Czy ktoś już wyzdrowiał ?

-TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
Mateusz_Biernat
zarejestrowany użytkownik

Re: Czy ktoś już wyzdrowiał ?

Postby Mateusz_Biernat » Sun Dec 03, 2017 1:01 am

Zapraszam do mojej audycji w internetowym radiu spektrum Uniwersytetu Pedagogicznego. Otwarci na dialog:). Poruszam tam kwestie zdrowia psychicznego co tydzien w poniedzialek o 19.00.powtorka w niedziele o 22.30. Zapraszam do naszej audycji:) pomozcie mi ja tworzyc:) lub na facebooka mateusz biernat zdrowie psychiczne:)

e d e n
bywalec

Postby e d e n » Sun Dec 03, 2017 1:03 am

.
Last edited by e d e n on Thu Dec 14, 2017 11:33 pm, edited 1 time in total.

karuna
moderator
moderator
Gadu-Gadu: gie gie

Postby karuna » Sun Dec 03, 2017 1:05 am

Czy ktoś już wyzdrowiał ?
ja [kropka]

unormowana dopamina
zarejestrowany użytkownik

Postby unormowana dopamina » Mon Jul 23, 2018 8:26 pm

Nie znam żadnej osoby, która wyzdrowiała całkowicie ale gdy wyszedłem ze szpitala otrzymałem od mojej dziewczyny (obecnie narzeczonej :) ) książkę pt. "Byłam po drugiej stronie lustra. Wygrana walka ze schizofrenią".
Napisała ją Arnhild Lauveng, która sama cierpiała na schizofrenię i udało się jej całkowicie odstawić leki. Było z nią bardzo źle. Autorka przez wiele lat miała lęki, głosy, halucynacje, przeszła wiele prób samobójczych. Choroba dopadła ją bardzo wcześnie ale wyleczyła się i całkowicie odstawiła leki. Aktualnie pracuje bodajże na Uniwersytecie w Oslo jako wykładowca oraz w Szpitalu Psychiatrycznym.
W moim przypadku również nie jest źle, ponieważ czuję się jak człowiek zdrowy i stopniowo odstawiam leki. Pozdrawiam

Catastrophique
zaufany użytkownik

Postby Catastrophique » Mon Jul 23, 2018 8:32 pm

czuję się jak człowiek zdrowy i stopniowo odstawiam leki.
To bardzo nierozsądnie. Prosisz się o psychozę.
Remember, there's nothing you can't do, so believe and be brave.

Wilk Tarantino
bywalec

Postby Wilk Tarantino » Mon Jul 23, 2018 8:50 pm

Jeszcze jestem na lekach, ale już nie mam objawów.

Alex1950
bywalec

Postby Alex1950 » Tue Jul 24, 2018 12:20 am

czuję się jak człowiek zdrowy i stopniowo odstawiam leki.
To bardzo nierozsądnie. Prosisz się o psychozę.
To z drugiej strony ciekawość ludzka na ile można sobie pozwolić, czy choroba minęła. Psychozy i nawrotu nie życzę. Wszystko z głową i pod nadzorem.
Nie przestawaj się uśmiechać, bo to sprawia że jesteś najpiękniejsza

hvp2
zaufany użytkownik

Postby hvp2 » Tue Jul 24, 2018 2:29 am

Tak akcentują te 80% nawrotów do 12 miesięcy od momentu zaprzestania farmakoterapii neuroleptykami, ale wątpię czy komukolwiek chciało się dokładniej badać to zjawisko, np. sposobu (techniki) odstawiania neuroleptyku, a także stażu chorobowego osoby odstawiającej.

"Obecne trendy" w terapii schizofrenii są takie że zaleca się leczenie podtrzymujące do końca życia, ale w tym zaleceniu jakoś się "prześlizgnęli" nad ogromnym zróżnicowaniem sposobu chorowania u konkretnych osób, nazwijmy to "indywidualnym obrazem choroby" oraz generalną prawidłowością o charakterze biochemicznym iż z wiekiem u każdego człowieka aktywność układu dopaminergicznego maleje, co jest związane z procesem starzenia się organizmu.A przecież leczenie schizofrenii jest wyłącznie objawowe i nakierowane na obniżanie wrażliwości układu dopaminowego właśnie. Narzucające się pytanie o charakterze otwartym: po co obniżać dodatkowo działanie czegoś co już i tak ledwo działa :?: :!:

Return to “leki, terapie”