Działanie pregabaliny

Moderator: moderatorzy

Awatar użytkownika
unreal
zaufany użytkownik
Posty: 4647
Rejestracja: sob cze 28, 2014 11:34 pm

Działanie pregabaliny

Post autor: unreal »

Pregabalina ma mocne wejście, przez 2 dni po zażyciu mocne oszołomienie, dezorientacja, trudno chodzić prosto.
Potem tolerancja się zwiększa i zostaje przyjemny, delikatnie tripowy nastrój, nie ukrywam, że to najprzyjemniejsza część dnia, a właściwie wieczoru, bo biorę ją po południu.
Nie działa antydepresyjnie ani stabilizująco (lamotrygina też tak na mnie nie działa). W zamierzeniu producenta ma usocjalniać, czyli niwelować fobię społeczną i inne lęki. Ja tego raczej nie mam, więc trudno mi się wypowiedzieć, czy tak działa.
Dlaczego ją biorę?
Rewelacyjnie działa na sen. Zasypia się lekko i bezboleśnie, śpi się bez wybudzeń, rozsądną ilość godzin (7-8, na zolpidemie spałam max 5), sny są fabularne, kolorowe, a nawet z zapachem, rano nie trzeba się reanimować.
Dla mnie odkrycie roku.
Biorę 75 mg (na 50kg).
LaDopamina
Awatar użytkownika
Walet Pikowy
zaufany użytkownik
Posty: 11947
Rejestracja: wt kwie 12, 2011 2:37 am
płeć: mężczyzna

Re: Działanie pregabaliny

Post autor: Walet Pikowy »

Mi lek magnez i witamina B6 pomaga na sen,nie mylić z witaminami lub suplementami,bo jest to lek coś zupełnie innego chociaż wiem,że to tylko zrozumie,a nawet jak nie zrozumie,to będzie myślał,że zrozumiał i innych zarażał zrozumieniem Wilk.
Miś Uszatek
zaufany użytkownik
Posty: 2852
Rejestracja: pt maja 16, 2008 4:05 pm
płeć: mężczyzna
Gadu-Gadu: 72943962

Re: Działanie pregabaliny

Post autor: Miś Uszatek »

unreal pisze:Pregabalina ma mocne wejście, przez 2 dni po zażyciu mocne oszołomienie, dezorientacja, trudno chodzić prosto.
Potem tolerancja się zwiększa i zostaje przyjemny, delikatnie tripowy nastrój, nie ukrywam, że to najprzyjemniejsza część dnia, a właściwie wieczoru, bo biorę ją po południu.
Nie działa antydepresyjnie ani stabilizująco (lamotrygina też tak na mnie nie działa). W zamierzeniu producenta ma usocjalniać, czyli niwelować fobię społeczną i inne lęki. Ja tego raczej nie mam, więc trudno mi się wypowiedzieć, czy tak działa.
Dlaczego ją biorę?
Rewelacyjnie działa na sen. Zasypia się lekko i bezboleśnie, śpi się bez wybudzeń, rozsądną ilość godzin (7-8, na zolpidemie spałam max 5), sny są fabularne, kolorowe, a nawet z zapachem, rano nie trzeba się reanimować.
Dla mnie odkrycie roku.
Biorę 75 mg (na 50kg).
:) Żadne tam odkrycie roku. Lek jest dostępny na polskim rynku już od paru lat tylko niedawno weszły na polski rynek tańsze zamienniki. Ja biore już 7 miesięcy w dawce 150 mg.
Awatar użytkownika
unreal
zaufany użytkownik
Posty: 4647
Rejestracja: sob cze 28, 2014 11:34 pm

Re: Działanie pregabaliny

Post autor: unreal »

Dla mnie odkrycie, bo nie wiedziałam, że coś może tak fajnie działać. :)
Tomsoul, a czy po pewnym czasie działanie słabnie, jak w przypadku benzo?
LaDopamina
Miś Uszatek
zaufany użytkownik
Posty: 2852
Rejestracja: pt maja 16, 2008 4:05 pm
płeć: mężczyzna
Gadu-Gadu: 72943962

Re: Działanie pregabaliny

Post autor: Miś Uszatek »

