Czy ktoś już wyzdrowiał ?

-TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
Mateusz_Biernat
zarejestrowany użytkownik

Re: Czy ktoś już wyzdrowiał ?

Postby Mateusz_Biernat » Sun Dec 03, 2017 1:01 am

Zapraszam do mojej audycji w internetowym radiu spektrum Uniwersytetu Pedagogicznego. Otwarci na dialog:). Poruszam tam kwestie zdrowia psychicznego co tydzien w poniedzialek o 19.00.powtorka w niedziele o 22.30. Zapraszam do naszej audycji:) pomozcie mi ja tworzyc:) lub na facebooka mateusz biernat zdrowie psychiczne:)

e d e n
bywalec

Postby e d e n » Sun Dec 03, 2017 1:03 am

.
Last edited by e d e n on Thu Dec 14, 2017 11:33 pm, edited 1 time in total.

karuna
moderator
moderator
Gadu-Gadu: gie gie

Postby karuna » Sun Dec 03, 2017 1:05 am

Czy ktoś już wyzdrowiał ?
ja [kropka]
nawet najostrzejszy miecz wymaga nieustannego ostrzenia

unormowana dopamina

Postby unormowana dopamina » Mon Jul 23, 2018 8:26 pm

Nie znam żadnej osoby, która wyzdrowiała całkowicie ale gdy wyszedłem ze szpitala otrzymałem od mojej dziewczyny (obecnie narzeczonej :) ) książkę pt. "Byłam po drugiej stronie lustra. Wygrana walka ze schizofrenią".
Napisała ją Arnhild Lauveng, która sama cierpiała na schizofrenię i udało się jej całkowicie odstawić leki. Było z nią bardzo źle. Autorka przez wiele lat miała lęki, głosy, halucynacje, przeszła wiele prób samobójczych. Choroba dopadła ją bardzo wcześnie ale wyleczyła się i całkowicie odstawiła leki. Aktualnie pracuje bodajże na Uniwersytecie w Oslo jako wykładowca oraz w Szpitalu Psychiatrycznym.
W moim przypadku również nie jest źle, ponieważ czuję się jak człowiek zdrowy i stopniowo odstawiam leki. Pozdrawiam

Catastrophique
zaufany użytkownik

Postby Catastrophique » Mon Jul 23, 2018 8:32 pm

czuję się jak człowiek zdrowy i stopniowo odstawiam leki.
To bardzo nierozsądnie. Prosisz się o psychozę.
Niezdolny dostrzec twego kształtu, czuję Cię wszędzie wokół. Twa miłość przepełnia moje oczy a serce się raduje, bo jesteś wszędzie.

Wilk Tarantino
bywalec

Postby Wilk Tarantino » Mon Jul 23, 2018 8:50 pm

Jeszcze jestem na lekach, ale już nie mam objawów.

Alex1950
zaufany użytkownik

Postby Alex1950 » Tue Jul 24, 2018 12:20 am

To z drugiej strony ciekawość ludzka na ile można sobie pozwolić, czy choroba minęła. Psychozy i nawrotu nie życzę. Wszystko z głową i pod nadzorem.
Nie przestawaj się uśmiechać, bo to sprawia że jesteś najpiękniejsza

hvp2
zaufany użytkownik

Postby hvp2 » Tue Jul 24, 2018 2:29 am

Tak akcentują te 80% nawrotów do 12 miesięcy od momentu zaprzestania farmakoterapii neuroleptykami, ale wątpię czy komukolwiek chciało się dokładniej badać to zjawisko, np. sposobu (techniki) odstawiania neuroleptyku, a także stażu chorobowego osoby odstawiającej.

"Obecne trendy" w terapii schizofrenii są takie że zaleca się leczenie podtrzymujące do końca życia, ale w tym zaleceniu jakoś się "prześlizgnęli" nad ogromnym zróżnicowaniem sposobu chorowania u konkretnych osób, nazwijmy to "indywidualnym obrazem choroby" oraz generalną prawidłowością o charakterze biochemicznym iż z wiekiem u każdego człowieka aktywność układu dopaminergicznego maleje, co jest związane z procesem starzenia się organizmu.A przecież leczenie schizofrenii jest wyłącznie objawowe i nakierowane na obniżanie wrażliwości układu dopaminowego właśnie. Narzucające się pytanie o charakterze otwartym: po co obniżać dodatkowo działanie czegoś co już i tak ledwo działa :?: :!:

