Gry lecza kolejny dowod

-TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
AntonPawlowicz
zaufany użytkownik

Re: Gry lecza kolejny dowod

Postby AntonPawlowicz » Wed Jun 15, 2016 6:41 pm

Oto kolejny przyklad ktory bardzo dodaje otuchy i nastraja pozytywnie :)

http://www.gram.pl/news/2016/06/15/oto- ... -gry.shtml

hvp2
zaufany użytkownik

Postby hvp2 » Wed Jun 15, 2016 6:51 pm

pani Bogusia, która twierdzi, że granie poprawiło u niej zdolność myślenia strategicznego, a także wpłynęło na lepszą pamięć i refleks, zniknęły też problemy reumatyczne dłoni.
Ogólnie bardzo fajny artykuł podlinkowałeś, Anton! :)

AntonPawlowicz
zaufany użytkownik

Postby AntonPawlowicz » Wed Jun 15, 2016 6:56 pm

;)

abagoth
zaufany użytkownik

Postby abagoth » Sat Jul 22, 2017 11:13 am

Prawie każda czynność, o ile wykonywana świadomie, niesie ze sobą jakieś zalety. Największym problemem jest zawsze przesada.
Jeśli dobrze dobierzemy gry i będziemy w procesie grania uczestniczyć aktywnie (analizując, przewidując i planując), to zalety kognitywne niewątpliwie będą całkiem spore.

Ale jednak sporo osób alarmuje, jeśli chodzi o gry (i o filmy też). Druga grupa się broni. Niepotrzebnie.

Generalnie ja mam takie refleksje. Jakiś czas temu sądziłem, że faktycznie to nie ma znaczenia, jaka to będzie forma rozrywki: książka, film, gra. Wszystko to jest rozrywką i może być ambitne albo kiczem. Teraz jednak sądzę, że nie ma nic ponad książkę, a film to jednak największe barachło.

Czas przy czytaniu książki biegnie linearnie. Powoli. Można przerwać czytanie w każdej chwili i oddać się refleksji nad inspirującym fragmentem (jasne, film można zatrzymać, ale kto to robi i po co by miał?). Czytając, mamy ciągle kontakt ze sobą. Koncentracja jest non stop ćwiczona. Szukamy powiązań z wcześniejszymi fragmentami, wyobrażamy sobie akcję. Oglądając film, dostajemy wszystko na tacy. Do tego akcja biegnie szybko, trzyma w napięciu. To wszystko jest stres. Możemy nie postrzegać tego jako negatywny stres, ale to jednak nadal jest stres. Przy grach też tracimy kontakt ze sobą, choć dobre gry są na pewno bardziej stymulujące intelektualnie niż film. Ale jesteśmy w nich skupieni na zadaniu, a nie na sobie i swoich potrzebach. Przy przegince w graniu siada koncentracja, bo wszystko dzieje się szybko, chcemy natychmiastowych rezultatów, tracimy cierpliwość, do tego jesteśmy zestresowani.

Lata temu odstawiłem czytanie. Teraz mam pracę umysłową i widzę tego skutki. Koncentracja mizerna. Natomiast jak zaczynam w domu więcej czytać, poprawia mi się znacznie jakość pracy w biurze. Jasne, że nie każdy rodzaj pracy będzie wymagał takiej samej koncentracji, ale jednak lepiej mieć tę koncentrację dobrą niż jej nie mieć. No i zaleta z czytania naprawdę jest taka, że jestem o wiele bardziej świadom siebie, swoich potrzeb, celów życiowych, braków, itp. Komputer pozwala uciec w wirtualny świat. To nie przynosi poprawy w życiu.

Generalnie nie twierdzę, że gry są złe i nie przynoszą korzyści. Tylko, że często jak zaczynamy grać, to zaczynamy przeginać. A jednak powinien się znaleźć czas i na książkę. I na zwyczajne myślenie.