Nie słabnie bo to nie benzo. Ja cały czas odczuwam działanie nasenne i antylękowe. Troche też mnie pobudza ale niestety nie działa na anhedonie. Pozatym ma ten lek na dawce 150 i wyższej(próbowałem 225 mg za zgodą lekarza) ma bardzo nieprzyjemny skutek uboczny w postaci dekoncentracji. Przy 225mg nie mogłem się skupić, na 150 też tak jest natomiast nie ma tego na 75 mg.
Awatar użytkownika
unreal
zaufany użytkownik
Posty: 4647
Rejestracja: sob cze 28, 2014 11:34 pm

Re: Działanie pregabaliny

Post autor: unreal »

Dzięki, pocieszyłeś mnie. :)
LaDopamina
leonidas
zaufany użytkownik
Posty: 970
Rejestracja: czw gru 13, 2012 8:47 pm
płeć: mężczyzna

Re: Działanie pregabaliny

Post autor: leonidas »

A czy ta pregablina działa lepiej przeciw lękowo niż benzo? Pytam bo brałem z benzo clonazepam, xanax, relanium, estazolan. I owszem jak mnie dopadly silne lęki to pomagało, ale zawsze jest lekki niepokój i napiecia.
Miś Uszatek
zaufany użytkownik
Posty: 2852
Rejestracja: pt maja 16, 2008 4:05 pm
płeć: mężczyzna
Gadu-Gadu: 72943962

Re: Działanie pregabaliny

Post autor: Miś Uszatek »

leonidas pisze:A czy ta pregablina działa lepiej przeciw lękowo niż benzo? Pytam bo brałem z benzo clonazepam, xanax, relanium, estazolan. I owszem jak mnie dopadly silne lęki to pomagało, ale zawsze jest lekki niepokój i napiecia.
Jest równie silnie skuteczna i nie powoduje uzależnienia.
Awatar użytkownika
Chwast
zaufany użytkownik
Posty: 1180
Rejestracja: ndz kwie 24, 2016 5:20 pm
Status: Mój kotunio filemon
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Twój Friendzone

Re: Działanie pregabaliny

Post autor: Chwast »

Pregabaline chyba podaję się przy leczeniu w uzależnieniu od benzo?
blablabla
Miś Uszatek
zaufany użytkownik
Posty: 2852
Rejestracja: pt maja 16, 2008 4:05 pm
płeć: mężczyzna
Gadu-Gadu: 72943962

Re: Działanie pregabaliny

Post autor: Miś Uszatek »

Chwast pisze:Pregabaline chyba podaję się przy leczeniu w uzależnieniu od benzo?
Co??? Kto ci takich głupot nagadał? Pregabaline bierze się wszystko jedno czy z benzo czy nie. Pregabalina ma działanie antylękowe. Ale nie jest to żaden lek odwykowy.
Awatar użytkownika
Chwast
zaufany użytkownik
Posty: 1180
Rejestracja: ndz kwie 24, 2016 5:20 pm
Status: Mój kotunio filemon
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Twój Friendzone

Re: Działanie pregabaliny

Post autor: Chwast »

No ja nie wiem, tak tylko pytam. Na pierwsze zawołania w google wyskakują mi podpowiedzi, że jest potencjalnie bardzo skutecznym środkiem przy odstawianiu benzo.
blablabla
Miś Uszatek
zaufany użytkownik
Posty: 2852
Rejestracja: pt maja 16, 2008 4:05 pm
płeć: mężczyzna
Gadu-Gadu: 72943962

Re: Działanie pregabaliny

Post autor: Miś Uszatek »

A czy czytałeś o tym że jest to lek na padaczke i ból trójdzielny(i wszelkie inne bóle neurologiczne)? Bo na to między innymi też jest.

