawet uzależnienia od tego leku (Gahr et al., 2013).
Stan wiedzy na temat pregabaliny pozwala na stwierdzenie, że lek ten bywa nadużywany przez szczególną populację osób, a mianowicie przez pacjentów, którzy mieli w przeszłości albo mają obecnie problemy z uzależnieniami od innych substancji. Dla pozostałych pacjentów lek jest prawdopodobnie bezpieczny, ponieważ jego mechanizm działania nie wskazuje na właściwości uzależniające – choć zawsze trzeba brać pod uwagę, iż ludzie potrafią uzależnić się od substancji, które takich właściwości teoretycznie nie mają.
Psyciatria3.2015Święcicki

Tup
zaufany użytkownik

Postby Tup » Sat Mar 11, 2017 5:54 pm

Wiedziałem,że to legalny narkotyk.

Chwast
zaufany użytkownik

Postby Chwast » Sat Mar 11, 2017 6:57 pm

Ja odpuscilem tydzien temu dawke poranna czyli 150mg i m ie rozchwialo. Przedwczoraj bylem w zajebistym humorze jakbym zdrowy byl, dzisiaj no lzy w oczach :/ Zastanawiam sie co lepsze. Rowna kreska, obojetnosc czy jednak pełna gama uczuć z przewaga tych niechcianych.
Uzaleznic mnie raczej nie uzaleznilo, chyba.
Ale przedziwny dla mnie lek ktorego dzialanie czuc dopiero gdy sie go odstawia
,,Leki" na schizofrenie powodują zwiększenie krytycyzmu w stosunku do objawów i obniżenie go w stosunku do systemu. Tako rzecze chwast.

unreal
zaufany użytkownik

Postby unreal » Thu Mar 30, 2017 10:10 pm

Wiedziałem,że to legalny narkotyk.
Coś w tym jest, w ulotce wyczytałam:
"Jeśli pacjent był w przeszłości uzależniony, nadużywał alkoholu lub leków, powinien poinformować o tym lekarza przed zastosowaniem leku. Nie należy zażywać większej dawki leku niż zalecił lekarz."

tomsoul
zaufany użytkownik

Postby tomsoul » Fri Mar 31, 2017 8:02 am

Ja tydzień temu zszedłem z 150 mg na 75 mg pregabaliny no i w wtorek dostałem lęków. Kiedy wróciłem na 150 mg to po dwóch dniach wróciło do normy.

unreal
zaufany użytkownik

Postby unreal » Fri Mar 31, 2017 5:49 pm

Też tak mam. Ustawiłam sobie dwa razy po 75, ale chciałam zredukować do 75, bo boję się wzrostu tolerancji.

Tup
zaufany użytkownik

Postby Tup » Sat Apr 08, 2017 6:28 am

Po tak silnych środkach gdy za długo bierzesz przy odstawieniu objawy mają podwójną siłę i znów musimy brać coś silnego.Ordynator mi mówił,że osoby z nerwicami nadużywają środków uspokajających ,że byle pierdoła i biorą,a pózniej już prawie codziennie.Zmierzenie z życiem,bo strach trzeba czuć,a te leki te wypłukują emocje.Robią z nas robotów,automatycznych.Pół środki,co zabijają życie robiąc je sztucznym.

tomsoul
zaufany użytkownik

Postby tomsoul » Sat Apr 08, 2017 10:56 am

Ja akurat mam schizofrenie nie nerwice ale dobrze wiem co leki potrafią zrobić z człowieka. Sam chce zmniejszyć dawke bo nie wyrabiam. Brak we mnie życia, radośći, szczęścia. Jest to katorga tylko niewiele mniejsza od objawów negatywnych a tylko sporo mniejsza od urojeń. Tak mi się wydaje...

agat
bywalec

Postby agat » Fri Jan 19, 2018 11:12 am

biorę 300 pregabaliny w dwóch dawkach. Najchętniej bym odstawiła, ale odstawianie nie kończy się dobrze. Nie mam żadnych cudownych doznań po pregabalinie, jak tu piszecie. Ale rzeczywiście ma działanie przeciwlękowe. A sferę lęków mam rozbudowaną jak stodoła.

Rexio
zarejestrowany użytkownik

Postby Rexio » Tue Mar 20, 2018 10:52 pm

Biorę pregabalinę już ponad rok. Teraz biorę dawkę 600mg, ale planuję odstawić, bo działanie przeciwlękowe całkowicie się wypaliło, więc bez sensu jest płacić tyle pieniędzy.

Return to “pregabalina”