AntonPawlowicz
zaufany użytkownik

Postby AntonPawlowicz » Fri Sep 01, 2017 7:49 pm

Gdy jest rzut chorobowy czesto czytac sie nie da, po prostu nie da sie zrozumiec o czym jest ksiazka, w dodatku slowa nabieraja innych znaczen i mozna niezle sie zapetlic. Z grami jest inaczej. W psychozie gra moze byc jedyna oaza dla chorego, jedynym zrodlem wytchnienia, taka chwila gdy mozg jest w stanie sie odprezyc po koszmarze rzeczywistosci. Oczywiscie dobra gra. Nie zbyt trudna, ale tez i nie bezmyslna. Jesli by miala nadmiar tekstu do czytania, to moze zdarzyc sie sytuacja analogiczna jak w przypadku ksiazki.
Ogolnie granie jest fajne. Moim zdaniem duzo lepsze od chleptania browarow po robocie, ale kto co lubi.

hvp2
zaufany użytkownik

Postby hvp2 » Sun Sep 03, 2017 10:57 pm

Uważam że emocje dostarczane przez real mają większą wartość od emocji dostarczanych przez gry.

Poza tym żeby coś przeżyć sensownego w realu trzeba na ogół ruszyć się z domu, wydatkować własny wysiłek, ponieść jakieś ryzyko itp. Natomiast gry niestety przywiązują człowieka do jego czterech ścian,

Gry mogą być wytchnieniem dla więźniów czy ludzi na wózkach inwalidzkich. Jednak dla ogółu ludzi gry to rodzaj więzienia niestety.

AntonPawlowicz
zaufany użytkownik

Postby AntonPawlowicz » Thu Sep 07, 2017 10:46 pm

Wiekszych dyrdymalow za przeproszeniem nie slyszalem :) Filmy tez sa dla wieznow, tak samo teatr, radio, karty, szachy, domino i telewizja :lol: Wiezniowe przeciez glownie ogladaja filmy w celach i graja w szachy :roll:
Ale faktycznie, czytalem, ze Breivik domagal sie w swojej izolatce PS3, gdyz na PS2 ktore mial od poczatku gry mu sie znudzily, wszystkie dawno ogral :mrgreen: Teraz pewno domaga sie PS4 :think:

Co do wiezienia, to jesli juz, to ma sie go w swojej psychice, w swojej glowie jesli ma sie takowe uwarunkowania sam sobie tworzysz kajdany lub okowy, nie potrzeba do tego gier nawet. Przesiedzialem najdluzej w domu nie wychodzac okolo roku i w gry nie gralem, nawet kompa nie mialem, bo go wynioslem na smietnik sadzac, ze ma zamontowane pluskwy i inne takie tam.
Mnie osobiscie gry nie ograniczaja, sa sluszna i cudowna odskocznia w porze po pracy przykladowo, gdy na real juz nie mam sily badz ochoty. Cudownie odstresowywuja! Z drugiej strony kazda przyjemnosc stosowana w nadmiarze moze odbic sie ckawka, przykladowo mozna dostac biegunki od nadmiaru Ramy :naughty: , albo nawet jak sie opijesz kawa. Kiedys mialem blyski i mroczki w oczach jak wypilem jednego dnia 6 kaw, a sa tacy co pija po 7 i nic im nie jest. Wszystko co jest legalne i jest dozwolone jest dla ludzi. Powiem wiecej, ze wszystkich uzywek gry maja najmniej wad, nawet sie je nie pije z puszki :lol: wiec nie zasmiecaja srodowiska :snooty:

AntonPawlowicz
zaufany użytkownik

Postby AntonPawlowicz » Fri Oct 27, 2017 5:08 pm

Fajny artyrkul polecam
http://www.komputerswiat.pl/opinie/tren ... b_redakcja

Przyszlosc gier jest nie do przecenienia! Prawde powiedziawszy, nawet najwiekszym filozofom nie snilo sie to co nas czeka w tym segmencie juz w niedlugim czasie! :D

wowo21975
zaufany użytkownik
Gadu-Gadu: 9697465

Postby wowo21975 » Fri Oct 27, 2017 10:40 pm

Co do tytułu, czy ja wiem czy gry tak leczą? Mój kolega ma z tym problem i wiele razy przez kompa, gry i filmy powodowały u niego objawy pozytywne. Już kilka razy sprzedawał komputer i go całkowicie odstawiał ale bezskutecznie.

