Gry lecza kolejny dowod

-TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
Tal
zaufany użytkownik

Re: Gry lecza kolejny dowod

Postby Tal » Tue May 24, 2016 11:23 pm

Tylko ktoś uzależniony (czyt. zniewolony) mógł wymyślić tak idiotyczny i absurdalny tytuł wątku, ale znając życie napiszesz, że wszystko dla ludzi.
Alkohol też jest dla ludzi, ale rocznie w Polsce zatruwa się alkoholem 1700 osób, mniej więcej tyle samo ginie od chorób spowodowanych alkoholem (zarówno fizycznych jak i psychicznych), a dalsze 7 tys. umiera na marskość wątroby. W dodatku wśród najmłodszych Polaków (w wieku 15-29 lat) aż 20 proc. zgonów ma związek z alkoholem, więc nie pisz bzdur Anton, że gry, które nie mniej uzależniają - leczą.

Najprawdopodobniej masz problem i albo nie zdajesz sobie z tego sprawy, albo nie chcesz się przyznać.
Co powiesz na małżeństwo z Korei Południowej, których tak pochłonęła gra, że zapomnieli karmić własne trzymiesięczne niemowlę.
Niemowlak był karmiony raz na 12 godzin, kiedy kafejka była zamknięta, albo 28-latek również z Korei Południowej, który w kafejce internetowej spędził na graniu 50 godzin. Zmarł przy monitorze z powodu niewydolności serca i przemęczenia, a kilka tygodni wcześniej rzucił pracę, by mieć więcej czasu na granie. Z kolei nastolatek z Tajwanu grał w kawiarence internetowej przez 40 godzin bez przerwy.
Pochłonęła go gra „Diablo III”. Stwierdzono, że chłopak zmarł na skutek wycieńczenia organizmu i siedzenia zbyt długo w jednej pozycji.
Żeby nie było, że tylko Azjaci maja problem to w Stanach po 72 godzinach grania w „Diablo III” bez przerwy 32-letni Amerykanin również zmarł na atak serca.

Tutaj przykład reakcji młodego osobnika, któremu usunięto konto gry.

Inne badania mówią co innego - http://badaniagier.pl/uzaleznienie-gier-komputerowych

Ucieczka w bezwartościowy świat wirtualny, który notabene nic nie ma do zaoferowania jest po prostu marnowaniem cennego życia, ale żeby to dostrzec trzeba by przyznać, że ma się problem. Znam dobrze temat, bo sam miałem z tym problem, dopóki nie poznałem Chrystusa.

"Wszystko mi wolno, ale nie wszystko jest pożyteczne. Wszystko mi wolno, ale ja nie dam się niczemu zniewolić." (1 Kor 6:12)
"We read to know we are not alone." Clive Staples Lewis

manshero
bywalec

Postby manshero » Tue May 24, 2016 11:30 pm

Diablo 3 to gra wymyslona i zaprojektowana przez satanistow, ktorzy w mlodych osobach chca utwalac satanism, agresje i doprowadzic do upadku moralnego. Wszystkie konsole do gier powinny zostac zaniesone do punku skladu elektorosmieci a gry zniszczone w niszczarkach.
"Jak podajesz najlepszemu przyjacielowi nóż, to zawsze trzymając za ostrze, rękojeścią w jego stronę i drugą ręką blokując możliwość zadania przez niego ciosu prosto w serce."

karuna
moderator
moderator

Postby karuna » Tue May 24, 2016 11:34 pm

choćby wirtualnie to i tak nic pozytywnego
Image
bez strachu doprawdy

Gehenna
zaufany użytkownik

Postby Gehenna » Tue May 24, 2016 11:39 pm

Mnie gry smucą. Wolałabym aby ślubny w wolnej chwili pobył ze mną i porozmawiał, zamiast wykonywania kolejnej misji w Diablo.
Ale może jestem mało wyrozumiała... mój rozwój zatrzymał się na wilku, który łapał jajka do czapki.

manshero
bywalec

Postby manshero » Tue May 24, 2016 11:48 pm

Rozwiedz sie z nim i wyjdz za mnie. Mam mieszkanie i rente.
"Jak podajesz najlepszemu przyjacielowi nóż, to zawsze trzymając za ostrze, rękojeścią w jego stronę i drugą ręką blokując możliwość zadania przez niego ciosu prosto w serce."

Gehenna
zaufany użytkownik

Postby Gehenna » Tue May 24, 2016 11:52 pm

się rozpędzam ;)

Tal
zaufany użytkownik

Postby Tal » Tue May 24, 2016 11:52 pm

I o tym właśnie piszę, bardzo mi przykro Gehenna, że Twój ukochany zaniedbuję pewne sprawy i marnuję cenny czas na odmóżdżające gry zamiast poświęcić go Tobie. Mam nadzieję, że w porę się opamięta. Pozdrawiam.
"We read to know we are not alone." Clive Staples Lewis

manshero
bywalec

Postby manshero » Tue May 24, 2016 11:55 pm

Wlasnie ja tez jestem tego zdania. Granie w gry takie jak diablo 3 oglupia. Ja nie gram jakby co Gehenna.

Ralf
zaufany użytkownik

Postby Ralf » Wed May 25, 2016 8:54 am

Wolałabym aby ślubny w wolnej chwili pobył ze mną i porozmawiał, zamiast wykonywania kolejnej misji w Diablo.
Długo Twój ukochany gra w gry na dobę?
"Żyjemy w świecie przyjemności pozbawionych radości"
"Nie widzę gwiazd, lecz muszę trwać"

Gehenna
zaufany użytkownik

Postby Gehenna » Wed May 25, 2016 10:19 am

Wolałabym aby ślubny w wolnej chwili pobył ze mną i porozmawiał, zamiast wykonywania kolejnej misji w Diablo.
Długo Twój ukochany gra w gry na dobę?
Przepraszam, o kogo chodzi?

Chwast
zaufany użytkownik

Postby Chwast » Wed May 25, 2016 10:28 am

Może o mnie. Gry nie leczą gry edukują.
,,Leki" na schizofrenie powodują zwiększenie krytycyzmu w stosunku do objawów i obniżenie go w stosunku do systemu. Tako rzecze chwast.

manshero
bywalec

Postby manshero » Wed May 25, 2016 10:54 am

To o mnie chodzilo. Ja nie gram Gehenna juz wie.

Chwast
zaufany użytkownik

Postby Chwast » Wed May 25, 2016 11:33 am

No ja też nie. To może jednak o mnie. Mnie gry już wyedukowały.
,,Leki" na schizofrenie powodują zwiększenie krytycyzmu w stosunku do objawów i obniżenie go w stosunku do systemu. Tako rzecze chwast.

manshero
bywalec

Postby manshero » Wed May 25, 2016 11:42 am

To juz wiem po wydzwieku postow.

Chwast
zaufany użytkownik

Postby Chwast » Wed May 25, 2016 11:44 am

Myślalem że się spieramy o Gehenne. Nie, rezygnuje z niej, jest Twoja. Życzę Ci nawet Gehenny w Twoim życiu.

Return to “gry”