unormowana dopamina

Postby unormowana dopamina » Sun Aug 19, 2018 12:32 am

Choruję już od pięciu lat. Mniejszą dawkę leku przepisał mi lekarz i czuję się po niej dobrze. Chciałbym w przyszłości odstawić leki całkowicie, jednakże czasami mam jeszcze "gorsze dni" podczas których odczuwam nieuzasadniony niepokój. Zdarza się to rzadko, na szczęście mam nad tym lękiem pewną kontrolę. Tłumaczę sobie wtedy, że to wytwór mojej wyobraźni i że po zażyciu leku mi przejdzie. W tym miesiącu byłem na wakacjach w Egipcie i podczas rejsu to mnie dopadło, wtedy na szczęście przeszło po 1 godzinie i to bez leku. Problem w tym, iż przyjmując nawet, że kiedyś odstawię te leki takie sytuacje mogą mieć miejsce i wtedy takie "męczenie się" z tym bez lekarstw nie ma sensu. :( Cóż. Nadzieja matką głupich. A ja najwidoczniej do mądrych się nie zaliczam, że tak się łudzę :((

wowo21975
zaufany użytkownik
Gadu-Gadu: 9697465

Postby wowo21975 » Sun Aug 19, 2018 12:48 am

Jaki lek bierzesz?

unormowana dopamina

Postby unormowana dopamina » Sun Aug 19, 2018 6:35 pm

Solian 200mg. i zolafren 10mg. Jeśli mam jakieś lęki to doraźnie chlorprothixen 15mg., ale rzadko się to zdarza. W sumie z zolafrenem jest tak, że czasami biorę 5mg. Jak jest mi lepiej albo po prostu nie biorę nic :)

Piotrek007
zaufany użytkownik

Postby Piotrek007 » Sun Aug 19, 2018 6:49 pm

Żeby wyzdrowieć trzeba wiele wysiłku aby utrzymać relacje społeczne nawet jeśli przychodzi to o wiele trudniej niż zdrowym.Nie można też ufać psychiatrom,oni skupiają się nad tym aby zaleczyć psychoze i nie obchodzi ich,że potem pacjent snuje się po domu jak zombi i wycofuje się z normalnego życia.

Piotrek007
zaufany użytkownik

Postby Piotrek007 » Sun Aug 19, 2018 7:04 pm

Olbrzymią rolę gra też rodzina.Jeśli pozwoli choremu na siedzenie na rencie i utrzymuje go to tak naprawdę wyrządza mu wielką krzywdę.Chory wtedy ma przyzwolenie na ucieczkę od normalnego życia i wykorzystuje to a jego stan się pogarsza.Nie wielu się ze mną zgodzi ale takie są moje własne doświadczenia.

Piotrek007
zaufany użytkownik

Postby Piotrek007 » Sun Aug 19, 2018 7:51 pm

W wieku 20 lat po wyjściu z dwuletniej psychozy i będąc zalekowanym z depresją i lękami miałem dwie drogi do wyboru:
Pierwsza to siedzieć w domu i pogłębiać swoje lęki przed ludźmi użalając się nad sobą i zmarnowanym życiem.
Druga opcja którą poszedłem to mimo cierpienia próbować się usamodzielnić i żyć tak jak "zdrowi".
Zacząłem pracować mimo że praca sprawiała mi niewyobrażalne cierpienie z powodu urojeń.Dzięki pracy miałem stały kontakt z ludźmi,miałem znajomych,uczyłem się pokonywać chorobliwą nieśmiałość i lęki.Ograniczałem dawki leków aby nie być zamulonym.Czułem się dowartościowany bo pomagałem matce a nie na odwrót dorabiając często na drugi etat.Po pracy miałem zawsze garstke znajomych z którymi mogłem spędzać miło czas i tym samym moje fobie i lęki stawały się coraz mniej dotkliwe.Przyszedł czas kiedy urojenia ustąpiły zupełnie a ja zacząłem cieszyć się z życia będąc dumny że to wszystko przetrzymałem nie poddając się.
Gdybym poszedł tą pierwszą drogą byłbym teraz odludkiem noszącym w sobie żal nad przegranym życiem i bał bym się podejmować jakiekolwiek kroki by coś zmienić.

Catastrophique
zaufany użytkownik

Postby Catastrophique » Sun Aug 19, 2018 8:56 pm

Gratulacje, Piotrek. Bylo ciezko, ale dales rade i nadal dajesz. Wielu powinno brac z Ciebie przyklad, bo jesli chodzi o wyjscie do ludzi, nigdy nie jest za pozno.
Niezdolny dostrzec twego kształtu, czuję Cię wszędzie wokół. Twa miłość przepełnia moje oczy a serce się raduje, bo jesteś wszędzie.

Return to “leki, terapie”