Piotrek007
zaufany użytkownik

Postby Piotrek007 » Sat Oct 28, 2017 11:29 am

Zamiast grać wolę np. wyjść pojeździć na rowerze.Mogę wtedy ustawić sobie w zegarku sportowym rywalizację z wcześniej zapisanym treningiem i czuję się jak na wyścigu - to też jest w pewnym sensie gra :D

AntonPawlowicz
zaufany użytkownik

Postby AntonPawlowicz » Sat Oct 28, 2017 8:37 pm

Co do tytułu, czy ja wiem czy gry tak leczą? Mój kolega ma z tym problem i wiele razy przez kompa, gry i filmy powodowały u niego objawy pozytywne. Już kilka razy sprzedawał komputer i go całkowicie odstawiał ale bezskutecznie.
Jak ma taka osobowosc to ma problem. Wszystko co przyjemne uzaleznia, a jak ma sie predyspozycje do uzalaznien to calkiem kiepsko. Tyle, ze rozne rzeczy przyjemne maja rozny stopien szkodliwosci. Inaczej jest z uzaleznieniem od ksiazek czy gier, a inaczej od wodki czy papierosow. Ilosc tez ma znaczenie - jedna kawa dziennie jest ok, ale 9 filizanek to juz problem i niebezpieczenstwo.
Kolega ma problem z grami, a moze do tego pije, pali, albo jeszcze co innego? Moze gdzie indziej, glebiej jest jego problem?
Dzieciak obejrzal piatek trzynastego i zadzgal nozem kolege - taka jest oficjalna wersja. Gdzies tam film wycofano z kin. Ale raczej probemu nalezy sie doszukiwac gdzie indziej. Film obejrzalo setki tysiecy widzow, a tylko on jeden zasztyletowal kolege.

AntonPawlowicz
zaufany użytkownik

Postby AntonPawlowicz » Sat Oct 28, 2017 8:42 pm

Zamiast grać wolę np. wyjść pojeździć na rowerze.Mogę wtedy ustawić sobie w zegarku sportowym rywalizację z wcześniej zapisanym treningiem i czuję się jak na wyścigu - to też jest w pewnym sensie gra :D
Fajna sprawa, ale to jest dobre przy weekendzie. Po robocie ledwo mam sile by wlaczyc czytnik, czasem nawet nie mam sily by sobie pograc. Wtedy co najwyzej czytam.
Gry sa lekkie i doskonale odstresowywuja, to doskonaly substytut dla alkoholu przykladowo.
Sport i rekreacja nie sa substytutem, to wspaniale aktywnosci po prostu :D

wowo21975
zaufany użytkownik
Gadu-Gadu: 9697465

Postby wowo21975 » Sun Oct 29, 2017 12:09 am

Jak ma taka osobowosc to ma problem. Wszystko co przyjemne uzaleznia, a jak ma sie predyspozycje do uzalaznien to calkiem kiepsko. Tyle, ze rozne rzeczy przyjemne maja rozny stopien szkodliwosci. Inaczej jest z uzaleznieniem od ksiazek czy gier, a inaczej od wodki czy papierosow. Ilosc tez ma znaczenie - jedna kawa dziennie jest ok, ale 9 filizanek to juz problem i niebezpieczenstwo.
Kolega ma problem z grami, a moze do tego pije, pali, albo jeszcze co innego? Moze gdzie indziej, glebiej jest jego problem?
Dzieciak obejrzal piatek trzynastego i zadzgal nozem kolege - taka jest oficjalna wersja. Gdzies tam film wycofano z kin. Ale raczej probemu nalezy sie doszukiwac gdzie indziej. Film obejrzalo setki tysiecy widzow, a tylko on jeden zasztyletowal kolege.
Niestety kolega ani nie pali, ani nie pije a gry komputerowe to jego jedyny problem.

AntonPawlowicz
zaufany użytkownik

Postby AntonPawlowicz » Sun Oct 29, 2017 12:55 am

Tak sie tez zdarza. Ale mysle, ze lepiej gry, niz alkohol, czy inne gorsze rzeczy.
W gruncie rzeczy to jest szczesciarzem i oby takie tylko mial problemy :D

zoppo
bywalec

Postby zoppo » Sun Oct 29, 2017 11:21 am

Gry są przyjemne więc mają pozytywne działanie.
Nadmiar jest szkodliwy, tak jak wszystko jest szkodliwe w nadmiarze.

Return to “gry”