Neuroleptyki a cukrzyca

-TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
lopta
zaufany użytkownik

Neuroleptyki a cukrzyca

Postby lopta » Sun Oct 10, 2010 5:21 pm

Jakie są "szanse" zachorowania na cukrzycę przez neuroleptyki? Mam otyłość I stopnia i nie ruszam się wcale i obawiam się cukrzycy. Chyba dziadek chorował na cukrzycę i już zwiększa się "szansa" na zachorowanie.

Czy cukrzyca spowodowana neuroleptykami jest uleczalna?

nuitt
antypsychiatra

Re: Neuroleptyki a cukrzyca

Postby nuitt » Sat Feb 19, 2011 11:49 am

Jeżeli zażywasz 'leki' zawierające 'olanzapine' czyli (Olanzapina Mylan , Olanzapine Teva , Olanzin , Olzapin , Olzin , Ranofren , Sanza , Synza , Zalasta , Zyprexa ) to szanse zachorowania na cukrzycę są bardzo duże .

nuitt
antypsychiatra

Postby nuitt » Sat Feb 19, 2011 11:55 am

wiadomo , że cukrzyca to przewlekła choroba , nie zniknie sama z dnia na dzień !

hvp2
zaufany użytkownik

Postby hvp2 » Sat Feb 19, 2011 12:08 pm

Jakie są "szanse" zachorowania na cukrzycę przez neuroleptyki? [...]
Czy cukrzyca spowodowana neuroleptykami jest uleczalna?
Faktycznie na oddziałach psychiatrycznych spotyka się dużo osób z cukrzycą.
Część z tych osób musi codzienne brać insulinę. Nie wiem, czy wszyscy. Nie znam się w ogóle na cukrzycy!

moi
moderator
moderator
Gadu-Gadu: 9

Postby moi » Sat Feb 19, 2011 1:32 pm

Na moim oddziale nie było nikogo z cukrzycą.
A czy przypadkiem nie chodzi tu o zależność pomiędzy wagą a cukrzycą? Wiadomo, że u osób otyłych (a niektóre neuroleptyki sprzyjają tyciu) wytwarza się cukrzyca typu 2.
Spadek wagi powoduje zmniejszenie się dolegliwości cukrzycowych, aż do całkowitego wyleczenia.

Pozdrawiam.m.

coty
zaufany użytkownik

Postby coty » Sat Feb 19, 2011 4:19 pm

Na pewno jest taka zależność o której Pani pisze tylko że w wypadku olanzapiny szczególnie istnieje ryzyko wystąpienia zespołu metabolicznego w tym cukrzycy i nie koniecznie związanej z wzrostem wagi ciała.Ja osobiście znam osobe która zażywając olanzapine wiele lat i utrzymując prawidłowa wage ciała nawet będąc bardzo szczupłą miała bardzo podwyższony cukier i była grupie ryzyka cukrzycy i musiała przejść na specjalną dietę.Było to wynikiem właśnie zażywania olanzapiny.Trzeba uważać i badać cukier jak i również cholesterol,trójglicerydy przy tym leku i oczywiście kontrolować wagę bo ona również jak wiemy w wypadku tego leku często jest zawyżona i stwarza ryzyko różnych chorób nie tylko cukrzycy.Tak jak już wspominałam leki są bronią obosieczną na jedno szkodzą na drugie pomagają :( Ale zawsze trzeba wybierać mniejsze zło i minimalizować ewentualne skutki negatywne jeśli można.
Zappa proponuje ci się przebadać w tym kierunku ,to są proste badania jeżeli będzie coś nie tak zawsze można podjąć z lekarzem odpowiednie kroki ku lepszemu zdrowiu.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

coty
zaufany użytkownik

Postby coty » Sat Feb 19, 2011 4:56 pm

Aha i zapomniałam dodać żeby była jasność ze ta osoba o której pisałam z
grupy ryzyka cukrzycy po w prowadzeniu odpowiedniej diety (unikanie cukrów) jest teraz zdrowa pod tym kątem,cukier ma w porządku.Pisze to żeby Pani nuitt nie wzięła tego jako argument na poczet forsowania swoich poglądów :( i dlatego żeby nie zniechęcić ludzi do brania lekarstw .Olanzapina poza swoimi skutkami ubocznymi to świetny i sprawdzony lek tylko trzeba się badać ale to chyba przy wszystkich lekach które bierze się przewlekle.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

moi
moderator
moderator

Postby moi » Sat Feb 19, 2011 10:00 pm

tylko trzeba się badać ale to chyba przy wszystkich lekach które bierze się przewlekle.
To słuszna uwaga. Warto o tym pamiętać.