Dla ścisłości ten lek może być wspomagający przy zmniejszaniu dawki benzo. Ale tak jak pisałem wyżej nie jest to typowy odwykowy lek gdyż działa on też na padaczke i bóle neurologiczne.
Awatar użytkownika
unreal
zaufany użytkownik
Posty: 4647
Rejestracja: sob cze 28, 2014 11:34 pm

Re: Działanie pregabaliny

Post autor: unreal »

Cudowne działanie pregabaliny minęło po 2 tygodniach.
Może w przypadku brania jej z powodu lęków trwa dłużej.
LaDopamina
Awatar użytkownika
Walet Pikowy
zaufany użytkownik
Posty: 11947
Rejestracja: wt kwie 12, 2011 2:37 am
płeć: mężczyzna

Re: Działanie pregabaliny

Post autor: Walet Pikowy »

unreal pisze:Cudowne działanie pregabaliny minęło po 2 tygodniach.
Może w przypadku brania jej z powodu lęków trwa dłużej.
Sztuczne szczęście.
Awatar użytkownika
unreal
zaufany użytkownik
Posty: 4647
Rejestracja: sob cze 28, 2014 11:34 pm

Re: Działanie pregabaliny

Post autor: unreal »

Szczęście jak szczęście, o działanie nasenne mi chodziło. :(
LaDopamina
Awatar użytkownika
unreal
zaufany użytkownik
Posty: 4647
Rejestracja: sob cze 28, 2014 11:34 pm

Re: Działanie pregabaliny

Post autor: unreal »

Po trzech miesiącach niebrania pregabaliny wróciłam do niej. Niestety, urok świeżości minął bezpowrotnie.
Nie działa.
LaDopamina
Awatar użytkownika
unreal
zaufany użytkownik
Posty: 4647
Rejestracja: sob cze 28, 2014 11:34 pm

Re: Działanie pregabaliny

Post autor: unreal »

Działa, ale w dawce 150 mg. Wzięte jednorazowo za bardzo oszałamia, co 12 godzin nie czuć działania.
Optimum to jedna po drugiej, w odstępie 4 godzin.
LaDopamina
Awatar użytkownika
unreal
zaufany użytkownik
Posty: 4647
Rejestracja: sob cze 28, 2014 11:34 pm

Re: Działanie pregabaliny

Post autor: unreal »

Teoretycznie, ze względu na mechanizm działania, pregabalina nie powinna mieć właściwości uzależniających, od początku zresztą jest pod tym względem przeciwstawiana lekom z grupy BDZ. Mimo to od 2008 roku pojawiają się pojedyncze doniesienia dotyczące nadużywania pregabaliny, a nawet uzależnienia od tego leku (Gahr et al., 2013).
Stan wiedzy na temat pregabaliny pozwala na stwierdzenie, że lek ten bywa nadużywany przez szczególną populację osób, a mianowicie przez pacjentów, którzy mieli w przeszłości albo mają obecnie problemy z uzależnieniami od innych substancji. Dla pozostałych pacjentów lek jest prawdopodobnie bezpieczny, ponieważ jego mechanizm działania nie wskazuje na właściwości uzależniające – choć zawsze trzeba brać pod uwagę, iż ludzie potrafią uzależnić się od substancji, które takich właściwości teoretycznie nie mają.
Psyciatria3.2015Święcicki
LaDopamina
Awatar użytkownika
Walet Pikowy
zaufany użytkownik
Posty: 11947
Rejestracja: wt kwie 12, 2011 2:37 am
płeć: mężczyzna

Re: Działanie pregabaliny

Post autor: Walet Pikowy »

Wiedziałem,że to legalny narkotyk.
Awatar użytkownika
Chwast
zaufany użytkownik
Posty: 1180
Rejestracja: ndz kwie 24, 2016 5:20 pm
Status: Mój kotunio filemon
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Twój Friendzone

Re: Działanie pregabaliny

Post autor: Chwast »

Ja odpuscilem tydzien temu dawke poranna czyli 150mg i m ie rozchwialo. Przedwczoraj bylem w zajebistym humorze jakbym zdrowy byl, dzisiaj no lzy w oczach :/ Zastanawiam sie co lepsze. Rowna kreska, obojetnosc czy jednak pełna gama uczuć z przewaga tych niechcianych.
Uzaleznic mnie raczej nie uzaleznilo, chyba.
Ale przedziwny dla mnie lek ktorego dzialanie czuc dopiero gdy sie go odstawia
blablabla
ODPOWIEDZ

Wróć do „pregabalina”