Pozdrawiam.m.

nuitt
antypsychiatra

Postby nuitt » Wed Feb 23, 2011 3:56 pm

Producenta leków zawierających 'olanzapine' - Eli Lilly podało do sądu mnóstwo osób liczonych w tysiące pozwów właśnie za spowodowanie przewlekłych chorób , szczególnie cukrzycy . Więc wydaje mi się , że zwykła dieta nie uchroni 'pacjentów' od trwałych skutków ubocznych zażywania owych 'leków'.

Na oddziałach jest bardzo dużo osób z cukrzycą są specjalnie dla nich przygotowywane diety cukrzycowe .

Nie twierdzę Moi , akurat mogło tak się zdarzyć iż na 'twoim oddziale nie było osoby z cukrzycą' jednak nie zmienia to faktu iż osoby po niektórych 'neuroleptykach' chorują na cukrzycę .

moi
moderator
moderator

Postby moi » Wed Feb 23, 2011 4:51 pm

Na cukrzycę chorują także osoby nie biorące neuroleptyków. Możliwe, że chodzi indywidualne uwarunkowania do tej choroby.

To, że leki mają skutki uboczne wszyscy wiedzą. Ale póki co, nie wymyślono lepszej metody, by wyjść psychozy i pokonać chorobę.

Pozdrawiam.m.

nuitt
antypsychiatra

Postby nuitt » Wed Feb 23, 2011 6:34 pm

... nie zmienia to faktu , że to właśnie niektóre 'neuroleptyki' powodują cukrzycę u osób , które nigdy by na nią nie zapadły gdyby nie przyjmowały powyższych 'leków'.

pozdrawiam

moi
moderator
moderator

Postby moi » Wed Feb 23, 2011 6:37 pm

Ja przyjmuję neuroleptyki od kilku lat i nie mam najmniejszych problemów z cukrzycą. Myślę, że na tym forum takich osób jest bardzo wiele.

Pozdrawiam.m.

nuitt
antypsychiatra

Postby nuitt » Wed Feb 23, 2011 6:59 pm

właśnie nie wiadomo czy przyjmujesz - bo jesteś anonimowym forumiczem

moi
moderator
moderator

Postby moi » Wed Feb 23, 2011 7:31 pm

Moja tożsamość sprawdziło wielu forumowiczów na tym forum. W przeciwieństwie do Ciebie piszę tu od wielu lat. Mój adres i dane są znane innym zaufanym forumowiczom. Także moja wiedza i doświadczenie związane z chorobą były przez nich wielokrotnie weryfikowane. Nikogo nigdy nie wprowadziłam w błąd (każąc mu np. jeść obłędne ilości witamin w celu zwiększenia dopaminy w organizmie), nie siałam też dezinformacji i pseudonaukowych teorii (wiara w telepatię, itp.). Staram się raczej namawiać do leczenia farmakologicznego, bo wiem po sobie, że to dobra droga do pokonania choroby.

Pozdrawiam.m.

mei
zaufany użytkownik

Postby mei » Wed Feb 23, 2011 10:39 pm

.
Last edited by mei on Tue Feb 04, 2014 7:23 pm, edited 1 time in total.
Kochajcie tych, których chcecie kochać, żyjcie tak, jak chcecie żyć i nigdy nie pozwólcie by ktokolwiek przeszkodził wam w zmienianiu waszych marzeń w rzeczywistość.
Jared Leto, 13.04.2014.

Return to “leki, terapie”